Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 66 720 PLN

Przeprowadzenie kursu uzupełniającego języka angielskiego w 21. Bazie Lotnictwa Taktycznego

Rozstrzygnięty Usługi 2026/BZP 00387699

Numer referencyjny: ZP/30/2026

Zamawiający

21. Baza Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie

Połczyńska 32

78-301 Świdwin, Zachodniopomorskie

NIP: 6721759451

REGON: 331029355

Opis przedmiotu zamówienia

1.Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie kursu uzupełniającego języka angielskiego w 21. Bazie Lotnictwa Taktycznego na poziomie podstawowym (1) dla 2 grup szkoleniowych w zgodności z Natowskim Porozumieniem Standaryzacyjnym STANAG 6001, Ramowym i szczegółowym programem nauczania języka angielskiego w jednostkach wojskowych podległych Dowódcy Generalnemu RSZ - Poziom podstawowy (SPJ 1111 wg STANAG 6001) - Warszawa 2016 (sygn. Dow. Gen. wewn. 45/2016), Szczegółowym programem nauczania języka angielskiego na semestralny, kurs podstawowy SPJ 1111 wg STANAG 6001” Warszawa 2025 (sygn. Dow. Gen. 374/R/DGRSZ/2/25z dn. 09.07.25 r.). 2.Liczba grup szkoleniowych -2 (dwie): a)na poziomie 1 w specjalnościach: słuchanie, mówienie - 1 grupa szkoleniowa, b)na poziomie 1 w specjalnościach: pisanie - 1 grupa szkoleniowa. 3.Każda grup szkoleniowa może liczyć maksymalnie 14 uczestników. 4.Zajęcia w grupie szkoleniowej obligatoryjnie prowadzone będą przez dwóch lektorów w zbliżonej liczbie godzin na przestrzeni 1 tygodnia szkoleniowego (np. pół na pół bądź 3/2 dni). W wyjątkowych i uzasadnionych przypadkach zgłoszonych na piśmie z uzasadnieniem dopuszcza się inny układ zajęć, za zgodą KSJ 21 BLT. 5. Do realizacji powyższych zadań Wykonawca skieruje nie mniej niż dwóch lektorów języka angielskiego do grupy językowej, tj. lektora wiodącego i lektora/lektorów pomocniczego oraz metodyka kursów, zgodnie z wymogami opisanymi w dalszej części niniejszego rozdziału.

Kryteria oceny ofert

Cena 100%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
BARBARA NOGAL USŁUGI JĘZYKOWE IWONICZ 6842260472

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 BARBARA NOGAL USŁUGI JĘZYKOWE (IWONICZ) Umowa podpisana 66 720 PLN 66 720 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Zachodniopomorskie — na podstawie 39 rozstrzygniętych przetargów (CPV 80500000-9 - Usługi szkoleniowe)

Najniższa cena

12 000 PLN

Średnia cena

164 958 PLN

Najwyższa cena

591 600 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
West Pomeranian Tomasz Krysiak Szczecin 5 - -
B-CONSULTING Bartłomiej Gębarowski Rzeszów 5 368 900 PLN 1 844 500 PLN
West Pomeranian Tomasz Krysiak Szczecin 3 - -
MW Consulting Spółka z o.o. Szczecin 2 49 500 PLN 49 500 PLN
HAGA Agnieszka Pawlik Nowogard 2 - -
VULCAN TRAINING CENTER SP. Z O.O. Szczecin 2 39 690 PLN 39 690 PLN
Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o. Kraków 2 132 750 PLN 265 500 PLN
Altkom Akademia S.A. Warszawa 2 30 100 PLN 60 200 PLN
Gender Solution S.C. Małgorzata Druciarek, Aleksandra Niżyńska, Izabela Przybysz Grodzisk Mazowiecki 1 - -
Karina Lniska Przodkowo 1 12 000 PLN 12 000 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Przeprowadzenie kursu uzupełniającego języka angielskiego w 21. Bazie Lotnictwa Taktycznego

BARBARA NOGAL USŁUGI JĘZYKOWE 66 720 PLN

2026-08-28 10:39:31Z

Kompleksowa realizacja konferencji i warsztatów towarzyszących SmartUp! High Tide Szczecin 2026

2 EVENT Sp. z o.o. -

2026-08-21 08:35:43Z

Szkolenie zdalne z zakresu bezpieczeństwa teleinformatycznego dla Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie

Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o. 108 000 PLN

2026-08-06 11:07:03Z

Szkolenie zdalne z zakresu bezpieczeństwa teleinformatycznego dla Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie

Compendium – Centrum Edukacyjne Spółka z o.o. 157 500 PLN

2026-08-06 11:07:03Z

Realizacja usług społecznych w ramach projektu pn.: „Centrum Usług Społecznych w Świdwinie”

B-CONSULTING Bartłomiej Gębarowski 157 520 PLN

2026-08-04 13:45:36Z

Realizacja usług społecznych w ramach projektu pn.: „Centrum Usług Społecznych w Świdwinie”

B-CONSULTING Bartłomiej Gębarowski 547 300 PLN

2026-08-04 13:45:36Z

Realizacja usług społecznych w ramach projektu pn.: „Centrum Usług Społecznych w Świdwinie”

B-CONSULTING Bartłomiej Gębarowski 591 600 PLN

2026-08-04 13:45:36Z

Realizacja usług społecznych w ramach projektu pn.: „Centrum Usług Społecznych w Świdwinie”

B-CONSULTING Bartłomiej Gębarowski 102 800 PLN

2026-08-04 13:45:36Z

Realizacja usług społecznych w ramach projektu pn.: „Centrum Usług Społecznych w Świdwinie”

B-CONSULTING Bartłomiej Gębarowski 445 280 PLN

2026-08-04 13:45:36Z

Organizacja stacjonarnych szkoleń informatycznych dla Zespołu Szkół nr 8 w Szczecinie

West Pomeranian Tomasz Krysiak -

2026-08-04 13:08:41Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 0 PLN Średnia: 87 981 PLN Max: 591 600 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Przeprowadzenie kursu uzupełniającego języka angielskiego
w 21. Bazie Lotnictwa Taktycznego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: 21. Baza Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 331029355

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Połczyńska 32

1.5.2.) Miejscowość: Świdwin

1.5.3.) Kod pocztowy: 78-301

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL427 - Szczecinecko-pyrzycki

1.5.7.) Numer telefonu: zam.publ.21blt@ron.mil.pl

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zam.publ.21blt@ron.mil.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.21blt.wp.mil.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Obrona

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przeprowadzenie kursu uzupełniającego języka angielskiego
w 21. Bazie Lotnictwa Taktycznego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c8669fa1-a789-4915-9e4c-2c2cdd21d855

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00387699

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00112037/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.8 Przeprowadzenie kursu uzupełniającego języka angielskiego w 21. Bazie Lotnictwa Taktycznego

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.13.) O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 361 ustawy – usługi społeczne: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

www.platformazakupowa.pl/pn/21blot

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Kontakt pomiędzy Wykonawcą, a Zamawiającym odbywać się będzie za pośrednictwem dedykowanej Platformy Zakupowej pod adresem:
https://www.platformazakupowa.pl/pn/21blot.

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Zamawiający nie przewiduje innego sposobu komunikowania się z Wykonawcami niż przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, wskazanych w SWZ.
2. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie, ani logowania do Platformy.
3. Zamawiający rekomenduje przekazywanie dokumentów w postępowaniu w formacie plików PDF jako załączników do wiadomości z zachowaniem układu i sposobu sporządzania pism obowiązującego w korespondencji tradycyjnej.
Szczegółowe informacje zawiera rozdział 10 SWZ.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): 1. Zamawiający realizując nałożony na administratora obowiązek informacyjny wobec osób fizycznych informuje, że zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych
w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)
(Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że:
1) Administratorem danych osobowych jest 21. Baza Lotnictwa Taktycznego
ul. Połczyńska 32, 78-301 Świdwin.
2) Inspektorem ochrony danych osobowych w 21. Bazie Lotnictwa Taktycznego jest Pani Monika Stachowicz, kontakt: 21blt@ron.mil.pl.
3) Dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO
w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie ustawy Prawo zamówień publicznych lub regulaminów obowiązujących w jednostce.
4) Odbiorcami danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 74 ustawy Prawo zamówień publicznych, dalej „ustawa Pzp”.
5) Dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy.
6) Obowiązek podania danych osobowych jest wymogiem ustawowym określonym
w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;
7) W odniesieniu do danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosownie do art. 22 RODO;
8) Osoba fizyczna posiada:
− na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych
− na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania danych osobowych
− na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO
− prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, kiedy zachodzi podejrzenie, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy RODO;
9) Osobie fizycznej nie przysługuje:
− w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
− prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
− na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
2. Wykonawca zobowiązuje się poinformować, w imieniu Zamawiającego, wszystkie osoby fizyczne, których dane osobowe będą przekazywane Zamawiającemu:
1) o fakcie przekazania danych osobowych Zamawiającemu,
2) o tym, że dane osobowe będą przetwarzane prze Zamawianego,
3) o treści klauzuli informacyjnej wskazanej w ust. 1 niniejszego paragrafu.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP/30/2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie kursu uzupełniającego języka angielskiego w 21. Bazie Lotnictwa Taktycznego na poziomie podstawowym (1) dla 2 grup szkoleniowych w zgodności z Natowskim Porozumieniem Standaryzacyjnym STANAG 6001, Ramowym i szczegółowym programem nauczania języka angielskiego w jednostkach wojskowych podległych Dowódcy Generalnemu RSZ - Poziom podstawowy (SPJ 1111 wg STANAG 6001) - Warszawa 2016 (sygn. Dow. Gen. wewn. 45/2016), Szczegółowym programem nauczania języka angielskiego na semestralny, kurs podstawowy SPJ 1111 wg STANAG 6001” Warszawa 2025 (sygn. Dow. Gen. 374/R/DGRSZ/2/25z dn. 09.07.25 r.).
2.Liczba grup szkoleniowych -2 (dwie):
a)na poziomie 1 w specjalnościach: słuchanie, mówienie - 1 grupa szkoleniowa,
b)na poziomie 1 w specjalnościach: pisanie - 1 grupa szkoleniowa.
3.Każda grup szkoleniowa może liczyć maksymalnie 14 uczestników.
4.Zajęcia w grupie szkoleniowej obligatoryjnie prowadzone będą przez dwóch lektorów w zbliżonej liczbie godzin na przestrzeni 1 tygodnia szkoleniowego (np. pół na pół bądź 3/2 dni). W wyjątkowych i uzasadnionych przypadkach zgłoszonych na piśmie z uzasadnieniem dopuszcza się inny układ zajęć, za zgodą KSJ 21 BLT.
5. Do realizacji powyższych zadań Wykonawca skieruje nie mniej niż dwóch lektorów języka angielskiego do grupy językowej, tj. lektora wiodącego i lektora/lektorów pomocniczego oraz metodyka kursów, zgodnie z wymogami opisanymi w dalszej części niniejszego rozdziału.

4.2.6.) Główny kod CPV: 80500000-9 - Usługi szkoleniowe

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: od 2026-09-01 do 2026-10-30

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, która uzyska najwyższą liczbę punktów obliczonych z zastosowaniem kryterium - Cena za wykonanie przedmiotu zamówienia - waga 100 %.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej
Opis spełnienia warunku:
Warunek ten spełniają Wykonawcy, którzy wykażą że dysponują osobami przewidzianymi przez Wykonawcę do realizacji przedmiotu zamówienia, tj.:
1)Lektor wiodący – min. 1 osoba:
a) wymagane wykształcenie wyższe
(dyplom licencjata filologii angielskiej
lub dyplom licencjata filologii dwóch języków, z wiodącą filologią angielską
lub dyplom magistra filologii angielskiej,
lub dyplom magistra filologii dwóch języków, z wiodącą filologią angielską)
b)kwalifikacje pedagogiczne, tzn. wykształcenie, jak wyżej, ze specjalnością nauczycielską lub ukończony kurs pedagogiczny;
c)minimum dwuletnie doświadczenie w pracy świadczonej w latach 2020 - 2026, na stanowisku lektora/nauczyciela/nauczyciela akademickiego j. angielskiego,
d)znajomość wymogów Porozumienia Standaryzacyjnego NATO - STANAG 6001;
e)znajomość ramowego i szczegółowego programu kursu, do którego prowadzenia lektor jest zgłoszony.
2)Lektor pomocniczy – min. 1 osoba:
a) wymagane wykształcenie wyższe
(dyplom licencjata filologii angielskiej
lub dyplom licencjata filologii dwóch języków z wiodącą filologią angielską
lub dyplom magistra filologii angielskiej
lub dyplom magistra filologii dwóch języków z wiodącą filologią angielską),
b)kwalifikacje pedagogiczne, tzn. wykształcenie, jak wyżej, ze specjalnością nauczycielską lub ukończony kurs pedagogiczny,
c)minimum roczne doświadczenie w pracy na stanowisku lektora/nauczyciela j. angielskiego, świadczone w latach 2020 - 2026,
d)znajomość wymogów Porozumienia Standaryzacyjnego NATO - STANAG 6001;
e)znajomość ramowego i szczegółowego programu kursu, do którego prowadzenia lektor jest zgłoszony.
3)Metodyk kursów – min. 1 osoba:
a)wymagane wykształcenie wyższe
(magister filologii angielskiej w specjalności metodyka nauczania języka angielskiego
lub magister filologii angielskiej oraz minimum dwuletnie doświadczenie w pracy w charakterze metodyka nauczania języka angielskiego
lub magister filologii angielskiej oraz minimum dwuletnie doświadczenie w charakterze nauczyciela akademickiego
lub magister filologii angielskiej i stopień nauczyciela mianowanego języka angielskiego),
b) znajomość wymogów Porozumienia Standaryzacyjnego NATO -STANAG 6001.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1.W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenie to ma potwierdzać brak podstaw wykluczenia w zakresie przyczyn wskazanych w rozdziale 7 SWZ.
2.Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają odpowiednio do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy.
3.Wykonawcy składają oświadczenia w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym, lub podpisem osobistym osoby upoważnionej do reprezentowania wykonawców zgodnie z formą reprezentacji określoną w dokumencie rejestrowym właściwym dla formy organizacyjnej lub innym dokumencie.
4. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.
5. Wykonawcy składający ofertę wspólną ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy.
6. Do oferty wspólnej Wykonawcy dołączają pełnomocnictwo.
7. Wszelką korespondencję w postępowaniu Zamawiający kierować będzie
do wskazanego pełnomocnika.
8. Oferta wspólna, składana przez dwóch lub więcej Wykonawców, powinna spełniać następujące wymagania:
a)oferta wspólna powinna być sporządzona zgodnie z SWZ;
b)sposób składania dokumentów w ofercie wspólnej:
- dokumenty składane przez członków konsorcjum czy wspólników spółki cywilnej, w tym oświadczenia muszą być podpisane przez wyznaczonego pełnomocnika lub osobę upoważnioną do reprezentowania danego podmiotu.
9. Wspólnicy spółki cywilnej są traktowani jak Wykonawcy składający ofertę wspólną i mają do nich zastosowanie zasady określone w pkt 3 rozdziału 13 SWZ.
10. Przed podpisaniem umowy Wykonawcy składający ofertę wspólną będą mieli obowiązek przedstawić Zamawiającemu kopię umowy regulującej współpracę tych wykonawców, zawierającą, co najmniej:
a)zobowiązanie do realizacji wspólnego przedsięwzięcia gospodarczego obejmującego swoim zakresem realizację przedmiotu zamówienia,
b)określenie zakresu działania poszczególnych stron umowy,
c)czas obowiązywania umowy, który nie może być krótszy, niż okres obejmujący realizację zamówienia oraz czas trwania gwarancji jakości i rękojmi.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zamawiający publicznych przewiduje możliwość wprowadzenia zmian do treści zawartej umowy w stosunku do treści oferty w zakresie wskazanym w § 10 projektu umowy.
Wszystkie postanowienia wymienione w § 10 projektu umowy stanowią katalog zmian, na które Zamawiający może wyrazić zgodę. Nie stanowią jednocześnie zobowiązania do wyrażenia takiej zgody.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-08-19 10:30

8.2.) Miejsce składania ofert: www.platformazakupowa.pl/pn/21blot

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-08-19 11:00

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-09-17

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego z postepowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu prowadzonego na podstawie ustawy Pzp:
a) Wykonawcę wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu Rady (WE) 765/2006 z dnia 18 maja 2006 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy (Dz. Urz. UE L 134 z 20.05.2006, str. 1, z późn. zm.) zw. dalej „rozporządzeniem 765/2006” i rozporządzeniu Rady (UE) 269/2014 z dnia 17 marca 2014 r. w sprawie środków ograniczających w odniesieniu do działań podważających integralność terytorialną, suwerenność i niezależność Ukrainy lub im zagrażających (Dz. Urz. UE L 78 z 17.03.2014, str. 6, z późn. zm.) zw. dalej „rozporządzeniem 269/2014” albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego;
b) Wykonawcę, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2022 r. poz. 593 i 655) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego;
c) Wykonawcę, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2021 r. poz. 217, 2105 i 2106), jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.
2026-08-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
11.08.2026
Termin składania ofert
19.08.2026 08:30
Wartość umowy
66 720 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.5
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 80500000-9 - Usługi szkoleniowe
80500000-9 (Usługi szkoleniowe)

Okres realizacji

01.09.2026 - 30.10.2026