Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 1 319 199 PLN
Remont dachów w budynkach na terenie gminy Mosina
Numer referencyjny: ZP.271.8.2026
Zamawiający
Gmina Mosina - Urząd Miejski w Mosinie
Pl. 20 Października 1
62-050 Mosina, Wielkopolskie
NIP: 7773154370
REGON: 631258626
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Część 1
Część 2
Część 3
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| BUD-REM PBO Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego | Otwock | 8241328108 |
| Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Julia Kozłowska | Jemielno | 5010084805 |
| Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Julia Kozłowska | Jemielno | 5010084805 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | BUD-REM PBO Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego (Otwock) | Umowa podpisana | 761 370 PLN | 761 370 PLN |
| 2 | Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Julia Kozłowska (Jemielno) | Umowa podpisana | 310 829 PLN | 310 829 PLN |
| 3 | Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Julia Kozłowska (Jemielno) | Umowa podpisana | 247 000 PLN | 247 000 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Wielkopolskie — na podstawie 7 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45261910-6 - Naprawa dachów)
Najniższa cena
247 000 PLN
Średnia cena
403 745 PLN
Najwyższa cena
761 370 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| MARKBUD MAREK KACPEROWSKI Zamysłowo | 4 | - | - |
| Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Julia Kozłowska Jemielno | 2 | 278 915 PLN | 557 829 PLN |
| ZAKŁAD OGÓLNOBUDOWLANY GRINBUD Dominika Sieszchuła Gniezno | 1 | 295 780 PLN | 295 780 PLN |
| USŁUGI DEKARSKIE I OGÓLNOBUDOWLANE TOMASZ WITKOWSKI Poznań | 1 | - | - |
| BUD-REM PBO Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Otwock | 1 | 761 370 PLN | 761 370 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
„Wymiana pokrycia dachowego świetlicy wiejskiej w Łagiewnikach”
2026-08-10 13:10:41Z
Remont dachów w budynkach na terenie gminy Mosina
2026-07-31 10:06:07Z
Remont dachów w budynkach na terenie gminy Mosina
2026-07-31 10:06:07Z
Remont dachów w budynkach na terenie gminy Mosina
2026-07-31 10:06:07Z
Kompleksowe wykonanie remontu dachu pałacu w Ośrodku Szkolenia i Wychowania WWK OHP, w miejscowości Niechanowo
2026-06-01 11:19:57Z
„Remont konstrukcji dachu budynku komunalnego w Pobiedziskach, ul. Czerniejewska 4A, wpisanego do rejestru zabytków”
2026-04-24 11:21:28Z
„Remont konstrukcji dachu budynku komunalnego w Pobiedziskach, ul. Czerniejewska 4A, wpisanego do rejestru zabytków”
2026-04-24 11:15:03Z
„Remont konstrukcji dachu budynku komunalnego w Pobiedziskach, ul. Czerniejewska 4A, wpisanego do rejestru zabytków”
2026-04-24 11:12:33Z
„Remont konstrukcji dachu budynku komunalnego w Pobiedziskach, ul. Czerniejewska 4A, wpisanego do rejestru zabytków”
2026-04-24 11:10:11Z
Cała Polska — 33 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00250524 z dnia 2026-05-19 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Remont dachów w budynkach na terenie gminy Mosina
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Mosina - Urząd Miejski w Mosinie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258626
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Pl. 20 Października 1
1.5.2.) Miejscowość: Mosina
1.5.3.) Kod pocztowy: 62-050
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@mosina.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.mosina.pl/
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont dachów w budynkach na terenie gminy Mosina
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-89a8d538-754f-4a06-b479-a92dd610f95d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00250524
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-19
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00081804/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Wykonanie modernizacji dachu w budynku Zespołu Szkół w Krośnie – budynek nr 2
1.1.9 Termomodernizacja budynku komunalnego przy ul. Głównej 25b w Krośnie
1.1.10 Modernizacja świetlicy wiejskiej w Daszewicach
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://platformazakupowa.pl/pn/mosina/proceedings3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/mosina/proceedings
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Zgodnie z rozdziałem XIII SWZ
3.7.) Adres strony internetowej, pod którym są dostępne narzędzia, urządzenia lub formaty plików, które nie są ogólnie dostępne: https://platformazakupowa.pl/pn/mosina/proceedings
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z rozdziałem XXXIII SWZ
3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Zgodnie z rozdziałem XXXIII SWZ
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.271.8.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak
4.1.9.) Liczba części: 3
4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
Część 1
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Cz. 1 - Wykonanie modernizacji dachu w budynku Zespołu Szkół w Krośnie – budynek nr 2
Szczegółowy zakres zamówienia określają załączniki do SWZ, w tym:
- dokumentacja projektowa techniczna – załącznik nr 5a
- projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 6a
Zamawiający wymaga udzielenia na wykonany przedmiot umowy gwarancji jakości na okres minimum 36 miesięcy od dnia odbioru końcowego robót. Wymagany okres rękojmi za wady na wykonany przedmiot umowy wynosi 60 miesięcy od dnia odbioru końcowego robót.
Główny zakres prac winien zostać wykonany w okresie lipiec – sierpień.
4.2.6.) Główny kod CPV: 45261910-6 - Naprawa dachów
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45261900-3 - Naprawa i konserwacja dachów
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Zgodnie z rozdziałem XXVII SWZ
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: termin gwarancji
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Część 2
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Cz. 2 - Termomodernizacja budynku komunalnego przy ul. Głównej 25b w Krośnie
Szczegółowy zakres zamówienia określają załączniki do SWZ, w tym:
- dokumentacja techniczna – załącznik nr 5b
- projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 6b
Zamawiający wymaga udzielenia na wykonany przedmiot umowy gwarancji jakości na okres minimum 36 miesięcy od dnia odbioru końcowego robót. Wymagany okres rękojmi za wady na wykonany przedmiot umowy wynosi 60 miesięcy od dnia odbioru końcowego robót.
4.2.6.) Główny kod CPV: 45261910-6 - Naprawa dachów
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45261900-3 - Naprawa i konserwacja dachów
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Zgodnie z rozdziałem XXVII SWZ
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: termin gwarancji
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Część 3
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Cz. 3 - Modernizacja świetlicy wiejskiej w Daszewicach
Szczegółowy zakres zamówienia określają załączniki do SWZ, w tym:
- dokumentacja techniczna – załącznik nr 5c
- projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 6c
Zamawiający wymaga udzielenia na wykonany przedmiot umowy gwarancji jakości na okres minimum 36 miesięcy od dnia odbioru końcowego robót. Wymagany okres rękojmi za wady na wykonany przedmiot umowy wynosi 60 miesięcy od dnia odbioru końcowego robót.
Główny zakres prac winien zostać wykonany w okresie lipiec – sierpień.
4.2.6.) Główny kod CPV: 45261910-6 - Naprawa dachów
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45261900-3 - Naprawa i konserwacja dachów
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Zgodnie z rozdziałem XXVII SWZ
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: termin gwarancji
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4
Art. 109 ust. 1 pkt 5
Art. 109 ust. 1 pkt 7
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
Zgodnie z rozdziałem XIX ust. 3.4.1. oraz ust. 3.4.2. SWZ odpowiednio do części zamówienia5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Zgodnie z rozdziałem XIX ust. 4.1. SWZ
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Zgodnie z rozdziałem XIX ust. 4.4. SWZ
5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:
Zgodnie z rozdziałem XVI ust. 3 SWZSEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
Zgodnie z rozdziałem XXX SWZ6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Zgodnie z rozdziałem IX ust. 1 SWZ oraz projektowanymi postanowieniami umowy odpowiednio do części zamówienia - załączniki nr 6a, 6b i 6c do SWZ7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak
7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-06-09 11:00
8.2.) Miejsce składania ofert: platforma zakupowa
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-06-09 11:15
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-07-08
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 19.05.2026
- Termin składania ofert
- 23.06.2026 08:00
- Wartość umowy
- 1 319 199 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
3 miesiące