Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 10.09.2026 08:00 (4 dni)

Przebudowa drogi wewnątrzosiedlowej po byłym PGR położonej na dz. ew. nr 129/2, 133/13 oraz 133/84 w m-ci Średnia Wieś

Aktywny Roboty budowlane 2026/BZP 00401300

Numer referencyjny: ZP.271.1.14.2026

Zamawiający

Gmina Lesko

Parkowa 1

38-600 Lesko, Podkarpackie

NIP: 6881245092

REGON: 370440034

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie drogi wewnętrznej w granicach pasa drogowego w miejscowości Średnia Wieś, na działkach nr 133/13, 129/2, 133/84 i 134, oraz budowa oświetlenia drogowego. 2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności: 1) roboty pomiarowe i wytyczenie robót; 2) mechaniczne karczowanie krzaków i podszytu; 3) rozbiórkę istniejących krawężników betonowych 15×30 cm na odcinku ok. 1 100 m; 4) roboty ziemne, w tym wykonanie koryt oraz transport urobku; 5) profilowanie i zagęszczenie podłoża; 6) wykonanie warstw podbudowy zgodnie z dokumentacją projektową; 7) wyrównanie istniejącej podbudowy mieszanką mineralno-asfaltową, w zakresie wynikającym z dokumentacji i przedmiaru; 8) oczyszczenie istniejącej nawierzchni; 9) wykonanie skropień międzywarstwowych; 10) ułożenie geokompozytu szklano-węglowego 100/100 na odcinku głównym, zgodnie z dokumentacją; 11) wykonanie warstw z betonu asfaltowego; 12) przełożenie istniejącej kostki betonowej na powierzchni ok. 30 m²; 13) wykonanie ławy betonowej z oporem pod krawężniki; 14) ustawienie krawężników betonowych 15×30 cm; 15) wykonanie poboczy z klińca 20–40 mm; 16) wykonanie mijanki, zjazdu i parkingu w zakresie wynikającym z dokumentacji; 17) wykonanie oświetlenia drogowego (3 kpl. lamp oświetleniowych); 18) wykonanie inwentaryzacji powykonawczej; 19) uporządkowanie terenu i przekazanie Zamawiającemu kompletnego przedmiotu zamówienia. 3. Szczegółowy zakres zamówienia znajduje się w opisie przedmiotu zamówienia (załącznik nr 6 do SWZ), dokumentacji (załącznik nr 7 do SWZ) oraz przedmiarze (załącznik nr 8 do SWZ).

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Okres gwarancji jakości i rękojmi 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Podkarpackie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45000000-7 - Roboty budowlane)

Najniższa cena

12 100 PLN

Średnia cena

1 015 807 PLN

Najwyższa cena

18 375 590 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Transprzęt Sp. z o.o. sp.k Zabłotce 6 46 669 PLN 280 012 PLN
Henryk Biłas Firma Usługowo – Handlowa Budowlano – Transportowa Zawadka 3 294 227 PLN 882 682 PLN
Zakład Transportowo Drogowy Jolanta Oleksów Przemyśl 3 385 459 PLN 1 156 376 PLN
Bieżące Utrzymanie Dróg Mariusz Ślimak Ruszelczyce 3 268 668 PLN 806 004 PLN
LESZEK KOCHANOWICZ Firma - Usługowo - Handlowo - Produkcyjna Raniżów 2 677 705 PLN 1 355 410 PLN
PBR"ZELBUD" Sp. z o.o. Rzeszów 2 56 396 PLN 112 791 PLN
Colder Dariusz Rysz Cergowa 2 24 160 PLN 36 260 PLN
Zakład Usług Transportowo-Drogowych i Budowlanych Eugeniusz Kos Bircza 2 121 864 PLN 243 727 PLN
CEL – BUD Drogoń Łukasz Frysztak 2 - -
Usługi budowlane Cisek Robert Nienowice 2 80 199 PLN 160 398 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Budowa tężni solankowej wraz z infrastrukturą oraz wykonanie ogrodzenia i terenu zielonego wokół Centrum opiekuńczo – mieszkalnego w Rakszawie

Jakub Leja 520 136 PLN

2026-09-04 11:16:09Z

Modernizacja budynku sołeckiego Łysaków Kolonia

Usługi Remontowo Budowlane Sylwester Chamera -

2026-09-04 10:43:03Z

Poprawa efektywności energetycznej szkół

Firma Handlowo Usługowa Leja Wojciech -

2026-09-04 07:48:35Z

„Budowa chodników w Sokołowie Małopolskim i Wólce Niedźwiedzkiej, przebudowa przepustu w Nienadówce i budowa bezpiecznego przejścia dla pieszych w Sokołowie Małopolskim”.

FHU A.S. BRUK Andrzej Słomiany 940 103 PLN

2026-09-04 07:32:32Z

„Budowa chodników w Sokołowie Małopolskim i Wólce Niedźwiedzkiej, przebudowa przepustu w Nienadówce i budowa bezpiecznego przejścia dla pieszych w Sokołowie Małopolskim”.

F.H.U. .A.S. Bruk Andrzej 161 487 PLN

2026-09-04 07:32:32Z

REMONT POMIESZCZENIA UMYWALNI (ŁAŹNI) I UBIKACJI W BUDYNKU PAWILONU „A” W ZAKŁADZIE KARNYM W JAŚLE

FLOEN Adam Holender 244 962 PLN

2026-09-04 06:54:09Z

Remont pomieszczeń Sądu Rejonowego w Stalowej Woli

Firma Remontowo Budowlana Wojciech Sulikowski 339 890 PLN

2026-09-04 06:21:12Z

Rozbudowa sieci wodociągowej i sieci kanalizacji sanitarnej w m. Gniewczyna Łańcucka

Monteres Sp. z o.o. -

2026-09-04 06:20:13Z

Wykonanie odwodnienia przy budynku Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielcu wraz z odwodnieniem hali sportowej

ISAGO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 122 048 PLN

2026-09-04 06:13:17Z

Budowa tężni solankowej, budowa obiektów małej architektury, budowa placu zabaw, budowa zewnętrznej instalacji elektrycznej oświetlenia terenu

Rembisz Sp. z o.o. 2 468 900 PLN

2026-09-03 13:37:34Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 64 PLN Średnia: 1 525 157 PLN Max: 22 840 445 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Przebudowa drogi wewnątrzosiedlowej po byłym PGR położonej na dz. ew. nr 129/2, 133/13 oraz 133/84 w m-ci Średnia Wieś

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Lesko

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 370440034

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Parkowa 1

1.5.2.) Miejscowość: Lesko

1.5.3.) Kod pocztowy: 38-600

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL821 - Krośnieński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@lesko.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lesko.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi wewnątrzosiedlowej po byłym PGR położonej na dz. ew. nr 129/2, 133/13 oraz 133/84 w m-ci Średnia Wieś

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2acde31a-98f6-4fc4-9616-dccc3127ea0b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00401300

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00040535/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Przebudowa drogi wewnątrzosiedlowej po byłym PGR położonej na dz. ew. nr 129/2, 133/13 oraz 133/84 w m-ci Średnia Wieś

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2acde31a-98f6-4fc4-9616-dccc3127ea0b

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl
Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”).
W szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację Wykonawcy i Zamawiającego za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail: gmina@lesko.pl (nie dotyczy składania ofert w postępowaniu).

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Formularz ofertowy podpisuje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. Rekomendowanym wariantem podpisu jest typ wewnętrzny. Podpis formularza ofertowego wariantem podpisu w typie zewnętrznym również jest możliwy, tylko w tym przypadku, powstały oddzielny plik podpisu dla tego formularza należy załączyć w polu „Załączniki i inne dokumenty przedstawione w ofercie przez Wykonawcę”.
Pozostałe dokumenty wchodzące w skład oferty lub składane wraz z ofertą, które są zgodne z ustawą Pzp lub rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, mogą być zgodnie z wyborem wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia/podmiotu udostępniającego zasoby opatrzone podpisem typu zewnętrznego lub wewnętrznego. W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) w polu „Załączniki i inne dokumenty przedstawione w ofercie przez Wykonawcę” dodaje się uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny).
W przypadku przekazywania dokumentu elektronicznego w formacie poddającym dane kompresji, opatrzenie pliku zawierającego skompresowane dokumenty kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, jest równoznaczne z opatrzeniem wszystkich dokumentów zawartych w tym pliku odpowiednio kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): 1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), zwanym dalej RODO, informuję, że:
1) administratorem danych osobowych osób fizycznych, jest Burmistrz Miasta i Gminy Lesko,
2) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit c RODO w celu związanym z niniejszym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonym w trybie podstawowym art. 275 pkt 2 pzp.
3) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;
4) obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanych z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;
5) w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosownie do art. 22 RODO;
6) posiada Pani/Pan:
a) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
b) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych ;
c) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO ;
d) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych gdy uzna Pan/Pani, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
7) nie przysługuje Pani/Panu:
a) w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
b) prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
c) na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO;
8) w przypadku, gdy wykonanie obowiązków, o których mowa w art. 15 ust. 1-3 RODO, wymagałoby niewspółmiernie dużego wysiłku, Zamawiający może żądać od osoby, której dane dotyczą, wskazania dodatkowych informacji mających na celu sprecyzowanie żądania, w szczególności podania nazwy lub daty postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu.
9) wystąpienie z żądaniem, o którym mowa w art. 18 ust. 1 RODO, nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu.
10) w przypadku, gdy wykonanie obowiązków, o których mowa w art. 15 ust. 1-3 RODO, wymagałoby niewspółmiernie dużego wysiłku, Zamawiający może żądać od osoby, której dane dotyczą, wskazania dodatkowych informacji mających w szczególności na celu sprecyzowanie nazwy lub daty zakończonego postępowania o udzielenie zamówienia.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.271.1.14.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie drogi wewnętrznej w granicach pasa drogowego w miejscowości Średnia Wieś, na działkach nr 133/13, 129/2, 133/84 i 134, oraz budowa oświetlenia drogowego.
2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności:
1) roboty pomiarowe i wytyczenie robót;
2) mechaniczne karczowanie krzaków i podszytu;
3) rozbiórkę istniejących krawężników betonowych 15×30 cm na odcinku ok. 1 100 m;
4) roboty ziemne, w tym wykonanie koryt oraz transport urobku;
5) profilowanie i zagęszczenie podłoża;
6) wykonanie warstw podbudowy zgodnie z dokumentacją projektową;
7) wyrównanie istniejącej podbudowy mieszanką mineralno-asfaltową, w zakresie wynikającym z dokumentacji i przedmiaru;
8) oczyszczenie istniejącej nawierzchni;
9) wykonanie skropień międzywarstwowych;
10) ułożenie geokompozytu szklano-węglowego 100/100 na odcinku głównym, zgodnie z dokumentacją;
11) wykonanie warstw z betonu asfaltowego;
12) przełożenie istniejącej kostki betonowej na powierzchni ok. 30 m²;
13) wykonanie ławy betonowej z oporem pod krawężniki;
14) ustawienie krawężników betonowych 15×30 cm;
15) wykonanie poboczy z klińca 20–40 mm;
16) wykonanie mijanki, zjazdu i parkingu w zakresie wynikającym z dokumentacji;
17) wykonanie oświetlenia drogowego (3 kpl. lamp oświetleniowych);
18) wykonanie inwentaryzacji powykonawczej;
19) uporządkowanie terenu i przekazanie Zamawiającemu kompletnego przedmiotu zamówienia.
3. Szczegółowy zakres zamówienia znajduje się w opisie przedmiotu zamówienia (załącznik nr 6 do SWZ), dokumentacji (załącznik nr 7 do SWZ) oraz przedmiarze (załącznik nr 8 do SWZ).

4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60,00

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji jakości i rękojmi

4.3.6.) Waga: 40,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

W zakresie zdolności technicznej lub zawodowej:
W celu potwierdzenia spełnienia tego warunku Wykonawca wykaże, że:
a) w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie) wykonał należycie:
- co najmniej dwie roboty budowlane polegające na remoncie, przebudowie, rozbudowie lub budowie drogi na kwotę nie mniejszą niż 300 000,00 zł brutto każda.
b) dysponuje osobami posiadającymi kwalifikacje i doświadczenie niezbędne do jego wykonania, tj. co najmniej:
- jedną osobę, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności inżynieryjnej drogowej bez ograniczeń,
- jedną osobę, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń.

Dopuszcza się łączenie specjalności przez osoby posiadające wymagane uprawnienia. Osoba wskazana do pełnienia łączonych funkcji musi spełniać wymagania wszystkich łączonych funkcji.

Ilekroć Zamawiający wymaga określonych uprawnień na podstawie aktualnie obowiązującej ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j, Dz. U. z 2026 r., poz. 524 z późn. zm.), rozumie przez to również odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, wydane na podstawie uprzednio obowiązujących przepisów prawa lub odpowiednich przepisów prawa państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, którzy nabyli prawo do wykonywania określonych zawodów regulowanych lub określonych działalności, jeżeli te kwalifikacje zostały uznane na zasadach przewidzianych w ustawie z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (t.j. Dz. U. z 2026, poz. 166)

Zamawiający informuje, że wskazane wymogi dotyczące potencjału kadrowego służą do wykazania spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu. Wykonawca powinien w trakcie realizacji zamówienia zapewnić na własny koszt kadrę, która będzie w stanie wykonać zamówienie i sprostać wymaganiom zawartym w opisie przedmiotu zamówienia także w zakresie zapewnienia osób posiadających uprawnienia jakie okażą się konieczne na etapie realizacji prac do ich prawidłowej weryfikacji i odbioru.

Zamawiający informuje, że w zakresie warunku udziału w postępowaniu dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej dla danego przedmiotu zamówienia nie zostały określone poziomy zdolności na podstawie przepisów wykonawczych wydanych do ustawy o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych. W związku z tym Zamawiający określa warunek samodzielnie.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: a) wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, dat i miejsc wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy – zgodnie z wzorem stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ – w odniesieniu do warunku określonego w pkt 6.1.4 lit. a) SWZ,
b) wykaz osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia, niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami – zgodnie z wzorem stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ – w odniesieniu do warunku określonego w pkt 6.1.4 lit. b) SWZ.

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

Przed podpisaniem umowy na realizację niniejszego zamówienia Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu:
1) potwierdzenie wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
2) kosztorys ofertowy,
3) dokumenty potwierdzające posiadanie przez osoby występujące przy realizacji niniejszego zamówienia w charakterze kluczowych specjalistów, wymaganych uprawnień i aktualnych zaświadczeń o przynależności do właściwych izb samorządowych,
4) umowę regulującą współpracę Wykonawców, w przypadku, gdy zostanie wybrana jako najkorzystniejsza oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

1. Wykonawca w terminie do upływu terminu składania ofert wniesie wadium w wysokości 5 000,00 zł
2. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku formach:
1) pieniądza,
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej, z tym, że poręczenie kasy musi być zawsze poręczeniem pieniężnym,
3) gwarancjach bankowych,
4) gwarancjach ubezpieczeniowych,
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 98).
3. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy zamawiającego prowadzony przez Bank Gospodarstwa Krajowego nr rachunku:
97 1130 1105 0005 2072 7320 0006
w tytule przelewu należy wpisać: „Wadium – Znak sprawy ZP.271.1.14.2026”.
UWAGA:
Wadium wnoszone w pieniądzu ściśle z dyspozycją art. 97 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych, wpłaca się przelewem na rachunek bankowy wskazany przez Zamawiającego.
W myśl art. 63. ust. 3 pkt 1 ustawy Prawo bankowe z dnia 29 sierpnia 1997 (t.j. Dz. U z 2026 r. poz. 38) polecenie przelewu jest jedną z form rozliczenia bezgotówkowego. Zgodnie z art. 63c Prawa bankowego polecenie przelewu stanowi udzieloną bankowi dyspozycję dłużnika obciążenia jego rachunku określoną kwotą i uznania tą kwotą rachunku wierzyciela. Oznacza to, że wpłata gotówkowa wadium wnoszona na poczcie lub w banku nie stanowi polecenia przelewu w rozumieniu wyżej cytowanych artykułów.
4. Wadium wniesione w formie gwarancji ubezpieczeniowej lub bankowej albo poręczenia musi w swej treści zawierać informacje o beneficjencie gwarancji lub poręczenia, przedmiocie gwarancji, wysokości wadium, okresie obowiązywania nie krótszym niż termin związania ofertą, informacje o podmiocie składającym ofertę oraz o przypadkach, w których gwarancja lub poręczenie jest realizowane, czyli kiedy wadium zostaje zatrzymane – art. 98 ust. 6 ustawy Pzp. Złożona gwarancja lub poręczenie musi mieć charakter bezwarunkowy i płatna na pierwsze żądanie. Wadium dla konsorcjum może być wniesione przez jednego z uczestników konsorcjum.
5. W przypadku wnoszenia wadium w innych niż „pieniądz” formach, wymagane jest załączenie do oferty oryginalnego dokumentu gwarancji/poręczenia w formie elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym lub osobistym osób upoważnionych do jego wystawienia.

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.
2. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego (nie dotyczy spółki cywilnej, o ile upoważnienie/pełnomocnictwo do występowania w imieniu tej spółki wynika z dołączonej do oferty umowy spółki bądź wszyscy wspólnicy podpiszą ofertę).
3. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
a) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia składają wraz z ofertą pełnomocnictwo, o którym mowa w pkt 13.14 ppkt 8) SWZ (nie dotyczy spółki cywilnej, o ile upoważnienie/pełnomocnictwo do występowania w imieniu tej spółki wynika z dołączonej do oferty umowy spółki bądź wszyscy wspólnicy podpiszą ofertę),
b) oświadczenie, o którym mowa w pkt. 8.1 SWZ składa z ofertą każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenie to potwierdza brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
c) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane wykonają poszczególni Wykonawcy. W przypadku gdy ofertę składa spółka cywilna, a pełen zakres prac wykonają wspólnicy wspólnie w ramach umowy spółki oświadczenie powinno potwierdzać ten fakt. Oświadczenie należy złożyć wg wymogów załącznika nr 2a do SWZ.
d) zobowiązani są oni na wezwanie Zamawiającego, złożyć podmiotowe środki dowodowe, o których mowa w pkt. 8.3 SWZ, przy czym podmiotowe środki dowodowe, o których mowa:
- w pkt. 8.3.1 SWZ składa odpowiednio Wykonawca/Wykonawcy, który/którzy wykazuje/-ą spełnienie warunku.
4. Jeżeli została wybrana oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, Zamawiający może żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego kopii umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zgodnie z zapisami projektu umowy stanowiącym załącznik do SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-10 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: www.ezamowienia.gov.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-10 10:15

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-09

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak

8.6.) Maksymalna liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do negocjacji: 3

8.7) Kryteria oceny ofert, które zamawiający zamierza stosować w celu ograniczenia liczby wykonawców:

Cena (koszt) wykonania całego zakresu zamówienia brutto oraz Okres gwarancji jakości i rękojmi.
2026-08-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
21.08.2026
Termin składania ofert
10.09.2026 08:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45000000-7 - Roboty budowlane
45000000-7 (Roboty budowlane) 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg) 45233142-6 (Roboty w zakresie naprawy dróg) 45233220-7 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg) 45316100-6 (Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego) 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg 45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

Okres realizacji

60 dni