Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 03.09.2026 06:00 (Jutro)
„Przebudowa drogi nr 3178D w m. Kamieniec Ząbkowicki (ul. Szkolna, ul. Wiejska) Etap II, km 6+801 do 7+108” w ramach usuwania skutków powodzi z września 2024 na terenie powiatu ząbkowickiego
Numer referencyjny: ZP.251.6.2026
Zamawiający
Zarząd Dróg Powiatowych w Ząbkowicach
ul. Daleka 19
57-200 Ząbkowice Śląskie, Dolnośląskie
NIP: 8871562797
REGON: 890723841
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Dokumenty zamówienia
Przedmiar
Przedmiar robót.pdf
Rys.techniczne
Rysunki techniczne.zip
Załącznik Nr 1 PPU
Zał. Nr 1 PPU_001500.pdf
Formularze - wersja edytowalna
Kamieniec-Szkolna II etap.zip
SWZ
SWZ_001499.pdf
Pytania i odpowiedzi
Pytania i odpowiedzi_001509.pdf
Zmiany w treści SWZ
Zmiany w treści SWZ_001510.pdf
Zarejestruj się aby automatycznie wypełnić formularze danymi firmy
Kto wygrywa podobne przetargi?
Dolnośląskie — na podstawie 31 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni)
Najniższa cena
218 677 PLN
Średnia cena
1 558 975 PLN
Najwyższa cena
8 547 537 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| ANSBUD Aneta Strzelczyk Grabów n/Pilicą | 2 | 483 956 PLN | 483 956 PLN |
| PRIM SYSTEM SP. Z O.O WROCŁAW | 1 | - | - |
| OLTOM Roboty Ziemne, Brukarstwo Tomasz Kuźma Świdnica | 1 | 1 411 699 PLN | 1 411 699 PLN |
| Inżynieria Drogowa Artur Ziemniak, Projekt, Budowa, Nadzór Szczytna | 1 | 725 561 PLN | 725 561 PLN |
| ABM ZGORZELEC I Sp. z o.o. Sp. Kom. Jędrzychowice 113 | 1 | 2 675 250 PLN | 2 675 250 PLN |
| Zakład Handlowo-Usługowy Damian Wojtkowiak Krotoszyn | 1 | - | - |
| SPA4GARDEN Kraków | 1 | 1 227 383 PLN | 1 227 383 PLN |
| BikeUniverse Sp. z o.o. Myślenice | 1 | 1 769 795 PLN | 1 769 795 PLN |
| Instal-Głogów sp. z o.o. Głogów | 1 | - | - |
| Zakład Usług Budowlanych Drogowych i Projektowych Ryszard Kędzior Lewin Brzeski | 1 | 1 032 216 PLN | 1 032 216 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Realizacja dwóch zadań inwestycyjnych: 1) Zadanie 1 - Przebudowa ulicy Małej w Świdnicy 2) Zadanie 2 - Przebudowa ulicy Spacerowej w Świdnicy
2026-08-27 10:19:35Z
Przebudowa drogi powiatowej nr 1336 w miejscowości Ligota polegająca na remoncie pobocza gruntowego – Etap 2.
2026-08-25 11:30:45Z
Remont drogi powiatowej nr 3006D w miejscowości Lutomierz - Stoszowice, km 13+351 – 14+292
2026-08-21 10:32:13Z
07190 pn. „Rewitalizacja ulicy Ruskiej od placu Solnego do ul. Kazimierza Wielkiego we Wrocławiu”
2026-08-18 09:00:05Z
„Odtworzenie terenu po usunięciu awarii sieci wodociągowych i kanalizacyjnych na terenie gminy Polkowice”
2026-08-06 07:16:57Z
REMONT DROGI POWIATOWEJ NR 3170 D STARY HENRYKÓW-HENRYKÓW
2026-08-05 09:30:52Z
Przebudowa i remont drogi dojazdowej w Darnkowie
2026-07-23 09:02:26Z
Wykonanie robót budowlanych dla zadania nr 07420 „Stabłowicka Wyspa Rodos – kwiecisty skwer”
2026-07-14 10:03:56Z
Modernizacja kompleksu sportowego „Moje boisko-ORLIK 2012” w Leśnej
2026-07-13 13:10:34Z
„Odtworzenie terenu po usunięciu awarii sieci wodociągowych i kanalizacyjnych na terenie gminy Polkowice”
2026-07-10 08:06:21Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00394312 z dnia 2026-08-17 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
„Przebudowa drogi nr 3178D w m. Kamieniec Ząbkowicki (ul. Szkolna, ul. Wiejska) Etap II, km 6+801 do 7+108” w ramach usuwania skutków powodzi z września 2024 na terenie powiatu ząbkowickiego
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Powiatowych w Ząbkowicach
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890723841
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Daleka 19
1.5.2.) Miejscowość: Ząbkowice Śląskie
1.5.3.) Kod pocztowy: 57-200
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.7.) Numer telefonu: 74-81-51-657
1.5.8.) Numer faksu: 74-81-51-657
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zdp-zabkowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdp-zabkowice.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Zarządzanie drogami
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Przebudowa drogi nr 3178D w m. Kamieniec Ząbkowicki (ul. Szkolna, ul. Wiejska) Etap II, km 6+801 do 7+108” w ramach usuwania skutków powodzi z września 2024 na terenie powiatu ząbkowickiego
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-dae26b4c-4a23-4106-9bc5-71de7382d1bf
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00394312
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00076219/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 „Przebudowa drogi nr 3178D w m. Kamieniec Ząbkowicki (ul. Szkolna, ul. Wiejska) Etap II, km 6+801 do 7+108” w ramach usuwania skutków powodzi z września 2024 na terenie powiatu ząbkowickiego
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-dae26b4c-4a23-4106-9bc5-71de7382d1bf3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym a Wykonawcą,
z uwzględnieniem wyjątków określonych w ustawie Pzp, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, tj.
a. poczty elektronicznej na adres e-mail : sekretariat@zdp-zabkowice.pl w zakresie wniosków
o wyjaśnienie treści SWZ, wezwań do złożenia wyjaśnień / dokumentów i oświadczeń, informacji o wyniku postępowania
b. Platformy e-Zamówienia (https://ezamowienia.gov.pl/pl/), w szczególności w zakresie ogłoszeń, dokumentów zamówienia, w tym SWZ, informacji dla wykonawców i składania ofert.
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Przekazanie oferty może nastąpić wyłącznie za pośrednictwem Platformy
e-Zamówienia.
Przez środki komunikacji elektronicznej rozumie się środki komunikacji elektronicznej zdefiniowane w ustawie z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca" na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy".
Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania.
Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji" w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy" na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e- Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji" służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia.
Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce „Komunikacja".
Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy
do komunikacji" wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).
Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e- Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e- Zamówienia.
W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Zgłoś problem".
10. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń musi być zgody z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniem dot. środków komunikacji elektronicznej.
3.7.) Adres strony internetowej, pod którym są dostępne narzędzia, urządzenia lub formaty plików, które nie są ogólnie dostępne: ezamowienia.gov.pl
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art. 13 ust.1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że: administratorem Pani/Pana danych osobowych jest (nazwa i adres oraz dane kontaktowe zamawiającego); Zarząd Dróg Powiatowych w Ząbkowicach Śląskich ul. Daleka nr 19; 57-200 Ząbkowice Śląskie.
Z administratorem można się skontaktować poprzez adres email, pisemnie na adres siedziby:
Zarząd Dróg Powiatowych w Ząbkowicach Śląskich
ul. Daleka nr 19; 57-200 Ząbkowice Śl.
3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Zgodnie z SWZ
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.251.6.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie przebudowy drogi powiatowej na odcinku 307 mb o numerze ewidencyjnym nr 3178 D w miejscowości Kamieniec Ząbkowicki, ul. Szkolna – etap II, zgodnie z dokumentacją stanowiącą załącznik nr 2, przy czym przedmiar jest materiałem pomocniczym. Droga uległa uszkodzeniu w wyniku powodzi we wrześniu 2024 r.
Podstawowy zakres robót obejmuje:
- robót przygotowawczych i rozbiórkowych
- robót ziemnych
- odwodnienia
- budowa chodników
- przebudowa jezdni
- urządzenia BRD
- wykonanie i montaż tablic informacyjnych jednostronnych - 2 szt.
- tablice informacyjne jednostronne – 2 szt. ( art. 35d z dnia 27 sierpnia 2009 o finansach publicznych ze zm. zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 07.05.2021 w sprawie określania działań informacyjnych przez podmioty realizujące zadania finansowane lub dofinansowane z budżetu państwa lub państwowych funduszy celowych Dz.U.2021 r. poz. 953 §2 pkt.1 lit a oraz § 5 ust 3 pkt 1 i ust 9 pkt 1 lit.b. ze zm.)
4.2.6.) Główny kod CPV: 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-11-30
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Cena - znaczenie 60
Gwarancja - znaczenie 40
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: gwarancja
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 1
Art. 109 ust. 1 pkt 4
Art. 109 ust. 1 pkt 5
Art. 109 ust. 1 pkt 6
Art. 109 ust. 1 pkt 7
Art. 109 ust. 1 pkt 8
Art. 109 ust. 1 pkt 9
Art. 109 ust. 1 pkt 10
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
SWZ ROZDZIAL X. WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIA1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Dziale XI SWZ, oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu.
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to odrębnych przepisów:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej : wymagane jest posiadać przez wykonawcę ubezpieczenie
od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż wyceniona wartość zadani inwestycyjnego.
4) zdolności technicznej lub zawodowej:
a. wymagane jest wykazanie przez Wykonawcę, iż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał zadania w zakresie porównywalnym z przedmiotem zamówienia o łącznej wartości nie mniejszej niż 1 milion złotych, w tym minimum jedno zadanie z ułożeniem nawierzchni z betonów asfaltowych na całej szerokości jezdni o długości min. 1 km.
b. wymagane jest dysponowanie przez Wykonawcę osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia tj. Wykonawca musi wykazać, że dysponuje osobą/osobami lub będzie dysponować osobą/osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadającymi kwalifikacje zawodowe (uprawnienia budowlane) w zakresie branży drogowej
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2020 r. poz. 1076 i 1086), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - wzory oświadczeń o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej albo przynależności do tej samej grupy kapitałowej stanowią odpowiednio Formularz nr 4;
Zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 Pzp, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem podatków lub opłat wraz z zaświadczeniem Zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że przed upływem terminu składania ofert Wykonawca dokonał płatności należnych podatków lub opłat wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności;
Zaświadczenia albo innego dokumentu właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 Pzp, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z zaświadczeniem albo innym dokumentem Zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że odpowiednio przed upływem terminu składania ofert Wykonawca dokonał płatności należnych składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności;
Odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;
Oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego,
o których mowa w:
a) art. 108 ust. 1 pkt 3 Pzp,
b) art. 108 ust. 1 pkt 4 Pzp, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego,
c) art. 108 ust. 1 pkt 6 Pzp,
d) art. 109 ust. 1 pkt 1 Pzp, odnośnie do naruszenia obowiązków dotyczących płatności podatków i opłat lokalnych, o których mowa w ustawie z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1170),
e) art. 109 ust. 1 pkt 4-10 Pzp.
Wzór oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp stanowi Formularz nr 7.
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1. W celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności zawodowej Zamawiający żąda:
zdolności technicznej lub zawodowej Wykonawcy:
a) Wykonawca musi wykazać się wiedzą i doświadczeniem, w wykonaniu w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert. W przypadku jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał zadania w zakresie porównywalnym z przedmiotem zamówienia
o łącznej wartości nie mniejszej niż 1 000 000 złotych, słownie: jeden milion złotych, w tym minimum jedno zadanie z ułożeniem nawierzchni z betonów asfaltowych na całej szerokości jezdni o długości min. 900 m2 wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, z załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym czy roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były wykonywane a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne dokumenty
b) Wykonawca musi wykazać, że dysponuje osobą/osobami lub będzie dysponować osobą/osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadającymi kwalifikacje zawodowe (uprawnienia budowlane) w zakresie branży drogowej - Formularz nr 6
2. Zgodnie z art. 117 ust. 4 Pzp w przypadku wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane wykonają poszczególni Wykonawcy.
5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie
5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:
Zgodnie z SWZSEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
10000,00 zł6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia, składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane/usługi wykonają poszczególni Wykonawcy
Zgodnie z art. 117 ust. 4 Pzp w przypadku wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane wykonają poszczególni Wykonawcy. Wzór oświadczenia, o którym mowa w art. 117 ust. 4 Pzp stanowi Formularz nr 8
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Zgodnie z zapisami w załączniku nr 1 Projektowane postanowienia umowy7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-03 08:00
8.2.) Miejsce składania ofert: Platforma e-Zamówienia
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-03 08:30
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-02
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 17.08.2026
- Termin składania ofert
- 03.09.2026 06:00
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
do 2026-11-30