Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 172 498 PLN

Przygotowywanie i dostarczanie posiłków do oddziału przedszkolnego w Żarnowej od 2 września 2026 r. do 31 sierpnia 2027 r. oraz do Sz.P. Nr 1 w Strzyżowie od 02.09.2026 r. do 25.06.2027 r.

Rozstrzygnięty Usługi 2026/BZP 00390098

Numer referencyjny: OR.271.18.2026.DG

Zamawiający

Gmina Strzyżów

Przecławczyka

38-100 Strzyżów, Podkarpackie

NIP: 8191562982

REGON: 690582200

Opis przedmiotu zamówienia

1) Zamówienie obejmuje przygotowywanie i dostarczanie zestawów posiłków wraz z napojami dla dzieci w wieku przedszkolnym w okresie od 2 września 2026 r. do 31 sierpnia 2027 r. dla około 25 uczniów dziennie w Żarnowej przez około 252 dni żywieniowych. W skład 1 zestawu wchodzi: śniadanie, II śniadanie, obiad dwudaniowy, napoje do śniadania i obiadu. 2) Planowana ilość posiłków ma charakter szacunkowy. Będzie się zmieniać w zależności od frekwencji dzieci. W przypadku zmiany ilości posiłków, Wykonawca będzie zobowiązany do uwzględnienia zgłaszanych na bieżąco potrzeb w tym zakresie, zarówno mających wpływ na zwiększenie, jak i na zmniejszenie liczby posiłków. Wykonawca nie będzie wnosił z tego tytułu żadnych roszczeń. 3) Osoby wskazane przez Zamawiającego będą przekazywały telefonicznie, mailowo lub osobiście u kierowcy/dostawcy informację o zmienionej ilości posiłków. Informacja o liczbie posiłków będzie przekazywana: - do godziny 8.00 dnia bieżącego (dotyczy ilości obiadów), - do godziny 14.00 dnia poprzedzającego dostawę (dotyczy ilości śniadań i II śniadań na dzień następny) Wykonawca zobowiązany będzie zapewnić ilość posiłków zgodnie ze złożonym zapotrzebowaniem. Zamawiający wypłaci wykonawcy wyłącznie za posiłki rzeczywiście wydane zgodnie z codziennym zapotrzebowaniem. 4) Posiłki należy dostarczać do siedziby: a) Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Żarnowej, 38-100 Żarnowa 90 (do wskazanego pomieszczenia) – dla 25 dzieci.

Kryteria oceny ofert

Część 1

Cena 60%
aspekt społeczny 20%
2) termin płatności (dot. udzielony Zamawiającemu terminu płatności faktury za wykonywanie przedmiotu zamówienia) 20%

Część 2

Cena 60%
2) termin płatności (dot. udzielony Zamawiającemu terminu płatności faktury za wykonywanie przedmiotu zamówienia) 20%
3) aspekt społeczny (dot. zatrudnienia osoby w niekorzystnej sytuacji na rynku pracy) 20%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Strzyżowie Strzyżów 8190002347
Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Strzyżowie Strzyżów 8190002347

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Strzyżowie (Strzyżów) Umowa podpisana 85 050 PLN 85 050 PLN
2 Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Strzyżowie (Strzyżów) Umowa podpisana 87 448 PLN 87 448 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Podkarpackie — na podstawie 57 rozstrzygniętych przetargów (CPV 55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków)

Najniższa cena

4 560 PLN

Średnia cena

381 561 PLN

Najwyższa cena

3 409 282 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Spółdzielnia Socjalna "SMAK" Kolbuszowa 4 33 251 PLN 66 502 PLN
Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska" w Strzyżowie Strzyżów 3 27 203 PLN 54 405 PLN
„Przytulna” S.C. Sebastian Kłapyta, Elżbieta Kłapyta Zaleszany 2 738 747 PLN 738 747 PLN
Boguchwalskie Forum Rozwoju Sp. z o.o. Boguchwała 2 193 536 PLN 387 072 PLN
Strzyżowskie Stowarzyszenie Forum Smaku Strzyżów 2 57 038 PLN 114 075 PLN
Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Strzyżowie Strzyżów 2 86 249 PLN 172 498 PLN
BTW CATERING Barbara Tomkiewicz-Węglarz Rzeszów 2 15 503 PLN 31 005 PLN
ROTER GASTRO Sylwia Wójtowicz Ustrzyki Dolne 2 54 293 PLN 108 585 PLN
Przedsiębiorstwo Transportowo-Usługowe Piotr Kusz Chmielnik 2 70 426 PLN 70 426 PLN
RADOŚĆ Sp. z o.o. Jasionka 2 229 416 PLN 229 416 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Przygotowywanie i dostarczanie posiłków do oddziału przedszkolnego w Żarnowej od 2 września 2026 r. do 31 sierpnia 2027 r. oraz do Sz.P. Nr 1 w Strzyżowie od 02.09.2026 r. do 25.06.2027 r.

Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Strzyżowie 85 050 PLN

2026-09-02 07:03:06Z

Przygotowywanie i dostarczanie posiłków do oddziału przedszkolnego w Żarnowej od 2 września 2026 r. do 31 sierpnia 2027 r. oraz do Sz.P. Nr 1 w Strzyżowie od 02.09.2026 r. do 25.06.2027 r.

Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Strzyżowie 87 448 PLN

2026-09-02 07:03:06Z

ZAPEWNIENIE GORĄCEGO POSIŁKU W CIĄGU ZAJĘĆ SZKOLNYCH W OKRESIE OD 2 WRZEŚNIA 2026 R. DO 21 LIPCA 2027 R. UCZNIOM SZKÓŁ PODSTAWOWYCH ORAZ DZIECIOM Z ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH Z TERENU GMINY ADAMÓWKA.

Adamowska Spółdzielnia Socjalna AS 298 352 PLN

2026-08-31 09:51:09Z

Usługa cateringowa zbiorowego żywienia w Szkole Podstawowej nr 21 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Rzeszowie

W DOBRYM SMAKU Sylwia Musiał 1 021 010 PLN

2026-08-24 12:55:17Z

ZP/39/2026 - Świadczenie usług w zakresie całodziennego wyżywienia osób zatrzymanych w Pomieszczeniach dla Osób Zatrzymanych (PdOZ) w KPP Mielec

Restauracja „Myśliwska” s. c. Dudek Halina, Kuzara Stanisława 19 720 PLN

2026-08-19 09:46:48Z

Usługa cateringowa zbiorowego żywienia w Szkole Podstawowej Nr 9 w Rzeszowie

BTW CATERING Barbara Tomkiewicz-Węglarz -

2026-08-18 07:14:32Z

USŁUGA CATERINGU DLA WYCHOWANKÓW INTERNATU REGIONALNEGO CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ W NISKU W OKRESIE OD 1 STYCZNIA 2026 R. DO 30 CZERWCA 2026 R.

Restauracja Podkowa Kazimiera Kowal -

2026-08-12 10:53:20Z

Przygotowanie i dostarczenie posiłków dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów ze szkół podstawowych z terenu Gminy Pruchnik w roku szkolnym 2025/2026

Pruchnickie Smaki Sp. z o.o. -

2026-08-04 10:02:26Z

Świadczenie usług gastronomicznych dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Psychicznie Chorych w Krowicy Lasowej – II część

Catermed Sp. z o.o. -

2026-07-28 11:48:45Z

Świadczenie usług cateringowych dla seniorów Dziennego Domu Pobytu Seniora w Kolbuszowej

Spółdzielnia Socjalna "SMAK" -

2026-07-28 09:33:00Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 12 PLN Średnia: 393 122 PLN Max: 3 328 906 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Przygotowywanie i dostarczanie posiłków do oddziału przedszkolnego w Żarnowej od 2 września 2026 r. do 31 sierpnia 2027 r. oraz do Sz.P. Nr 1 w Strzyżowie od 02.09.2026 r. do 25.06.2027 r.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Strzyżów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690582200

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Przecławczyka

1.5.2.) Miejscowość: Strzyżów

1.5.3.) Kod pocztowy: 38-100

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@strzyzow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.strzyzow.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przygotowywanie i dostarczanie posiłków do oddziału przedszkolnego w Żarnowej od 2 września 2026 r. do 31 sierpnia 2027 r. oraz do Sz.P. Nr 1 w Strzyżowie od 02.09.2026 r. do 25.06.2027 r.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4dc59d88-4d94-4c2e-be95-f1e4df6c51d4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00390098

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00019391/17/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.4 Przygotowywanie i dostarczanie posiłków do oddziału przedszkolnego w Żarnowej w okresie 2.09.2026 r. do 31.08.2027 r. oraz do Szkoły Podst.w Strzyżowie w okresie 2.09.2026 r. do 25.06.2027 r.

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/strzyzow

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/strzyzow

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Komunikacja w postępowaniu o udzielenie niniejszego zamówienia, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym a Wykonawcą, z uwzględnieniem wyjątków określonych w ustawie p.z.p, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Przez środki komunikacji elektronicznej rozumie się środki komunikacji elektronicznej zdefiniowane w ustawie z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
2. Ofertę, oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 ustawy p.z.p., podmiotowe środki dowodowe, przedmiotowe środki dowodowe, pełnomocnictwa, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby sporządza się w postaci elektronicznej, w ogólnie dostępnych formatach danych, w szczególności w formatach .txt, .rtf, .pdf, .doc, .docx, .odt .
3. Zgodnie z art. 63 ust. 2 ustawy p.z.p. ofertę, a także oświadczenie o którym mowa w Rozdz. IX ust. 1 SWZ składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
4. Zawiadomienia, oświadczenia, wnioski lub informacje Wykonawcy przekazują poprzez Platformę, dostępną pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/strzyzow
5. Rejestracja na Platformie, w tym złożenie oferty w formie elektronicznej, wymaga akceptacji warunków korzystania z platformy zakupowej określonych w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej pod linkiem w zakładce „Regulamin” oraz uznania go za wiążący, zapoznania się i stosowania instrukcji składania ofert/wniosków dostępnej pod linkiem: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje
6. Rejestracja i korzystanie z Platformy wymaga założenia konta z zachowaniem zasad określonych w regulaminie, o którym mowa powyżej.
7. Zgodnie z 67 ustawy p.z.p., Zamawiający podaje wymagania techniczne związane z korzystaniem z Platformy:
1) stały dostęp do sieci Internet i minimalna prędkość połączenia internetowego nie mniejsza niż 512 kb/s,
2) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje,
3) zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10,
4) włączona obsługa JavaScript,
5) zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików pdf,
8. Platforma działa według standardu przyjętego w komunikacji sieciowej – kodowanie UTF8, oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.
9. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego z wnioskiem o wyjaśnienie treści SWZ.
10. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż na 2 dni przed upływem terminu składania odpowiednio ofert, pod warunkiem że wniosek o wyjaśnienie treści SWZ wpłynął do Zmawiającego nie później niż na 4 dni przed upływem terminu składania ofert.
11. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za złożenie oferty w sposób niezgodny z Instrukcją korzystania z Platformy, w szczególności za sytuację, gdy Zamawiający zapozna się z treścią oferty przed upływem terminu składania ofert (np. złożenie oferty w zakładce „Wyślij wiadomość do Zamawiającego”). Taka oferta nie zostanie uznana przez Zamawiającego za ofertę handlową i nie będzie brana pod uwagę w przedmiotowym postępowaniu.
12. Zamawiający informuje, że instrukcje korzystania z Platformy dotyczące w szczególności logowania, składania wniosków o wyjaśnienie treści SWZ, składania ofert oraz innych czynności podejmowanych w niniejszym postępowaniu przy użyciu Platformy znajdują się w zakładce „Instrukcje dla Wykonawców" na stronie internetowej pod adresem:
https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 oraz art. 14 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE („RODO”) informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Gmina Strzyżów reprezentowana przez Burmistrza Strzyżowa. Burmistrz wykonuje zadania przy pomocy jednostki organizacyjnej Gminy - Urzędu Miejskiego w Strzyżowie, którego rolą jest zapewnienie sprawnego funkcjonowania Gminy oraz realizacja zadań nałożonych przez przepisy prawa.
Dane kontaktowe
1) adres do korespondencji: ul. Przecławczyka 5, 38-100 Strzyżów
2) adres poczty elektronicznej: gmina@strzyzow.pl
3) numer telefonu: (17) 276 13 54
4) adres skrytki e-PUAP:/8db5mla87f/skrytka
5) adres do e-Doręczeń: PL-44459-54286-IHWCV-26.
Inspektor ochrony danych Inspektorem ochrony danych w jednostce jest Iwona Rokita, do której należy kierować zapytania dotyczące sposobu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących Państwu praw; kontakt e-mail: iod@strzyzow.pl.
Cel przetwarzania danych i podstawa prawna przetwarzania
Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu prowadzenia przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego oraz jego rozstrzygnięcia, jak również zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz jej realizacji oraz udokumentowania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego i jego archiwizacji (na podst. art. 6 ust. 1 lit. c RODO w zw. z ustawą z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych – dalej „p.z.p.” oraz ustawą z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach).
Kategorie danych oraz źródło pochodzenia danych
Administrator może przetwarzać dane osób trzecich podane przez uczestnika postępowania/potencjalnego wykonawcę lub osoby występujące w jego imieniu.
Do danych tych należą m.in: imię i nazwisko, numery rejestracyjne we właściwych rejestrach, dane kontaktowe, dane dotyczące statusu w strukturze uczestnika postępowania /potencjalnego wykonawcy (funkcja, stanowisko, zakres uprawnień), czy też dane dotyczące kwalifikacji i uprawnień zawodowych.
Ponadto Administrator może pozyskiwać dodatkowe informacje ze źródeł ogólnodostępnych, takich jak prowadzone na podstawie przepisów prawa rejestry gospodarcze i zawodowe (np. CEIDG, KRS, biała lista podatników VAT).

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Odbiorcy danych
Państwa dane osobowe mogą zostać udostępnione: osobom upoważnionym przez administratora w ramach wykonywania obowiązków służbowych, operatorom portali/platform służących do obsługi postępowań, firmom świadczącym usługi IT, podmiotom świadczącym usługi pocztowe, bankom oraz innym podmiotom, organom lub instytucjom określonym przez przepisy prawa.
Ponadto Państwa dane mogą zostać przekazane każdej osobie, która wystąpi
z wnioskiem o ich udostępnienie w trybie dostępu do informacji publicznej (jeśli nie będą zachodziły przesłanki wyłączające). Odbiorcami danych mogą być także podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania na podstawie art. 18 oraz art. 74 ustawy p.z.p. oraz Prezes Urzędu Zamówień Publicznych - administrator danych osobowych użytkowników Platformy e-Zamówienia, na której Gmina Strzyżów prowadzi postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
Okres przechowywania danych
Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres wynikający
z ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych oraz ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach.
Prawa osób, których dane dotyczą
Posiadają Państwo prawo:
a) dostępu do danych osobowych (na podst. art. 15 RODO);
b) do sprostowania danych osobowych (na podst. art. 16 RODO);
z tym, że skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą p.z.p.
oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników;
c) żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych (na podst. art. 18 RODO), z tym że prawo do ograniczenia przetwarzania danych osobowych, nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego. Zgłoszenie żądania ograniczenia przetwarzania nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia tego postępowania.
Aby skorzystać z wymienionych praw prosimy o poinformowanie, które z nich
i w jakim zakresie mamy zastosować wysyłając e-mail do Inspektora ochrony danych: iod@strzyzow.pl.
Przysługuje Państwu również prawo do złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (e-mail: kancelaria@uodo.gov.pl; tel. 22 531 03 00) jeżeli uznacie, że przetwarzanie danych narusza przepisy prawa.
Nie przysługuje Państwu:
a) prawo do usunięcia danych osobowych - w zw. z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO;
b) prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO.
Informacja o dobrowolności/obowiązku podania danych
Obowiązek podania przez Państwa danych osobowych jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy p.z.p., związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. Konsekwencje niepodania danych wynikają z ustawy p.z.p.
Zautomatyzowane podejmowanie decyzji
Dane osobowe nie będą poddane zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.
Przekazywanie danych do państw trzecich
Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do państwa trzeciego czy organizacji międzynarodowych.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: OR.271.18.2026.DG

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 2

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Zamówienie obejmuje przygotowywanie i dostarczanie zestawów posiłków wraz z napojami dla dzieci w wieku przedszkolnym w okresie od 2 września 2026 r. do 31 sierpnia 2027 r. dla około 25 uczniów dziennie w Żarnowej przez około 252 dni żywieniowych.
W skład 1 zestawu wchodzi: śniadanie, II śniadanie, obiad dwudaniowy, napoje do śniadania i obiadu.
2) Planowana ilość posiłków ma charakter szacunkowy. Będzie się zmieniać
w zależności od frekwencji dzieci. W przypadku zmiany ilości posiłków, Wykonawca będzie zobowiązany do uwzględnienia zgłaszanych na bieżąco potrzeb w tym zakresie, zarówno mających wpływ na zwiększenie, jak i na zmniejszenie liczby posiłków. Wykonawca nie będzie wnosił z tego tytułu żadnych roszczeń.
3) Osoby wskazane przez Zamawiającego będą przekazywały telefonicznie, mailowo lub osobiście u kierowcy/dostawcy informację o zmienionej ilości posiłków. Informacja o liczbie posiłków będzie przekazywana:
- do godziny 8.00 dnia bieżącego (dotyczy ilości obiadów),
- do godziny 14.00 dnia poprzedzającego dostawę (dotyczy ilości śniadań
i II śniadań na dzień następny)
Wykonawca zobowiązany będzie zapewnić ilość posiłków zgodnie
ze złożonym zapotrzebowaniem. Zamawiający wypłaci wykonawcy wyłącznie za posiłki rzeczywiście wydane zgodnie z codziennym zapotrzebowaniem.
4) Posiłki należy dostarczać do siedziby:
a) Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej
w Żarnowej, 38-100 Żarnowa 90 (do wskazanego pomieszczenia) – dla
25 dzieci.

4.2.6.) Główny kod CPV: 55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

55322000-3 - Usługi gotowania posiłków

55520000-1 - Usługi dostarczania posiłków

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: od 2026-09-02 do 2027-08-31

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: aspekt społeczny

4.3.6.) Waga: 20

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: 2) termin płatności (dot. udzielony Zamawiającemu terminu płatności faktury za wykonywanie przedmiotu zamówienia)

4.3.6.) Waga: 20

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Tak

4.3.11.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub innowacyjnych, etykiet lub rachunku kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryteriów oceny ofert:

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Zamówienie obejmuje przygotowywanie i dostarczanie obiadów składających się wyłącznie z drugiego dania dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1
w Strzyżowie w okresie od 2 września 2026 r. do 25 czerwca 2027 r. dla około 35 uczniów dziennie przez około 190 dni nauki szkolnej.

4.2.6.) Główny kod CPV: 55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

55322000-3 - Usługi gotowania posiłków

55520000-1 - Usługi dostarczania posiłków

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: od 2026-09-02 do 2027-06-25

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: 2) termin płatności (dot. udzielony Zamawiającemu terminu płatności faktury za wykonywanie przedmiotu zamówienia)

4.3.6.) Waga: 20

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: 3) aspekt społeczny (dot. zatrudnienia osoby w niekorzystnej sytuacji na rynku pracy)

4.3.6.) Waga: 20

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Tak

4.3.11.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub innowacyjnych, etykiet lub rachunku kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryteriów oceny ofert:

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
1) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
a) Posiadanie uprawnień stwierdzonych aktualną decyzją terenowo podległego Państwowego Inspektora Sanitarnego dot. zakładu przygotowującego posiłki,
o której mowa w ustawie z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz.U. z 2023 r. poz. 1448).
2) zdolności technicznej lub zawodowej:
a) Dysponowanie minimum 1 pojazdem samochodowym przystosowanym do przewozu żywności, zatwierdzonym przez terenowo podległego Państwowego Inspektora Sanitarnego.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1. Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu zgodnie z Załącznikiem nr 2 do SWZ.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich
w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenie, o których mowa Rozdziale IX pkt 1 SWZ, składa każdy z Wykonawców w zakresie w jakim oświadczenie to potwierdza brak podstaw wykluczenia natomiast w odniesieniu do spełniania warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
3. Zgodnie z art. 117 ust. 4 p.z.p. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 7 do SWZ. Oświadczenie przekazuje się w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub elektronicznym podpisem zaufanym lub podpisem osobistym przez Wykonawcę lub jako cyfrowe odwzorowanie dokumentu, który został sporządzony w postaci papierowej i opatrzony własnoręcznym podpisem potwierdzające zgodność odwzorowania cyfrowego z dokumentem w postaci papierowej; cyfrowe odwzorowanie dokumentu (elektroniczna kopia dokumentu, który został sporządzony w postaci papierowej i opatrzony własnoręcznym podpisem) jest opatrywane kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub elektronicznym podpisem zaufanym lub podpisem osobistym przez Wykonawcę lub przez notariusza.
4. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia
z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się
o zamówienie.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

4. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty zakresie wskazanym w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego. Zmiana umowy wymaga dla swej ważności, pod rygorem nieważności, zachowania formy pisemnej.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-08-20 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/strzyzow

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-08-20 09:05

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

2026-08-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
12.08.2026
Termin składania ofert
20.08.2026 07:00
Wartość umowy
172 498 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków
55321000-6 (Usługi przygotowywania posiłków) 55322000-3 (Usługi gotowania posiłków) 55520000-1 (Usługi dostarczania posiłków) 55322000-3 - Usługi gotowania posiłków 55520000-1 - Usługi dostarczania posiłków

Okres realizacji

02.09.2026 - 31.08.2027