Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 319 130 PLN
Remont chodnika przy ul. Fabrycznej.
Zamawiający
GMINA BRZEG
ul. Robotnicza 12
49-300 Brzeg, Opolskie
NIP: 7471248878
REGON: 531412711
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. | Brzeg | 531385670 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. (Brzeg) | Umowa podpisana | - | 319 130 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Opolskie — na podstawie 16 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45100000-8)
Najniższa cena
37 900 PLN
Średnia cena
1 020 777 PLN
Najwyższa cena
3 900 330 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| OPTIMAL GRUPA Sp. z o.o. Wrocław | 3 | 78 967 PLN | 236 900 PLN |
| Brukarstwo Odwadnianie Terenu i Roboty Bitumiczne ,,JARZĄBEK’’ Spółka Jawna Brzeg | 2 | - | - |
| BUDOWNICTWO DRÓG MOSTÓW SP. Z O. O. Nysa | 2 | - | - |
| PRZEDSIĘBIORSTWO AKWAPLANTA Sp. z o.o. Wrocław | 1 | 3 900 330 PLN | 3 900 330 PLN |
| JOKO Jolanta Kozłowska Oława | 1 | 505 530 PLN | 505 530 PLN |
| Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. Brzeg | 1 | - | 319 130 PLN |
| REMOST sp. z o. o. Olesno | 1 | 578 728 PLN | 578 728 PLN |
| Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. Brzeg | 1 | 1 499 358 PLN | 1 499 358 PLN |
| „Budopap” Sp. z o.o. ul. Krapkowice | 1 | 1 712 178 PLN | 1 712 178 PLN |
| VIANKO Sp. z o.o. Zawadzkie | 1 | 916 330 PLN | 916 330 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Remont drogi na odc. Żelazna-Lesie
2026-08-31 11:12:29Z
Budowa ul. Agrestowej
2026-08-13 09:17:47Z
Wznoszenie ogrodzeń na terenie Gminy Namysłów.
2026-08-12 11:34:49Z
Wznoszenie ogrodzeń na terenie Gminy Namysłów.
2026-08-12 11:34:49Z
Wznoszenie ogrodzeń na terenie Gminy Namysłów.
2026-08-12 11:34:49Z
Remont chodnika przy ul. Fabrycznej.
2026-07-16 12:24:53Z
Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Wierzbicy Dolnej
2026-07-16 11:59:54Z
Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Michalicach
2026-07-10 07:01:58Z
Przebudowa, nadbudowa oraz termomodernizacja Publicznego Przedszkola w Leśnicy
2026-07-01 11:44:56Z
„Budowa kompleksu rekreacyjnego przy ul. Korfantego w Brzegu w zakresie placu zabaw wraz z urządzeniami dla dzieci niepełnosprawnych – II etap”
2026-06-24 10:26:39Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00347255 z dnia 2026-07-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont chodnika przy ul. Fabrycznej.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BRZEG
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412711
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Robotnicza 12
1.5.2.) Miejscowość: Brzeg
1.5.3.) Kod pocztowy: 49-300
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski
1.5.7.) Numer telefonu: 77/ 416 99 50
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@brzeg.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.brzeg.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont chodnika przy ul. Fabrycznej.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ac227fa9-b358-453a-ac7f-8e967725e847
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00347255
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00041502/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.15 Remont chodnika przy ul. Fabrycznej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Uzasadnienie faktyczne i prawne wskazano w informacjach dodatkowych.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OR-IV.271.3.2.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 259455,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zamówienie dotyczy wykonania robót budowlanych związanych remontem chodnika przy ul. Fabrycznej, polegających na powtórzeniu podobnych robót budowlanych do robót stanowiących przedmiot zamówienia podstawowego pn.: „Remont ul. Szkolnej”
W ramach zadania:
- wymieniona zostanie nawierzchnia chodników i zjazdów wraz z konstrukcją,
- wymienione zostaną istniejące obrzeża,
- wykonane zostaną roboty towarzyszące.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 531385670
7.3.3) Ulica: ul. Starobrzeska 67G
7.3.4) Miejscowość: Brzeg
7.3.5) Kod pocztowy: 49-305
7.3.6.) Województwo: opolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-13
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 319129,65 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia: w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Szacunkowa wartość robót budowlanych przedmiotowego zamówienia nie przekracza wartości przewidzianych zamówień podobnych uwzględnionych przy obliczaniu wartości szacunkowej realizowanego w roku 2026 zamówienia pn.: „Remont ul. Szkolnej”.
W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt 1) w związku z art. 214 ust.1 pkt 7) ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 16.07.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość szacunkowa
- 259 455 PLN
- Wartość umowy
- 319 130 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE