Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 08.09.2026 08:00 (4 dni)

Remont i adaptacja pomieszczeń budynku parafialnego na potrzeby Miejsca Doraźnego Schronienia (MDS)

Aktywny Roboty budowlane 2026/BZP 00404466

Numer referencyjny: RI.271.14.2026

Zamawiający

GMINA ŻEGOCINA

316

32-731 Żegocina, Małopolskie

NIP: 8681021319

REGON: 851660750

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest kompleksowy remont i adaptacja pomieszczeń piwnicznych budynku parafialnego w Żegocinie (dz. nr 758/1) na potrzeby Miejsca Doraźnego Schronienia (MDS) o docelowej pojemności ok. 130 osób, wraz z realizacją robót towarzyszących w zakresie przegród zewnętrznych i wyjścia zapasowego. Lokalizacja: budynek parafialny (dom parafialny), Żegocina 8, działka ewidencyjna nr 758/1

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Okres gwarancji 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Małopolskie — na podstawie 84 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków)

Najniższa cena

59 409 PLN

Średnia cena

1 832 686 PLN

Najwyższa cena

15 461 100 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
GLOBAL CONSTRUCTIONS Sp. z o.o. Kraków 4 189 555 PLN 189 555 PLN
M.B.M. Electronics spółka jawna, Maria Francuz, Bogusław Śliwa Kraków 3 - -
Mirosław Nowak Firma Handlowo-Budowlana MIX-BUD Chronów 188 2 189 646 PLN 189 646 PLN
Spółdzielnia Rzemieślnicza Wielobranżowa Tarnów 2 343 399 PLN 343 399 PLN
F.P.H.U. " WIÓR" Piotr Kołodziejczyk Brzoskwinia 2 189 387 PLN 378 774 PLN
F.P.H.U. WIÓR Piotr Kołodziejczyk Brzoskwinia 2 393 170 PLN 786 339 PLN
PUBLIC 3 INVEST GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ UL. WŁADYSŁAWA ORKANA 59, 34-730 MSZANA DOLNA MSZANA DOLNA 2 208 571 PLN 208 571 PLN
F.P.H.U. "WIÓR" Piotr Kołodziejczyk Brzoskwinia 2 229 899 PLN 459 799 PLN
Firma Handlowo-Usługowa EL-BUD Leszek Wójcik Borzęcin 1 1 286 065 PLN 1 286 065 PLN
IMPULS CONTRACTOR sp. z o.o. Kraków 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Budowa 8 budynków mieszkalnych jednorodzinnych, dwukondygnacyjnych (6 w zabudowie szeregowej i 2 w zabudowie bliźniaczej) wraz z infrastrukturą techniczną w miejscowości Skrzyszów.

SAMSON Sp. z o. o. 7 489 620 PLN

2026-09-02 17:47:34Z

Likwidacja barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych poprzez budowę windy oraz przebudowę, rozbudowę i nadbudowę istniejącego budynku Zespołu Szkół w Radłowie .

Spółdzielnia Rzemieślnicza Wielobranżowa -

2026-09-02 12:01:24Z

Modernizacja Domu Ludowego w Kłyżu

Z akład Remontowo – Budowlany „GOTEL” Paweł Bigos 298 200 PLN

2026-09-02 10:48:53Z

Modernizacja budynku Zespołu Placówek Oświatowych w Wiśniowej.

PUBLIC 3 INVEST GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ UL. WŁADYSŁAWA ORKANA 59, 34-730 MSZANA DOLNA -

2026-08-31 09:48:58Z

Modernizacja hali widowiskowo – sportowej w Skawinie

RE-Bau Sp. z o.o. 15 461 100 PLN

2026-08-31 06:46:38Z

podobne roboty budowlane do zamówienia podst. na wykonanie robót bud pn.: ,,Budowa budynku inwentarskiego dla ptaków wraz (...) infrastrukturą techniczną przy ul. Kasy Oszczędności Miasta Krakowa 14”

Firma Remontowo Budowlana PROFIL-LUX Tadeusz Milc -

2026-08-28 11:38:59Z

Adaptacja pomieszczeń gospodarczych na trzy kancelarie

JANDURA MARIUSZ MAR-BUD 399 366 PLN

2026-08-27 08:18:24Z

„Remont tarasów I i IV piętra w budynku Nowy Dom Zdrojowy w Krynicy-Zdroju”.

ZAW-BUD Fabian Zawiłowicz 1 056 256 PLN

2026-08-20 08:53:05Z

Modernizacja budynku Urzędu Miejskiego w Sułkowicach

Zakład Remontowo - Budowlany, Malarstwo, Tapeciarstwo Barzycki Mieczysław 357 093 PLN

2026-08-10 12:38:07Z

Radlna, Dwór (XIX w.) renowacja - etap II

Firma Handlowo-Usługowa „EFEKT” Jarosław Smosna 594 629 PLN

2026-08-10 09:17:01Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 43 PLN Średnia: 2 129 615 PLN Max: 15 696 538 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Remont i adaptacja pomieszczeń budynku parafialnego na potrzeby Miejsca Doraźnego Schronienia (MDS)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŻEGOCINA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851660750

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 316

1.5.2.) Miejscowość: Żegocina

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-731

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@zegocina.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zegocina.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont i adaptacja pomieszczeń budynku parafialnego na potrzeby Miejsca Doraźnego Schronienia (MDS)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6f8b5f6a-a94c-47f8-8169-73d026ae6a84

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00404466

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zegocina.ezamawiajacy.pl/

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://zegocina.ezamawiajacy.pl/

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Zamawiający wskazuje informacje, o
których mowa w Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie użycia środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o
udzielenie zamówienia publicznego oraz udostępnienia i przechowywania dokumentów elektronicznych, dotyczące systemu
dostępnego pod adresem https://zegocina.ezamawiajacy.pl:
• komputer PC/MAC z aktualnym systemem operacyjnym wspieranym przez producenta
• Wybrana przeglądarka wspierana przez producenta: MS Internet Explorer, Firefox, Google Chrome lub MS Edge
• Podłączenie do Internetu: min. 512 Kb/s na komputer (zalecane szerokopasmowe łącze internetowe); Szczegółowe informacje
zawarte w SWZ.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: RI.271.14.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest kompleksowy remont i adaptacja pomieszczeń
piwnicznych budynku parafialnego w Żegocinie (dz. nr 758/1) na potrzeby Miejsca Doraźnego Schronienia (MDS) o docelowej pojemności ok. 130 osób, wraz z realizacją robót towarzyszących w zakresie przegród zewnętrznych i wyjścia zapasowego. Lokalizacja: budynek parafialny (dom parafialny), Żegocina 8, działka ewidencyjna nr 758/1

4.2.6.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45321000-3 - Izolacja cieplna

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45421152-4 - Instalowanie ścianek działowych

45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg

45410000-4 - Tynkowanie

45442100-8 - Roboty malarskie

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-12-15

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

Informacja o warunkach udziału w postępowaniu została zawarta w rozdziale 24 SWZ.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Informacja o podmiotowych środkach dowodowych została zawarta w rozdziale 25 SWZ.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

Informacje o wadium zostały zawarte w rozdziale 29 SWZ.

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Szczegółowe informacje na temat rodzaju i zakresu zmian umowy oraz warunków ich wprowadzenia zawarto w
projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego stanowiących Załącznik nr 9 do niniejszej
specyfikacji warunków zamówienia (SWZ).

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-08 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://zegocina.ezamawiajacy.pl/

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-08 10:15

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-07

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak

2026-08-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
24.08.2026
Termin składania ofert
08.09.2026 08:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45210000-2 (Roboty budowlane w zakresie budynków) 45421000-4 (Roboty w zakresie stolarki budowlanej) 45321000-3 (Izolacja cieplna) 45400000-1 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych) 45310000-3 (Roboty instalacyjne elektryczne) 45317000-2 (Inne instalacje elektryczne) 45111200-0 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne) 45421152-4 (Instalowanie ścianek działowych) 45432100-5 (Kładzenie i wykładanie podłóg) 45410000-4 (Tynkowanie) 45442100-8 (Roboty malarskie) 45330000-9 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne) 45332400-7 (Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych) 45331200-8 (Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych) 45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej 45321000-3 - Izolacja cieplna 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne 45317000-2 - Inne instalacje elektryczne 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne 45421152-4 - Instalowanie ścianek działowych 45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg 45410000-4 - Tynkowanie 45442100-8 - Roboty malarskie 45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne 45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych 45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

Okres realizacji

do 2026-12-15