Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 289 274 PLN

Przebudowa drogi gminnej koło szkoły w Radogoszczy

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00314078

Numer referencyjny: PA.271.15.2026.EL

Zamawiający

Gmina Lubań

Jarosława Dąbrowskiego

59-800 Lubań, Dolnośląskie

NIP: 6131436221

REGON: 230821463

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie drogi gminnej koło szkoły w Radogoszczy dz. nr 175/4 obręb 0004 Radogoszcz. Łączna długość przebudowywanego odcinka drogi gminnej wynosi 161,25 m. Projektowany zakres robót w całości mieści się w granicach istniejącego pasa drogowego. Na całej długości drogi projektowana jest: 1) jezdnia o nawierzchni mineralno-asfaltowej oraz przekrój drogowy (nieograniczony – bezkrawężnikowy) o jednostronnym pochyleniu poprzecznym; 2) przebudowa istniejących zjazdów; 3) obustronne pobocza gruntowe ulepszone. Szczegółowe rozwiązania konstrukcyjne oraz zakres projektowych robót przedstawia dokumentacja projektowa, składająca się z: 1) projektu budowlanego – projektu zagospodarowania terenu; 2) projektu wykonawczego; 3) projektu technicznego; 4) przedmiaru robót; 5) specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych. Przedmiotowe zadanie nie wymaga zawiadomienia organu nadzoru budowlanego o zakończeniu budowy oraz uzyskania decyzji pozwolenia na użytkowanie. Wykonawca zobowiązany jest do ustanowienia na własny koszt kierownika budowy.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Okres gwarancji i rękojmi 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
P.U.H.ELMAR Transport Drogowy Marek Koryluk Pisarzowice 6132633223

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 P.U.H.ELMAR Transport Drogowy Marek Koryluk (Pisarzowice) Umowa podpisana 289 274 PLN 289 274 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Dolnośląskie — na podstawie 172 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg)

Najniższa cena

57 573 PLN

Średnia cena

1 644 274 PLN

Najwyższa cena

8 611 273 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Transport Ciężarowy Eugeniusz Kuśnierz Lubań 7 453 273 PLN 906 547 PLN
AN-GREG GRZEGORZ STILLER Mirków 4 1 473 950 PLN 4 421 850 PLN
Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp.z o.o. Głogów 3 - -
TENAR-RAMSKI KRYSTIAN RAMSKI Lubin 3 650 827 PLN 650 827 PLN
Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. Głogów 2 382 032 PLN 382 032 PLN
Przedsiębiorstwo Transportowo-Budowlane Sp. z o.o. Wrocław 2 - -
Drogtranz Sp. z o. o. Góra 2 133 713 PLN 133 713 PLN
Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej Legnickie Pole Sp. z o.o. Legnickie Pole 2 - -
Andrzej Żurek prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Andrzej Żurek Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Elżbieta Żurek prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Elżbieta Żurek Borów 2 565 819 PLN 565 819 PLN
Lider: QUOOS Sp. z o.o Bielawa 2 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Remont drogi gminnej nr 000002D w miejscowości Tomaszów Bolesławiecki

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o. o. -

2026-08-31 09:36:00Z

,,Przebudowa drogi powiatowej nr 1316 D w m. Dębno do skrzyżowania z dawną DK nr 5”

GM SNADNA WITKOWSKA SPÓŁKA JAWNA 464 141 PLN

2026-08-30 20:09:48Z

Wiązów–droga dojazdowa do gruntów rolnych–III etap, dz. nr 151, 154, 155/1, 156/1, 157/1, 158/1, 159/1, 160/1, 161/1 AM-1 obręb Wiązów (od oczyszczalni ścieków w kierunku dz. nr 172AM-1, obręb Wiązów

Firma Handlowa EURO-STANDARD Antoni Król Andrzej Król 798 270 PLN

2026-08-26 10:50:32Z

Przebudowa drogi gminnej koło szkoły w Radogoszczy

P.U.H.ELMAR Transport Drogowy Marek Koryluk 289 274 PLN

2026-08-25 06:55:29Z

Roboty budowlane polegające na przebudowie ul. Bukowej w miejscowości Długołęka

AN-GREG GRZEGORZ STILLER 2 386 200 PLN

2026-08-24 10:50:23Z

Przebudowa dróg wewnętrznych w miejscowościach: Popowice, Biskupice, Dankowice oraz Pożarzyce w zakresie wykonania nakładki asfaltowej

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe ZURB s.c. Andrzej Żurek, Elżbieta Żurek -

2026-08-24 09:43:56Z

Przebudowa drogi powiatowej nr 2380D w miejscowości Studniska Dolne w ramach zadania pod nazwą: „Studniska Dolne droga dojazdowa do gruntów rolnych”

URBIT J. MICHALIK Sp. K. 1 344 187 PLN

2026-08-21 11:42:31Z

„Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Kunów”

ABM ZGORZELEC I SP. Z O.O. SP.KOMANDYTOWA 359 285 PLN

2026-08-18 08:43:57Z

Odbudowa drogi nr 119844D w Radochowie uszkodzonej w wyniku powodzi w 2024.

KAMA INFRASTRUKTURA Sp. z o.o. 1 418 377 PLN

2026-08-17 18:59:43Z

„REWITALIZACJA CMENTARZA KOMUNALNEGO W ZIĘBICACH” W RAMACH ZADANIA BUDŻETOWEGO DOSTĘPNY SAMORZĄD 2.0 – POPRAWA DOSTĘPNOŚCI ALEJEK CMENTARZA KOMUNALNEGO.

WASBUD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ -

2026-08-14 13:23:11Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 13 958 PLN Średnia: 1 054 378 PLN Max: 9 099 073 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej koło szkoły w Radogoszczy

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Lubań

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821463

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jarosława Dąbrowskiego

1.5.2.) Miejscowość: Lubań

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-800

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.7.) Numer telefonu: 756465920

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: info@luban.ug.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://luban.ug.gov.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi gminnej koło szkoły w Radogoszczy

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e0a0b0f9-dd16-47d9-b38a-2b8a6a0cb549

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00314078

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00066194/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.10 Przebudowa drogi gminnej koło szkoły w Radogoszczy

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/luban

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/luban

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Postępowanie prowadzone jest w języku polskim w formie elektronicznej za pośrednictwem platformazakupowa.pl pod adresem https://platformazakupowa.pl/pn/luban
3. W celu skrócenia czasu udzielenia odpowiedzi na pytania komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się za pośrednictwem platformazakupowa.pl i formularza „Wyślij wiadomość do zamawiającego”.
Za datę przekazania (wpływu) oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich przesłania za pośrednictwem platformazakupowa.pl poprzez kliknięcie przycisku „Wyślij”. Zamawiający dopuszcza, opcjonalnie, komunikację za pośrednictwem poczty elektronicznej. Adres poczty elektronicznej osoby uprawnionej do kontaktu z Wykonawcami: aneta.pijanowska@luban.ug.gov.pl lub edyta.liczner@luban.ug.gov.pl
4. Zamawiający będzie przekazywał wykonawcom informacje za pośrednictwem platformazakupowa.pl. Informacje dotyczące odpowiedzi na pytania, zmiany specyfikacji, zmiany terminu składania i otwarcia ofert Zamawiający będzie zamieszczał na platformie w sekcji “Komunikaty”. Korespondencja, której zgodnie z obowiązującymi przepisami adresatem jest konkretny Wykonawca, będzie przekazywana za pośrednictwem platformazakupowa.pl do konkretnego wykonawcy w wiadomości prywatnej.
5. Wykonawca jako podmiot profesjonalny ma obowiązek sprawdzania komunikatów i wiadomości bezpośrednio na platformazakupowa.pl przesłanych przez zamawiającego, gdyż system powiadomień może ulec awarii lub powiadomienie może trafić do folderu SPAM.
6. Zamawiający, zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie, określa niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na platformazakupowa.pl, tj.:
a) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 2 Mbit/s,
b) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje,
c) zainstalowana przeglądarka internetowa obsługująca Javascript np.: EDGE, Chrome, FireFox, w najnowszej dostępnej wersji, z włączoną obsługą języka Javascript, akceptująca pliki typu „cookies” lub możliwością korzystania z lokalnej pamięci przeglądarki,
d) komunikacja z platformazakupowa.pl jest szyfrowana z wykorzystaniem protokołu TLS 1.3.
e) Czas odbioru danych przez platformę zakupową jest zsynchronizowany z czasem urzędowym obowiązującym w Polsce wyznaczonym przez serwery czasu Głownego Urzędu Miar z użyciem protokołu NTP.
7. Wykonawca, przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego:
a) akceptuje warunki korzystania z platformazakupowa.pl określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej pod linkiem w zakładce „Regulamin" oraz uznaje go za wiążący,
b) zapoznał i stosuje się do Instrukcji składania ofert/wniosków dostępnej pod linkiem.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): 1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o danych) (Dz. U. UE L119 z dnia 4 maja 2016 r., str. 1; zwanym dalej „RODO”) informujemy, że:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Lubań;
2) administrator wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym można się kontaktować pod adresem e-mail: rodo@luban.ug.gov.pl;
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z przedmiotowym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego;
4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 74 ustawy Pzp
5) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 Pzp przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;
6) obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego;
7) w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosownie do art. 22 RODO;
8) posiada Pani/Pan:
a) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących (w przypadku, gdy skorzystanie z tego prawa wymagałoby po stronie administratora niewspółmiernie dużego wysiłku może zostać Pani/Pan zobowiązana do wskazania dodatkowych informacji mających na celu sprecyzowanie żądania, w szczególności podania nazwy lub daty postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu albo sprecyzowanie nazwy lub daty zakończonego postępowania o udzielenie zamówienia),
b) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych (skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą PZP oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników),
c) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem okresu trwania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu oraz przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO (prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego),
d) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
9) nie przysługuje Pani/Panu:
a) w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych,
b) prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO,
c) na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO;
10) przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego na niezgodne z RODO przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych przez administratora. Organem właściwym dla przedmiotowej skargi jest Urząd Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: PA.271.15.2026.EL

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie drogi gminnej koło szkoły w Radogoszczy dz. nr 175/4 obręb 0004 Radogoszcz. Łączna długość przebudowywanego odcinka drogi gminnej wynosi 161,25 m. Projektowany zakres robót w całości mieści się w granicach istniejącego pasa drogowego. Na całej długości drogi projektowana jest:
1) jezdnia o nawierzchni mineralno-asfaltowej oraz przekrój drogowy (nieograniczony – bezkrawężnikowy) o jednostronnym pochyleniu poprzecznym;
2) przebudowa istniejących zjazdów;
3) obustronne pobocza gruntowe ulepszone.
Szczegółowe rozwiązania konstrukcyjne oraz zakres projektowych robót przedstawia dokumentacja projektowa, składająca się z:
1) projektu budowlanego – projektu zagospodarowania terenu;
2) projektu wykonawczego;
3) projektu technicznego;
4) przedmiaru robót;
5) specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych.

Przedmiotowe zadanie nie wymaga zawiadomienia organu nadzoru budowlanego o zakończeniu budowy oraz uzyskania decyzji pozwolenia na użytkowanie.
Wykonawca zobowiązany jest do ustanowienia na własny koszt kierownika budowy.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji i rękojmi

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej:
Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie co najmniej 2 roboty budowlane polegające na budowie/przebudowie dróg o wartości co najmniej 100 000 zł brutto każda.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1) wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli
okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, porównywalnych z robotami
budowlanymi stanowiącymi przedmiot zamówienia, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości,
daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz
załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie,
w szczególności informacji o tym, czy roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa
budowlanego i prawidłowo ukończone, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje
bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były
wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie
jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

Oferta składa się z następujących dokumentów:
1) formularz ofertowy o treści zgodnej z załącznikiem nr 1 do SWZ;
2) oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia o treści zgodnej z załącznikiem nr 2 do SWZ;
3) oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane wykonają poszczególni wykonawcy
– w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia;
4) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby – jeżeli dotyczy – zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ;
5) oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie -jeżeli dotyczy- zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ;
6) pełnomocnictwo do złożenia oferty, o ile prawo do podpisania oferty nie wynika z innych dokumentów złożonych wraz z ofertą.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia, o których mowa w Rozdziale X ust. 1 SWZ, składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane wykonają poszczególni wykonawcy.
4. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunków ich wprowadzenia został określony w załączniku nr 5 do SWZ projektowane postanowienia umowy

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-17 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/luban

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-17 09:15

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

2026-06-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
30.06.2026
Termin składania ofert
17.07.2026 07:00
Wartość umowy
289 274 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg)

Okres realizacji

2 miesiące