Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 09.09.2026 08:00 (4 dni)
Remont gminnych lokali mieszkalnych w ramach rządowego programu budownictwa komunalnego
Numer referencyjny: WZP 271.8-32/26
Zamawiający
Gmina Środa Śląska
Plac Wolności 5
55-300 Środa Śląska, Dolnośląskie
NIP: 9131500156
REGON: 931935069
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Kto wygrywa podobne przetargi?
Dolnośląskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45000000-7 - Roboty budowlane)
Najniższa cena
35 PLN
Średnia cena
1 954 497 PLN
Najwyższa cena
25 947 765 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Kontrapost Konserwacja Zabytków Urszula Girtler Witoszyn | 4 | - | - |
| Robert Linkiewicz RLD Instalacje Siedlęcin | 3 | 149 633 PLN | 448 900 PLN |
| TEL-BRUK Radosław Telenga Częstochowa | 2 | - | - |
| STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o. Wrocław | 2 | 6 229 235 PLN | 6 229 235 PLN |
| PBHU Progres Piotr Pasturczak Wałbrzych | 2 | 1 360 839 PLN | 1 360 839 PLN |
| MG-TECH Inżynieria Lądowa Mariusz Gałkowski Jeżów Sudecki | 2 | 742 501 PLN | 742 501 PLN |
| WASROB Sp. z o.o. Grodków | 2 | - | - |
| Firma Ogólnobudowlana Robert Matyszczyk Wolibórz 90/2 | 2 | 970 774 PLN | 1 941 548 PLN |
| Usługi Transportowe i Roboty Ziemne Tomasz Bartków Przeworno | 2 | 182 040 PLN | 182 040 PLN |
| Arkadiusz Mika Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe "DOMAX" Boronów | 1 | 3 941 093 PLN | 3 941 093 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Wykonywanie remontów w zakresie ogólnobudowlanym na terenie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu w budynkach przy ul. Borowskiej
2026-09-04 07:11:52Z
Budowa boiska wielofunkcyjnego w Krzekotówku
2026-09-04 07:04:15Z
Przebudowa rowów melioracyjnych w sołectwie Gębczyce na terenie Gminy Strzelin
2026-09-04 06:38:29Z
Zamówienie podobne na Przebudowę drogi powiatowej nr 1941D, w ciągu ul. Głównej w Świętej Katarzynie w zakresie budowy drogi dla pieszych-powt.podob.robót.bud. dla zam. nr SP-PZP.272.2.84.2025.KJ.II
2026-09-03 14:13:43Z
Budowa oświetlenia ul. Źródlanej w Gościęcicach
2026-09-03 13:08:29Z
Remont chodnika przy ul. H. Sienkiewicza w Strzelinie (od ul. Bolka I Świdnickiego do ul. Ogrodowej)
2026-09-03 13:06:34Z
Budowa odwodnienia ul. Pogodnej w Gęsińcu
2026-09-03 13:04:41Z
Przebudowa i doposażenie istniejącego placu zabaw przy ul. Osiedle Robotnicze w Jeleniej Górze w ramach zadania pn.: „Plac Radości – Osiedle Robotnicze”
2026-09-03 13:00:27Z
Wymiana nawierzchni placu zabaw na terenie SP nr 5 w Strzelinie
2026-09-03 12:37:45Z
Modernizacja kompleksu sportowego "Moje Boisko - ORLIK 2012" w Twardogórze poprzez modernizację boiska piłkarskiego oraz termomodernizacja budynku zaplecza szatniowo-sanitarnego w Twardogórze
2026-09-03 12:16:51Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00402233 z dnia 2026-08-21 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Remont gminnych lokali mieszkalnych w ramach rządowego programu budownictwa komunalnego
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Środa Śląska
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931935069
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Wolności 5
1.5.2.) Miejscowość: Środa Śląska
1.5.3.) Kod pocztowy: 55-300
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@srodaslaska.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://srodaslaska.pl/
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont gminnych lokali mieszkalnych w ramach rządowego programu budownictwa komunalnego
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-211f0629-58e6-4170-afa7-8b28235bd53b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00402233
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00039208/16/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.18 Roboty rewitalizacyjne osiedla komunalnego przy ul. Piastów Śląskich
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://srodaslaska.logintrade.net3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://srodaslaska.logintrade.net
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Postępowanie prowadzone jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy Przetargowej Gminy Środa Śląska https://srodaslaska.logintrade.net/rejestracja/. Do połączenia używany jest szyfrowany protokół HTTPS. Szyfrowanie danych odbywa się przy pomocy protokołu SSL. Certyfikat SSL zapewnia poufność transmisji danych przesyłanych przez Internet. Wykonawca posiadający konto na Platformie Przetargowej Gminy Środa Śląska: ma dostęp do możliwości złożenia, zmiany, wycofania oferty, a także funkcjonalności pozwalających na zadawanie pytań do treści SWZ oraz komunikację z Zamawiającym w pozostałych obszarach. Szczegółowy zapis znajduje się w SWZ cz. I.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, zamawiający informuję, że:
1) Administratorem Pani/ Pana danych osobowych jest Gmina Środa Śląska z siedzibą: Pl. Wolności 5, 55-300 Środa Śląska.
1) Inspektorem ochrony danych osobowych w Gminie Środa Śląska jest Sylwia Góra, kontakt: iod.um@srodaslaska.pl. Szczegółowy zapis znajduje się w SWZ cz. I.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: WZP 271.8-32/26
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wykonanie robót rewitalizacyjnych, polegających na: wymianie kuchenek, wymianie sanitariatów i wymianie stolarki okienno-drzwiowej, osiedla komunalnego w Środzie Śląskiej przy ulicy Piastów Śląskich w ramach wsparcia finansowego z rządowego programu budownictwa komunalnego. Budynki objęte modernizacją nr 1,3,11,15. Szczegółowy zapis znajduje się w SWZ cz. II.
4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Tak
4.2.14.) Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień polegających na powtórzeniu podobnych usług lub robót budowlanych do niniejszego postępowania o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7.
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówienia polegającego na powtórzeniu robót budowlanych jak określone w przedmiocie zamówienia. Zamówienie zostanie udzielone na zasadach określonych w umowie stanowiącej część III SWZ zamówienia podstawowego. Zamówienie zostanie udzielone na analogicznych warunkach do tych wynikających ze wzoru umowy, do wysokości 100% zamówienia podstawowego. Zakres zamówienia podobnego będzie obejmować roboty budowlane tożsame lub zbliżone do robót określonych w przedmiocie zamówienia podstawowego na terenie gminy Środa Śląska.
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: Gwarancja
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4
Art. 109 ust. 1 pkt 5
Art. 109 ust. 1 pkt 7
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
1. O udzielenie zamówienia publicznego mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące:1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie,
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie,
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej - warunek:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada aktualne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia wraz z potwierdzeniem opłacenia składki, jeżeli jest wymagane na sumę gwarancyjną nie niższą niż: 200.000,00 zł (słownie: dwieście tysięcy złotych 00/100)
Dokument potwierdzający posiadanie ubezpieczenia OC może zostać złożony w postaci elektronicznej, jako cyfrowe odwzorowanie (skan) dokumentu sporządzonego w postaci papierowej albo jako oryginał dokumentu elektronicznego. Dokument składany w postępowaniu musi zostać opatrzony przez Wykonawcę kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, zgodnie z wymaganiami określonymi w SWZ oraz przepisami dotyczącymi komunikacji elektronicznej w postępowaniu.
4) zdolności technicznej lub zawodowej – dwa warunki:
a) Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie do wykonania przedmiotu zamówienia, tj. w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, należycie wykonał co najmniej jedno zamówienie obejmujące budowę, przebudowę, remont lub modernizację budynku lub budynków mieszkalnych wielorodzinnych lub budynku/budynków użyteczności publicznej, w zakresie robót ogólnobudowlanych oraz sanitarnych na kwotę minimum 300.000,00 zł brutto (słownie: trzysta tysięcy złotych 00/100).
b) Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje co najmniej 1 osoba posiadająca następujące kwalifikacje: uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno – budowlanej bez ograniczeń, co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe przy pełnieniu samodzielnych funkcji technicznych (liczone od dnia uzyskania uprawnień budowlanych, poprzez sumowanie niepokrywających się ze sobą okresów doświadczenia) - Kierownik Budowy (Koordynator)
Przez doświadczenie zawodowe Zamawiający rozumie rzeczywisty okres pełnienia samodzielnych funkcji technicznych po uzyskaniu uprawnień budowlanych. W przypadku wykonywania kilku funkcji lub realizacji kilku zadań w tym samym okresie czasu, okresy te nie podlegają sumowaniu. Do okresu doświadczenia zaliczone zostaną wyłącznie okresy niepokrywające się ze sobą.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
1. Zamawiający żąda wniesienia przez wykonawców wadium w wysokości:3.900,00 zł (słownie: trzy tysiące dziewięćset złotych oraz 00/100)
w formie przewidzianej ustawą Pzp.
2. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu (przelewu na konto Zamawiającego),
2) gwarancjach bankowych,
3) gwarancjach ubezpieczeniowych,
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2025 r., poz. 98 z późn. zmianami). Szczegółowy zapis znajduje się w SWZ cz. I.
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Zgodnie z projektem umowy- SWZ cz. III.7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak
7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-08 10:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://srodaslaska.logintrade.net
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-08 10:15
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-07
SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE
Zamawiający informuje, że wymaga wizji lokalnej w dniach 24.08-04.09.2026 r. w godzinach wcześniej ustalonych z Kierownikiem Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej Panem Marcinem Salmanowiczem, tel. 71 39 60 741, e-mail: marcin.salmanowicz@srodaslaska.pl. oraz wymaga sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia, o których mowa w art. 131 ust. 2.Zaświadczenie o odbyciu wizji, zatwierdzone przez Zamawiającego i Wykonawcę należy obowiązkowo złożyć wraz z ofertą. Dokument musi zostać opatrzony podpisem elektronicznym (kwalifikowanym, zaufanym lub osobistym).
UWAGA: Brak odbycia wizji lokalnej lub niezałączenie zaświadczenia do oferty skutkować będzie odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy PZP, bez możliwości uzupełnienia dokumentu.
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 21.08.2026
- Termin składania ofert
- 09.09.2026 08:00
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
4 miesiące