Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 10.09.2026 10:00 (4 dni)

Remont budynku usługowego przy ul. Partyzantów 5 w Zamościu w zakresie remontu dachów i kominów

Aktywny Roboty budowlane 2026/BZP 00408186

Numer referencyjny: DO-ZP.252.2.TP.rb.2026.DP

Zamawiający

Zakład Gospodarki Lokalowej w Zamościu Spółka z o.o.

ul. Peowiaków 8

22-400 Zamość, Lubelskie

NIP: 9222265471

REGON: 950362673

Opis przedmiotu zamówienia

Remont budynku usługowego przy ul. Partyzantów 5 w Zamościu w zakresie remontu dachów i kominów” Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i jego zakres został określony w załącznikach do niniejszej specyfikacji warunków zamówienia, które stanowią integralną jej część (SWZ) tj.: 1 W załączniku nr 1 do SWZ - STWiORB – specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych, 2 W załączniku nr 2 do SWZ - OPZ – opis przedmiotu zamówienia, 3 W załączniku nr 3 do SWZ – kosztorys ofertowy, 4. W załączniku nr 11 do SWZ – projektowane postanowienia umowy

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Okres udzielonej gwarancji 40%

Dokumenty zamówienia

Załącznik nr 6 - oświadczenie dotyczące spełnienia warunków udziału w postępowaniu

Załącznik nr 6 do SWZ DO-ZP.252.2.TP.rb.2026.DP - Oświadczenie dotyczące spełniania warunków udziału w postępowaniu.docx

Załącznik nr 8 - oświadczenie dotyczące grupy kapitałowej

Załącznik nr 8 do SWZ DO-ZP.252.2.TP.rb.2026.DP- Oświadczenie dotyczące grupy kapitałowej.doc

Załącznik nr 5 - oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia z postępowania

Załącznik nr 5 do SWZ DO-ZP.252.2.TP.rb.2026.DP - Oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia z postępowania.doc

Załącznik nr 2 - opis przedmiotu zamówienia OPZ

Załącznik nr 2 do SWZ DO-ZP.252.2.TP.rb.2026.DP - opis przedmiotu zamówienia OPZ.docx

Załącznik nr 11 projektowane postanowienia umowy

Załącznik nr 11 do SWZ DO-ZP.252.2.TP.rb.2026.DP- Projektowane postanowienia umowy..pdf

Załącznik nr 7 - zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby

Załącznik nr 7 do SWZ DO-ZP.252.2.TP.rb.2026.DP - Zobowiząnie podmiotu udostępniającego zasoby.docx

Załącznik nr 3 - kosztorys ofertowy

Załącznik nr 3 do SWZ DO-ZP.252.2.TP.rb.2026.DP - kosztorys ofertowy.pdf

Załacznik nr 12 - link do postępowania

Załącznik nr 12 do SWZ DO-ZP.252.2.TP.rb.2026.DP - link do postępowania.docx

Załącznik nr 4 - Formularz - Oferta

Załącznik nr 4 do SWZ DO-ZP.252.2.TP.rb.2026.DP Formularz - Oferta.docx

Załącznik nr 9 - wykaz robót budowlanych

Załącznik nr 9 do SWZ DO-ZP.252.2.TP.rb.2026.DP - Wykaz robót budowlanych.doc

SWZ DO-ZP.252.2.TP.rb.2026.DP

SWZ DO-ZP.252.2.TP.rb.2026.DP...pdf

Załącznik nr 10 - wykaz osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego

Załącznik nr 10 do SWZ DO-ZP.252.2.TP.rb.2026.DP - Wykaz osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia.doc

Załacznik nr 1 - specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót

Załącznik nr 1 do SWZ DO-ZP.252.2.TP.rb.2026.DP - Specyfikacja Technczna Wykonania i Odbioru Robót.doc...pdf

Wypełnij dokumenty

Zarejestruj się aby automatycznie wypełnić formularze danymi firmy

Kto wygrywa podobne przetargi?

Lubelskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45000000-7 - Roboty budowlane)

Najniższa cena

29 520 PLN

Średnia cena

1 138 889 PLN

Najwyższa cena

8 239 462 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A. Lubartów 4 1 051 715 PLN 3 155 144 PLN
BIEL-BUD Waldemar Bielak Kolonia Sól 3 303 639 PLN 910 916 PLN
GOLDEN ELEKTRIC SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Warszawa 2 - -
Zakład Remontowo Budowlany Paulina Jedut Lubartów 2 704 175 PLN 1 408 350 PLN
Natura Drewna Michał Rosa Żelków Kolonia 2 - -
BUDIMAR Usługi Budowano-Remontowe Mariusz Pióro Tomaszów Lubelski 2 757 194 PLN 1 514 388 PLN
Zakład Remontowo-Budowlany Adam Kustra Sp. z o.o. Zamość 2 981 633 PLN 1 963 266 PLN
MATANET Mateusz Momot Lublin 2 245 090 PLN 490 180 PLN
Zakład Usługowy KRECIK Barbara Kisiel Podedwórze 2 2 822 083 PLN 5 644 167 PLN
Przedsiębiorstwo Usługowo – Budowlane Roman Głowala Biłgoraj 2 1 849 500 PLN 3 699 000 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Przebudowa drogi gminnej nr 101960L od km 0+036 do km 0+681 w Radzyniu Podlaskim – ul. Zbulitowska

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A. 1 794 196 PLN

2026-09-04 11:32:13Z

Budowa obiektów infrastruktury rekreacyjnej w Gminie Stoczek Łukowski

Natura Drewna -

2026-09-04 11:24:53Z

Budowa obiektów infrastruktury rekreacyjnej w Gminie Stoczek Łukowski

Natura Drewna Michał Rosa -

2026-09-04 11:24:53Z

Budowa obiektów infrastruktury rekreacyjnej w Gminie Stoczek Łukowski

Natura Drewna Michał Rosa -

2026-09-04 11:24:53Z

Wymiana nawierzchni na boiskach - Zadanie II - 2 Części - zadanie dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki (...)

RESITOP POLSKA Sp. z o. o. 1 169 115 PLN

2026-09-04 10:42:27Z

Wymiana nawierzchni na boiskach - Zadanie II - 2 Części - zadanie dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki (...)

RESITOP POLSKA Sp. z o. o. 1 562 100 PLN

2026-09-04 10:42:27Z

Budowa tężni przy Centrum Kultury Dawnej wraz z zagospodarowaniem terenu w m. Wysokie.

KRYSZTAŁOWY ŚWIAT Aldona Grabowska - Pajdak 426 810 PLN

2026-09-04 10:29:27Z

Remont części linii sortowniczej obejmujący wymianę przenośnika PT7 oraz wymianę separatora magnetycznego wraz z rozbudową o trybunę doczyszczającą w Dziale Utylizacji Odpadów, PGKiM Łęczna sp. z o.o.

SIGMA S.A -

2026-09-04 09:17:40Z

Budowa systemu sygnalizacji pożaru w budynku laboratoryjno-biurowym przy ul. Obywatelskiej 13 w Lublinie - w formule „zaprojektuj i wybuduj"

SG Technologies Sp. z o. o. 355 707 PLN

2026-09-04 06:26:41Z

"Budowa hali magazynowo - garażowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą służącej Obronie Cywilnej i Ochronie Ludności oraz dostawa i montaż kontenera podwójnego: część II–dostawa i montaż kontenera"

METALOPLASTYKA MW MAŁYSZA WALDEMAR 139 960 PLN

2026-09-03 11:39:07Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 64 PLN Średnia: 1 525 157 PLN Max: 22 840 445 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Remont budynku usługowego przy ul. Partyzantów 5 w Zamościu w zakresie remontu dachów i kominów

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zakład Gospodarki Lokalowej w Zamościu Spółka z o.o.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 950362673

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Peowiaków 8

1.5.2.) Miejscowość: Zamość

1.5.3.) Kod pocztowy: 22-400

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.7.) Numer telefonu: 84638526

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zgl@zgl-zamosc.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zgl-zamosc.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność

Zarządzanie niruchomościami

1.11.) Dane podmiotu, któremu zamawiający powierzył przeprowadzenie postępowania.

Podmiot 1

1.11.1.) Nazwa podmiotu prowadzącego postępowanie: Miasto Zamość

1.11.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9222697472

Adres podmiotu prowadzącego postępowanie:

1.11.3.) Ulica: Rynek Wielki 12

1.11.4.) Miejscowość: Zamość

1.11.5.) Kod pocztowy: 22-400

1.11.6.) Województwo: lubelskie

1.11.7.) Kraj: Polska

1.11.8.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski

1.11.9.) Numer telefonu: 843772337

1.11.11.) Adres poczty elektronicznej: boi@zamosc.pl

1.11.12.) Adres strony internetowej: https://zamosc.pl

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont budynku usługowego przy ul. Partyzantów 5 w Zamościu w zakresie remontu dachów i kominów

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-21410ee2-30bf-44ba-a457-427e0ff01632

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00408186

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-21410ee2-30bf-44ba-a457-427e0ff01632

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a
Wykonawcą, z uwzględnieniem wyjątków określonych w ustawie Pzp, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej:
przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl lub poczty elektronicznej
zgl@zgl-zamosc.pl, z zastrzeżeniem, że złożenie oferty następuje wyłącznie przy użyciu Platformy e-Zamówienia.
Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne. Pozostałe informacje znajdują się w SWZ i dokumentach zamówienia

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Wykonawca zamierzający wziąć udział
w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e Zamówienia.
Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa
Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w
zakładce „Centrum Pomocy”. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta
na Platformie e-Zamówienia
ani logowania. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert/wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu,
odbywa się
drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do
komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień,
zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej
wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”). W przypadku załączników, które są zgodnie z ustawą Pzp lub rozporządzeniem w sprawie
przekazywania informacji i wymagań technicznych dokumentów opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem
zaufanym lub podpisem osobistym,
mogą być opatrzone, zgodnie z wyborem wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia/podmiotu
udostępniającego zasoby, podpisem typu zewnętrznego lub wewnętrznego. W zależności od rodzaju podpisu i jego typu
(zewnętrzny, wewnętrzny) dodaje się uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub
dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny).
Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy”
na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji”
służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta
uproszczonego na Platformie e-Zamówienia.
Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie
postępowania w zakładce „Komunikacja”. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji”
wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).
Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje
dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia.
W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą
skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu (22) 458 77 99 lub drogą elektroniczną poprzez formularz.

3.7.) Adres strony internetowej, pod którym są dostępne narzędzia, urządzenia lub formaty plików, które nie są ogólnie dostępne: https://ezamowienia.gov.pl

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Klauzula informacyjna RODO - została określona w pkt 37 SWZ

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: DO-ZP.252.2.TP.rb.2026.DP

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Remont budynku usługowego przy ul. Partyzantów 5 w Zamościu w zakresie remontu dachów i kominów”

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i jego zakres został określony w załącznikach do niniejszej specyfikacji warunków zamówienia, które stanowią integralną jej część (SWZ) tj.:

1 W załączniku nr 1 do SWZ - STWiORB – specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych,
2 W załączniku nr 2 do SWZ - OPZ – opis przedmiotu zamówienia,
3 W załączniku nr 3 do SWZ – kosztorys ofertowy,
4. W załączniku nr 11 do SWZ – projektowane postanowienia umowy

4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45262120-8 - Wznoszenie rusztowań

45410000-4 - Tynkowanie

45422000-1 - Roboty ciesielskie

45321000-3 - Izolacja cieplna

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-11-15

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres udzielonej gwarancji

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie określa szczegółowych warunków w tym zakresie.
2. uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Zamawiający nie określa szczegółowych warunków w tym zakresie.
3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej
Zamawiający nie określa szczegółowych warunków w tym zakresie.
4. zdolności technicznej lub zawodowej
Wykonawca spełni warunek, jeśli wykaże, że:
1) w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie – brał udział w robotach prowadzonych przy 1 zabytku nieruchomym wpisanym do rejestru lub inwentarza muzeum będącego instytucją kultury o wartości nie mniejszej niż 100 000,00 zł oraz załączy dowody określające, czy usługi te zostały wykonane należycie.
Wykazane przez Wykonawcę zadania na dzień złożenia ofert powinny być wykonane, tj. zakończone np. protokołem odbioru.
2) dysponuje osobami o odpowiednich kwalifikacjach zawodowych, uprawnieniach, doświadczeniu i wykształceniu niezbędnym do wykonania zamówienia publicznego, tj.:
 1. dysponuje i skieruje do realizacji zamówienia co najmniej jedną osobę do pełnienia funkcji kierownika budowy posiadającą:
uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnej funkcji technicznej do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (Dz. U. z 2026 r. poz. 524 z późn. zm.) i Rozporządzeniem Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2019 r. poz. 831) lub im odpowiadające, ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz wykaże, że osoba ta przez co najmniej 18 miesięcy brała udział w robotach budowlanych prowadzonych przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru lub inwentarza muzeum będącego instytucją kultury zgodnie z ustawą z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami lub posiada uprawnienia budowlane konserwatorskie oraz przynależącą do Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa i posiadającą aktualne zaświadczenie z tej izby. Osoba ta będzie pełnić funkcję Kierownika budowy ww. specjalności i zakresie.
 2. dysponuje i skieruje do realizacji zamówienia: doświadczonych dekarzy, co najmniej 2 osoby, którzy posiadają co najmniej roczne doświadczenie przy realizacji robót będących przedmiotem postępowania.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 1. Wykonawca zobowiązany jest dołączyć do oferty aktualne na dzień
składania ofert oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, według wzoru określonego w załączniku nr 6 SWZ,
2. Wykaz usług wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres
prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie - wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, daty, wykonania i podmiotów, na
rzecz których usługi te zostały wykonane, z załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane należycie, przy
czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były
wykonywane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie
wykonawcy, według wzoru określonego w załączniku nr 9 do SWZ.
W przypadku, gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego usługi wskazane w wykazie, o którym mowa powyżej zostały
wcześniej wykonane, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o których mowa powyżej,
3. Wykaz osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji
zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego a także zakresu
wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami, wg wzoru określonego w
załączniku nr 10 do SWZ, z załączeniem dowodów potwierdzających posiadanie wymaganych uprawnień przez te osoby

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych Wykonawca zobowiązany jest dołączyć do oferty aktualne na dzień składania ofert
oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania, według wzoru określonego w załączniku nr 5 do SWZ.
1. Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy Pzp, wystawionej nie
wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
3. Oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w
rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę
albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi
przygotowanie oferty niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej według wzoru określonego w załączniku nr 8 do SWZ,
4. Zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i
opłat, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku
zalegania z opłacaniem podatków lub opłat wraz z zaświadczeniem Zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że
przed upływem terminu składania ofert Wykonawca dokonał płatności należnych podatków lub opłat wraz z odsetkami lub
grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności,
5. Zaświadczenia albo innego dokumentu właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub
właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, w zakresie art. 109
ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem
składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z zaświadczeniem albo innym dokumentem Zamawiający żąda złożenia
dokumentów potwierdzających, że przed upływem terminu składania ofert Wykonawca dokonał płatności należnych składek na
ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych
należności,
6. Odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w
zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

Warunkiem udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia jest wniesienie wadium w wysokości: 6 700,00 zł (słownie: sześć tysięcy siedemset złotych 00/100).
Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach określonych w art. 97 ust. 7 ustawy Prawo
zamówień publicznych, tj.:
1) pieniądzu;
2) gwarancjach bankowych;
3) gwarancjach ubezpieczeniowych;
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o
utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Wadium musi być wniesione najpóźniej do wyznaczonego terminu składania ofert, tj. do 10.09.2026 r. do godz. 12:00, przy
czym wniesienie wadium w pieniądzu za pomocą przelewu bankowego, Zamawiający będzie uważał za wniesione w
terminie tylko wówczas, gdy bank prowadzący rachunek Zamawiającego potwierdzi, że środki zostały zaksięgowane na
rachunku bankowym Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert.
Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy: PKO Bank Polski SA Oddział 1 w
Zamościu, nr rachunku 74 1020 5356 0000 1602 0176 9785 z dopiskiem „Wadium” oraz wskazaniem nazwy i numeru
referencyjnego postępowania.
Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w pkt 15.2. ppkt. 2) - 4) SWZ, Wykonawca
przekazuje Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej.

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.
Zgodnie art. 58 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia
ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w
postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, żaden z nich, nie może podlegać wykluczeniu z postępowania z powodu przesłanek określonych w pkt 6.1.
Warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w pkt 7.1.:
1) warunek określony w pkt 7.1.4. pkt 1 - musi być spełniony w całości min. przez jednego z Wykonawców,
2) warunek określony w pkt 7.1.4. pkt 2 – Wykonawcy mogą spełniać łącznie.
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenia zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które
usługi wykonają poszczególni wykonawcy

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Nie

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-10 12:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Składanie ofert odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, dostępnej pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl (zakładka "Oferty/Wnioski)

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-10 12:45

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-09

2026-08-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
26.08.2026
Termin składania ofert
10.09.2026 10:00
Rodzaj zamawiającego
1.4
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45000000-7 - Roboty budowlane
45000000-7 (Roboty budowlane) 45111300-1 (Roboty rozbiórkowe) 45453000-7 (Roboty remontowe i renowacyjne) 45262500-6 (Roboty murarskie i murowe) 45261000-4 (Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty) 45262120-8 (Wznoszenie rusztowań) 45410000-4 (Tynkowanie) 45422000-1 (Roboty ciesielskie) 45321000-3 (Izolacja cieplna) 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne 45262500-6 - Roboty murarskie i murowe 45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty 45262120-8 - Wznoszenie rusztowań 45410000-4 - Tynkowanie 45422000-1 - Roboty ciesielskie 45321000-3 - Izolacja cieplna

Okres realizacji

do 2026-11-15