Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 547 798 PLN

„Przebudowa drogi gminnej 250110K w km 0+000,00 od 0+755,00 w miejscowości Tworkowa, Gmina Czchów”.

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00175666

Numer referencyjny: ITI.271.5.2026

Zamawiający

Gmina Czchów

Rynek 12

32-860 Czchów, Małopolskie

NIP: 8691291026

REGON: 851660737

Opis przedmiotu zamówienia

3.3. Przedmiotem zamówienia są: roboty budowlane polegające na przebudowie drogi gminnej 250110K w km 0+000,00 od 0+755,00 w miejscowości Tworkowa, Gmina Czchów. W ramach zadania wykonana zostanie przebudowa drogi gminnej nr 250110K Tworkowa – Rożnówka w miejscowości Tworkowa, w zakresie wzmocnienia oraz regulacji szerokości jezdni, aby jej nominalna wartość wynosiła 5,00 m. Wprowadzono miejscowe zawężenia jezdni w zakresie 4,65 – 4,95 m. W ramach przebudowy zostanie wykonane sfrezowanie 5 cm istniejącej nawierzchni jezdni drogi gminnej. Przebudowane zostaną wszystkie zjazdy zwykłe w ciągu drogi gminnej. Dowiązanie do krawędzi jezdni drogi gminnej zostanie zrealizowane poprzez skosy o proporcji n:m, gdzie n=m=1,0 m, 1,5 m lub 2,0 m. Nawierzchnia przebudowywanej drogi gminnej oraz zjazdów zwykłych zostanie wykonana z betonu asfaltowego. Po obu stronach drogi zaprojektowano pobocza z destruktu asfaltowego o zmiennej szerokości w zakresie od 0,50 m do 0,75 m. 3.4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla części znajduje się w załączniku nr 1 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia, tj: • w przedmiarach robót, • w specyfikacji technicznej, • w przekrojach.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Przedłużony okres gwarancji 40%

Dokumenty zamówienia

Załącznik nr 4a do SWZ Oświadczenie jeżeli dotyczy

Załącznik nr 4a SWZ- Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby o braku podstaw do wykluczenia oraz spełnieniu warunków udziału w postępowaniu z art. 125 (jeżeli dotyczy).docx

Załącznik nr 3 do SWZ Projekt umowy

Załącznik nr 4 SWZ - Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia oraz spełnieniu warunków udziału w postępowaniu z art. 125.docx

Ogłoszenie o zamówieniu

Ogloszenie o zamówieniu.pdf

Załącznik nr 2 Formularz ofertowy

Załącznik nr 2 do SWZ - formularz ofertowy.docx

Załącznik nr 1 do SWZ Opis przedmiotu zamówienia

Załącznik nr 1do SWZ Opis przedmiotu zamówienia.rar

SWZ

SWZ Rożnówka.pdf

Załącznik nr 5 do SWZ Oświadczenie jeżeli dotyczy

Załącznik nr 5 do SWZ - oświadczenie jeżeli dotyczy.docx

Załącznik nr 3 Projekt umowy

Zał Nr 3 do SWZ - umowa roboty bud -Gm. pop..pdf

Zmodyfikowany przedmiar robót

Zmodyfikowany przedmiar robót.pdf

Wyjaśnienie i zmiana SWZ

Wyjasnienie i Zmiana do SWZ.pdf

Ogłoszenie o zmianie ogloszenia

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia.pdf

Zmiana SWZ Rożnówka

Zmiana SWZ Rożnówka.pdf

Wyjaśnienie i zmiana SWZ

Wyjasnienie i Zmiana do SWZ.pdf

POPRAWIONY Przedmiar robót

POPRAWIONY Przedmiar robót_Br. drogowa_2026-04-07.pdf

Zmiana SWZ Rożnówka

Zmiana SWZ Rożnówka.pdf

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia.pdf

Informacja o kwocie, jaka Zamawiający zamierza orzeznaczyć na sfinansowanie zamówienia

Informacja o kwocie jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.odt

Informacja z otwarcia ofert

informacja-z-otwarcia ofert.docx

Informacja o wyborze oferty

Informacja o wyborze oferty najkorzystniejszej.docx

Sprostowanie do informacji o wyborze oferty najkorzystniejszej z dnia 22.05.2026r.

Sprostowanie do informacji o wyborze oferty najkorzystniejszej.pdf

Wypełnij dokumenty

Zarejestruj się aby automatycznie wypełnić formularze danymi firmy

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
8722175948 Dębica 8722175948

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 8722175948 (Dębica) Umowa podpisana 547 798 PLN 547 798 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Małopolskie — na podstawie 44 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg)

Najniższa cena

68 880 PLN

Średnia cena

1 376 985 PLN

Najwyższa cena

6 454 422 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Zakład Robót Drogowych DUKT Sp. z o.o. Nowiny 2 68 880 PLN 68 880 PLN
Świerkosz Zbigniew Usługi Sprzętem Zmechanizowanym (Usługi Sprzętem Zmechanizowanym S. C. Świerkosz Mariusz, Zbigniew, Grzegorz) Stryszawa 2 942 841 PLN 942 841 PLN
SPAW-TOR Sp. z o.o. spółka komandytowa Kraków 2 2 315 580 PLN 2 315 580 PLN
Przedsiębiorstwo Drogowe WOJTRANS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Jędrzejów 2 266 837 PLN 266 837 PLN
BERGER BAU POLSKA SP Z O.O. Wrocław 2 1 241 557 PLN 2 483 114 PLN
PRODiM Sp. z o.o. Kraków 2 940 701 PLN 940 701 PLN
P.P.H.U. BUD-RYS Łukasz Bazior Miechów 2 329 145 PLN 658 289 PLN
PRODiM Spółka z o.o., Kraków 1 1 129 743 PLN 1 129 743 PLN
REJON ROBÓT DROGOWYCH DROG-BUD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Alwernia 1 1 034 983 PLN 1 034 983 PLN
Aarsleff Sp. z o. o. Warszawa 1 1 597 221 PLN 1 597 221 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Przebudowa drogi gminnej 270296K (ul. Klimkowicza) na odcinku w km 0+000,00 – km 0+265,50 w Gorlicach w miejscowości Gorlice, Miasto Gorlice

Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe „GODROM” Sp. z o.o. -

2026-09-02 10:44:44Z

Zapewnienie ciągłości ruchu rowerowego wzdłuż ul. Prądnickiej na wysokości przystanku „Nowy Kleparz 09” i wykonanie połączenia rowerowego przez Park Kleparski – Program Budowy Ścieżek Rowerowych.

Wanta Sp. z o. o. 348 524 PLN

2026-09-02 05:28:48Z

Remont drogi gminnej nr 440531K, na odcinku w km 0+00,00-1+150,00 w miejscowości Naprawa, Gmina Jordanów

Świerkosz Zbigniew Usługi Sprzętem Zmechanizowanym (Usługi Sprzętem Zmechanizowanym S. C. Świerkosz Mariusz, Zbigniew, Grzegorz) -

2026-09-01 11:49:05Z

Budowa drogi gminnej w km od 0+000,00 do km 0+152,01 (sięgacz w km od 0+000,00 do km 0+155,43), w miejscowości Filipowice, Gmina Krzeszowice.

REJON ROBÓT DROGOWYCH DROG-BUD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 1 034 983 PLN

2026-08-24 12:09:56Z

Rozbudowa drogi powiatowej Zubrzyca-Sidzina-Bystra-Łętownia 1677K w km od 12+540,59 do km 12+744,98 w miejscowości Sidzina, Powiat Suski

Aarsleff Sp. z o. o. 1 597 221 PLN

2026-08-21 06:59:16Z

Przebudowa drogi powiatowej nr 1219K Książ Mały - Zaryszyn - Nawarzyce w km 0+192.60 do km 0+492.60, dł.0,300.00 km w miejscowości Książ Mały, gm. Książ Wielki.

Przedsiębiorstwo Drogowe WOJTRANS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością -

2026-08-20 08:17:46Z

„Przebudowa drogi gminnej 250110K w km 0+000,00 od 0+755,00 w miejscowości Tworkowa, Gmina Czchów”.

Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe Spółka Akcyjna -

2026-08-18 11:10:25Z

Modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych w miejscowościach Czubrowice i Szklary, Gmina Jerzmanowice-Przeginia

Boltech Sp. z o.o. 604 706 PLN

2026-08-18 10:06:29Z

Przebudowa drogi gminnej nr 341568K Krasne Lasocice - Łączki w km 0+000-0+513 w miejscowości Krasne-Lasocice, Gmina Jodłownik

Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe JANDA Janina Duda 1 307 000 PLN

2026-08-06 08:31:00Z

Wyniesienie tarczy skrzyżowania al. Grottgera z ul. Kujawską wraz z przejściem dla pieszych

Citybruk Skopek sp.k 708 457 PLN

2026-08-04 09:55:13Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 54 780 PLN Średnia: 1 176 253 PLN Max: 11 923 076 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
„Przebudowa drogi gminnej 250110K w km 0+000,00 od 0+755,00 w miejscowości Tworkowa, Gmina Czchów”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Czchów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851660737

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 12

1.5.2.) Miejscowość: Czchów

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-860

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski

1.5.7.) Numer telefonu: 146621716

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@czchow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.czchow.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Przebudowa drogi gminnej 250110K w km 0+000,00 od 0+755,00 w miejscowości Tworkowa, Gmina Czchów”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f2d57372-92b4-4555-a009-3f8430bafa75

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00175666

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00025018/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Przebudowa drogi gminnej 250110K w km od 0+000,00 do km 0+755,00 w miejscowości Tworkowa

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f2d57372-92b4-4555-a009-3f8430bafa75

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamówienia.gov.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Wykonawca posiadający konto na e-zamówienia ma dostęp do następujących formularzy: Podstawowe informacje, Formularze, Komunikacja oraz oferty/wnioski. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej: https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.
9.1.5. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych musi być zgody z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020 poz. 2452) oraz rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (Dz. U. z 2020 poz.2415).
9.1.6. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”). W przypadku załączników, które są zgodnie z ustawą PZP lub rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, mogą być opatrzone, zgodnie z wyborem wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia/podmiotu udostępniającego zasoby, podpisem zewnętrznym lub wewnętrznym. W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) dodaje się do przesyłanej wiadomości uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny).
9.1.7. Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania Konta Wykonawcy” na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia.
9.1.8. Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce „Komunikacja”.
9.1.9. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia: https://eza-mowienia.gov.pl/regulamin/#regulamin-serwisu.
9.1.10. W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu (32) 77 88 999 lub drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Zgłoś problem”.
9.1.11.W szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację wykonawcy i Zamawiającego za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres email:e.kurek@czchow.pl (nie dotyczy składania ofert).

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Szczegółowa klauzula zawarta w SWZ

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Szczegółowa klauzula RODO zawarta SWZ

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ITI.271.5.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

3.3. Przedmiotem zamówienia są: roboty budowlane polegające na przebudowie drogi gminnej 250110K w km 0+000,00 od 0+755,00 w miejscowości Tworkowa, Gmina Czchów.
W ramach zadania wykonana zostanie przebudowa drogi gminnej nr 250110K
Tworkowa – Rożnówka w miejscowości Tworkowa, w zakresie wzmocnienia oraz regulacji
szerokości jezdni, aby jej nominalna wartość wynosiła 5,00 m. Wprowadzono miejscowe
zawężenia jezdni w zakresie 4,65 – 4,95 m. W ramach przebudowy zostanie wykonane
sfrezowanie 5 cm istniejącej nawierzchni jezdni drogi gminnej. Przebudowane
zostaną wszystkie zjazdy zwykłe w ciągu drogi gminnej. Dowiązanie do krawędzi jezdni drogi
gminnej zostanie zrealizowane poprzez skosy o proporcji n:m, gdzie n=m=1,0 m, 1,5 m lub
2,0 m. Nawierzchnia przebudowywanej drogi gminnej oraz zjazdów zwykłych zostanie
wykonana z betonu asfaltowego. Po obu stronach drogi zaprojektowano pobocza z destruktu
asfaltowego o zmiennej szerokości w zakresie od 0,50 m do 0,75 m.
3.4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla części znajduje się w załączniku nr 1 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia, tj:
• w przedmiarach robót,
• w specyfikacji technicznej,
• w przekrojach.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45112100-6 - Roboty w zakresie kopania rowów

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45442121-1 - Malowanie budowli

32562300-3 - Światłowodowe kable do przesyłu danych

45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych

32420000-3 - Urządzenia sieciowe

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Ocenie podlegają oferty nieodrzucone

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Przedłużony okres gwarancji

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

6.1.1. spełnia warunki dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej tj:
6.1.1.1. posiada doświadczenie niezbędne do realizacji zamówienia tzn.:
a) w ciągu ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie) wykonał minimum jedną robotę budowlaną związaną z budową /przebudową lub remontem dróg o wartości nie mniejszej niż 500 000,00 zł brutto,
6.1.1.2. dysponuje osobami niezbędnymi do realizacji zamówienia tzn.:
a) dysponuje co najmniej jednym kierownikiem budowy, który będzie skierowany do realizacji zamówienia, posiadającym:
• uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w zakresie dróg lub
• odpowiadające im równoważne uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, lub
• równoważne uprawnieniom konstrukcyjno-budowlanym uprawienia wydane w innym państwie UE, przy jednoczesnym spełnieniu wymagań określonych w ustawie z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej,
6.1.1.3. dysponuje narzędziami niezbędnymi do realizacji zamówienia tzn.:
b) dysponuje wytwórnią mas bitumicznych w odległości umożliwiającej transport na budowę i wbudowanie masy bitumicznej w czasie nie dłuższym niż 2 godziny. Odległość wytwórni mas bitumicznych od miejsca budowy i wbudowania masy bitumicznej będzie mierzona za pomocą mapy google.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 7.2.1. spełniania warunków udziału w postępowaniu:
a) wykazu robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty – na potwierdzenie spełniania warunku o którym mowa w pkt. 6.1.1.1. a) SWZ.
b) wykazu osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami – na potwierdzenie spełniania warunku, o którym mowa w pkt. 6.1.1.2. a)SWZ.
c) wykaz narzędzi, dysponuje wytwórnią mas bitumicznych w odległości umożliwiającej transport na budowę i wbudowanie masy bitumicznej w czasie nie dłuższym niż 2 godziny. Odległość wytwórni mas bitumicznych od miejsca budowy i wbudowania masy bitumicznej będzie mierzona za pomocą mapy gogle o którym mowa w pkt.6.1.1.3 a), SWZ.

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

Nie dotyczy

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

7.1.5. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie, o którym mowa w pkt 7.1.3. składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
zczególny sposób spełniania zamówienia warunków udziału w postępowaniu w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia - nie dotyczy.
6.4.2 Szczególny sposób określenia wymagań związanych z realizacją zamówienia w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia – nie dotyczy.
6.4.3 Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
6.4.4 W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonują roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane.
6.4.5 Do wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia stosuje się odpowiednio przepisy dotyczące Wykonawcy.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunków ich wprowadzenia znajdują się w § 14 Dopuszczalność zmiany umowy - projekt umowy tj. Załącznik nr 3 do SWZ

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-04-14 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamówienia.gov.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-04-14 11:00

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-05-12

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

7.1. Do oferty każdy wykonawca zobowiązany jest dołączyć:
7.1.1. Dokumenty, z których wynika umocowanie do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy (przynajmniej do złożenia oferty) – np. odpis z Krajowego Rejestru Sądowego lub CEIDG (o ile dotyczy). Jeżeli wykonawca działa przez pełnomocnika należy dodatkowo załączyć stosowne pełnomocnictwo dla danej osoby.
7.1.2. Wypełniony formularz ofertowy - stanowiący załącznik nr 2 do SWZ, wyceniony kosztorys ofertowy z wyszczególnieniem cen jednostkowych sporządzony w oparciu o przekazany przedmiar robót, oraz własne ustalenia co do zakresu robót.
UWAGA: Przywołane w poszczególnych pozycjach przedmiaru robót numery katalogowe nakładów rzeczowych służą do uszczegółowienia zakresu robót i czynności przypisanych do danej pozycji przedmiaru robót, nie stanowią dla Wykonawcy obowiązującej bazy normatywnej do obliczania cen jednostkowych robót. Kosztorys ofertowy winien zawierać następujące elementy: a) kalkulację szczegółową lub uproszczoną wraz z ceną jednostkową b) tabelę elementów scalonych, c) zestawienia wartościowe: robocizny, materiałów, sprzętu. d) dane przyjęte w kosztorysie: e) cenę roboczogodziny f) wskaźnik kosztów ogółem g) wskaźnik zysku h) ceny sprzętu i materiałów W cenie ofertowej wykonawca skalkuluje również wartość robót towarzyszących oraz innych niezbędnych do wykonania zamówienia zgodnie ze sztuką budowlaną oraz z obowiązującymi normami i przepisami. Kosztorys ofertowy należy sporządzić czytelnie, ręcznie lub maszynowo, dokonując odpowiednich wyliczeń z ich prawidłowym zaokrągleniem.
Kosztorys ofertowy ma charakter poglądowy i nie rodzi skutków prawno finansowych dla stron, a jedyną ceną wiążącą oferenta jest kwota wpisana w formularzu ofertowym. Odstępstwa kosztorysów od przedmiarów robót nie będą skutkowały odrzuceniem ofert.
7.1.3. Aktualne na dzień składania ofert oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 PZP:
7.1.3.1. o niepodleganiu wykluczeniu w zakresie określonym w pkt. 5.1.1 SWZ;
7.1.3.2. spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w zakresie określonym w pkt 6.1.1. SWZ;
7.1.4. Wzór oświadczenia, o których mowa w pkt 7.1.3. SWZ do ewentualnego wykorzystania znajdują się w załączniku nr 4 do SWZ, (załącznik nr 4a do SWZ do wykorzystania – jeżeli dotyczy) .
7.1.6. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby.
7.1.7. W przypadku, o którym mowa w pkt 6.2.4. SWZ Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonują poszczególni wykonawcy (oświadczenia z art. 117 ust. 4 PZP).Wzór oświadczenia stanowi załącznik Nr 5 do SWZ
2026-03-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
27.03.2026
Termin składania ofert
22.04.2026 08:00
Wartość umowy
547 798 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233000-9 (Roboty w zakresie konstruowania fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad dróg) 45111000-8 (Roboty w zakresie burzenia roboty ziemne) 45233220-7 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg) 45111200-0 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne) 45100000-8 (Przygotowanie terenu pod budowę) 45112000-5 (Roboty w zakresie usuwania gleby) 45112100-6 (Roboty w zakresie kopania rowów) 45113000-2 (Roboty na placu budowy) 45316110-9 (Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego) 45311100-1 (Roboty w zakresie okablowania elektrycznego) 45316000-5 (Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych) 71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania) 45442121-1 (Malowanie budowli) 32562300-3 (Światłowodowe kable do przesyłu danych) 45314000-1 (Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych) 32420000-3 (Urządzenia sieciowe) 45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę 45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby 45112100-6 - Roboty w zakresie kopania rowów 45113000-2 - Roboty na placu budowy 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego 45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego 45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania 45442121-1 - Malowanie budowli 32562300-3 - Światłowodowe kable do przesyłu danych 45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych 32420000-3 - Urządzenia sieciowe

Okres realizacji

5 miesiące