Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 04.09.2026 08:00 (Jutro)

Przebudowa drogi powiatowej nr 1104W Falęcice- Nowe Miasto poprzez budowę chodnika w msc. Tomczyce

Aktywny Roboty budowlane 2026/BZP 00400491

Numer referencyjny: IR-6740.12.2026

Zamawiający

GMINA MOGIELNICA

ul. Rynek 1

05-640 Mogielnica, Mazowieckie

NIP: 7971893228

REGON: 670223445

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi powiatowej Nr 1104W Falęcice- Nowe Miasto poprzez budowę chodnika w msc. Tomczyce (znak sprawy: 6740.12.2026) zgodnie z projektem zagospodarowania i przedmiarem stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Czas trwania gwarancji 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Mazowieckie — na podstawie 45 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania)

Najniższa cena

21 279 PLN

Średnia cena

989 979 PLN

Najwyższa cena

13 406 324 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
TAD-BRUK Tadeusz Paprzycki Pabierowice 2 84 292 PLN 168 584 PLN
EDEN NAWIERZCHNIE & OGRODY Dariusz Bujak Radom 2 349 172 PLN 349 172 PLN
MD PROGRESS Sp. z o.o. Warszawa 2 194 981 PLN 194 981 PLN
Przedsiębiorstwo Transportowo-Handlowe "Wapnopol" Adam Nowakowski Glinojeck 2 1 019 355 PLN -
EMAR Sp. z o.o. Skaryszew 2 1 418 505 PLN 1 418 505 PLN
Przedsiębiorstwo Budowy i Utrzymania Dróg Sp. z o.o. Ostrów Mazowiecka 2 179 999 PLN 179 999 PLN
EL-MAD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Warszawa 2 160 596 PLN 321 193 PLN
Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno – Drogowych w Grójcu Sp. z o. o. Jasieniec 2 1 145 106 PLN 1 145 106 PLN
MD Progress sp. z o.o. Warszawa 2 206 686 PLN 206 686 PLN
Pacholczyk Sp. z o.o. Milanówek 1 643 546 PLN -

Ostatnie rozstrzygnięcia

„Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Budzyno-Lipniki”

Przedsiębiorstwo Budowy i Utrzymania Dróg Sp. z o.o. -

2026-08-28 12:39:36Z

„Budowa fragmentu ciągu pieszo-rowerowego w ul. Wschodniej w Mszczonowie w zakresie wlotu z ul. Ługową.”

Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno – Drogowych w Grójcu Sp. z o. o. -

2026-08-27 12:47:10Z

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 580 w zakresie budowy chodnika na odc. od km 42+618 do km 45+390 na terenie gminy Kampinos – nr postępowania 110/25

BAZ-BRUK Marek Bazylewski -

2026-08-20 10:09:45Z

Przebudowa drogi wewnętrznej w miejscowości Korytnica

Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych „MIKST” Sp. z o. o. 485 501 PLN

2026-08-18 13:05:13Z

Wymiana nawierzchni chodnika przy ul. Sempołowskiej oraz ul. Sienkiewicza w Radomiu

PPHU BRUKER Artur Piwowarczyk 396 112 PLN

2026-07-24 12:08:49Z

„Remont cząstkowy nawierzchni chodników i ścieżek pieszo-rowerowych na terenie Rejonu Drogowego Gostynin-Płock” – nr postępowania 211/25

Balcerzak Budownictwo Sp. z o. o. Sp. k. -

2026-07-24 10:15:19Z

Budowa chodnika wzdłuż drogi powiatowej nr 4102W w m. Bieniewice i Stare Faszczyce, gm. Błonie

Pacholczyk Sp. z o.o. 643 546 PLN

2026-07-21 13:32:44Z

Wykonanie V etapu remontu obiektów budowlanych znajdujących się na Cmentarzu Wojennym w Palmirach

MD Progress sp. z o.o. -

2026-07-15 11:24:40Z

„Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Budzyno-Lipniki”

Przedsiębiorstwo Budowy i Utrzymania Dróg Sp. z o.o. 179 999 PLN

2026-07-13 10:54:48Z

Wymiana nawierzchni chodnika przy ul. Siennej (od Potoku Północnego do ul. Żeromskiego) oraz przy ul. Rodziny Winczewskich (od Potoku Północnego do ul. Wernera) w Radomiu

EDEN NAWIERZCHNIE & OGRODY Dariusz Bujak -

2026-07-09 12:00:08Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 37 298 PLN Średnia: 664 505 PLN Max: 13 406 324 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Przebudowa drogi powiatowej nr 1104W Falęcice- Nowe Miasto poprzez budowę chodnika w msc. Tomczyce

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MOGIELNICA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670223445

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Mogielnica

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-640

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@mogielnica.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mogielnica.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi powiatowej nr 1104W Falęcice- Nowe Miasto poprzez budowę chodnika w msc. Tomczyce

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-704dbd93-44a9-4e49-91e5-48d40e641904

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00400491

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00000165/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 Przebudowa drogi powiatowej Nr 1104W Falęcice- Nowe Miasto poprzez budowę chodnika w msc. Tomczyce

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-704dbd93-44a9-4e49-91e5-48d40e641904

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między
Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem
https://ezamowienia.gov.pl.
Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu
„Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki
korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej
https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Oferta powinna być sporządzona w języku polskim w postaci elektronicznej
i opatrzona podpisem kwalifikowanym, zaufanym lub osobistym.
W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu: platformy ezamówienia, która dostępna jest pod adresem https://ezamowienia.gov.pl. Wykonawca, aby wziąć udział w elektronicznym postępowaniu musi założyć konto na platformie https://ezamowienia.gov.pl/ i postępować zgodnie z instrukcją składania ofert. Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy ich użyciu zostały opisane w regulaminie korzystania z systemu (e-zamówienia).

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: IR-6740.12.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi powiatowej Nr 1104W Falęcice- Nowe Miasto poprzez budowę chodnika w msc. Tomczyce (znak sprawy: 6740.12.2026) zgodnie z projektem zagospodarowania i przedmiarem stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Czas trwania gwarancji

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 6

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 9

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym
Wykonawca powinien być wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, o ile wymóg taki wynika z odrębnych przepisów, lub do jednego z rejestrów zawodowych lub handlowych prowadzonych w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.
2. kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający nie precyzuje szczegółowo wskazanego warunku.
3. zdolności technicznej lub zawodowej:
3.1 Wykonawca powinien udokumentować wykonanie w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie co najmniej jedno zadanie o charakterze zgodnym z zakresem przedmiotu zamówienia, przez co Zamawiający rozumie co najmniej 1 (jedną) robotę budowlaną polegającą na przebudowie drogi w zakresie budowy chodnika o wartości brutto co najmniej 160.000,00 złotych .
Ponadto, Wykonawcy załączą dowody potwierdzające, że roboty budowlane zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie oraz polegających na zasobach innych podmiotów Zamawiający za spełnienie warunku uzna sytuację, gdy jeden z nich, który będzie wykonywał przedmiot zamówienia spełnia ww. warunek.
W przypadku, o którym mowa powyżej w pkt 7.3.3. SWZ, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane (odpowiednio: dostawy lub usługi) wykonają poszczególni wykonawcy (por. art. 117 ust. 4 ustawy Pzp).
3.2 Wykonawca musi wykazać, że dysponuje co najmniej 1 osobą, która będzie pełniła funkcję Kierownika budowy, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej oraz co najmniej 3 - letnie doświadczenie zawodowe (od daty uzyskania uprawnień).
4. sytuacji ekonomicznej i finansowej:
4.1. Wykonawca powinien być ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, na jedno lub wszystkie zdarzenia, na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 160.000,00 zł.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Zgodnie z pkt X SWZ

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Zgodnie z pkt X SWZ

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zgodnie z pkt. XXVII SWZ

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-04 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl/

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-04 10:15

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak

2026-08-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
20.08.2026
Termin składania ofert
04.09.2026 08:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45233222-1 (Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania)

Okres realizacji

2 miesiące