Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 198 507 PLN

Remont łaźni w pawilonie mieszkalnym zakwaterowania B w Zakładzie Karnym we Włocławku

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00372525

Numer referencyjny: D.Kw.2232.3.2026.AD

Zamawiający

Zakład Karny we Włocławku

ul. Bartnicka 10

87-809 Włocławek, Kujawsko-pomorskie

NIP: 8881026818

REGON: 000319687

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania remontowego pn.: „Remont łaźni w pawilonie zakwaterowania osadzonych B w Zakładzie Karnym we Włocławku”. 2. Całość robót budowlanych należy wykonać zgodnie z przepisami prawa, obowiązującymi normami i sztuką budowlaną z zachowaniem przepisów BHP. Zastosowane materiały i wyroby muszą posiadać certyfikat jakości lub deklarację zgodności. Prace muszą być prowadzone w taki sposób, aby nie zagrażały bezpieczeństwu i nie powodowały zbyt dużych utrudnień w funkcjonowaniu jednostki. 3. Zakres robót obejmuje w szczególności: 1) skucie obecnych okładzin ściennych i podłogowych, 2) przygotowanie wypraw tynkarskich, 3) wymian oświetlenia w pomieszczeniu na oświetlenie LED oraz instalacji elektrycznej, 4) pomiary elektryczne w zakresie wymienionych instalacji, 5) wymiana okładzin ściennych i posadzkowYch (prace glazurnicze), 6) malowanie sufitów, 7) demontaż istniejącej instalacji wentylacyjnej, 8) montaż nowej instalacji wentylacyjnej nawiewnej i wywiewnej, 9) inne roboty towarzyszące. 4. Prace remontowe będą prowadzone na wewnątrz obiektu. Z uwagi na to, iż roboty budowlane będą prowadzone w sąsiedztwie czynnych obiektów - budynki zakwaterowania osadzonych Wykonawca zobowiązany będzie zorganizować je tak, aby nie narażać użytkowników obiektów i osób trzecich na niebezpieczeństwa i uciążliwości wynikające z prowadzonych robót oraz zobowiązany będzie współpracować z Zamawiającym w trakcie realizacji robót budowlanych.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Gwarancja jakości oraz rękojmi 30%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
DGBUD Sp. z o. o. Chełmica Duża 8883165949

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 DGBUD Sp. z o. o. (Chełmica Duża) Umowa podpisana 198 507 PLN 198 507 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Kujawsko-pomorskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45000000-7 - Roboty budowlane)

Najniższa cena

12 891 PLN

Średnia cena

2 134 217 PLN

Najwyższa cena

89 800 000 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
BUD-POL Sp. z o.o. Toruń 10 610 627 PLN 6 106 267 PLN
FIRMA PROJEKTOWO WYKONAWCZA "KOGA" GABRIELA SALA Grudziądz 3 309 000 PLN 927 000 PLN
USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE WIOLETTA PRECZEWSKA Grudziądz 3 510 796 PLN 1 021 592 PLN
ROSMOSIS – Wawrzyniak Group Sp. z o.o. Sp.K. Perzyce 46 2 601 048 PLN 1 202 097 PLN
ZIB-TECH Zbigniew Krupiński Toruń 2 488 855 PLN 488 855 PLN
AP-Invest Sp. z o. o. Łochowo 2 1 154 308 PLN 2 308 615 PLN
Zakład Ogólnobudowlany Marcin Karczewski 87-600 Lipno, Lipno 2 - -
Zakład Budowlany KUŁACZKOWSKI Kułaczkowski Grzegorz Toruń 2 760 068 PLN 1 520 136 PLN
Zakład Ogólnobudowlany „Termex” Andrzej Mielcarek Szubin 2 - -
JURAND-WYKONPOL Sp. z o.o. Bydgoszcz, 2 24 000 PLN 24 000 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Remont pomieszczeń biblioteki miejskiej przy ul. Chopina 31 w Grudziądzu

USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE WIOLETTA PRECZEWSKA 458 154 PLN

2026-09-02 08:59:03Z

Zabudowa wiaty dla budynku hali sortowni odpadów komunalnych w Regionalnym Zakładzie Utylizacji Odpadów Komunalnych w Machnaczu

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Zuchowicz Andrzej Zuchowicz 359 505 PLN

2026-09-02 08:55:08Z

Budowa Centrum Integracji Międzypokoleniowej w Stolno

Firma Budowlana "DOLMAR" Jasiński Grzegorz 5 797 000 PLN

2026-09-02 08:19:09Z

Przebudowa pomieszczenia nr 109, wymiana witryn okiennych oraz wymiana nawierzchni chodnika na terenie budynku Wydziału Farmaceutycznego przy ul. Jurasza 2 w Bydgoszczy

MAT-BUD Agnieszka Głąb-Michalska 203 447 PLN

2026-09-01 09:05:22Z

Budowa magazynu OC z funkcją ukrycia w mieście Radziejów

Bau-Acoustic sp. z o.o. -

2026-09-01 08:24:24Z

Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania: „Zróbmy klimat – Rozbudowa Centrum Edukacji Ekologicznej przy ul. Nad Torem”

3JM Michał Bryłka 89 800 000 PLN

2026-08-31 11:25:56Z

Wykonanie remontu cząstkowego nawierzchni asfaltowych ulic, placów i parkingów na terenie miasta Chełmna w 2026 roku.

Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Budowlanych DROBUD Sp.J Ryszard Szreiber, Krzysztof Szreiber, Daniel Szreiber -

2026-08-31 10:50:54Z

Remont łaźni w pawilonie mieszkalnym zakwaterowania B w Zakładzie Karnym we Włocławku

DGBUD Sp. z o. o. 198 507 PLN

2026-08-31 10:10:40Z

Remont lokali mieszkalnych (pustostanów) zarządzanych przez Administrację Domów Miejskich „ADM” Sp. z o.o.

Usługi Handlowo-Budowlane Jacek Wierzbicki 12 891 PLN

2026-08-31 08:19:45Z

Remont lokali mieszkalnych (pustostanów) zarządzanych przez Administrację Domów Miejskich „ADM” Sp. z o.o.

Zakład Ogólnobudowlany TERMEX Andrzej Mielcarek -

2026-08-31 08:19:45Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 21 384 PLN Średnia: 1 488 117 PLN Max: 25 947 765 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Remont łaźni w pawilonie mieszkalnym zakwaterowania B w Zakładzie Karnym we Włocławku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zakład Karny we Włocławku

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000319687

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Bartnicka 10

1.5.2.) Miejscowość: Włocławek

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-809

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL619 - Włocławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zk_wloclawek@sw.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: sw.gov.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont łaźni w pawilonie mieszkalnym zakwaterowania B w Zakładzie Karnym we Włocławku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b59ae699-3e8c-4225-8a24-f87601bab917

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00372525

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00108049/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Remont łaźni w pawilonie zakwaterowania osadzonych B w Zakładzie Karnym we Włocławku

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1352690

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1352690

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 2. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim za pośrednictwem platformazakupowa.pl pod
adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1311560.
3. W celu skrócenia czasu udzielenia odpowiedzi na pytania komunikacja między zamawiającym,
a wykonawcami w zakresie:
1) przesyłania Zamawiającemu pytań do treści SWZ;
2) przesyłania odpowiedzi na wezwanie Zamawiającego do złożenia podmiotowych środków dowodowych;
3) przesyłania odpowiedzi na wezwanie Zamawiającego do złożenia/poprawienia/uzupełnienia oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1, podmiotowych środków dowodowych, innych dokumentów lub oświadczeń składanych w postępowaniu;
4) przesyłania odpowiedzi na wezwanie Zamawiającego do złożenia wyjaśnień dotyczących treści oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 lub złożonych podmiotowych
środków dowodowych lub innych dokumentów lub oświadczeń składanych w postępowaniu;
5) przesyłania odpowiedzi na wezwanie Zamawiającego do złożenia wyjaśnień dot. treści przedmiotowych środków dowodowych;
6) przesłania odpowiedzi na inne wezwania Zamawiającego wynikające z ustawy - Prawo zamówień publicznych;
7) przesyłania wniosków, informacji, oświadczeń Wykonawcy;
8) przesyłania odwołania/inne odbywa się za pośrednictwem platformazakupowa.pl i formularza „Wyślij wiadomość do zamawiającego”. Za datę przekazania (wpływu) oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich przesłania za pośrednictwem platformazakupowa.pl poprzez kliknięcie przycisku „Wyślij wiadomość do zamawiającego” po których pojawi się komunikat, że wiadomość została wysłana do zamawiającego.
4. Uwaga! Wykonawca niezalogowany korzystający z “Wyślij wiadomość do zamawiającego”, po kliknięciu przycisku Wyślij, otrzyma na adres mailowy, podany w polu Twój adres e-mail,
wiadomość mailową zawierającą kod uwierzytelniający. Kod należy wpisać w polu Kod Uwierzytelniający, a następnie potwierdzić przyciskiem Wyślij. Następnie Wykonawca otrzyma
potwierdzenie wysłania wiadomości. Kod uwierzytelniający jest aktywny przez 30 minut od wygenerowania lub do momentu wygenerowania kolejnego kodu.
5. Zamawiający będzie przekazywał wykonawcom informacje za pośrednictwem platformazakupowa.pl. Informacje dotyczące odpowiedzi na pytania, zmiany specyfikacji, zmiany terminu składania i otwarcia ofert Zamawiający będzie zamieszczał na platformie w sekcji “Komunikaty”. Korespondencja, której zgodnie z obowiązującymi przepisami adresatem jest konkretny wykonawca, będzie przekazywana za pośrednictwem platformazakupowa.pl do konkretnego wykonawcy.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: D.Kw.2232.3.2026.AD

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania remontowego pn.: „Remont łaźni w pawilonie zakwaterowania osadzonych B w Zakładzie Karnym we Włocławku”.
2. Całość robót budowlanych należy wykonać zgodnie z przepisami prawa, obowiązującymi normami i sztuką budowlaną z zachowaniem przepisów BHP. Zastosowane materiały i wyroby muszą posiadać certyfikat jakości lub deklarację zgodności. Prace muszą być prowadzone w taki sposób, aby nie zagrażały bezpieczeństwu i nie powodowały zbyt dużych utrudnień w funkcjonowaniu jednostki.
3. Zakres robót obejmuje w szczególności:
1) skucie obecnych okładzin ściennych i podłogowych,
2) przygotowanie wypraw tynkarskich,
3) wymian oświetlenia w pomieszczeniu na oświetlenie LED oraz instalacji elektrycznej,
4) pomiary elektryczne w zakresie wymienionych instalacji,
5) wymiana okładzin ściennych i posadzkowYch (prace glazurnicze),
6) malowanie sufitów,
7) demontaż istniejącej instalacji wentylacyjnej,
8) montaż nowej instalacji wentylacyjnej nawiewnej i wywiewnej,
9) inne roboty towarzyszące.
4. Prace remontowe będą prowadzone na wewnątrz obiektu. Z uwagi na to, iż roboty budowlane będą prowadzone w sąsiedztwie czynnych obiektów - budynki zakwaterowania osadzonych Wykonawca zobowiązany będzie zorganizować je tak, aby nie narażać użytkowników obiektów i osób trzecich na niebezpieczeństwa i uciążliwości wynikające z prowadzonych robót oraz zobowiązany będzie współpracować z Zamawiającym w trakcie realizacji robót budowlanych.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-11-20

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Gwarancja jakości oraz rękojmi

4.3.6.) Waga: 30

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 5

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy:
1) nie podlegają wykluczeniu
2) spełniają warunki udziału w postępowaniu, o ile zostały one określone przez Zamawiającego.
2. Warunki udziału w postępowaniu dotyczą:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym;
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów;
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej;
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
4) zdolności technicznej lub zawodowej;
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1. Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy oraz załączników stanowiących integralną część umowy mogą nastąpić jedynie za zgodą obu stron w formie pisemnej pod rygorem nieważności, z tym że zmiany nie mogą naruszać odpowiednich uregulowań zawartych w art. 455 ustawy Prawa zamówień publicznych.
2. Zamawiający dopuszcza zmiany istotnych postanowień niniejszej umowy
w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w przypadku, gdy:
1) Niezbędna jest zmiana terminu zakończenia robót z powodu:
a) zmiany terminu realizacji robót wynikające z przyczyn związanych z wystąpieniem ponadnormatywnych złych warunków atmosferycznych, uniemożliwiających prowadzenie prac zgodnie ze sztuką budowlaną lub warunkami wykonania robót w danej technologii,
b) zmiany w sposobie realizacji części Umowy spowodowanej uzasadnionymi przyczynami technicznymi i technologicznymi, potwierdzonymi opiniami biegłych i rzeczoznawców niezależnymi od woli stron,
c) wstrzymania robót budowlanych przez organy administracji publicznej (o ilość dni wstrzymania robót),
d) wystąpienia okoliczności niezależnych od Stron, których nie można było przewidzieć przy zachowaniu należytej staranności, uniemożliwiających prowadzenie robót, o liczbę dni, w których roboty nie mogły być prowadzone, potwierdzoną wpisem do dokumentacji budowy i protokołem podpisanym przez przedstawicieli Stron.
2) Wystąpienia siły wyższej tj. zdarzenia zewnętrznego o nadzwyczajnym charakterze, niezależnego od Stron, niemożliwego lub nadzwyczaj trudnego do przewidzenia, którego skutkom nie dało się zapobiec, np. klęski żywiołowe, wojny, pożary, strajki generalne, zamieszki, epidemie.
3) Zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mających wpływ na realizację przedmiotu umowy.
4) Konieczności wykonania robót zamiennych lub innych robót niezbędnych do wykonania przedmiotu umowy. Rozliczenie robót zamiennych następuje na podstawie kosztorysu różnicowego sporządzonego w oparciu o ceny jednostkowe kosztorysu ofertowego.
5) Zamawiający dopuszcza zmianę istotnych postanowień niniejszej umowy
w zakresie zmiany zatwierdzonego harmonogramu rzeczowo-finansowego robót, niepowodującej zmiany terminu zakończenia robót.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-08-18 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: za pośrednictwem platformy zakupowej

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-08-18 10:15

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-09-16

2026-07-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
31.07.2026
Termin składania ofert
18.08.2026 08:00
Wartość umowy
198 507 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45000000-7 - Roboty budowlane
45000000-7 (Roboty budowlane)

Okres realizacji

do 2026-11-20