Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 1 133 255 PLN

Przebudowa i rozbudowa drogi gminnej nr 102711B w miejscowości Gruszki gmina Płaska

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00250841

Numer referencyjny: ZPP.271.2.2026

Zamawiający

Gmina Płaska

Generała Ignacego Prądzyńskiego 53

16-326 Płaska, Podlaskie

NIP: 8461593261

REGON: 790671001

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac projektowych oraz robót budowlanych w formule „zaprojektuj i wybuduj” dla inwestycji pn.: Przebudowa i rozbudowa drogi gminnej nr 102711B w miejscowości Gruszki, gmina Płaska. Planowany do przebudowy i rozbudowy odcinek drogi stanowić będzie ciąg komunikacyjny drogi gminnej kl. D w miejscowości Gruszki, zapewniający bezpośrednią obsługę przyległego terenu, w tym dostosowanego do ruchu turystycznego oraz budownictwa mieszkaniowego.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Okres udzielonej gwarancji i rękojmi na wykonany zakres zamówienia 40%

Dokumenty zamówienia

Załącznik nr 7 PFU Koncepcja Gruszki skala 1 1000

PFU Koncepcja Gruszki skala 1 1000.pdf

Załącznik nr 7 przekrój kostrukcyjny rys 2.2.

przekrój kostrukcyjny rys 2.2.pdf

Załącznik nr 7 przekrój kostrukcyjny rys 2.1.

przekrój kostrukcyjny rys 2.1.pdf

zał. nr 4 do SWZ Ośw. z art. 125 ust. 1 dla Podmiotu udostęp. zasoby ZPP.271.2.2026

zał. nr 4 do SWZ Ośw. z art. 125 ust. 1 dla Podmiotu udostęp. zasoby ZPP.271.2.2026.docx

zał. nr 6 do SWZ Ośw. z art. 117 ust. 4 wykonaw. wspólnie. ZPP.271.2.2026

zał. nr 6 do SWZ Ośw. z art. 117 ust. 4 wykonaw. wspólnie. ZPP.271.2.2026.docx

zał. nr 2 do SWZ Ośw. z art. 125 ust. 1 wyklucz. dla Wykonawcy ZPP.271.2.2026

zał. nr 2 do SWZ Ośw. z art. 125 ust. 1 wyklucz. dla Wykonawcy ZPP.271.2.2026.docx

Załącznik nr 7 przekrój kostrukcyjny rys 2.0.

przekrój kostrukcyjny rys 2.0.pdf

Załącznik nr 7 PFU DG 102711B Gruszki

PFU DG 102711B Gruszki 18.06.2024.pdf

zał. nr 3 do SWZ Ośw. art. 125 ust. 1 warunki udziału dla Wykonawcy ZPP.271.2.2026

zał. nr 3 do SWZ Ośw. art. 125 ust. 1 warunki udziału dla Wykonawcy ZPP.271.2.2026.docx

zał. nr 5 do SWZ Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby ZPP.271.2.2026

zał. nr 5 do SWZ Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby ZPP.271.2.2026.docx

SWZ_ZPP.271.2.2026Gruszki

SWZZPP.271.2.2026Gruszki-sig.pdf

Art. 284 Platforma zmiana. SWZ plus zm. ogłoszenia ZPP.271.2.2026

Art. 284 Platforma zmiana. SWZ plus zm. ogłoszenia ZPP.271.2.2026 2026.05.28-sig.pdf

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia_ZPP.271.2.2026

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia_ZPP.271.2.2026.pdf

Zał. nr 1 do SWZ FORMULARZ OFERTOWY ZPP.271.2.2026

zał. nr 1 do SWZ FORMULARZ OFERTOWY ZPP.271.2.2026.docx

zał. nr 8 do SWZ_wzór umowy_ZPP.271.2.2026

zał. nr 8 do SWZ_wzór umowy_ZPP.271.2.2026.docx

Informacja o kwocie jaką zamwiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia

Informacja o kwocie jaką zamwiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia-sig.pdf

Informacja z otwarcia ofert

Informacja z otwarcia ofert-sig.pdf

INFORMACJA O WYBORZE NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY

INFORMACJA O WYBORZE NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY- Droga Gruszki-sig.pdf

Wypełnij dokumenty

Zarejestruj się aby automatycznie wypełnić formularze danymi firmy

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
P.U.H KAMPOL Barbara Szymczyk Dąbrowa Białostocka 5451176784

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 P.U.H KAMPOL Barbara Szymczyk (Dąbrowa Białostocka) Umowa podpisana 1 133 255 PLN 1 133 255 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Podlaskie — na podstawie 146 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg)

Najniższa cena

47 355 PLN

Średnia cena

1 356 987 PLN

Najwyższa cena

10 888 575 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
STRABAG Sp. z o.o. Pruszków 6 851 770 PLN 3 407 080 PLN
Przedsiębiorstwo Eksploatacji Ulic i Mostów Sp. z o.o. Białystok 5 2 003 690 PLN 8 014 759 PLN
BIK - PROJEKT Sp. z o.o. Łomża 4 283 871 PLN 851 613 PLN
Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe MAKSBUD Sp. z o.o. Bielsk Podlaski 4 479 172 PLN 958 344 PLN
STRABAG Sp. z o.o. Pruszków 4 2 550 436 PLN 7 651 308 PLN
Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Spółka Akcyjna Suwałki 3 1 528 684 PLN 3 057 368 PLN
AC Piotr Sidorowicz Białystok 2 47 355 PLN 38 500 PLN
TRANSPOL Michał Pietraszko, Łapy 2 147 600 PLN 147 600 PLN
GILMERA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Suwałki 2 298 363 PLN 596 727 PLN
BBGM Sp. z o.o. Sowlany 2 1 518 593 PLN 1 518 593 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Przebudowa drogi gminnej ul. Gnilica łączącej się z drogą wojewódzką DW 685 – odcinek I

Przedsiębiorstwem Drogowo Mostowym „MAKSBUD” Sp. z o. o. 447 164 PLN

2026-09-02 07:55:36Z

Przebudowa i rozbudowa drogi gminnej Nr 101689B Przystawańce II

Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Spółka Akcyjna -

2026-09-01 12:01:18Z

Rozbudowa drogi powiatowej nr 1626B na odcinku od drogi powiatowej nr 1619B w kierunku wsi Koweła do granicy gminy Hajnówka i gminy Narew.

Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe MAKSBUD Sp. z o.o. -

2026-09-01 05:12:35Z

Przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej nr 1308B na odcinku DK8-Białousy-Sitkowo

Powiatowe Przedsiębiorstwo Drogowo Budowlane Sp. z o.o. -

2026-08-28 08:27:45Z

Rozbudowa drogi gminnej Nr 108564B Golakowa Szyja – dr. woj. Zabłudów-Hajnówka

Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe MAKSBUD Sp. z o.o. -

2026-08-20 12:11:28Z

Przebudowa i modernizacja dróg na terenie Gminy Hajnówka

PB CONTRACT Sp. z o. o. 718 831 PLN

2026-08-20 11:51:56Z

Rozbudowa odcinka ul. 42 Pułku Piechoty od ul. Chabrowej do ul. Kazimierza Wielkiego (do budynku nr 93) w Białymstoku

BBGM Sp. z o.o 172 288 PLN

2026-08-19 11:11:28Z

Przebudowa drogi gminnej nr 101862B Jemieliste - Stare Motule w gminie Filipów

MASTER USŁUGI TRANSPORTOWE ROBOTY ziemne Mirosław Stankiewicz 575 839 PLN

2026-08-19 06:59:44Z

Budowa z rozbudową części ul. Felkowo w Turośni Kościelnej

STRABAG Sp. z o.o. 1 869 953 PLN

2026-08-14 08:38:11Z

Przebudowa i rozbudowa drogi gminnej nr 102711B w miejscowości Gruszki gmina Płaska

P.U.H KAMPOL Barbara Szymczyk 1 133 255 PLN

2026-08-13 08:15:28Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 13 958 PLN Średnia: 1 081 934 PLN Max: 9 099 073 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Przebudowa i rozbudowa drogi gminnej nr 102711B w miejscowości Gruszki gmina Płaska

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Płaska

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790671001

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Generała Ignacego Prądzyńskiego 53

1.5.2.) Miejscowość: Płaska

1.5.3.) Kod pocztowy: 16-326

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL843 - Suwalski

1.5.7.) Numer telefonu: 876439080

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: plaska@home.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.plaska.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa i rozbudowa drogi gminnej nr 102711B w miejscowości Gruszki gmina Płaska

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f0432c41-e5eb-4e4b-ac50-dd33dd29cdfc

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00250841

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00129114/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Przebudowa i rozbudowa drogi gminnej nr 102711B w miejscowości Gruszki gmina Płaska

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f0432c41-e5eb-4e4b-ac50-dd33dd29cdfc

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym a Wykonawcą, odbywa się przy użyciu środków Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl .

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Udział Wykonawcy w postępowaniu, w tym złożenie oferty, wymaga posiadania przez Wykonawcę:
1) kwalifikowanego podpisu elektronicznego, wystawionego przez dostawcę kwalifikowanej usługi zaufania, o którym mowa w ustawie 5 września 2016 r. o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej (Dz. U. z 2024 r. poz. 1725) lub;
2) podpisu (profilu) zaufanego, o którym mowa w ustawie z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2024 r. poz. 1557 z późn. zm.) lub;
3) podpisu osobistego (e-dowodu), o którym mowa w ustawie z dnia 6 sierpnia 2010 r. o dowodach osobistych (Dz. U. z 2022 r. poz. 671 z późn. zm.).

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZPP.271.2.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac projektowych oraz robót budowlanych w formule „zaprojektuj i wybuduj” dla inwestycji pn.: Przebudowa i rozbudowa drogi gminnej nr 102711B
w miejscowości Gruszki, gmina Płaska. Planowany do przebudowy i rozbudowy odcinek drogi stanowić będzie ciąg komunikacyjny drogi gminnej kl. D w miejscowości Gruszki, zapewniający bezpośrednią obsługę przyległego terenu, w tym dostosowanego do ruchu turystycznego oraz budownictwa mieszkaniowego.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45233140-2 - Roboty drogowe

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres udzielonej gwarancji i rękojmi na wykonany zakres zamówienia

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej, tj.:

- wykażą wykonanie co najmniej jednej roboty budowlanej polegającej na budowie/przebudowie/rozbudowie drogi lub ulicy wraz z wykonaniem nawierzchni bitumicznej lub z betonu cementowego o wartości minimum 1 000 000,00 zł brutto,
-wykażą dysponowanie:
kierownikiem budowy w specjalności drogowej bez ograniczeń,
kierownikiem robót w specjalności elektrycznej,
kierownikiem robót w specjalności telekomunikacyjnej.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

Zamawiający żąda od wykonawców wniesienia wadium na okres związania ofertą w wysokości: 20 000,00 PLN (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych, 00/100).

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym w art. 454-455 ustawy Pzp oraz wskazanym we wzorze umowy

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-06-03 12:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Platforma e-Zamówienia: https;//ezamowienia.gov.pl/

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-06-03 12:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-07-03

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak

2026-05-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
19.05.2026
Termin składania ofert
09.06.2026 10:00
Wartość umowy
1 133 255 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg) 71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania) 45233140-2 (Roboty drogowe) 45233220-7 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg) 45233290-8 (Instalowanie znaków drogowych) 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania 45233140-2 - Roboty drogowe 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg 45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

Okres realizacji

12 miesiące