Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 10.09.2026 06:00 (5 dni)

Remont dróg gminnych nr 110105E i nr 110378E w miejscowości Stara Wieś

Aktywny Roboty budowlane 2026/BZP 00406421

Numer referencyjny: IZP.271.1.16.2026

Zamawiający

Gmina Rozprza

Al. 900 - lecia 3

97-340 Rozprza, Łódzkie

NIP: 7712657591

REGON: 590648008

Opis przedmiotu zamówienia

Remont dróg gminnych nr 110105E i nr 110378E w miejscowości Stara Wieś Zakres robót przedmiotowej inwestycji obejmuje odcinki o długościach ok. 122 mb, ok. 159 mb, ok. 129 mb oraz ok. 190 mb, o szerokości ok. 5 m – łącznie ok. 600 mb, tj. 3000 m2. Miejsce wykonywania robót: województwo łódzkie, powiat piotrkowski, gmina Rozprza, miejscowość Stara Wieś, obręb 0027 Stara Wieś, nr ewidencyjny działki: 868. Remont drogi ma na celu poprawienie parametrów technicznych istniejącej drogi. Roboty budowlane będą polegać na sfrezowaniu części nawierzchni bitumicznej oraz położeniu nowej nakładki bitumicznej i utwardzeniu ubytku w poboczach tłuczniem.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Okres gwarancji i rękojmi 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Łódzkie — na podstawie 41 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg)

Najniższa cena

75 522 PLN

Średnia cena

1 621 617 PLN

Najwyższa cena

11 923 076 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Zakład Robót Drogowych DUKT Sp. z o.o. Nowiny 5 220 785 PLN 910 323 PLN
BITUM Sp. z o.o. Lipie Śląskie 3 8 035 158 PLN 16 070 315 PLN
Sieradzkie Kruszywa Mineralne Sp. z o.o. Bronisławów 3 268 632 PLN 268 632 PLN
DROGI I BRUKI Wojciech Danielczyk Bedoń Przykościelny 2 316 722 PLN 633 443 PLN
Michał Kowalski KOST Gorzkowice 2 - -
Zakład Budowlano – Drogowy „DUKT” Sp. z o.o., Spółka Komandytowa Włoszczowa 1 662 806 PLN 662 806 PLN
Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Baszki Sp. z o.o. Błaszki 1 - -
REG-BUD Katarzyna Regulska Częstochowa 1 545 767 PLN 545 767 PLN
Arkadiusz Mika Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe "DOMAX" Boronów 1 - -
LARIX Sp. z o.o. Lubliniec 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 54 780 PLN Średnia: 1 176 253 PLN Max: 11 923 076 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Remont dróg gminnych nr 110105E i nr 110378E w miejscowości Stara Wieś

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Rozprza

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648008

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Al. 900 - lecia 3

1.5.2.) Miejscowość: Rozprza

1.5.3.) Kod pocztowy: 97-340

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski

1.5.7.) Numer telefonu: 0 44 649 61 08

1.5.8.) Numer faksu: 0 44 615 80 04

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: k.bracka@rozprza.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.rozprza.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont dróg gminnych nr 110105E i nr 110378E w miejscowości Stara Wieś

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d112d9c5-e779-44b1-84c1-3412eae3a75a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00406421

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://gmina-rozprza.ezamawiajacy.pl/pn/gmrozprza/demand/315122/notice/public/details

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://gmina-rozprza.ezamawiajacy.pl/pn/gmrozprza/demand/315122/notice/public/details

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 3. Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej:
a. Wymagania sprzętowo – aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie
• Stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s,
• Komputer klasy PC/MAC z aktualnym system operacyjnym wspieranym przez producenta,
• Zainstalowana przeglądarka wspierana przez producenta: MS Internet Explorer, Firefox, Google Chrome lub MS Edge, w przypadku Internet Explorer minimalna wersja 10.0,
• Zainstalowana bezpłatna wersja oprogramowania JAVA w wersji OpenJDK wydawaną na licencji EPL. Rekomendowaną wersją jest AdoptOpenJDK w wersji 8, którą można pobrać ze strony https://adoptium.net/ lub JAVA na licencji Oracle.
Rekomendowaną wersją jest Java 32 bit oraz Java 64 bit (komputery typu Mac wymagają jedynie wersji 64 bit) w wersji 1.8.0_202 które można pobrać ze strony
https://www.oracle.com/pl/java/technologies/javase/javase8-archive-downloads.html,
• Podłączony lub wbudowany do komputera czytnik karty kryptograficznej wydanej przez wystawcę certyfikatu używanego przez Wykonawcę;
• Certyfikat kwalifikowany zainstalowany na komputerze, na którym Wykonawca będzie się logował do konta (certyfikat musi być widoczny w magazynie logicznym certyfikatów systemu Windows o nazwie „Osobisty”).
• Zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf,
• Platforma działa według standardu w komunikacji sieciowej – kodowanie UTF8,
• Oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.
4. Formaty dokumentów elektronicznych (plików):
a) .doc, .docx, .rtf., .xls, .xlsx, .pdf, .jpg, .zip,- zamawiający rekomenduje stosowane formatu .pdf. z uwagi na niskie ryzyko naruszenia integralności pliku oraz łatwiejszą weryfikację podpisu,
b) formaty m.in. .rar .gif .bmp .numbers .pages, niewystępujące w Rozporządzeniu w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności (…), mogą być uznane przez zamawiającego za złożone nieskutecznie.
c) do kompresji danych (zalecane) zamawiający rekomenduje formaty: .zip lub .7Z – zaleca się wcześniejsze podpisanie każdego pliku.
Szczegółowe informacje techniczne dotyczące korzystania z Platformy, znajdują się na stronie prowadzonego postępowania /Instrukcja dla wykonawcy/
5. W korespondencji kierowanej do Zamawiającego Wykonawcy powinni posługiwać się numerem przedmiotowego postępowania.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Ochrona danych osobowych osób fizycznych i klauzula informacyjna z art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), zwane dalej „rozporządzeniem 2016/679”.
1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119.1), dalej „RODO” informuję, że:
2. administratorem Pani/Pana danych osobowych, jest Gmina Rozprza reprezentowana przez Burmistrza Rozprzy z siedzibą w Rozprzy przy ul. Aleja 900-lecia 3, 97-340 Rozprza; tel.: 44 615 80 68; faks: 44 615 80 04; email: ug@rozprza.pl,
3. administrator wyznaczył Inspektora ochrony danych, z którym może Pani/Pan skontaktować się poprzez e-mail rodo@rozprza.pl lub pisemnie na adres Administratora. Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz korzystania z praw związanych z przetwarzaniem danych,
4. Pani/Pana dane będą przetwarzane w celu prowadzenia przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego oraz jego rozstrzygnięcia, jak również zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz jej realizacji, a także udokumentowania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego i jego archiwizacji,
5. podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest niezbędność wypełnienia przez Administratora obowiązku prawnego, a podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO w związku z ustawą z 11 września 2019 r Prawo zamówień publicznych (Pzp) (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 793 z późn. zm.),
6. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ustawy Pzp oraz Prezes Urzędu Zamówień Publicznych z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 17A jako Administrator Danych Osobowych użytkowników Platformy e-zamówienia oraz Simplifae Poland S.A., 02-672 Warszawa, ul. Domaniewska 49 Trinity Park III, (KRS: 0000041441, NIP: 5262535153) prowadzący Platformę Zakupową pod adresem: Platforma Marketplanet, na której Urząd Miasta i Gminy w Rozprzy prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego,

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): 1. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie przepisów prawa, przez okres niezbędny do realizacji celów przetwarzania - zgodnie z art. 78 Pzp, zamawiający przechowuje protokół postępowania wraz z załącznikami przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres obowiązywania umowy przekracza 4 lata zamawiający przechowuje protokół wraz z złącznikami przez cały okres obowiązywania umowy. Po spełnieniu celu, Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres wynikający z zasad określonych w Rozporządzeniu z dnia 18 stycznia 2011 roku w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych (Dz.U.2011.14.67). Dla dokumentów wytworzonych w ramach zamówień publicznych jest to okres 5 lat, natomiast umowy cywilno-prawne wraz z dokumentacją dotyczącą ich realizacji przechowywane są przez 10 lat. Okres przechowywania liczony jest od dnia 1 stycznia roku następnego od daty zakończenia sprawy,
2. obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp związanym z udziałem w postepowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp,
3. w związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych przysługują Pani/Panu, z wyjątkami zastrzeżonymi przepisami prawa, następujące uprawnienia:
 na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych jej dotyczących;
 na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania danych osobowych, przy czym skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w sprawie zamówienia publicznego w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu postępowań oraz jego załączników;
 na podstawie art. 18 RODO prawo do żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO, przy czym prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego, a także nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia;
 prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego właściwego w sprawach ochrony danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, na niezgodne z RODO przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych przez Administratora;
 nie przysługuje Pani/Panu w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych oraz nie przysługuje prawo do przenoszenia danych osobowych, o których mowa w art. 20 RODO,
 nie przysługuje Pani/Panu na podstawie art. 21 RODO prawo do sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c,
4. Pani/Pana dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą przetwarzane w celu profilowania,
5. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże ich niepodanie może uniemożliwić zamawiającemu dokonanie oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz zdolności wykonawcy do należytego wykonania zamówienia, co skutkować może wykluczeniem wykonawcy z postępowania lub odrzuceniem jego oferty.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: IZP.271.1.16.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.5.) Wartość zamówienia: 202195,12 PLN

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Remont dróg gminnych nr 110105E i nr 110378E w miejscowości Stara Wieś
Zakres robót przedmiotowej inwestycji obejmuje odcinki o długościach ok. 122 mb, ok. 159 mb, ok. 129 mb oraz ok. 190 mb, o szerokości ok. 5 m – łącznie ok. 600 mb, tj. 3000 m2. Miejsce wykonywania robót: województwo łódzkie, powiat piotrkowski, gmina Rozprza, miejscowość Stara Wieś, obręb 0027 Stara Wieś, nr ewidencyjny działki: 868.
Remont drogi ma na celu poprawienie parametrów technicznych istniejącej drogi. Roboty budowlane będą polegać na sfrezowaniu części nawierzchni bitumicznej oraz położeniu nowej nakładki bitumicznej i utwardzeniu ubytku w poboczach tłuczniem.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233140-2 - Roboty drogowe

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji i rękojmi

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie określa w tym zakresie żadnych warunków;
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający nie określa w tym zakresie żadnych warunków;
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie określa w tym zakresie żadnych warunków;
4) zdolności technicznej lub zawodowej: Wykonawca musi wykazać się wiedzą i doświadczeniem - Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał minimum dwie roboty polegające na remoncie dróg tożsamym z przedmiotem niniejszego zamówienia, o wartości brutto nie mniejszej niż 150.000,00 zł każda.
a) osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia:
Wykonawca wykaże, że dysponuje i skieruje do realizacji zamówienia publicznego co najmniej 1 osobę (kierownika budowy) posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi związanymi z drogami publicznymi, w rozumieniu przepisów ustawy o drogach publicznych uprawniające do pełnienia funkcji kierownika budowy w zakresie niniejszego zamówienia.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Podmiotowe środki dowodowe wymagane od wykonawcy, w zakresie potwierdzenia braku podstaw wykluczenia z postępowania, obejmują:
- oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego (zgodnie z Załącznikiem nr 6 do SWZ);

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Podmiotowe środki dowodowe wymagane od wykonawcy, w zakresie spełniania warunków udziału w postępowaniu, obejmują:
1) wykaz robót budowlanych (zgodnie z Załącznikiem nr 8 do SWZ), o których mowa w rozdziale 16 pkt 2 lit a) tj.:
• wykaz robót zrealizowanych w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, polegających na remoncie dróg tożsamym z przedmiotem niniejszego zamówienia, o wartości brutto nie mniejszej niż 150.000,00 zł każda.
2) wykaz osób, o których mowa w rozdziale 16 pkt 2 lit b) skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami zgodnie z Załącznikiem nr 9 do SWZ.

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium.
2. Każdy wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium, na cały okres związania ofertą, w wysokości 5.000,00 zł (słownie: pięć tysięcy 00/100 zł).
3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) gwarancjach bankowych;
3) gwarancjach ubezpieczeniowych;
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 419).

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

WYKONAWCY WSPÓLNIE UBIEGAJĄCY SIĘ O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA. Zgodnie z art. 58 ust. 1 Pzp wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia (np. w formie konsorcjum, spółki cywilnej):
1) w tym celu wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich
w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, pełnomocnictwo musi zostać złożone wraz z ofertą,
2) w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia, wykonawcy ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy i wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli zamawiający go żąda,
3) wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia muszą łącznie spełniać warunki udziału w postępowaniu, z zastrzeżeniem, że:
a) warunek dotyczący uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej (jeżeli dotyczy), będzie spełniony, jeżeli co najmniej jeden z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej i zrealizuje usługi, do których realizacji te uprawnienia są wymagane,
b) warunek dotyczący doświadczenia zostanie uznany przez zamawiającego za spełniony, jeżeli spełni go samodzielnie co najmniej jeden z wykonawców składających ofertę wspólną, a w przypadku, gdy wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów warunek zostanie uznany przez zamawiającego za spełniony, jeżeli spełni go samodzielnie podmiot, na którego zasoby w tym zakresie powołuje się wykonawca.
c) w odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane,
d) warunek dot. sytuacji ekonomicznej lub finansowej zostanie uznany przez zamawiającego za spełniony, jeżeli spełni go samodzielnie co najmniej jeden z wykonawców składających ofertę wspólną lub spełnią go łącznie wykonawcy składający ofertę wspólną, a w przypadku, gdy wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów warunek zostanie uznany przez zamawiającego za spełniony, jeżeli spełni go samodzielnie podmiot, na którego zasoby w tym zakresie powołuje się wykonawca.
4) w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia, oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp (załącznik nr 2 do SWZ) składa każdy wykonawca,
5) wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia załączają do oferty oświadczenie z art. 117 ust 4 Pzp (załącznik nr 5 do SWZ).

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy, określone zostały w załączniku nr 3 do SWZ.
Zamawiający, zgodnie z art. 455 ust. 1 ustawy Pzp, przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w sprawie zamówienia publicznego, w sposób i na warunkach określonych w projekcie umowy.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-10 08:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://gmina-rozprza.ezamawiajacy.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-10 08:05

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-09

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak

2026-08-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
25.08.2026
Termin składania ofert
10.09.2026 06:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233000-9 (Roboty w zakresie konstruowania fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad dróg) 45233220-7 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg) 45233140-2 (Roboty drogowe) 45233142-6 (Roboty w zakresie naprawy dróg) 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg 45233140-2 - Roboty drogowe 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

Okres realizacji

60 dni