Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 09.09.2026 07:00 (5 dni)

Przebudowa DW nr 855 na odcinku Zdziechowice–Zaklików, polegająca na budowie drogi dla rowerów z dopuszczeniem ruchu pieszych w km 14+698 do km 14+886 w m. Zdziechowice Drugie - II postępowanie

Aktywny Roboty budowlane 2026/BZP 00405653

Numer referencyjny: PZDW/WZP/243/WJ/38/2026

Zamawiający

PODKARPACKI ZARZĄD DRÓG WOJEWÓDZKICH

ul. Tadeusza Boya-Żeleńskiego 19A

35-105 Rzeszów, Podkarpackie

NIP: 8132937794

REGON: 690587670

Opis przedmiotu zamówienia

Opis przedmiotu zamówienia Zamówienie obejmuje: - budowę drogi dla pieszych z kostki brukowej, - bitumiczne poszerzenie jezdni na całym odcinku wraz z odwodnieniem, - budowę kanału technologicznego, - oznakowanie wraz z elementami bezpieczeństwa ruchu. Na Wykonawcy ciąży obowiązek prolongaty terminów ważności warunków technicznych, uzgodnień, pozwoleń w razie takiej konieczności. Opis Przedmiotu Zamówienia oraz sposób realizacji zamówienia zawiera dokumentacja techniczna stanowiąca Załącznik do SWZ.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Okres gwarancji i rękojmi za wady 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Podkarpackie — na podstawie 155 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania)

Najniższa cena

37 298 PLN

Średnia cena

571 755 PLN

Najwyższa cena

7 853 337 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Roboty Budowlano -Drogowe GRANIT Ryszard Kłak Roźwienica 5 1 026 447 PLN 3 079 342 PLN
Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów Sp. z o.o. Rzeszów 4 389 956 PLN 779 911 PLN
Usługi Koparką Sławomir Baran Przewrotne 211 4 241 531 PLN 966 126 PLN
JAR Sp. z o.o. Kielnarowa 23 4 291 295 PLN 1 165 179 PLN
Iwona Kowalska Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe IBK Bolestraszyce 3 331 800 PLN 995 400 PLN
MATBUD Sp. z o.o. Jasionka 3 616 539 PLN 1 849 616 PLN
Usługi Budowlane i Brukarskie MARK-BUD Marek Chromik Nosówka 3 378 264 PLN 1 134 791 PLN
TRANSPRZĘT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA Sanok 3 199 999 PLN 502 645 PLN
Pro-Sett Sp. z o.o. Rzeszów 3 177 789 PLN 533 366 PLN
Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów Sp. z o.o. Rzeszów 3 541 592 PLN 1 624 777 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Odnowa nawierzchni jezdni i chodnika w ciągu drogi powiatowej Nr 1734R ul. Długosza w Jarosławiu (od skrzyżowania z ul. Fredry do skrzyżowania z ul. Kopystyńskiego)

STRABAG Sp. z o.o. 266 729 PLN

2026-09-04 06:55:27Z

Budowa chodnika przy drodze powiatowej Nr 1712R Ryszkowa Wola - Korzenica w m. Korzenica

Zakład Utrzymania Dróg DUMAR Mariusz Dusiło 237 597 PLN

2026-09-04 06:26:57Z

Budowa chodnika w ramach przebudowy drogi powiatowej Nr 1629R Widaczów - Świebodna - Pruchnik w m. Świebodna

SOP - BUD SPÓLKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 883 023 PLN

2026-09-03 11:54:10Z

Budowa chodnika przy drodze powiatowej Nr 1711R Ryszkowa Wola - Bobrówka - Laszki w m. Bobrówka

Zakład Utrzymania Dróg DUMAR Mariusz Dusiło 173 381 PLN

2026-09-03 11:23:41Z

Budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej Nr 1707R Wiązownica-Piwoda Olchowa w m. Piwoda

SOP - BUD SPÓLKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 523 229 PLN

2026-09-03 10:29:59Z

Budowa infrastruktury dla pieszych z podziałem na 8 części:Cz1.m.Moderówka i Jaszczew;Cz2.m.Brzezówka;Cz3.m.Korzeniec;Cz4.m.Potok;Cz5.m.Ruda Łańcucka;Cz6. m.Lutcza;Cz7.m. Stara Bircza;Cz8.m.Warzyce

MATBUD Sp. z o.o. 539 416 PLN

2026-09-03 08:54:23Z

Budowa infrastruktury dla pieszych z podziałem na 8 części:Cz1.m.Moderówka i Jaszczew;Cz2.m.Brzezówka;Cz3.m.Korzeniec;Cz4.m.Potok;Cz5.m.Ruda Łańcucka;Cz6. m.Lutcza;Cz7.m. Stara Bircza;Cz8.m.Warzyce

BRU-dróg Mateusz Strenczak 895 440 PLN

2026-09-03 08:54:23Z

Budowa infrastruktury dla pieszych z podziałem na 8 części:Cz1.m.Moderówka i Jaszczew;Cz2.m.Brzezówka;Cz3.m.Korzeniec;Cz4.m.Potok;Cz5.m.Ruda Łańcucka;Cz6. m.Lutcza;Cz7.m. Stara Bircza;Cz8.m.Warzyce

MATBUD Sp. z o.o. 937 185 PLN

2026-09-03 08:54:23Z

Budowa infrastruktury dla pieszych z podziałem na 8 części:Cz1.m.Moderówka i Jaszczew;Cz2.m.Brzezówka;Cz3.m.Korzeniec;Cz4.m.Potok;Cz5.m.Ruda Łańcucka;Cz6. m.Lutcza;Cz7.m. Stara Bircza;Cz8.m.Warzyce

MG Infrastruktura Marian Wołczyk 1 172 213 PLN

2026-09-03 08:54:23Z

Budowa infrastruktury dla pieszych z podziałem na 8 części:Cz1.m.Moderówka i Jaszczew;Cz2.m.Brzezówka;Cz3.m.Korzeniec;Cz4.m.Potok;Cz5.m.Ruda Łańcucka;Cz6. m.Lutcza;Cz7.m. Stara Bircza;Cz8.m.Warzyce

MATBUD Sp. z o.o. 373 016 PLN

2026-09-03 08:54:23Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 37 298 PLN Średnia: 685 740 PLN Max: 13 406 324 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Przebudowa DW nr 855 na odcinku Zdziechowice–Zaklików, polegająca na budowie drogi dla rowerów z dopuszczeniem ruchu pieszych w km 14+698 do km 14+886 w m. Zdziechowice Drugie - II postępowanie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: PODKARPACKI ZARZĄD DRÓG WOJEWÓDZKICH

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690587670

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Tadeusza Boya-Żeleńskiego 19A

1.5.2.) Miejscowość: Rzeszów

1.5.3.) Kod pocztowy: 35-105

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@pzdw.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.pzdw.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność

Zamawiający jest jednostką organizacyjną wykonującą zadania w zakresie planowania, budowy, przebudowy, remontu, utrzymania i ochrony dróg, na podstawie ustawy o drogach publicznych

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa DW nr 855 na odcinku Zdziechowice–Zaklików, polegająca na budowie drogi dla rowerów z dopuszczeniem ruchu pieszych w km 14+698 do km 14+886 w m. Zdziechowice Drugie - II postępowanie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-acd6052f-1168-4e96-8091-966022897dc3

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00405653

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00053435/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 Budowa chodników, zatok postojowych, dróg dla pieszych oraz dróg dla rowerów i pieszych w ciągu dróg wojewódzkich realizowana w oparciu o Umowy pomiędzy WP a JST

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-acd6052f-1168-4e96-8091-966022897dc3

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-acd6052f-1168-4e96-8091-966022897dc3

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu platformy e-Zamówienia, która dostępna jest pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl oraz poczty elektronicznej. Szczegóły zawarte zostały w pkt 14 Instrukcji dla wykonawców - Rozdział I SWZ.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Szczegóły Klauzuli informacyjnej z art. 13 RODO zastosowanej przez zamawiającego w
celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego opisano w pkt. 2 IDW - Rozdział I SWZ.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: PZDW/WZP/243/WJ/38/2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Opis przedmiotu zamówienia

Zamówienie obejmuje:
- budowę drogi dla pieszych z kostki brukowej,
- bitumiczne poszerzenie jezdni na całym odcinku wraz z odwodnieniem,
- budowę kanału technologicznego,
- oznakowanie wraz z elementami bezpieczeństwa ruchu.
Na Wykonawcy ciąży obowiązek prolongaty terminów ważności warunków technicznych, uzgodnień, pozwoleń w razie takiej
konieczności.
Opis Przedmiotu Zamówienia oraz sposób realizacji zamówienia zawiera dokumentacja techniczna stanowiąca Załącznik do
SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-11-30

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Tak

4.2.14.) Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Zamawiający
przewiduje możliwość udzielenia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy
usług lub robót budowlanych, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług lub robót budowlanych, do wysokości
100% wartości zamówienia podstawowego.
Zamawiający wskazuje zakres tych usług lub robót budowlanych oraz warunki, na jakich zostaną one udzielone:
 roboty przygotowawcze i rozbiórkowe
 roboty ziemne
 kanalizacja deszczowa
 podbudowa
 nawierzchni
 elementy ulic
 roboty wykończeniowe
 oznakowanie dróg i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego
 kanał technologiczny
Zamówienie zostanie udzielone na warunkach zamówienia podstawowego określonych w SWZ, jeżeli zostaną spełnione przesłanki
określone w ustawie Pzp.
Zamówienie takie jest przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego, jest zgodne z przedmiotem
zamówienia podstawowego, całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości.

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami
oceny ofert:
1. Cena (C) – waga kryterium 60 %;
2. Kryterium jakościowe – okres gwarancji i rękojmi za wady – waga kryterium 40 %.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60,00

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji i rękojmi za wady

4.3.6.) Waga: 40,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:

Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.

2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:

Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.

3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:

Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.

4) zdolności technicznej lub zawodowej:

Zamawiający stawia warunki dotyczące niezbędnego wykształcenia, kwalifikacji zawodowych, doświadczenia, potencjału technicznego wykonawcy lub osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia.
Do czasu wejścia w życie przepisów wykonawczych do Ustawy z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych, określających poziomy zdolności Zamawiający nie będzie określać warunków udziału w postępowaniu z zastosowaniem poziomów zdolności.

a) Doświadczenie wykonawcy
Wykonawca spełni ten warunek udziału w postępowaniu, jeżeli wykaże, że w ciągu ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie wykonał min. 1 budowę/rozbudowę/przebudowę/remont drogi publicznej polegającej na ułożeniu min. 480 m² nawierzchni z betonowej kostki brukowej wibroprasowanej, poparte dokumentami (dowodami) potwierdzającymi, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone (np. referencje)

Zamawiający nie wymaga, aby ww. zakres był wykonany w ramach jednego zadania/ zlecenia/ zamówienia/inwestycji.

b) Kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia
Wykonawca spełni ten warunek udziału w postępowaniu, jeżeli wykaże, że dysponuje następującymi osobami:

Kierownik budowy - 1 osoba

Kwalifikacje:
Osoba ta musi posiadać uprawnienia budowlane w specjalności inżynieryjnej drogowej wydane zgodnie z ustawą z dnia 07 lipca 1994r. Prawo budowlane oraz Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 11 września 2014r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie albo odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydanej na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, które pozwalać będą na pełnienie funkcji Kierownika Budowy w zakresie niniejszego zamówienia..

Doświadczenie:
Osoba ta musi posiadać
 minimum 36 m-cy doświadczenia w pełnieniu funkcji Kierownika Budowy lub Kierownika Robót Budowlanych. Ilość lat doświadczenia należy liczyć od daty wystawienia uprawnień.

W załączniku (wykaz kadry) Wykonawca powinien podać dokładne okresy (dd-mm-rrrr) pełnienia funkcji, które potwierdzą wymagane doświadczenie.
Okresy pełnienia ww. funkcji na różnych inwestycjach/ zadaniach/ kontraktach prowadzonych w tym samym czasie nie podlegają sumowaniu.

Poprzez sformułowania:
- „budowa”
- „rozbudowa”
- „przebudowa”
- „remont”
- „droga publiczna”

Zamawiający rozumie definicje zgodne z określonymi w „Ustawie Prawo budowlane” oraz „Ustawie o drogach publicznych”.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Na podstawie art. 125 ust. 1 Pzp Zamawiający w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia żąda złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia.
- aktualne na dzień składania ofert oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz o braku podstaw do wykluczenia z postępowania (art. 125 ust. 1 Pzp)– zgodnie z Załącznikiem do SWZ.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Na podstawie art. 273 ust 1pkt 2 Pzp Zamawiający w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia żąda złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu
1. wykazu robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty;
2. wykazu osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami;

Wzory wykazów i oświadczeń o których mowa powyżej znajdują się na stronie internetowej Zamawiającego pod adresem http://www.pzdw.pl/zamowienia-publiczne/inne-informacje

Wykonawca może, zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych składanych na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia lub spełniania warunków udziału w postępowaniu złożyć certyfikat wykonawcy zamówień publicznych, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp, potwierdzający udzielenie certyfikacji odpowiednio w zakresie niepodlegania wykluczeniu lub zdolności wykonawcy do należytego wykonania zamówienia.

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

Wraz z ofertą Wykonawca zobowiązany jest złożyć:
a) ZAŁĄCZNIK NR 1 DO OFERTY:
Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia,
Oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu,
Oświadczenie dot. posługiwania się certyfikatem
b) ZAŁĄCZNIK NR 2 DO OFERTY:
Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia składane na podstawie art. 117 ust. 4
(jeżeli dotyczy - np. konsorcja, spółki cywilne),
c) Kosztorys Ofertowy
d) zobowiązanie innego podmiotu, o którym mowa w SWZ (jeżeli dotyczy);
e) dokumenty, z których wynika prawo do podpisania oferty; odpowiednie pełnomocnictwa (jeżeli dotyczy).

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o
udzielenie zamówienia, oświadczenia, o których mowa w pkt. 10.1 SWZ, składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane/dostawy/usługi (w zależności od tego co jest przedmiotem postępowania) wykonają poszczególni wykonawcy.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym
w art. 454-455 Pzp. Zamawiający wymaga od wykonawcy, którego oferta zostanie wybrana, aby zawarł z nim umowę w
sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych we wzorze umowy stanowiącym Rozdział SWZ. SWZ stanowi
załącznik do umowy w sprawie zamówienia publicznego. Zakres świadczenia wykonawcy wynikający z umowy jest tożsamy
z jego zobowiązaniem zawartym w ofercie. Zgodnie z art. 455. ust. 1. Pzp Zamawiający przewiduje w niniejszej SWZ
(dokumentach zamówienia) możliwość dokonania zmiany umowy bez przeprowadzenia nowego postępowania o udzielenie
zamówienia niezależnie od wartości tej zmiany. Zamawiający w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie
zamówienia publicznego - ROZDZIAŁ IV SWZ umieszcza jasne, precyzyjne i jednoznaczne postanowienia umowne, które
obejmują postanowienia dotyczące zasad wprowadzania zmian.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-09 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-acd6052f-1168-4e96-8091-966022897dc3

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-09 09:10

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-08

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak

8.6.) Maksymalna liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do negocjacji: 3

8.7) Kryteria oceny ofert, które zamawiający zamierza stosować w celu ograniczenia liczby wykonawców:

W przypadku podjęcia decyzji o przeprowadzeniu negocjacji, Zamawiający działając z mocy art. 288 ust. 1 Pzp ograniczy liczbę wykonawców zaproszonych do negocjacji do trzech Wykonawców , którzy złożyli oferty niepodlegające odrzuceniu i zgodnie z rankingiem ofert uzyskają największą liczbę punktów (oferty przedstawiają najkorzystniejszy stosunek jakości do ceny, obliczony na podstawie kryteriów oceny ofert).

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z
okoliczności, o których mowa w art. 7 ust. 1 Ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie
przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Wykluczenie, o
którym mowa, następuje na okres trwania okoliczności określonych w art. 7 ust. 1 w/w ustawy. W przypadku wykonawcy
wykluczonego na podstawie art. 7 ust. 1 w/w ustawy, Zamawiający odrzuca ofertę takiego wykonawcy.
2026-08-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
25.08.2026
Termin składania ofert
09.09.2026 07:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.5
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45233222-1 (Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania)

Okres realizacji

do 2026-11-30