Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 04.09.2026 08:00 (Jutro)

Przeprowadzenie prac naprawczych zespołu grzewczego dwóch kotłów MAWERA FU 550 RIA na brykiet drzewny, oznaczonych jako kotły K1 i K2.

Aktywny Usługi 2026/BZP 00410107

Numer referencyjny: NZP.271.141.2026

Zamawiający

Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi

Pabianicka 62

93-503 Łódź, Łódzkie

NIP: 7292345599

REGON: 000295403

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Przeprowadzenie prac naprawczych zespołu grzewczego dwóch kotłów MAWERA FU 550 RIA na brykiet drzewny, oznaczonych jako kotły K1 i K2 pracujących na kotłowni centralnej obiektu w Tuszynie przy ulicy Szpitalnej 5. 2Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa rozdział IV SWZ oraz wzór umowy – Załączniku nr 4 do SWZ.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
SKRÓCENIE TERMINU ZAKOŃCZENIA REALIZACJI PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA (T) 20%
WYDŁUŻENIE TERMINU GWARANCJI JAKOŚCI (G) 20%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Łódzkie — na podstawie 3 rozstrzygniętych przetargów (CPV 50531100-7 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji kotłów grzewczych)

Najniższa cena

224 352 PLN

Średnia cena

224 352 PLN

Najwyższa cena

224 352 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Altrad Babcock Europe S.A. Rybnik 1 - -
WOD-KAN-GAZ Artur Grzymski Piotrków Trybunalski 1 - -
Heating&Cooling Systems Sp z o.o. Łódź 1 224 352 PLN 224 352 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 43 przetargów

Min: 4 055 PLN Średnia: 151 196 PLN Max: 701 100 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Przeprowadzenie prac naprawczych zespołu grzewczego dwóch kotłów MAWERA FU 550 RIA na brykiet drzewny, oznaczonych jako kotły K1 i K2.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000295403

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Pabianicka 62

1.5.2.) Miejscowość: Łódź

1.5.3.) Kod pocztowy: 93-503

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź

1.5.7.) Numer telefonu: 426895910

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@kopernik.lodz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kopernik.lodz.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przeprowadzenie prac naprawczych zespołu grzewczego dwóch kotłów MAWERA FU 550 RIA na brykiet drzewny, oznaczonych jako kotły K1 i K2.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-27f790ea-a67f-40d5-af78-f74a22e043da

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00410107

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00115897/24/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.17 Przeprowadzenie prac naprawczych zespołu grzewczego dwóch kotłów MAWERA FU 550 RIA na brykiet drzewny, oznaczonych jako K1 i K2 pracujących na kotłowni centr. obiektu w Tuszynie przy ul. Szpitalnej 5

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-27f790ea-a67f-40d5-af78-f74a22e043da

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl/pl/

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. W postępowaniu o udzielenie
zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się drogą elektroniczną przy użyciu:
1.1. Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl,
1.2. poczty elektronicznej przetargi@kopernik.lodz.pl (w wyjątkowych sytuacjach braku możliwości komunikacji przez Platformy e-
Zamówienia), z zastrzeżeniem, że złożenie oferty następuje wyłącznie przy użyciu Platformy e-Zamówienia.
1.3. poczty elektronicznej podanej przez Wykonawcę (w wyjątkowych sytuacjach braku możliwości komunikacji przez Platformy e-
Zamówienia), w szczególności w celu zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych - zgodnie z
rozdziałem XXXVI SWZ

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych - zgodnie z
rozdziałem XXXVI SWZ

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: NZP.271.141.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Przeprowadzenie prac naprawczych zespołu grzewczego dwóch kotłów MAWERA FU 550 RIA na brykiet drzewny, oznaczonych jako kotły K1 i K2 pracujących na kotłowni centralnej obiektu w Tuszynie przy ulicy Szpitalnej 5.
2Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa rozdział IV SWZ oraz wzór umowy – Załączniku nr 4 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 50531100-7 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji kotłów grzewczych

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 40 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60,00

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

jakość, w tym do parametry techniczne, właściwości estetyczne i funkcjonalne takie jak dostępność dla osób niepełnosprawnych lub uwzględnianie potrzeb użytkowników

4.3.5.) Nazwa kryterium: SKRÓCENIE TERMINU ZAKOŃCZENIA REALIZACJI PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA (T)

4.3.6.) Waga: 20,00

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

jakość, w tym do parametry techniczne, właściwości estetyczne i funkcjonalne takie jak dostępność dla osób niepełnosprawnych lub uwzględnianie potrzeb użytkowników

4.3.5.) Nazwa kryterium: WYDŁUŻENIE TERMINU GWARANCJI JAKOŚCI (G)

4.3.6.) Waga: 20,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 1. W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia, o których mowa w Rozdziale XIII SWZ, Zamawiający żąda przedstawienia następujących podmiotowych środków dowodowych oraz oświadczeń:

1.1 aktualne na dzień złożenia oświadczenie o braku podstaw wykluczenia z postępowania na podstawie:
a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp,
b) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp,
c) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego,
d) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji,
e) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp,

1.2 W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców (dotyczy również wspólników spółki cywilnej) oświadczenie, o którym mowa w pkt 1.1. SWZ składa każdy
z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.

Oświadczenia wykonawcy dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp.

Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 3 do SWZ.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: nie dotyczy

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

nie dotyczy

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu cd.
Certyfikacja wykonawców:
1. Uzyskanie certyfikacji wykonawców zamówień publicznych oraz posługiwanie się certyfikatem jest dobrowolne. Zamawiający nie wymaga posiadania certyfikatu jako warunku ubiegania się o udzielenie zamówienia.
2. Wykonawca może, na podstawie art. 124 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych złożyć ważny certyfikat potwierdzający udzielenie certyfikacji wykonawców zamówień publicznych w zakresie niepodlegania wykluczeniu, odpowiadającym podstawom wykluczenia przewidzianym w niniejszej SWZ.
3. Certyfikat zastępuje podmiotowe środki dowodowe wyłącznie w zakresie podstaw wykluczenia objętych jego zakresem i wymaganych przez Zamawiającego w niniejszym postępowaniu.
4. Jeżeli certyfikat nie obejmuje wszystkich podstaw wykluczenia wymaganych w niniejszym postępowaniu, Wykonawca wykazuje pozostałe okoliczności za pomocą podmiotowych środków dowodowych wskazanych w SWZ.
5. Zamawiający nie żąda podmiotowych środków dowodowych w zakresie objętym ważnym certyfikatem, z zastrzeżeniem art. 124 ust. 4 Pzp, art. 31 ust. 6 ustawy o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych oraz okoliczności nieobjętych ustawowym zakresem certyfikacji.
6. Certyfikat nie zastępuje oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp, w tym jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, dokumentów i oświadczeń wymaganych w zakresie podstaw sankcyjnych wynikających z art. 7 ustawy o przeciwdziałaniu wspieraniu agresji na Ukrainę oraz art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014, ani dokumentów dotyczących art. 108 ust. 1 pkt 6 Pzp oraz zdarzeń zaistniałych w niniejszym postępowaniu, które nie są objęte ustawowym lub przedmiotowym zakresem certyfikacji.
7. Certyfikat nie potwierdza zdarzeń, o których mowa w art. 4 ust. 3 ustawy o certyfikacji, zaistniałych w niniejszym postępowaniu. Okoliczności te podlegają odrębnemu badaniu przez Zamawiającego.
8. Wykonawca składa certyfikat na etapie, na którym zgodnie z Pzp i SWZ jest zobowiązany do złożenia podmiotowych środków dowodowych zastępowanych certyfikatem.
9. Zamawiający weryfikuje w Bazie Danych o Certyfikacji Wykonawców Zamówień Publicznych autentyczność, okres ważności, status i zakres certyfikacji oraz uprawnienie podmiotu certyfikującego.
10. Na żądanie Zamawiającego Wykonawca udostępnia dane, o których mowa w art. 31 ust. 6 ustawy o certyfikacji, albo wyraża zgodę na ich udostępnienie Zamawiającemu przez podmiot certyfikujący.
11. Wykonawca nie może powoływać się na certyfikację ani posługiwać się certyfikatem, jeżeli nie spełnia warunków udzielenia certyfikacji, w tym gdy certyfikacja utraciła ważność albo została zawieszona.
12. Jeżeli Zamawiający poweźmie uzasadnione wątpliwości dotyczące domniemania wynikającego z certyfikatu, stosuje procedurę określoną w art. 128a Pzp.
13. W przypadku zawieszenia ważności certyfikacji Zamawiający wzywa Wykonawcę do złożenia,
w terminie nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych w zakresie, w jakim certyfikat miał potwierdzać brak podstaw wykluczenia.
14. Certyfikat jest składany w postaci elektronicznej, w formie, w jakiej został wydany przez podmiot certyfikujący. Zamawiający nie wymaga dodatkowego podpisania certyfikatu przez Wykonawcę.
15. Brak informacji o certyfikacie w formularzu ofertowym, niepełne wskazanie jego danych albo zmiana wcześniejszej informacji Wykonawcy nie pozbawia Wykonawcy prawa do złożenia certyfikatu na etapie składania podmiotowych środków dowodowych.

Wykaz oświadczeń i dokumentów składanych wraz z ofertą (w formie elektronicznej):
1. FORMULARZ OFERTOWY – załącznik nr 1 do SWZ sporządzany pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej.
2. Oświadczenia dotyczące przesłanek wykluczenia z postępowania – załącznik nr 3 do SWZ.
Szczegółowe wymogi składania dokumentów wraz z ofertą zawiera rozdział XXIII SWZ

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Wykonawcy mogą ubiegać się wspólnie o udzielenie zamówienia, w takim przypadku: Wykonawcy występujący wspólnie
są zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich
w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia
publicznego.
2. Pełnomocnictwo powinno być załączone do oferty i zawierać w szczególności wskazanie:
2.1. postępowania o zamówienie publiczne, którego dotyczą,
2.2. wszystkich wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia wymienionych z nazwy z określeniem
adresu siedziby,
2.3. ustanowionego pełnomocnika oraz zakresu jego umocowania.
3. Wszelka korespondencja prowadzona będzie przez zamawiającego wyłącznie z pełnomocnikiem.
4. W przypadku wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia składane w związku z art. 7 ust. 1 ustawy z
dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz
służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. 2025 poz. 514) składa każdy z Wykonawców wspólnie
ubiegających się o zamówienie. Oświadczenie to potwierdza brak podstaw wykluczenia oraz spełnienie warunków udziału w
postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ.
5. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania, składa każdy z Wykonawców
wspólnie ubiegających się o zamówienie.
6. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia wskazują w formularzu oferty, które usługi wykonają
poszczególni wykonawcy.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zgodnie ze wzorem umowy - Załącznik nr 4 do SWZ

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty społeczne

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-04 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Ofertę składa się wyłącznie za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia pod adresem https://ezamowienia.gov.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-04 11:00

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

2026-08-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
27.08.2026
Termin składania ofert
04.09.2026 08:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.12
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 50531100-7 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji kotłów grzewczych
50531100-7 (Usługi w zakresie napraw i konserwacji kotłów grzewczych)

Okres realizacji

40 dni