Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 11.09.2026 06:00 (5 dni)
Remont nawierzchni ul. Orzeszkowej w Bartoszycach
Numer referencyjny: I.271.47.2026
Zamawiający
GMINA MIEJSKA BARTOSZYCE
ul. Boh. Monte Cassino 1
11-200 Bartoszyce, Warmińsko-mazurskie
NIP: 7431862678
REGON: 510743485
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Kto wygrywa podobne przetargi?
Warmińsko-mazurskie — na podstawie 137 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233140-2 - Roboty drogowe)
Najniższa cena
69 347 PLN
Średnia cena
1 266 678 PLN
Najwyższa cena
7 834 063 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| "SONTRANS" Transport Ciężarowy Sontowska Katarzyna Dywity | 6 | 196 677 PLN | 983 385 PLN |
| STRABAG Sp. z o.o. Pruszków | 6 | 1 968 596 PLN | 8 638 406 PLN |
| Przedsiębiorstwem Robót Drogowych w Ełku Sp. z o.o. Ełk | 5 | 857 073 PLN | 1 714 145 PLN |
| Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe "TUGA" Sp. z o.o. Nowy Dwór Gdański | 3 | - | 5 824 399 PLN |
| P.P.H.U Rafit Mieczysław Szpilewicz Wisznice | 3 | 103 621 PLN | 310 862 PLN |
| Wojciech Zgliczyński Zakład Betoniarski Działdowo | 3 | 494 781 PLN | 989 562 PLN |
| Adam Nowakowski Przedsiębiorstwo Transportowo-Handlowe "WAPNOPOL" Glinojeck | 3 | 2 267 716 PLN | 4 535 433 PLN |
| Colas Polska Sp. z o.o. Palędzie | 3 | 2 869 721 PLN | 8 609 163 PLN |
| Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "ZIEJA" Ryszard Zieja Łomża | 2 | 747 925 PLN | 1 495 850 PLN |
| Mabau Polska Sp. z o.o. Baniocha | 2 | 2 815 098 PLN | 5 496 229 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Utrzymanie powiatowych dróg gruntowych na terenie działania Powiatowej Służby Drogowej w Olsztynie- cz. II, z podziałem na zadania
2026-09-04 09:49:35Z
Utrzymanie powiatowych dróg gruntowych na terenie działania Powiatowej Służby Drogowej w Olsztynie- cz. II, z podziałem na zadania
2026-09-04 09:49:35Z
Utrzymanie powiatowych dróg gruntowych na terenie działania Powiatowej Służby Drogowej w Olsztynie- cz. II, z podziałem na zadania
2026-09-04 09:49:35Z
Przebudowa drogi gminnej nr 129085 N dr. kraj. nr 63-Osiedle Grajwo, na długości ok. 103 m
2026-09-04 08:51:57Z
Budowa ścieżek rowerowo-pieszych jako element systemu komunikacyjnego Lidzbarka Warmińskiego.
2026-09-04 08:38:52Z
"Przebudowa drogi wewnętrznej, zlokalizowanej przy ulicach Kwiatowej i Kościelnej w Rybnie, w granicach działek nr 281/37 i 281/23 obręb Rybno, na odcinku ok. 339 mb".
2026-09-04 07:03:14Z
Przebudowa drogi gminnej 186023N Prioma - Gródki
2026-09-04 06:42:17Z
Wykonanie podobnych robót budowlanych dla zadania realizowanego p.n.: Odnowa nawierzchni dróg wojewódzkich administrowanych przez RDW w Elblągu, z podziałem na 2 części: Część 2 – droga nr 509
2026-09-04 06:16:52Z
Wykonanie podobnych robót budowlanych dla zadania realizowanego p.n.: Odnowa nawierzchni dróg wojewódzkich administrowanych przez RDW w Elblągu, z podziałem na części: Część 1 – droga nr 509 i 526
2026-09-04 06:04:05Z
Wykonanie podobnych robót budowlanych dla zadania realizowanego p.n.: Odnowa nawierzchni dróg wojewódzkich na terenie działania RDW w Elblągu (DW 510)
2026-09-04 05:47:51Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00405637 z dnia 2026-08-25 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Remont nawierzchni ul. Orzeszkowej w Bartoszycach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIEJSKA BARTOSZYCE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510743485
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Boh. Monte Cassino 1
1.5.2.) Miejscowość: Bartoszyce
1.5.3.) Kod pocztowy: 11-200
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński
1.5.7.) Numer telefonu: +48 897629804
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@um.bartoszyce.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.bartoszyce.pl/
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont nawierzchni ul. Orzeszkowej w Bartoszycach
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f218825b-f0c9-47c1-886d-f69e1755e495
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00405637
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00053604/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.19 Remont nawierzchni ul. Orzeszkowej w Bartoszycach
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13603783.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1360378
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Zamawiający, zgodnie z art. 67 ustawy Pzp określa następujące wymagania techniczne i organizacyjne sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej przy wykorzystaniu Platformy Zakupowej, między innymi:
1) dostęp do sieci Internet;
2) korzystanie z aktualnej wersji przeglądarki internetowej obsługującej szyfrowane połączenia;
3) możliwość odczytu plików w formacie PDF oraz innych formatach dopuszczonych przez Platformę.
7. Zamawiający, działając zgodnie z art. 67 ustawy Pzp oraz § 11 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie, określa następujące wymagania techniczne i organizacyjne związane z korzystaniem z Platformy Zakupowej:
1) Zamawiający dopuszcza przesyłanie dokumentów elektronicznych w formatach określonych przez Platformę Zakupową, w szczególności: .pdf, .doc, .docx, .xls, .xlsx, .zip, .7z oraz innych obsługiwanych przez Platformę;
2) maksymalny rozmiar pojedynczego pliku przesyłanego za pośrednictwem Platformy wynosi 100 MB; dokumenty składane elektronicznie muszą być sporządzone w formatach umożliwiających ich odczyt oraz weryfikację.
3) dokument elektroniczny przekazany za pośrednictwem Platformy Zakupowej zostaje zapisany w systemie teleinformatycznym Zamawiającego. Za datę przekazania dokumentu przyjmuje się datę i czas jego zarejestrowania na Platformie Zakupowej;
4) pliki składane przez Wykonawcę za pośrednictwem Platformy Zakupowej są szyfrowane;
5) Zamawiający uzyskuje dostęp do zaszyfrowanych plików ofertowych dopiero po upływie terminu składania ofert, zgodnie z zasadami działania Platformy.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Administratorem danych osobowych jest Burmistrz Miasta Bartoszyce z siedzibą w Urzędzie Miasta Bartoszyce przy ul. Bohaterów Monte Cassino 1, 11-200 Bartoszyce, e-mail: urzad.miasta@bartoszyce.pl, tel. 89 762 98 04 (dalej Zamawiający).
2. Zgromadzone dane osobowe wykonawców, pełnomocników oraz innych osób wskazanych w składanej ofercie Zamawiający przetwarza w celu przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, wyłonienia najkorzystniejszej oferty. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit b oraz art. 6 ust. 1 lit. c RODO w związku z realizacją ustawy Pzp. Podanie danych w celu prowadzenia postępowania jest obowiązkowe. Ich niepodanie uniemożliwi udział w prowadzonym postępowaniu.
3. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres prowadzenia postępowania, a następnie przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia (lub dłużej, jeżeli wymagają tego przepisy odrębne, w tym w celu zabezpieczenia roszczeń lub przechowywania dokumentacji współfinansowanej ze środków UE).
3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Osoby, których dane dotyczą posiadają następujące prawa:
1) na podstawie art. 15 RODO - prawo dostępu do swoich danych osobowych;
2) na podstawie art. 16 RODO - prawo do sprostowania swoich danych osobowych – bez wpływu na wynik postępowania o udzielenie zamówienia publicznego;
3) na podstawie art. 18 RODO - prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych, które może być realizowane dopiero po zakończeniu postepowania o udzielnie zamówienia publicznego;
4) w celu skorzystania z powyższych praw należy kontaktować się z Zamawiającym za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub e-mail na podane wyżej dane teleadresowe Zamawiającego;
5) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: I.271.47.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: „Przebudowa ul. Orzeszkowej i ul. Drzewnej
w Bartoszycach”
2. Zakres zadania obejmuje:
- wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu drogowego,
- wykonanie robót przygotowawczych,
- wykonanie robót rozbiórkowych,
- wykonanie robót ziemnych,
- wykonanie nawierzchni jezdni, chodnika, zjazdów,
- zagospodarowanie pobocza,
4.2.6.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Tak
4.2.14.) Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Zamawiający przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy Pzp, stanowiących nie więcej niż 20% wartości zamówienia podstawowego. Zamówienie polega na powtórzeniu podobnych robót zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego. Udzielenie zamówienia na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy Pzp może zostać poprzedzone negocjacjami
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: minimalizacja
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60,00
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji
4.3.6.) Waga: 40,00
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
4) zdolności technicznej lub zawodowej:I. Zdolność techniczna (doświadczenie Wykonawcy)
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy wykażą, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, należycie wykonali co najmniej:
dwie roboty budowlane polegające na budowie, przebudowie lub remoncie nawierzchni drogi, chodnika, placu o nawierzchni bitumicznej o wartości robót nawierzchni z betonu asfaltowego nie mniejszej niż 500 000,00 zł brutto każda. W przypadku gdy Wykonawca legitymuje się robotą budowlaną obejmującą większy zakres niż wymagany przez Zamawiającego powyżej, Wykonawca zobowiązany jest w wykazie robót wskazać wartość odrębnie dla rodzaju robót wymaganych przez Zamawiającego (wartość ta nie może być niższa niż minimalna wymagana przez Zamawiającego jak powyżej). Wykaz zgodny z załącznikiem nr 5 do SWZ.
II. Zdolność zawodowa (osoby skierowane do realizacji zamówienia)
Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że będzie dysponował co najmniej:
Kierownikiem budowy, posiadającym uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej bez ograniczeń zgodnie z ustawą Prawo budowlane lub odpowiadające im ważne uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów,
Wykaz zgodny z załącznikiem nr 8 do SWZ.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
Wykonawca przystępujący do przetargu jest zobowiązany wnieść wadium w wysokości: 10 000,00 zł2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą.
3. Wadium można wnieść w jednej lub kilku z niżej wymienionych form:
1) w pieniądzu, przelewem na konto Zamawiającego - nr konta 62 1160 2202 0000 0006 4785 4928,
z adnotacją „Wadium- I.271.47.2026 Przebudowa ul. Orzeszkowej i ul. Drzewnej”.
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Opisano w załączniku nr 3 do Swz-projekcie umowy7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-08 10:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1360378
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-08 10:05
8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni
8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 25.08.2026
- Termin składania ofert
- 11.09.2026 06:00
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
4 miesiące