Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 11.09.2026 07:00 (5 dni)
PRZEBUDOWA I ROZBUDOWA CZĘŚCI BUDYNKU SZPITALNEGO "B" NA POTRZEBY DZIAŁU DIAGNOSTYKI LABORATORYJNEJ I CENTRALNEJ STERYLIZATORNI.
Numer referencyjny: ASZ.382.29.2026
Zamawiający
Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej we Włodawie
Piłsudskiego 64
22-200 Włodawa, Lubelskie
NIP: 5651337789
REGON: 110197664
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Część 1
Część 2
Dokumenty zamówienia
Załącznik nr 3 art.125 ust. 5 PZP - Podmioty, które udostępniają zasoby
Załącznik nr 3 art.125 ust. 5 PZP - Podmioty, które udostępniają zasoby.docx
Załącznik 9a Skan Decyzja NR 117 2026
Załącznik 9a Skan Decyzja NR 117 2026.pdf
SWZ budowlany.pdf
SWZ budowlany.pdf
Załącznik 9a Skan Decyzja NR 117 2026
Załącznik 9a Skan Decyzja NR 117 2026.pdf
Załącznik 8.1 Dokumentacja projektowa zadanie 1_LABORATORIUM
Załącznik 8.1 Dokumentacja projektowa zadanie 1_LABORATORIUM.zip
Załącznik nr 6 Umowa - wzór
Załącznik nr 6 Umowa - wzór.docx
Załącznik nr 7 do SWZ - Wykaz robót budowlanych
Załącznik nr 7 do SWZ - Wykaz robót budowlanych.docx
Załącznik nr 4 art.118 PZP- Podmioty, które udostępniają zasoby
Załącznik nr 4 art.118 PZP- Podmioty, które udostępniają zasoby.docx
Załącznik nr 5 art. 117 PZP Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie
Załącznik nr 5 art. 117 PZP Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie.docx
Załącznik 8.2 Dokumentacja projektowa zadanie 2_STERYLIZATORNIA
Załącznik 8.2 Dokumentacja projektowa zadanie 2_STERYLIZATORNIA.zip
Załącznik nr 2 art.125 ust. 1 PZP - Wykonawcy
Załącznik nr 2 art.125 ust. 1 PZP - Wykonawcy.docx
pytania i odpowiedzi
pytania i odpowiedzi.pdf
Zarejestruj się aby automatycznie wypełnić formularze danymi firmy
Kto wygrywa podobne przetargi?
Lubelskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45000000-7 - Roboty budowlane)
Najniższa cena
29 520 PLN
Średnia cena
1 138 889 PLN
Najwyższa cena
8 239 462 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A. Lubartów | 4 | 1 051 715 PLN | 3 155 144 PLN |
| BIEL-BUD Waldemar Bielak Kolonia Sól | 3 | 303 639 PLN | 910 916 PLN |
| GOLDEN ELEKTRIC SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Warszawa | 2 | - | - |
| Zakład Remontowo Budowlany Paulina Jedut Lubartów | 2 | 704 175 PLN | 1 408 350 PLN |
| Natura Drewna Michał Rosa Żelków Kolonia | 2 | - | - |
| BUDIMAR Usługi Budowano-Remontowe Mariusz Pióro Tomaszów Lubelski | 2 | 757 194 PLN | 1 514 388 PLN |
| Zakład Remontowo-Budowlany Adam Kustra Sp. z o.o. Zamość | 2 | 981 633 PLN | 1 963 266 PLN |
| MATANET Mateusz Momot Lublin | 2 | 245 090 PLN | 490 180 PLN |
| Zakład Usługowy KRECIK Barbara Kisiel Podedwórze | 2 | 2 822 083 PLN | 5 644 167 PLN |
| Przedsiębiorstwo Usługowo – Budowlane Roman Głowala Biłgoraj | 2 | 1 849 500 PLN | 3 699 000 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Przebudowa drogi gminnej nr 101960L od km 0+036 do km 0+681 w Radzyniu Podlaskim – ul. Zbulitowska
2026-09-04 11:32:13Z
Budowa obiektów infrastruktury rekreacyjnej w Gminie Stoczek Łukowski
2026-09-04 11:24:53Z
Budowa obiektów infrastruktury rekreacyjnej w Gminie Stoczek Łukowski
2026-09-04 11:24:53Z
Budowa obiektów infrastruktury rekreacyjnej w Gminie Stoczek Łukowski
2026-09-04 11:24:53Z
Wymiana nawierzchni na boiskach - Zadanie II - 2 Części - zadanie dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki (...)
2026-09-04 10:42:27Z
Wymiana nawierzchni na boiskach - Zadanie II - 2 Części - zadanie dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki (...)
2026-09-04 10:42:27Z
Budowa tężni przy Centrum Kultury Dawnej wraz z zagospodarowaniem terenu w m. Wysokie.
2026-09-04 10:29:27Z
Remont części linii sortowniczej obejmujący wymianę przenośnika PT7 oraz wymianę separatora magnetycznego wraz z rozbudową o trybunę doczyszczającą w Dziale Utylizacji Odpadów, PGKiM Łęczna sp. z o.o.
2026-09-04 09:17:40Z
Budowa systemu sygnalizacji pożaru w budynku laboratoryjno-biurowym przy ul. Obywatelskiej 13 w Lublinie - w formule „zaprojektuj i wybuduj"
2026-09-04 06:26:41Z
"Budowa hali magazynowo - garażowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą służącej Obronie Cywilnej i Ochronie Ludności oraz dostawa i montaż kontenera podwójnego: część II–dostawa i montaż kontenera"
2026-09-03 11:39:07Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00397901 z dnia 2026-08-19 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
PRZEBUDOWA I ROZBUDOWA CZĘŚCI BUDYNKU SZPITALNEGO "B" NA POTRZEBY DZIAŁU DIAGNOSTYKI LABORATORYJNEJ I CENTRALNEJ STERYLIZATORNI.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej we Włodawie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 110197664
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Piłsudskiego 64
1.5.2.) Miejscowość: Włodawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 22-200
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL811 - Bialski
1.5.7.) Numer telefonu: 797704880
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@spzoz.wlodawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.spzoz.wlodawa.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
PRZEBUDOWA I ROZBUDOWA CZĘŚCI BUDYNKU SZPITALNEGO "B" NA POTRZEBY DZIAŁU DIAGNOSTYKI LABORATORYJNEJ I CENTRALNEJ STERYLIZATORNI.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b06a21db-cba4-439d-88fc-68d70de16f6c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00397901
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-19
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00029308/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 PRZEBUDOWA I ROZBUDOWA CZĘŚCI BUDYNKU SZPITALNEGO "B" NA POTRZEBY DZIAŁU DIAGNOSTYKI LABORATORYJNEJ I CENTRALNEJ STERYLIZATORNI.
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.15.) Nazwa projektu lub programu
Projekt w ramach Działania 16.1 Wsparcie odpornej infrastruktury ochrony zdrowia (typ projektu 1, 2), Priorytetu XVI Odporna infrastruktura krytyczna programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b06a21db-cba4-439d-88fc-68d70de16f6c3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl.
2. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
3. Zamawiający wyznacza następujące osoby do kontaktu z wykonawcami: Pani/Pan Anna Tomaszewska, Jolanta Siwiec, tel. 797 704 880, e-mail: przetargi@spzoz.wlodawa.pl
4. Adres strony internetowej prowadzonego postępowania (link prowadzący bezpośrednio do widoku postępowania na Platformie e-Zamówienia): https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b06a21db-cba4-439d-88fc-68d70de16f6c
5. Postępowanie można wyszukać również ze strony głównej Platformy e-Zamówienia (przycisk „Przeglądaj postępowania/konkursy”).
6. Identyfikator (ID) postępowania na Platformie e-Zamówienia: ocds-148610-b06a21db-cba4-439d-88fc-68d70de16f6c
7. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.
8. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania.
9. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopią elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej (cyfrowe odwzorowania) musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): SWZ rozdział XIX. KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH
3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): SWZ rozdział XIX. KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: ASZ.382.29.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak
4.1.9.) Liczba części: 2
4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
Część 1
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
PRZEBUDOWA I ROZBUDOWA CZĘŚCI BUDYNKU SZPITALNEGO "B" NA POTRZEBY DZIAŁU DIAGNOSTYKI LABORATORYJNEJ
Głównym celem inwestycji jest przeniesienie Działu Diagnostyki Laboratoryjnej z obecnej lokalizacji tj. 3 piętra budynku przychodni przy ul. Józefa Piłsudskiego 66 we Włodawie do pomieszczeń mieszczących się w części budynku szpitalnego B na kondygnacji parteru oraz piwnicy. Inwestycja umożliwi znaczące skrócenie czasu transportu materiału do badań, wyników pacjentów oraz krwi i ich składników na linii laboratorium z innymi komórkami zabiegowymi, diagnostycznymi i oddziałami szpitala co przełoży się na korzyść dla pacjentów. Lokalizacja laboratorium w obrębie szpitala ograniczy koszty logistyczne oraz usprawni organizację pracy skracając czas diagnostyki. Przełoży się to na bardziej efektywne wykorzystanie personelu i infrastruktury oraz sprawniejszą realizację świadczeń zdrowotnych. Docelowa lokalizacja objęta projektem mieści się w pustostanach na parterze we wschodniej części budynku szpitalnego B w bliskim sąsiedztwie bloku operacyjnego.
Na parterze budynku projektuje się następujące pomieszczenia:
Pracownię mikrobiologii, komorę laminarną ze śluzą, pracownię serologii z bankiem krwi, pracownię analityki ogólnej, pracownię hematologii i biochemii, pomieszczenia biurowe, higieniczno-sanitarne, zespół szatniowy z umywalnią, komunikację oraz pomieszczenia gospodarcze i porządkowe.
W piwnicy zaprojektowano magazyn opatrunków i krwi.
4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45410000-4 - Tynkowanie
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2027-10-31
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 100
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Część 2
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
ROZBUDOWA I PRZEBUDOWA CZĘŚCI BUDYNKU SZPITALNEGO "B" NA POTRZEBY CENTRALNEJ STERYLIZATORNI.
Głównym celem inwestycji jest przeniesienie Centralnej Sterylizatorni z budynku administracyjnego do pomieszczeń po byłych magazynach mieszczących się w piwnicy budynku szpitalnego B. Inwestycja umożliwi znaczące skrócenie czasu transportu narzędzi chirurgicznych, sprzętu medycznego i materiałów wielokrotnego użytku do bloku operacyjnego oraz innych oddziałów szpitalnych.
W budynku zaprojektowano bezpośrednie wejście z zewnątrz. Następnie pracownicy wchodzą przez szatnię przepustową do pomieszczenia sterylizatorni. W obiekcie przewidziano pomieszczenia biurowe, socjalne i pomieszczenia porządkowe. Materiał do sterylizacji przyjmowany jest do komory przyjęć, następnie jest przenoszony do pomieszczenia mycia i dezynfekcji, pakietowania, strefy sterylnej a następnie komory wydań, skąd odbywa się w osobnych, szczelnie zamkniętych wózkach lub pojemnikach do właściwych komórek szpitala komunikacją poziomą oraz istniejącym wewnętrznym dźwigiem osobowym. W sterylizatorni przewidziano pomieszczenie do mycia i suszenia wózków i pojemników transportowych
4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45410000-4 - Tynkowanie
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2027-10-31
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 100
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 1
Art. 109 ust. 1 pkt 4
Art. 109 ust. 1 pkt 6
Art. 109 ust. 1 pkt 7
Art. 109 ust. 1 pkt 8
Art. 109 ust. 1 pkt 9
Art. 109 ust. 1 pkt 10
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu, dotyczące:1) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia szczegółowych wymagań w zakresie spełnienia tego warunku.
2) sytuacji ekonomicznej lub finansowej;.
Dla zadania 1: Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca przedstawi dokumenty potwierdzające, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną ubezpieczenia w wysokości co najmniej 2 000 000,00 złotych (słownie: dwa miliony złotych).
Dla zadania 2: Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca przedstawi dokumenty potwierdzające, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną ubezpieczenia w wysokości co najmniej 2 000 000,00 złotych (słownie: dwa miliony złotych).
3) zdolności technicznej lub zawodowej dotyczący doświadczenia wykonawcy / osób skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia / wykształcenia wykonawcy / kwalifikacji zawodowych wykonawcy / potencjału technicznego wykonawcy:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że:
Dla zadania 1: wykonał w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej 2 roboty budowlane w zakresie budowy rozbudowy, przebudowy budynku każda na kwotę brutto minimum 2 000 000,00 złotych (słownie: dwa miliony złotych).
Dla zadania 2: wykonał w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej 2 roboty budowlane w zakresie budowy, rozbudowy, przebudowy budynku każda na kwotę brutto minimum 2 000 000,00 złotych (słownie: dwa miliony złotych).
Na potwierdzenie spełnienia ww. warunku Wykonawca składa wykaz robót budowlanych według wzoru stanowiącego załącznik nr 7 do SWZ oraz załączy dowody potwierdzające, że roboty budowlane została wykonana należycie, w szczególności zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone.
„Zamawiający określając warunek udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej ze względu na brak określonych poziomów zdolności dla danego przedmiotu zamówienia niniejszy warunek jest określony bez zastosowania poziomów zdolności, o których mowa w art. 5 ust. 4 lub 5 ustawy o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych, co zamawiający wskazuje zgodnie z art. 112 ust. 3 ustawy Pzp].“
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: nie dotyczy
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 2. Podmiotowe środki dowodowe dotyczące potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, składane na wezwanie Zamawiającego przez wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona (w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego, nie krótszym niż 5 dni):
1) wykaz robót budowlanych, które wykonał w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej 2 roboty budowlane w zakresie budowy, rozbudowy, przebudowy budynku, każda na kwotę brutto minimum 2 000 000,00 złotych, zgodnie z wzorem stanowiącym Załącznik nr 7 do SWZ wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty budowlane zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy;
Jeżeli wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji usług wykonywanych wspólnie z innymi wykonawcami, wykaz, o którym stanowi pkt. 2 dotyczy robót budowlanych, w których wykonaniu wykonawca ten bezpośrednio uczestniczył.
2) dokumenty potwierdzające, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną ubezpieczenia co najmniej 1 000.000,00 zł (słownie: jeden milion złotych)
4. Wykonawca może, zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych wymaganych na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia lub spełniania warunków udziału w postępowaniu, złożyć certyfikat wykonawcy zamówień publicznych, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp, potwierdzający udzielenie certyfikacji odpowiednio w zakresie niepodlegania wykluczeniu lub zdolności wykonawcy do należytego wykonania zamówienia.
5. W przypadku posługiwania się certyfikatem, o którym mowa w pkt 1, wykonawca wskazuje w oświadczeniu składanym wraz z ofertą, że będzie posługiwał się certyfikatem, oraz podaje numer i oznaczenie certyfikatu, nazwę podmiotu certyfikującego, który wydał certyfikat, okres ważności certyfikacji oraz zakres, w jakim certyfikat ma potwierdzać brak podstaw wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
6. Certyfikat zastępuje odpowiednie podmiotowe środki dowodowe wyłącznie w zakresie, w jakim z jego treści wynika potwierdzenie braku podstaw wykluczenia lub spełniania warunków udziału w postępowaniu określonych w niniejszej SWZ. Jeżeli certyfikat obejmuje wyłącznie część podstaw wykluczenia lub część warunków udziału w postępowaniu, wykonawca jest obowiązany wykazać pozostały zakres zgodnie z wymaganiami określonymi w SWZ.
7. Zamawiający dokonuje oceny skuteczności certyfikatu z uwzględnieniem zakresu certyfikacji, okresu jej ważności, statusu certyfikacji ujawnionego w bazie certyfikacji oraz zgodności certyfikatu z wymaganiami określonymi w niniejszej SWZ.
8. W przypadku zawieszenia ważności certyfikacji albo utraty ważności certyfikatu w toku postępowania o udzielenie zamówienia zamawiający wzywa wykonawcę do złożenia, w wyznaczonym terminie, podmiotowych środków dowodowych w zakresie, w jakim certyfikat miał potwierdzać brak podstaw wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:
nie dotyczy5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
amawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości:Zadanie nr 1 – 20 000,00 zł
Zadanie nr 2 – 20 000,00 zł.
2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 ustawy PZP.
3. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu,
2) gwarancjach bankowych,
3) gwarancjach ubezpieczeniowych,
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
4. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, wykonawca przekazuje zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej.
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
5 Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku:1) w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu wskazanych w ust. 1 pkt 1 wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych wykonawców, którzy wykonują usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane;
2) w przypadku, o którym mowa w pkt. 1, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy, wg wzoru stanowiącego zał. nr 5 do SWZ
3) wykonawcy są zobowiązani ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo powinno być złożone wraz z ofertą.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
zgodnie ze wzorem umowy stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ, w szczególności paragraf 17 i 187.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-11 09:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-11 09:15
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-10
8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji:
Część 1 : Tak
Część 2 : Tak
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 19.08.2026
- Termin składania ofert
- 11.09.2026 07:00
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.12
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
do 2027-10-31