Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 10.09.2026 10:00 (4 dni)

Przedmiotem zamówienia jest usługa szkoleniowa: szkolenie Kosmetyczka z modułem zdobienia paznokci wraz z potwierdzeniem nabycia wiedzy i umiejętności dla 10 osób bezrobotnych.

Aktywny Usługi 2026/BZP 00417666

Zamawiający

Powiatowy Urząd Pracy w Starachowicach

Radomska 76

27-200 Starachowice, Świętokrzyskie

NIP: 6641037193

REGON: 291140050

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa szkoleniowa: szkolenie Kosmetyczka z modułem zdobienia paznokci wraz z potwierdzeniem nabycia wiedzy i umiejętności – przeprowadzenie walidacji dla 10 osób bezrobotnych (kod CPV 80530000-8 usługi szkolenia zawodowego).

Kryteria oceny ofert

Koszt 60%
Dostosowanie kwalifikacji i doświadczenia kadry dydaktycznej wyznaczonej do realizacji zamówienia 30%
Rodzaj dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskania kwalifikacji 10%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Świętokrzyskie — na podstawie 51 rozstrzygniętych przetargów (CPV 80530000-8 - Usługi szkolenia zawodowego)

Najniższa cena

3 597 PLN

Średnia cena

34 596 PLN

Najwyższa cena

184 100 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Studium Kształcenia Zawodowego i Języków Obcych s.c. Ostrowiec Świętokrzyski 4 - -
Centrum Kształcenia Zawodowego w Starachowicach Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach Kielce 4 - -
Szkoła Jazdy KRZYSZTOF Krzysztof Bąk Sp. z o.o. Kielce 4 44 303 PLN 343 875 PLN
Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach- Centrum Kształcenia Zawodowego nr 2 w Kielcach Kielce 3 18 457 PLN 57 050 PLN
Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach- Centrum Kształcenia Zawodowego w Kielcach Kielce 3 17 458 PLN 75 782 PLN
Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach Kielce 2 8 404 PLN 8 404 PLN
Ośrodek Szkolenia PRIMO Renata Gawron Ostrowiec Świętokrzyski 2 - -
AMPRO SP.ZO.O. Słupia 2 69 845 PLN 69 845 PLN
ZAKŁAD DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W KIELCACH Kielce 2 - -
Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach Kielce 2 22 255 PLN 44 510 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Organizacja i przeprowadzenie kursów zawodowych dla uczniów/uczennic oraz szkolenia z edukacji włączającej dla nauczycieli/nauczycielek z placówek oświatowych Powiatu Kieleckiego w ramach projektów

ZERO Technologia Produkcji Andrzej Leks 31 590 PLN

2026-09-03 09:03:28Z

Usługa szkolenia osób bezrobotnych – kurs „Stylizacja paznokci

Marek Fudali Centrum Szkoleniowe Piękno i Sukces 10 500 PLN

2026-08-20 07:53:06Z

Usługa szkolenia osób bezrobotnych – kurs prawa jazdy kategorii C, D z kwalifikacją wstępną / wstępna uzupełniającą przyśpieszoną na przewóz rzeczy/osób

Liga Obrony Kraju, Biuro Zarządu Głównego w Krakowie 184 100 PLN

2026-08-20 07:42:48Z

Usługa szkolenia osób bezrobotnych – kurs „Operator koparkoładowarek wszystkich klas III

Centrum Kształcenia Dorosłych „LIBER” Dariusz Majkowski 19 140 PLN

2026-08-20 07:19:43Z

Usługa szkoleniowa: szkolenie Opiekun osób starszych lub niepełnosprawnych wraz z potwierdzeniem nabycia wiedzy i umiejętności – przeprowadzenie walidacji dla 20 osób bezrobotnych

Centrum Kształcenia Zawodowego w Starachowicach Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach -

2026-08-18 11:16:52Z

Postępowanie na organizację i przeprowadzenie szkoleń dla osób zarejestrowanych w PUP w Końskich w ramach projektu pn. „Aktywni na koneckim rynku pracy (IV)” - składa się z dwóch części.

Firma Handlowo-Usługowa „Kujawiak" Robert Staluszka Europejska Akademia Handlu i Przedsiębiorczości Robert Staluszka 30 960 PLN

2026-08-06 10:37:14Z

Postępowanie na organizację i przeprowadzenie szkoleń dla osób zarejestrowanych w PUP w Końskich w ramach projektu pn. „Aktywni na koneckim rynku pracy (IV)” - składa się z dwóch części.

Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach 10 010 PLN

2026-08-06 10:37:14Z

Postępowanie na organizację i przeprowadzenie szkoleń dla osób zarejestrowanych w PUP w Końskich w ramach projektu pn. „Aktywni na koneckim rynku pracy (IV)” - część I i II

KOMBUD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 20 800 PLN

2026-08-03 13:14:24Z

Postępowanie na organizację i przeprowadzenie szkoleń dla osób zarejestrowanych w PUP w Końskich w ramach projektu pn. „Aktywni na koneckim rynku pracy (IV)” - część I i II

ROBERT ANDRUSZKIEWICZ ZPHU ANDRUS, 24 000 PLN

2026-08-03 13:14:24Z

Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia pod nazwą "Spawacz metodą MAG(135)" z potwierdzeniem nabycia wiedzy i umiejętności dla 20 osób bezrobotnych

Centrum Kształcenia Zawodowego w Starachowicach Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach -

2026-07-29 10:25:16Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 3 204 PLN Średnia: 27 078 PLN Max: 221 403 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Przedmiotem zamówienia jest usługa szkoleniowa: szkolenie Kosmetyczka z modułem zdobienia paznokci wraz z potwierdzeniem nabycia wiedzy i umiejętności dla 10 osób bezrobotnych.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiatowy Urząd Pracy w Starachowicach

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291140050

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Radomska 76

1.5.2.) Miejscowość: Starachowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 27-200

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kist@praca.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: starachowice.praca.gov.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przedmiotem zamówienia jest usługa szkoleniowa: szkolenie Kosmetyczka z modułem zdobienia paznokci wraz z potwierdzeniem nabycia wiedzy i umiejętności dla 10 osób bezrobotnych.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-76e30ee2-0bb0-4f9e-b695-047d974425a2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00417666

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00053511/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.4 Zorganizowanie i przeprowadzenia szkolenia pod nazwą „Kosmetyczka z modułem zdobienia paznokci” wraz z potwierdzeniem nabycia wiedzy i umiejętności dla 10 osób bezrobotnych

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.15.) Nazwa projektu lub programu

Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych w powiecie sarachowickim (IV)

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-76e30ee2-0bb0-4f9e-b695-047d974425a2

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-76e30ee2-0bb0-4f9e-b695-047d974425a2

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Informacje dotyczące wymagań technicznych i organizacyjnych dotyczących korespondencji elektronicznej zawiera pkt 5 SWZ

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa szkoleniowa: szkolenie Kosmetyczka z modułem zdobienia paznokci wraz z potwierdzeniem nabycia wiedzy i umiejętności – przeprowadzenie walidacji dla 10 osób bezrobotnych (kod CPV 80530000-8 usługi szkolenia zawodowego).

4.2.6.) Główny kod CPV: 80530000-8 - Usługi szkolenia zawodowego

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-11-30

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium kosztu oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Koszt

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia

4.3.5.) Nazwa kryterium: Dostosowanie kwalifikacji i doświadczenia kadry dydaktycznej wyznaczonej do realizacji zamówienia

4.3.6.) Waga: 30

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Rodzaj dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskania kwalifikacji

4.3.6.) Waga: 10

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:
1. nie podlegają wykluczeniu;
W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, Zamawiający żąda następujących podmiotowych środków dowodowych:
- oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w art. 108 ust.1 ustawy Pzp oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego ( t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 514 ). – załącznik nr 4 do SWZ
2. spełniają warunki udziału w postępowaniu określone przez Zamawiającego, dotyczące:
- uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów;
W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących wymaganych uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, Zamawiający żąda, oświadczenia o wpisie do rejestru Bazy Usług Rozwojowych prowadzonego przez Polską Agencje Rozwoju Przedsiębiorczości – załącznik nr 3 do SWZ,
- zdolności technicznej lub zawodowej:
W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej, Zamawiający żąda następujących podmiotowych środków dowodowych:
- wykazu usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, co najmniej 1 (jednej) głównej usługi t. j. usługi szkolenia w temacie przedmiotu zamówienia, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy - załącznik nr 5 SWZ,
- wykazu osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego,
w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami – załącznik nr 6 do SWZ,
Do prowadzenia zajęć z zakresu tematu przedmiotu zamówienia musi być wyznaczona co najmniej 1 osoba posiadająca doświadczenie tj.: - przeprowadzone minimum 1 szkolenie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert w tematyce przedmiotu zamówienia.
- wykazu narzędzi, wyposażenia zakładu lub urządzeń technicznych dostępnych Wykonawcy w celu wykonania zamówienia publicznego wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami – załącznik nr 7 do SWZ.
Zamawiający dokona oceny spełnienia wyżej wymienionych warunków na podstawie oświadczeń i dokumentów zgodnie z formułą spełnia – nie spełnia.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1. Zamawiający dopuszcza zmianę postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty na podstawie której dokonano wyboru w następujący sposób:
a) w uzasadnionych przypadkach dopuszcza się zmianę kadry prowadzącej szkolenie, pod warunkiem, że proponowana kadra będzie spełniała warunki opisane w niniejszym postępowaniu oraz jeżeli zmiana ta nie wpłynie na punktacje przyznaną na etapie oceny ofert. Informacja o zmianie musi wpłynąć do Zamawiającego na piśmie na co najmniej 1 dzień przed zaistniałą okolicznością.
b) w uzasadnionych przypadkach Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia liczby osób będących uczestnikami szkolenia o maksymalnie 2 osoby w stosunku do osób zaplanowanych do przeszkolenia w takim przypadku całkowite wynagrodzenie wykonawcy będzie pomniejszone wprost proporcjonalnie do mniejszej liczby osób tzn. pomniejszone o cenę jednostkową wskazaną w formularzu ofertowym.
c) w uzasadnionych przypadkach dopuszcza się zmianę miejsca prowadzenia szkolenia pod warunkiem, że proponowana zmiana miejsca jest zgodna z zapisami w opisie przedmiotu zamówienia. Informacja o zmianie musi wpłynąć do Zamawiającego na piśmie co najmniej 5 dni roboczych przed rozpoczęciem szkolenia. W przypadku nagłych zdarzeń losowych termin ten nie musi być zachowany. Informacja musi wpłynąć na piśmie do Zamawiającego niezwłocznie po zaistniałym zdarzeniu.
2. Wprowadzone zmiany muszą odpowiadać opisowi przedmiotu zamówienia.
3. Zamawiający musi wyrazić zgodę na wprowadzenie zmian o których mowa w pkt. 1.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-10 12:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Platforma e-Zamówinia

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-10 12:05

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

2026-09-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
02.09.2026
Termin składania ofert
10.09.2026 10:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 80530000-8 - Usługi szkolenia zawodowego
80530000-8 (Usługi szkolenia zawodowego)

Okres realizacji

do 2026-11-30