Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 09.09.2026 06:45 (5 dni)

REMONT DROGI POWIATOWEJ NR 2789D RELACJI WIERZCHOSŁAWICE-PASTEWNIK W KM 0+000 – 0+675

Aktywny Roboty budowlane 2026/BZP 00406778

Numer referencyjny: ID.272.3.10.2026

Zamawiający

Powiat Kamiennogórski

Wł. Broniewskiego 15

58-400 Kamienna Góra, Dolnośląskie

NIP: 6141474708

REGON: 230821300

Opis przedmiotu zamówienia

wykonanie robót budowlanych związanych z remont drogi powiatowej nr 2789D relacji Wierzchosławice-Pastewnik w km 0+000 – 0+675.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Gwarancja na wykonane i odebrane roboty budowlane (wydłużenie okresu gwarancji) 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Dolnośląskie — na podstawie 85 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233140-2 - Roboty drogowe)

Najniższa cena

91 468 PLN

Średnia cena

1 208 947 PLN

Najwyższa cena

12 648 260 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
MASY POLSKIE Sp. z o.o. Sp.k. Lubin 4 867 437 PLN 2 602 311 PLN
Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp z o.o. Głogów 3 864 525 PLN 2 593 576 PLN
POL-DRÓG SPÓŁKA AKCYJNA Drawsko Pomorskie 3 935 553 PLN 1 871 107 PLN
AN-GREG GRZEGORZ STILLER Mirków 3 1 389 900 PLN 1 389 900 PLN
Przedsiębiorstwo Robót InżynierskichTRAKT Włodzimierz Lewowski Marciszów 2 571 765 PLN 571 765 PLN
ZIB ELTOR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Lubań 2 298 000 PLN 298 000 PLN
BUDOSPRZĘT - WAŁBRZYCH Sp. z o.o. Wałbrzych 2 534 250 PLN 534 250 PLN
A.R.-BIT Sp. z o.o. Wrocław 2 - 500 000 PLN
POL-DRÓG S.A. Drawsko Pomorskie 2 1 298 630 PLN 1 298 630 PLN
S-PROBUD BUDOWA Sp. z o.o. Stargard 2 459 774 PLN 459 774 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Łagoszów Wielki – droga o nawierzchni tłuczniowej.

Masy Polskie Sp. z o.o. Sp. k 309 273 PLN

2026-09-03 06:07:40Z

Powierzchniowe utrwalenie dróg powiatowych przy użyciu remontera typu Patcher

S-PROBUD BUDOWA Sp. z o.o. -

2026-08-31 11:06:37Z

Remont drogi powiatowej nr 1145D od km 0+950 do km 1+680

POL-DRÓG SPÓŁKA AKCYJNA 641 158 PLN

2026-08-31 06:25:38Z

Remont drogi powiatowej nr 1146D na odcinku pomiędzy miejscowościami Buczyna i Strogoborzyce

POL-DRÓG SPÓŁKA AKCYJNA -

2026-08-31 06:09:53Z

Przebudowa drogi powiatowej nr 2494D na odc. Orłowice-Krobica polegającej na budowie chodnika

ZIB ELTOR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ -

2026-08-28 10:08:09Z

„Przebudowa drogi w miejscowości Trzebicko (dz. nr. 176, 177 i 170/4 obręb Trzebicko)”

BRUKARSTWO KASPRZAK SP. Z O.O. 950 815 PLN

2026-08-19 12:29:39Z

,,REMONT ODCINKA DROGI LEŚNEJ NR INW.: 220/588 W NADLEŚNICTWIE ŚWIERADÓW, LEŚNICTWO LASEK”

KAMA Infrastruktura spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 478 068 PLN

2026-08-19 05:36:44Z

Modernizacja infrastruktury drogowej gminnej i powiatowej na terenie gminy Krotoszyce

Przedsiębiorstwo Transportowo- Budowlane Sp.z o.o. -

2026-08-05 10:08:06Z

Modernizacja infrastruktury drogowej gminnej i powiatowej na terenie gminy Krotoszyce

Przedsiębiorstwo Transportowo- Budowlane Sp.z o.o. 4 969 200 PLN

2026-08-05 09:48:25Z

Remont drogi wraz z budową kanalizacji sanitarnej w ul. Azaliowej w miejscowości Bielawa, gm. Długołęka

AN-GREG GRZEGORZ STILLER 1 389 900 PLN

2026-08-03 06:19:25Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 12 165 PLN Średnia: 854 901 PLN Max: 8 877 498 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
REMONT DROGI POWIATOWEJ NR 2789D RELACJI WIERZCHOSŁAWICE-PASTEWNIK W KM 0+000 – 0+675

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Kamiennogórski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821300

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wł. Broniewskiego 15

1.5.2.) Miejscowość: Kamienna Góra

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-400

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: powiat@kamienna-gora.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kamienna-gora.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

REMONT DROGI POWIATOWEJ NR 2789D RELACJI WIERZCHOSŁAWICE-PASTEWNIK W KM 0+000 – 0+675

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d282ba11-4eb9-420b-99bc-8c608a98e2bb

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00406778

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00020926/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 REMONT DROGI POWIATOWEJ NR 2789D RELACJI WIERZCHOSŁAWICE-PASTEWNIK W KM 0+000 – 0+675

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/sp_kamiennagora

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/sp_kamiennagora

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje, przekazywane będą w formie elektronicznej za pośrednictwem platformazakupowa.pl (https://platformazakupowa.pl/pn/sp_kamiennagora ) i formularza „Wyślij wiadomość do Zamawiającego”. Za datę przekazania (wpływu) oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich przesłania za pośrednictwem platformazakupowa.pl poprzez kliknięcie przycisku „Wyślij wiadomość do Zamawiającego” po których pojawi się komunikat, że wiadomość została wysłana do Zamawiającego.
2. Zamawiający będzie przekazywał wykonawcom informacje w formie elektronicznej za pośrednictwem platformazakupowa.pl. Informacje dotyczące odpowiedzi na pytania, zmiany specyfikacji, zmiany terminu składania i otwarcia ofert Zamawiający będzie zamieszczał na platformie w sekcji “Komunikaty”. Korespondencja, której zgodnie z obowiązującymi przepisami adresatem jest konkretny Wykonawca, będzie przekazywana w formie elektronicznej za pośrednictwem platformazakupowa.pl do konkretnego Wykonawcy.
3. Wykonawca jako podmiot profesjonalny ma obowiązek sprawdzania komunikatów i wiadomości bezpośrednio na platformazakupowa.pl przesłanych przez Zamawiającego, gdyż system powiadomień może ulec awarii lub powiadomienie może trafić do folderu SPAM.
4. Zamawiający, zgodnie z zapisami rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie sposobu sporządzania
i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zmówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020 r., poz. 2452), określa niezbędne wymagania sprzętowo – aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie, tj.:
1) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s,
2) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych – MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje,
3) zainstalowana dowolna, inna przeglądarka internetowa niż Internet Explorer,
4) włączona obsługa JavaScript,
5) zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf,
6) szyfrowanie na Platformie odbywa się za pomocą protokołu TLS 1.3.,
7) oznaczenie czasu odbioru danych przez Platformę stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany
wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) oraz w przepisach krajowych dotyczących ochrony danych osobowych. Dane osobowe przekazane przez Wykonawcę będą przetwarzane zgodnie z RODO.
2. Dane osobowe Wykonawcy przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO, w celu prowadzenia postępowania o
udzielenie zamówienia publicznego pn.: „REMONT DROGI POWIATOWEJ NR 2789D RELACJI WIERZCHOSŁAWICE - PASTEWNIK W KM 0+000 - 0+675".
3. Odbiorcami danych mogą być osoby lub podmioty, którym zostanie udostępniona dokumentacja postępowania na podstawie art. 8 i 96 ust. 3 ustawy Pzp oraz art. 6 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.
4. Dane osobowe zawarte w protokole postępowania będą przechowywane przez 4 lata od dnia jego zakończenia, a jeśli czas
trwania umowy przekracza ten okres – przez cały okres jej obowiązywania.
5. Klauzula informacyjna, o której mowa w art. 13 ust. 1–2 RODO, stanowi Załącznik nr 10 do SWZ.
6. Zamawiający nie planuje przetwarzania danych w innym celu niż wskazany w ust. 2. W przypadku zmiany celu przetwarzania,
administrator poinformuje osobę, której dane dotyczą, o nowym celu i stosownych informacjach zgodnie z art. 13 ust. 2 RODO.
7. Wykonawca jest zobowiązany do spełnienia obowiązków wynikających z RODO, w tym:
- obowiązku informacyjnego z art. 13 RODO wobec osób, których dane pozyskał bezpośrednio i przekazał Zamawiającemu,
- obowiązku informacyjnego z art. 14 RODO wobec osób, których dane pozyskał pośrednio i przekazał Zamawiającemu.
8. W celu potwierdzenia wypełnienia powyższych obowiązków Wykonawca składa oświadczenie o realizacji obowiązków
informacyjnych, zgodnie z art. 13 lub 14 RODO – treść oświadczenia zawarta jest w formularzu oferty.
9. Zamawiający informuje, że:
- może udostępniać dane osobowe, o których mowa w art. 10 RODO (dotyczące wyroków skazujących i czynów zabronionych),
wyłącznie w zakresie niezbędnym do korzystania ze środków ochrony prawnej określonych w ustawie Pzp;
- udostępnianie protokołu postępowania i jego załączników obejmuje wszystkie dane osobowe, z wyjątkiem danych szczególnych, októrych mowa w art. 9 ust. 1 RODO;
- w przypadku skorzystania przez osobę, której dane dotyczą, z prawa dostępu do danych (art. 15 RODO), Zamawiający może
żądać doprecyzowania żądania w celu identyfikacji postępowania;
- prawo do sprostowania danych (art. 16 RODO) nie może naruszać integralności protokołu postępowania i jego załączników;
- żądanie ograniczenia przetwarzania danych (art. 18 ust. 1 RODO) nie wpływa na możliwość ich przetwarzania do czasu
zakończenia postępowania;
- po zakończeniu postępowania dane objęte ograniczeniem nie będą udostępniane, chyba że zachodzą przesłanki z art. 18 ust. 2
RODO.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ID.272.3.10.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

wykonanie robót budowlanych związanych z remont drogi powiatowej nr 2789D relacji Wierzchosławice-Pastewnik w km 0+000 – 0+675.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112100-6 - Roboty w zakresie kopania rowów

77211500-7 - Usługi pielęgnacji drzew

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-11-30

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60,00

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Gwarancja na wykonane i odebrane roboty budowlane (wydłużenie okresu gwarancji)

4.3.6.) Waga: 40,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

W zakresie:
1.) zdolności technicznej Wykonawcy:
– Wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności był krótszy – w tym okresie wykonał należycie co najmniej:
a) jedno zamówienie polegające na budowie lub przebudowie lub remoncie drogi i o wartości co najmniej 1 500 000,00 złotych brutto (słownie złotych: jeden milion pięćset tysięcy złotych).

Przez jedno zamówienie należy rozumieć zamówienie, które technicznie wykonywane było w ramach jednej umowy.


2.) zdolności zawodowej Wykonawcy
– Wykonawca musi wskazać osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, legitymujące się kwalifikacjami zawodowymi, doświadczeniem i wykształceniem odpowiednim do funkcji, jakie zostaną im powierzone. Wykonawca wskaże osoby, które musi mieć dostępne na etapie realizacji zamówienia, spełniające następujące wymagania:
a.) osoba (1 osoba) pełniąca funkcję kierownika budowy posiadająca uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności drogowej w zakresie bez ograniczeń, min 5 letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku kierownika budowy oraz będąca członkiem właściwej terytorialnie Izby Inżynierów Budownictwa.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 1.) Odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, sporządzone nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia,
2.) Oświadczenie Wykonawcy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym wykonawcą, którą złożył odrębną ofertę, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej, zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik 2.4.,
3. ) Oświadczenie o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania, zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik 2.5.;

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1.) Wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym czy roboty zostały prawidłowo ukończone, zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik 2.6.;

Dowodami, o których mowa są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonywane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest wstanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty.

2. Wykaz osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami, zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik 2.7.

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1) Wykonawcy występujący wspólnie są zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich
w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia publicznego,
2) wszelka korespondencja prowadzona będzie przez Zamawiającego wyłącznie z pełnomocnikiem, którego adres należy wpisać w Formularzu oferty,
3) pełnomocnictwo lub inny dokument (np. umowa konsorcjum, spółki cywilnej) z którego wynika takie umocowanie należy złożyć razem z ofertą, w oryginale w takiej samej formie, jak składana oferta tj. w formie elektronicznej lub postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. Dopuszcza się także złożenie elektronicznej kopii pełnomocnictwa sporządzonego uprzednio w formie pisemnej, w formie elektronicznego poświadczenia sporządzonego stosownie do art. 97 § 2 ustawy z dnia 14 lutego 1991 r. – Prawo o notariacie, które to poświadczenie notariusz opatruje kwalifikowalnym podpisem elektronicznym, bądź też poprzez opatrzenie skanu pełnomocnictwa sporządzonego uprzednio w formie pisemnej kwalifikowanym podpisem, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym mocodawcy. Elektroniczna kopia pełnomocnictwa nie może być uwierzytelniona przez pełnomocnika.
4) w odniesieniu do warunków określonych w pkt 6.2. SWZ, wymagania te muszą być spełnione wspólnie przez Wykonawców składających ofertę wspólną (nie musi ich spełniać osobno każdy z Wykonawców składających ofertę wspólną),
5) każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie składa oświadczenie zgodne z treścią
Załącznika 2.1.1. do SWZ, aktualne na dzień składania ofert, celem potwierdzenia, że każdy z Wykonawców ubiegających się wspólnie o zamówienie nie podlega wykluczeniu z postępowania oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu określone w SWZ,
6) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. W takiej sytuacji Wykonawcy są zobowiązani dołączyć do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane lub usługi wykonają poszczególni Wykonawcy.
10.2. W przypadku, gdy spełnianie warunku opisanego w pkt 6.2.4) SWZ:
1) wykazuje co najmniej jeden z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia,
2) Wykonawcy wykazują poprzez poleganie na zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane
- Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia oświadczają, które roboty budowlane lub usługi wykonają poszczególni Wykonawcy.
10.3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców są oni zobowiązani na wezwanie Zamawiającego złożyć aktualne na dzień złożenia podmiotowe środki dowodowe, o których mowa w pkt 8 SWZ, przy czym:
1) podmiotowe środki dowodowe, o których mowa w pkt 8.5.1) SWZ składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia,
2) podmiotowe środki dowodowe, o których mowa w pkt 8.5.2) SWZ składa odpowiednio Wykonawca/Wykonawcy, który/którzy wykazuje/ją spełnianie warunku, w zakresie i na zasadach opisanych w pkt 6.2. SWZ.
10.4. W przypadku, gdy Wykonawca powołuje się na doświadczenie nabyte w ramach zamówienia zrealizowanego przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum), Zamawiający nie dopuszcza by Wykonawca wykazywał doświadczenie grupy wykonawców, której był członkiem, jeżeli faktycznie i konkretnie nie wykonywał danego zakresu czynności. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zwrócenia się do Wykonawcy o udzielenie wyjaśnień w zakresie faktycznie i konkretnie zrealizowanego zakresu czynności oraz przedstawienia stosownych dowodów, np. umowy konsorcjum, z której wynika zakres obowiązków, czy wystawionych przez wykonawcę faktur.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Rodzaj i zakres zmian umowy zawarto w Tomie II Specyfikacji Warunków Zamówienia - Projektowane Postanowienia Umowy.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-09 08:45

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/sp_kamiennagora

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-09 08:50

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-08

2026-08-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
25.08.2026
Termin składania ofert
09.09.2026 06:45
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45233140-2 - Roboty drogowe
45233140-2 (Roboty drogowe) 45233142-6 (Roboty w zakresie naprawy dróg) 45233220-7 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg) 45233223-8 (Wymiana nawierzchni drogowej) 45111200-0 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne) 45112100-6 (Roboty w zakresie kopania rowów) 77211500-7 (Usługi pielęgnacji drzew) 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg 45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne 45112100-6 - Roboty w zakresie kopania rowów 77211500-7 - Usługi pielęgnacji drzew

Okres realizacji

do 2026-11-30