Termin składania ofert minął. Postępowanie oczekuje na rozstrzygnięcie.

Przebudowa dróg gminnych

Po terminie składania ofert Roboty budowlane 2026/BZP 00396718

Numer referencyjny: ZP.271.7.2026

Zamawiający

GMINA RYJEWO

ul. Lipowa 1

82-420 Ryjewo, Pomorskie

NIP: 5811827902

REGON: 170747796

Opis przedmiotu zamówienia

Przebudowa ul. Kwiatowej w miejscowości Ryjewo Przedmiot inwestycji: Przebudowa drogi gminnej wraz z budową sieci wodociągowej w miejscowości. Dokumentacja projektowa zakłada wykonanie drogi o długości 104 metrów bieżących, powierzchni 350 m2, wodociągu DN90 o długości 150 mb oraz kanalizacji deszczowej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 5 – Dokumentacja projektowa cześć 1

Kryteria oceny ofert

Część 1

Cena 60%
Warunki płatności 10%
Okres gwarancji 30%

Część 2

Cena 60%
Warunki płatności 10%
Okres gwarancji 30%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Pomorskie — na podstawie 20 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg)

Najniższa cena

492 PLN

Średnia cena

477 581 PLN

Najwyższa cena

1 628 861 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Pol-Dróg S.A. Drawsko Pomorskie 4 772 674 PLN 772 674 PLN
ROMADO-BRZEZIŃSKI SP. Z O. O. SZNURKI 3 - -
Usługi Trans-Wod-Kan P.H.M.B. - Eugeniusz Miklewicz Ryjewo 2 124 709 PLN 249 417 PLN
Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe „DROMOS” Sp z o.o. Kartuzy 1 886 253 PLN 886 253 PLN
Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Wasko Dariusz Rostankowski Mareza 1 - -
Kwidzyńskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo- Budowlanych „STRZELBUD” Sp. z o.o. Kwidzyn 1 185 541 PLN 185 541 PLN
ROMADO-BRZEZIŃSKI SP. Z O.O. Sznurki 1 - -
DUO SP. z o. o., Sp.k. Stężyca 1 188 791 PLN 188 791 PLN
DUO Sp. z o. o. Sp. k. Stężyca 1 138 282 PLN 138 282 PLN
DUO Sp. z o. o., Sp. k. Stężyca 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 492 PLN Średnia: 1 203 627 PLN Max: 11 923 076 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Przebudowa dróg gminnych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA RYJEWO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 170747796

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Lipowa 1

1.5.2.) Miejscowość: Ryjewo

1.5.3.) Kod pocztowy: 82-420

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL638 - Starogardzki

1.5.7.) Numer telefonu: 552774270 wew. 30

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: m.dmitrzak@ryjewo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ryjewo.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa dróg gminnych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ebca914b-ed28-472c-890e-82ed1861916d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00396718

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00042329/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Budowa drogi z płyt drogowych Straszewo

1.1.2 Budowa drogi w ul. Kwiatowej w Ryjewie wraz z infrastrukturą W-K

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ryjewo.ezamawiajacy.pl/pn/ryjewo/demand/313818/notice/public/details

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ryjewo.ezamawiajacy.pl/pn/ryjewo/demand/313818/notice/public/details

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: XI. SPOSÓB KOMUNIKACJI ORAZ WYJAŚNIENIA TREŚCI SWZ

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Zamawiający wymaga złożenia oferty w postaci katalogu elektronicznego

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): XXIV. OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): XXIV. OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.271.7.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.5.) Wartość zamówienia: 805145,1 PLN

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 2

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przebudowa ul. Kwiatowej w miejscowości Ryjewo
Przedmiot inwestycji: Przebudowa drogi gminnej wraz z budową sieci wodociągowej w miejscowości. Dokumentacja projektowa zakłada wykonanie drogi o długości 104 metrów bieżących, powierzchni 350 m2, wodociągu DN90 o długości 150 mb oraz kanalizacji deszczowej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 5 – Dokumentacja projektowa cześć 1

4.2.5.) Wartość części: 222252,42 PLN

4.2.6.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Warunki płatności

4.3.6.) Waga: 10

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji

4.3.6.) Waga: 30

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przebudowa drogi gminnej 229085G w Straszewie
Przedmiot inwestycji: Modernizacja drogi gminnej nr 229085G Straszewo – Trzciano, Gmina Ryjewo polegająca na remoncie z wymianą nawierzchni z nieregularnych kamieni polnych (bruku tzw." kocie łby") i gruzobetonu na nawierzchnię z płyt drogowych żelbetowych pełnych typu MON 3,0 m x1,5m x 0,15 m długość odcinka 500 mb. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 6 – Dokumentacja projektowa cześć 2

4.2.5.) Wartość części: 582892,69 PLN

4.2.6.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 50 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Warunki płatności

4.3.6.) Waga: 10

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji

4.3.6.) Waga: 30

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 1

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: VIII. OŚWIADCZENIA I DOKUMENTY , JAKIE ZOBOWIĄZANI SĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIENIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ WYKAZANIA BRAKU PODSTAW WYKLUCZENIA (PODMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE)

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: VIII. OŚWIADCZENIA I DOKUMENTY , JAKIE ZOBOWIĄZANI SĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIENIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ WYKAZANIA BRAKU PODSTAW WYKLUCZENIA (PODMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE)

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

X. INFORMACJA DLA WYKONAWCÓW WSPÓLNIE UBIEGAJĄCYCH SIĘ O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA (SPÓŁKI CYWILNE/KONSORCJA)

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

XXI. INFORMACJE O TREŚCI ZAWIERANEJ UMOWY ORAZ MOŻLIWOŚCI JEJ ZMIANY

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-02 12:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://ryjewo.ezamawiajacy.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-02 12:00

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-01

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji:

Część 1 : Tak

Część 2 : Tak

8.6.) Maksymalna liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do negocjacji: 3

8.7) Kryteria oceny ofert, które zamawiający zamierza stosować w celu ograniczenia liczby wykonawców:

3. Zamawiający przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z możliwością prowadzenia negocjacji. Do negocjacji zostanie zaproszonych 3 oferentów z najkorzystniejszymi ofertami. Negocjacjom podlegać będą wszystkie kryteria oceny ofert.
2026-08-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
18.08.2026
Termin składania ofert
02.09.2026 10:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233000-9 (Roboty w zakresie konstruowania fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad dróg) 45233200-1 (Roboty w zakresie różnych nawierzchni) 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg) 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

Okres realizacji

60 dni