Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 09.09.2026 09:00 (4 dni)

Przygotowania i realizacji szkoleń w czterech obszarach tematycznych dla 12 grup szkoleniowych pracowników instytucji kultury.

Aktywny Usługi 2026/BZP 00411202

Numer referencyjny: 72/2026

Zamawiający

Gmina Miasta Toruń

Wały Gen. Sikorskiego 8

87-100 Toruń, Kujawsko-pomorskie

NIP: 8790001014

REGON: 871118856

Opis przedmiotu zamówienia

1. Opis przedmiotu zamówienia. 1.1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi przygotowania i realizacji szkoleń w czterech obszarach tematycznych (wskazanych w Opisie Przedmiotu Zamówienia) dla 12 grup szkoleniowych pracowników instytucji kultury w ramach projektu pn. „7 cudów Torunia – szlak po unikatowych zabytkach na obszarze UNESCO”. Każda grupa szkoleniowa obejmuje 10 - 15 osób, dla której Wykonawca przeprowadzi szkolenie, obejmujące 6 lub 12 godzin zajęć dydaktycznych (zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia). Szkolenia będą trwać 6 godzin dydaktycznych dziennie, przy czym przez jedną godzinę dydaktyczną rozumie się 45 minut zajęć. Łączny wymiar wszystkich szkoleń wynosi 108 godzin dydaktycznych. Połowa szkoleń odbędzie się w formule on-line, połowa stacjonarnie w miejscu wskazanym przez Zamawiającego na terenie miasta Torunia. 1.2. Szczegółowy opis szkoleń i wymagań Zamawiającego znajduje się w Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ) punkt II. 1.3. Wykonawca zrealizuje przedmiot zamówienia, zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami, w szczególności z Podręcznikiem wnioskodawcy i Beneficjenta Funduszy Europejskich na lata 2021-2027 w zakresie informacji i promocji oraz z Księgą Tożsamości Wizualnej marki Fundusze Europejskie 2021-2027, a także Standardami dostępności dla polityki spójności 2021-2027. 1.4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki jego realizacji zawierają postanowienia OPZ oraz wzoru umowy.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Doświadczenie osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia w prowadzeniu szkoleń dla pracowników instytucji kultury. 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Kujawsko-pomorskie — na podstawie 32 rozstrzygniętych przetargów (CPV 80500000-9 - Usługi szkoleniowe)

Najniższa cena

1 800 PLN

Średnia cena

26 668 PLN

Najwyższa cena

443 100 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
EduAl+ Jakub Krężel Katowice 6 2 203 PLN 11 016 PLN
INFO-BIZ PROFESJONALAN EDUAKCJA SP. Z O.O. Grudziądz 6 1 900 PLN 11 400 PLN
Regionalny Ośrodek Zrównoważonego Rozwoju Sp z o.o. Przysiek 3 315 150 PLN 630 300 PLN
EduAl+ Jakub krężel Katowice 2 - -
Ośrodek Szkoleniowo Usługowy OPERATOR Tomasz Pietras Włocławek 2 22 830 PLN 45 660 PLN
SEKA Spółka Akcyjna Bydgoszcz 2 - -
EduAl+ jakub krężel Katowice 2 3 639 PLN 3 639 PLN
Regionalny Ośrodek Zrównoważonego Rozwoju Sp z o.o. Przysiek 2 - -
EduAl+ Jakub Krężel Katowice 2 2 832 PLN 5 665 PLN
EDUK@TOR Kursy i szkolenia Ewa Kotowska-Wyrwas Grudziądz 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Przeprowadzenie szkolenia wyjazdowego nt. „Stres w miejscu pracy i przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu”

SEKA Spółka Akcyjna -

2026-08-28 10:49:18Z

Kompleksowa organizacja i przeprowadzenie 92 krótkookresowych pobytów dla rodziców zastępczych i naturalnych oraz dwóch wyjazdowych turnusów profilaktycznych 10-dniowych dla dzieci

BALANS-SZKOLENIA ROZWÓJ RELAKS -

2026-08-10 07:34:26Z

Kompleksowa organizacja i przeprowadzenie dwóch wyjazdowych turnusów profilaktycznych 10-dniowych dla dzieci

MOC BIZNESU JOANNA PISULA -

2026-08-05 08:26:37Z

Przygotowanie merytorycznej koncepcji wraz z kompleksowym zorganizowaniem 1 turnusu 8-dniowych kolonii dla łącznej liczby 50 osób (tj. 46 dzieci i młodzieży szkolnej z Ukrainy i 4 opiekunów)

Regionalny Ośrodek Zrównoważonego Rozwoju Sp z o.o. -

2026-07-31 10:04:07Z

Organizacja i przeprowadzenie kursu na wózki widłowe (wysokiego składowania oraz jezdniowe podnośnikowe) wraz z egzaminem UDT dla uczniów Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie w ramach projektu „Podniesienie...

Ośrodek Szkoleniowo Usługowy OPERATOR Tomasz Pietras 16 275 PLN

2026-07-10 11:38:11Z

Organizacja i przeprowadzenie kursu na wózki widłowe (wysokiego składowania oraz jezdniowe podnośnikowe) wraz z egzaminem UDT dla uczniów Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie w ramach projektu „Podniesienie...

Ośrodek Szkoleniowo Usługowy OPERATOR Tomasz Pietras 29 385 PLN

2026-07-10 11:38:11Z

kompleksowa organizacja i przeprowadzenie cyklu jednodniowych szkoleń online dla potencjalnych beneficjentów oraz beneficjentów aplikujących i realizujących projekty w ramach FEdKP 2021-2027

Training House Iwona Wencka-Stramowska -

2026-07-06 09:37:05Z

Przygotowanie merytorycznej koncepcji wraz z kompleksowym zorganizowaniem i przeprowadzeniem 3 turnusów 7-dniowych kolonii dla 150 osób (tj.138 dzieci i młodzieży szkolnej z Ukrainy oraz 12 opiekunów)

Regionalny Ośrodek Zrównoważonego Rozwoju Sp z o.o. 443 100 PLN

2026-07-03 07:40:01Z

Przygotowanie merytorycznej koncepcji wraz z kompleksowym zorganizowaniem 1 turnusu 8-dniowych kolonii dla łącznej liczby 50 osób (tj. 46 dzieci i młodzieży szkolnej z Ukrainy i 4 opiekunów)

Regionalny Ośrodek Zrównoważonego Rozwoju Sp z o.o. 187 200 PLN

2026-07-03 06:57:34Z

Kurs Wartościowej profilaktyki i psychoedukacji w ramach projektu Rypińska Akademia Wiedzy

Impuls Szkolenia Dorota Tomaszewicz 648 000 PLN

2026-06-25 08:10:15Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 0 PLN Średnia: 87 462 PLN Max: 591 600 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Przygotowania i realizacji szkoleń w czterech obszarach tematycznych dla 12 grup szkoleniowych pracowników instytucji kultury.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasta Toruń

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118856

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wały Gen. Sikorskiego 8

1.5.2.) Miejscowość: Toruń

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-100

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: br@um.torun.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.torun.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przygotowania i realizacji szkoleń w czterech obszarach tematycznych dla 12 grup szkoleniowych pracowników instytucji kultury.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2af67a8d-4d53-4022-8b08-6b0a961c4143

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00411202

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00037093/19/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.14 Przygotowanie i realizacja szkoleń dla pracowników instytucji kultury w ramach projektu pn.: 7 cudów Torunia - szlak po unikatowych zabytkach na obszarze UNESCO.

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.15.) Nazwa projektu lub programu

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021–2027 (FEnIKS), Priorytet VII, Obszar 2: Ochrona i podniesienie atrakcyjności turystycznej obiektów dziedzictwa kulturowego.

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://umtorun.ezamawiajacy.pl/pn/umtorun/demand/313602/notice/public/details

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://umtorun.ezamawiajacy.pl/pn/umtorun/demand/313602/notice/public/details

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1.W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy
https://umtorun.ezamawiajacy.pl. 2. Osoba wyznaczona do kontaktu z Wykonawcami-Joanna Nosewicz-Lewandowska. 3. Zgłoszenie do postępowania wymaga zalogowania Wykonawcy do Systemu na stronie internetowej Urzędu Miasta Torunia: https://umtorun.ezamawiajacy.pl lub https://oneplace.marketplanet.pl. 4. Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych,elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy ich użyciu opisane zostały w Instrukcji dla Wykonawców–Regulacje i procedury procesu zakupowego https://umtorun.ezamawiajacy.pl.
5.Zamawiający określa,iż formaty przesyłanych danych tj.plików o wielkości do 100 MB muszą być zgodne z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 21.05.2024 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności [...] (t.j.Dz.U. z 2024r. poz. 773). Wykonawca może złożyć jednorazowo maks. 15 plików. 6. Za datę przekazania oferty, wniosków,zawiadomień,dokumentów elektronicznych,oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń oraz innych informacji przyjmuje się datę ich wczytania do Platformy e- Zamawiający. 7.Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami,w szczególności oświadczenia,wnioski,zawiadomienia oraz
informacje,przekazywane są w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy w sekcji „Korespondencja”. Za datę przekazania zawiadomień oraz informacji przyjmuje się ich datę wpływu na Platformę. 8. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści SWZ. Wniosek należy przesłać za pośrednictwem Platformy Zakupowej przez opcję "ZADAJ PYTANIE" lub przy użyciu zakładki „Korespondencja". Zamawiający udzieli wyjaśnień niezwłocznie,jednak nie później niż na 2 dni przed upływem
terminu składania ofert,pod warunkiem,że wniosek o wyjaśnienie treści SWZ wpłynął do Zamawiającego nie później niż na 4 dni przed upływem terminu składania ofert. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści SWZ wpłynie po upływie terminu, o którym mowa powyżej, lub dotyczy udzielonych wyjaśnień, Zamawiający nie ma obowiązku udzielenia wyjaśnień oraz obowiązku przedłużenia terminu składania ofert. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku o wyjaśnienie treści
SWZ. Treść pytań (bez ujawniania źródła zapytania) wraz z wyjaśnieniami bądź informacje o dokonaniu modyfikacji SWZ,Zamawiający przekaże Wykonawcom za pośrednictwem platformy. 9.Dokumenty elektroniczne,oświadczenia lub elektroniczne kopie dokumentów lub oświadczeń składane są przez Wykonawcę za pośrednictwem Formularza do komunikacji jako załączniki.
10. W przypadku przekazywania przez Wykonawcę dokumentu elektronicznego w formacie poddającym dane kompresji,opatrzenie pliku zawierającego skompresowane dane kwalifikowanym podpisem elektronicznym jest równoznaczne z poświadczeniem przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem wszystkich elektronicznych kopii dokumentów zawartych w tym pliku,z wyjątkiem kopii poświadczonych odpowiednio przez innego Wykonawcę ubiegającego się wspólnie z nim o udzielenie zamówienia,przez podmiot,na
którego zdolnościach lub sytuacji polega Wykonawca albo przez podwykonawcę. 11. Zamawiający treść zapytań wraz z
wyjaśnieniami przekazuje niezwłocznie Wykonawcom,którym przekazał SWZ oraz zamieszcza wyjaśnienie na stronie internetowej–
Platformie e-Zamawiający. 12. Zamawiający może w uzasadnionych przypadkach przed upływem terminu składania ofert zmienić treść SWZ. Każda wprowadzona przez Zamawiającego zmiana stanie się częścią SWZ i zostanie zamieszczona na Platformie e-Zamawiający. 13. Zamawiający informuje,iż w przypadku wątpliwości związanych z zasadami korzystania z Platformy e-
Zamawiający,Wykonawca winien skontaktować się z dostawcą rozwiązania teleinformatycznego pod nr tel.: +48 22 572223, email:oneplace.admin@marketplanet.pl.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art. 13 ust.1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)
2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że:
a) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Toruń, ul. Wały gen. Sikorskiego 8, 87-100 Toruń;
b) inspektorem ochrony danych osobowych Zamawiającego jest Pan Marcin Kapiwąs, tel. 56 611 8802, e-mail: iod@um.torun.pl;
c) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z niniejszym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym w trybie podstawowym;
d) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 r. poz. 793), dalej „ustawa Pzp”;
e) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;
f) obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;
g) w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO.

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Informuję, że:
1. Posiada Pani/Pan:
- na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
- na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych;
- na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem
przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO;
- prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
2. Nie przysługuje Pani/Panu:
- związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
- prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
- na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: 72/2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Tak

4.1.14.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia:

Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Opis przedmiotu zamówienia.
1.1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi przygotowania i realizacji szkoleń w czterech obszarach tematycznych (wskazanych w Opisie Przedmiotu Zamówienia) dla 12 grup szkoleniowych pracowników instytucji kultury w ramach projektu pn. „7 cudów Torunia – szlak po unikatowych zabytkach na obszarze UNESCO”. Każda grupa szkoleniowa obejmuje 10 - 15 osób, dla której Wykonawca przeprowadzi szkolenie, obejmujące 6 lub 12 godzin zajęć dydaktycznych (zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia). Szkolenia będą trwać 6 godzin dydaktycznych dziennie, przy czym przez jedną godzinę dydaktyczną rozumie się 45 minut zajęć. Łączny wymiar wszystkich szkoleń wynosi 108 godzin dydaktycznych. Połowa szkoleń odbędzie się w formule on-line, połowa stacjonarnie w miejscu wskazanym przez Zamawiającego na terenie miasta Torunia.
1.2. Szczegółowy opis szkoleń i wymagań Zamawiającego znajduje się w Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ) punkt II.
1.3. Wykonawca zrealizuje przedmiot zamówienia, zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami, w szczególności z Podręcznikiem wnioskodawcy i Beneficjenta Funduszy Europejskich na lata 2021-2027 w zakresie informacji i promocji oraz z Księgą Tożsamości Wizualnej marki Fundusze Europejskie 2021-2027, a także Standardami dostępności dla polityki spójności 2021-2027.
1.4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki jego realizacji zawierają postanowienia OPZ oraz wzoru umowy.

4.2.6.) Główny kod CPV: 80500000-9 - Usługi szkoleniowe

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

80510000-2 - Usługi szkolenia specjalistycznego

80511000-9 - Usługi szkolenia personelu

79632000-3 - Szkolenie pracowników

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 84 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Doświadczenie osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia w prowadzeniu szkoleń dla pracowników instytucji kultury.

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

Zdolność techniczna lub zawodowa - Wykonawca wykaże, że dysponuje co najmniej jedną osobą skierowaną do realizacji każdego z czterech zakresów tematycznych objętych zamówieniem, posiadającą doświadczenie obejmujące przeprowadzenie co najmniej 40 godzin dydaktycznych szkoleń odpowiadających zakresowi tematycznemu, do którego realizacji zostanie skierowana. Doświadczenie może dotyczyć szkoleń przeprowadzonych na rzecz dowolnych podmiotów, pod warunkiem że ich tematyka odpowiada zakresowi tematycznemu określonemu w SWZ. Zamawiający dopuszcza wskazanie tej samej osoby do realizacji więcej niż jednego zakresu tematycznego, pod warunkiem posiadania przez nią wymaganego doświadczenia w każdym z tych zakresów. Przez godzinę dydaktyczną rozumie się 45 minut.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z
postępowania, wskazanych w art. 108 ust. 1 ustawy – Załącznik Nr 5 do SWZ.
Wykonawca może, zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych wymaganych na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia lub spełniania warunków udziału w postępowaniu, złożyć certyfikat wykonawcy zamówień publicznych, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp, potwierdzający udzielenie certyfikacji odpowiednio w zakresie niepodlegania wykluczeniu lub zdolności wykonawcy do należytego wykonania zamówienia.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Wykaz osób skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - wypełniony załącznik nr 6 do SWZ
Wykonawca może, zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych wymaganych na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia lub spełniania warunków udziału w postępowaniu, złożyć certyfikat wykonawcy zamówień publicznych, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp, potwierdzający udzielenie certyfikacji odpowiednio w zakresie niepodlegania wykluczeniu lub zdolności wykonawcy do należytego wykonania zamówienia.

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

1. Pełnomocnictwo - gdy umocowanie osoby składającej ofertę nie wynika z dokumentów rejestrowych, Wykonawca, który
składa ofertę za pośrednictwem pełnomocnika, powinien dołączyć do oferty dokument pełnomocnictwa obejmujący swym
zakresem umocowanie do złożenia oferty lub do złożenia oferty i podpisania umowy.
2. Oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (o ile dotyczy).
3. Zastrzeżenie tajemnicy przedsiębiorstwa (o ile dotyczy).
4. Wykaz rozwiązań równoważnych (o ile dotyczy).
5. Zobowiązanie podmiotu trzeciego (o ile dotyczy).
6. Formularz ofertowy.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Wykonawcy występujący wspólnie są zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia publicznego. Wszelka korespondencja będzie prowadzona przez Zamawiającego wyłącznie z pełnomocnikiem -
Wykonawca składa wraz z ofertą pełnomocnictwo do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
2. W przypadku podmiotów wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oświadczenie o którym mowa w pkt 14.1. b) SWZ składają odrębnie każdy spośród Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku oświadczenie potwierdza brak podstaw wykluczenia wykonawcy oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
3. Jeżeli zostanie wybrana oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, Zamawiający będzie żądał przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego kopii umowy regulującej współpracę tych Wykonawców, w której m.in. zostanie określony pełnomocnik uprawniony do kontaktów z Zamawiającym oraz do wystawiania dokumentów
związanych z płatnościami, przy czym termin, na jaki została zawarta umowa, nie może być krótszy niż termin realizacji zamówienia.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1. Zmiana postanowień Umowy może nastąpić w przypadkach przewidzianych w art. 455 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz w przypadkach określonych w niniejszym paragrafie.
2. Dopuszcza się zmianę terminu realizacji Umowy w przypadku:
a) działania siły wyższej,
b) wystąpienia okoliczności niezależnych od Stron, których nie można było przewidzieć w dniu zawarcia Umowy.
4. Dopuszcza się zmianę osób skierowanych do realizacji zamówienia pod warunkiem, że osoby zastępujące będą posiadały kwalifikacje i doświadczenie nie niższe niż wymagane w dokumentach zamówienia.
5. Dopuszcza się zmianę wynagrodzenia wyłącznie w przypadku:
a) zmiany stawki podatku VAT,
b) ustawowej zmiany zasad opodatkowania,
6. Zmiana Umowy nie może prowadzić do zmiany charakteru Umowy oraz przekroczenia wartości dopuszczalnych zmian wynikających z ustawy Pzp.
7. Wszelkie zmiany Umowy wymagają formy pisemnej lub elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym pod rygorem nieważności.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-07 11:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://umtorun.ezamawiajacy.pl/pn/umtorun/demand/313602/notice/public/details

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-07 11:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-06

2026-08-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
28.08.2026
Termin składania ofert
09.09.2026 09:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 80500000-9 - Usługi szkoleniowe
80500000-9 (Usługi szkoleniowe) 80510000-2 (Usługi szkolenia specjalistycznego) 80511000-9 (Usługi szkolenia personelu) 79632000-3 (Szkolenie pracowników) 80510000-2 - Usługi szkolenia specjalistycznego 80511000-9 - Usługi szkolenia personelu 79632000-3 - Szkolenie pracowników

Okres realizacji

84 dni