Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 08.09.2026 08:00 (4 dni)

Remont nawierzchni ul. Reja w Czernicy – etap I

Aktywny Roboty budowlane 2026/BZP 00401909

Zamawiający

Gmina Gaszowice

Rydułtowska 2

44-293 Gaszowice, Śląskie

NIP: 6423184223

REGON: 276258753

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia Zamówienie swoim zakresem obejmuje etap I remontu nawierzchni drogi gminnej ulicy Reja w Czernicy na odcinku od km 0+050,81 do km 0+243,50 - zgodnie z Rys nr 2 Projekt zagospodarowania terenu (odcinek od km 0+000,00 do km 0+050,81 stanowi odrębne opracowanie). Od km 0+050,81do km 0+243,50 remont nawierzchni – regulacja krawędzi ul. Reja plus obramowanie nawierzchni – szerokość drogi zgodnie z szerokością istniejącą plus obustronne pobocze szerokości 0,50 m grubości 10,0 cm - warstwa podbudowy z mieszanki niezwiązanej z kruszywem (kruszywo kamienne) C/90/3 frakcji 0-63 mm. Zadanie polega na remoncie nawierzchni jezdni ulicy Reja w Czernicy poprzez wykonanie: Rozebrania istniejącej nawierzchni z płyt betonowych drogowych „trylinka” o grubości 12 cm. Jezdnia o spadku jednostronnym o wartości 2%, natomiast na łukach spadek jednostronny 2%. Nawierzchnia jezdni zostanie wykonana z kostki betonowej „betonity” grubości 14 cm (o wymiarach 38*25*14 cm) na dostosowanych do warunków gruntowych warstwach konstrukcyjnych, oraz ograniczona obustronnie krawężnikiem betonowym o wymiarach 15 x 30 cm posadowionym na ławie betonowej z oporem z betonu C12/15. Krawężnik zostanie wyprowadzony: - na poziomie nawierzchni jezdni – prawa strona, krawężnik betonowy – opornik o wymiarach 12*25 cm posadowiony na ławie betonowej z oporem z betonu C12/15, + 4 cm ponad poziom nawierzchni jezdni – lewa strona od km 0+154,98 do km 0+243,50, krawężnik betonowy najazdowy 15*22 cm posadowiony na ławie betonowej z oporem z betonu C12/15. Po obu stronach jezdni za krawężnikiem zostanie wykonane pobocze gruntowe o szerokości 0,50 m. Zadanie obejmuje również korektę włączenia istniejących zjazdów (zjazdy do posesji). Nawierzchnia zjazdów zostanie wykonana: z prefabrykowanej kostki betonowej „betonity” grubości 14 cm (o wymiarach 38*25*14 cm), płyty betonowej „Jomb” o wymiarach 100*75*12,5 cm” oraz tłucznia grubości 30,0 cm. Nawierzchnia zjazdów zostanie oddzielona od nawierzchni remontowanej ul. Reja za pomocą krawężnika betonowego najazdowego 15x22 cm wystającego 4 cm ponad nawierzchnią drogi. Krawężnik posadowiony na ławie betonowej z oporem z betonu C12/15. Natomiast nawierzchnia zjazdu zostanie ograniczona krawężnikiem betonowym krawężnikiem betonowym najazdowym o wymiarach 15x22 cm posadowionym na ławie betonowej z oporem z betonu C12/15. Góra krawężnika na wysokości nawierzchni zjazdu. Wody opadowe i roztopowe z remontowanej nawierzchni ul. Reja zostaną odprowadzone poprzez spadki poprzeczne i podłużne. Po wykonanej rozbiórce istniejącej nawierzchni z płyt betonowych drogowych „trylinka” i stwierdzeniu osłabionej konstrukcji podbudowy (nośność podbudowy zasadniczej powinna wymościć: wtórny moduł odkształcenia E2 ≥ 130 MPa), zostanie wykonana nowa konstrukcja: - warstwa ścieralna z kostki betonowej “betonity” grubości 14,0 cm, - podsypka cementowo-piaskowa (1:4) o grubości 5,0 cm, - warstwa podbudowy zasadniczej z mieszanki niezwiązanej z kruszywem C90/3, frakcji 0-31,5 mm grubości 25,0 cm, - warstwa podbudowy pomocniczej z mieszanki niezwiązanej z kruszywem C90/3, frakcji 0-31,5 mm grubości 20,0 cm.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Okres udzielonej gwarancji 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Śląskie — na podstawie 182 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233140-2 - Roboty drogowe)

Najniższa cena

10 455 PLN

Średnia cena

967 259 PLN

Najwyższa cena

10 462 529 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
FUH BATEX Bartłomiej Stopka Węgierska Górka 13 86 917 PLN 1 043 000 PLN
PSJ JANUSZ STANIK Łodygowice 13 57 741 PLN 750 636 PLN
Zakład Budowlano-Drogowy „DUKT” Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Włoszczowa 8 609 867 PLN 3 049 335 PLN
”SKAL-BRUK” MAREK ADAMCZYK ŻYWIEC 7 86 524 PLN 605 667 PLN
PRDM Sp. z o.o. Myszków 7 455 793 PLN 1 823 171 PLN
DROGRÓD Szymon Tetla Ćwiklice 7 556 853 PLN 3 897 968 PLN
Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „LARIX” Sp. z o.o. Lubliniec 6 974 387 PLN 2 923 161 PLN
Libud Asfalty Sp. z o.o. Czeladź 6 685 625 PLN 4 113 751 PLN
Drogród Szymon Tetla Ćwiklice 5 3 779 210 PLN 11 337 629 PLN
BITUM Sp. z o.o. Lipie Śląskie 5 729 574 PLN 2 918 297 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

"Modernizacja drogi gminnej w Dąbiu Chrobakowym”.

TRANZIT Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 485 434 PLN

2026-09-03 06:35:55Z

Przebudowa ciągu pieszego przy drodze powiatowej nr 3509S w Siedliskach

Brukarstwo Tract Jerzy Wyrobek 349 053 PLN

2026-09-03 06:11:40Z

Budowa drogi rowerowej na odcinku Chwostek – Hadra etap II

Przedsiębiorstwo Budowlane INVEST Sp. z o.o. -

2026-09-02 12:19:15Z

Przebudowa ul. Słowiczej w Zebrzydowicach – IV etap

DROGRÓD Szymon Tetla 232 667 PLN

2026-09-02 06:20:49Z

Przebudowa drogi gminnej na odcinku Bystrzanowice Dwór-Góry Gorzkowskie w Gminie Janów

PRDM Sp. z o.o. 512 033 PLN

2026-09-01 10:09:01Z

REMONT UL. KORFANTEGO WRAZ Z REMONTEM ODCINKA SIECI KANALIZACJI DESZCZOWEJ W RAMACH PRZEBUDOWY GMINNYCH DRÓG OSIEDLOWYCH

KTKM BRUKI Sp. z o.o. 494 950 PLN

2026-08-27 11:54:53Z

„Opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Przebudowa skrzyżowania ulicy Wojska Polskiego z ulicą Niwecką w Sosnowcu”.

IŚ Sp. z o.o. -

2026-08-26 15:24:18Z

„Przebudowa fragmentu al. Blachnickiego od ul. 3 Maja do ul. Braci Mieroszewskich w Sosnowcu”

F.H.U. DAMEKS Damian Turczyński -

2026-08-26 14:31:04Z

„Bieżące utrzymanie dróg powiatowych i wojewódzkich zlokalizowanych na terenie powiatu zawierciańskiego”.

RAFALIN Sp. z o.o. Sp. Komandytowa -

2026-08-25 11:11:04Z

Modernizacja dróg gminnych na terenie Gminy Rajcza.

Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych DROBUD Sp. z o. o. 38 022 PLN

2026-08-25 08:27:41Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 12 165 PLN Średnia: 854 901 PLN Max: 8 877 498 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Remont nawierzchni ul. Reja w Czernicy – etap I

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Gaszowice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258753

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rydułtowska 2

1.5.2.) Miejscowość: Gaszowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-293

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@gaszowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gaszowice.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont nawierzchni ul. Reja w Czernicy – etap I

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-32dab138-40f2-4a30-b9e3-371540227aaf

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00401909

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00060790/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Remont nawierzchni ul. Reja w Czernicy – etap I

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://e-zp.gaszowice.pl

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://e-zp.gaszowice.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. stały dostęp do sieci Internet i
minimalna prędkość połączenia internetowego nie mniejsza niż 512 kb/s;
2. zaktualizowana przeglądarka internetowa Chrome w wersji 77 i późniejsze lub Mozilla Firefox w wersji 63 i późniejsze;
3. system operacyjny Microsoft Windows 7 i późniejsze lub Apple macOS 10.14 i późniejsze, dystrybucje systemu Linu

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Klauzula informacyjna została zawarta w SWZ.

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Klauzula informacyjna została zawarta w SWZ.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia Zamówienie swoim zakresem obejmuje etap I remontu nawierzchni drogi gminnej ulicy Reja w Czernicy na odcinku od km 0+050,81 do km 0+243,50 - zgodnie z Rys nr 2 Projekt zagospodarowania terenu (odcinek od km 0+000,00 do km 0+050,81 stanowi odrębne opracowanie).

Od km 0+050,81do km 0+243,50 remont nawierzchni – regulacja krawędzi ul. Reja plus obramowanie nawierzchni – szerokość drogi zgodnie z szerokością istniejącą plus obustronne pobocze szerokości 0,50 m grubości 10,0 cm - warstwa podbudowy z mieszanki niezwiązanej z kruszywem (kruszywo kamienne) C/90/3 frakcji 0-63 mm.
Zadanie polega na remoncie nawierzchni jezdni ulicy Reja w Czernicy poprzez wykonanie:
Rozebrania istniejącej nawierzchni z płyt betonowych drogowych „trylinka” o grubości 12 cm. Jezdnia o spadku jednostronnym o wartości 2%, natomiast na łukach spadek jednostronny 2%.
Nawierzchnia jezdni zostanie wykonana z kostki betonowej „betonity” grubości 14 cm (o wymiarach 38*25*14 cm) na dostosowanych do warunków gruntowych warstwach konstrukcyjnych, oraz ograniczona obustronnie krawężnikiem betonowym o wymiarach 15 x 30 cm posadowionym na ławie betonowej z oporem z betonu C12/15. Krawężnik zostanie wyprowadzony:
- na poziomie nawierzchni jezdni – prawa strona, krawężnik betonowy – opornik o wymiarach 12*25 cm posadowiony na ławie betonowej z oporem z betonu C12/15,
+ 4 cm ponad poziom nawierzchni jezdni – lewa strona od km 0+154,98 do km 0+243,50, krawężnik betonowy najazdowy 15*22 cm posadowiony na ławie betonowej z oporem z betonu C12/15.
Po obu stronach jezdni za krawężnikiem zostanie wykonane pobocze gruntowe o szerokości 0,50 m.
Zadanie obejmuje również korektę włączenia istniejących zjazdów (zjazdy do posesji). Nawierzchnia zjazdów zostanie wykonana: z prefabrykowanej kostki betonowej „betonity” grubości 14 cm (o wymiarach 38*25*14 cm), płyty betonowej „Jomb” o wymiarach 100*75*12,5 cm” oraz tłucznia grubości 30,0 cm.

Nawierzchnia zjazdów zostanie oddzielona od nawierzchni remontowanej ul. Reja za pomocą krawężnika betonowego najazdowego 15x22 cm wystającego 4 cm ponad nawierzchnią drogi. Krawężnik posadowiony na ławie betonowej z oporem z betonu C12/15. Natomiast nawierzchnia zjazdu zostanie ograniczona krawężnikiem betonowym krawężnikiem betonowym najazdowym o wymiarach 15x22 cm posadowionym na ławie betonowej z oporem z betonu C12/15. Góra krawężnika na wysokości nawierzchni zjazdu.

Wody opadowe i roztopowe z remontowanej nawierzchni ul. Reja zostaną odprowadzone poprzez spadki poprzeczne i podłużne.

Po wykonanej rozbiórce istniejącej nawierzchni z płyt betonowych drogowych „trylinka” i stwierdzeniu osłabionej konstrukcji podbudowy (nośność podbudowy zasadniczej powinna wymościć: wtórny moduł odkształcenia E2 ≥ 130 MPa), zostanie wykonana nowa konstrukcja:
- warstwa ścieralna z kostki betonowej “betonity” grubości 14,0 cm,
- podsypka cementowo-piaskowa (1:4) o grubości 5,0 cm,
- warstwa podbudowy zasadniczej z mieszanki niezwiązanej z kruszywem C90/3, frakcji 0-31,5 mm grubości 25,0 cm,
- warstwa podbudowy pomocniczej z mieszanki niezwiązanej z kruszywem C90/3, frakcji 0-31,5 mm grubości 20,0 cm.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

34922100-7 - Oznakowanie drogowe

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

34928300-1 - Bariery ochronne

45233292-2 - Instalowanie urządzeń ochronnych

45262300-4 - Betonowanie

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 80 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres udzielonej gwarancji

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

Na podstawie art. 112 ustawy Pzp, zamawiający określa warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
1) dotyczące zdolności do występowania w obrocie gospodarczym
Zamawiający nie określa tego warunku udziału w postępowaniu.
2) dotyczące uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Zamawiający nie określa tego warunku udziału w postępowaniu.
3) dotyczące sytuacji ekonomicznej lub finansowej
Zamawiający nie określa tego warunku udziału w postępowaniu.
4) dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej:
a) wykonanych robót:
Należy złożyć wykaz robót budowlanych (załącznik nr 4 do SWZ) wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, z załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym czy roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone.
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w tym okresie wykonał:
Wymagane jest wykazanie przez wykonawcę realizacji:
Wymagane jest wykazanie przez wykonawcę realizacji co najmniej dwóch (2) zamówień obejmujących wykonanie robót budowlanych związanych z budową, przebudową lub remontem dróg publicznych o wartości nie mniejszej niż 150 000,00 zł brutto każda.
Do każdej pozycji wykazu należy załączyć dowody określające, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty, w szczególności informacji o tym czy roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone.
Dowodami są referencje oraz inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były wykonane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne dokumenty.

b) wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia publicznego:
Należy złożyć wykaz osób (załącznik nr 3 do SWZ), które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje n/w osobą:
Kierownikiem budowy - Zamawiający wymaga, aby osoba wskazana na to stanowisko posiadała min. 3 letnie doświadczenie, licząc od daty uzyskania uprawnień budowlanych, uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności drogowej wraz z aktualnym wpisem do Izby Inżynierów Budownictwa.

W ramach Załącznika nr 3 do SWZ, Wykonawca zobowiązany jest złożyć oświadczenie, że zaproponowane osoby posiadają wymagane uprawnienia oraz przynależą do właściwej izby samorządu zawodowego, jeżeli taki wymóg nakładają na nie przepisy ustawy — Prawo budowlane.
Zamawiający akceptuje uprawnienia budowlane odpowiadające wymaganym uprawnieniom, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów prawa. W przypadku osób będących obywatelami państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), Zamawiający dopuszcza odpowiednie uprawnienia budowlane wydane na podstawie przepisów prawa tych państw, o ile dają one prawo do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (kierowania robotami) na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej oraz art. 12a ustawy — Prawo budowlane.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: a) oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5) ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (tj. Dz. U. z 2023 r. poz. 1689 z późn. zm.), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej (załącznik nr 5 do SWZ),
b) odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej (KRS, CEIDG).

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: a) wykaz robót budowlanych (załącznik nr 4 do SWZ) wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, z załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym czy roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone.
b) wykaz osób (załącznik nr 3 do SWZ), które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień umowy w niżej wymienionych przypadkach:
1) zajdzie konieczność wykonania robót dodatkowych, które w sposób obiektywny uniemożliwiają terminowe zakończenie
realizacji przedmiotu umowy;
2) z powodów niezawinionych przez wykonawcę, pod warunkiem, że wykonawca pisemnie wykaże obiektywny brak swojej
winy, w tym m.in. wobec konieczności uzyskania niemożliwych do przewidzenia na etapie planowania inwestycji: danych,
uzgodnień lub pozwoleń osób trzecich albo właściwych organów; oczekiwanie Wykonawcy na niezbędne opinie, decyzje,
zezwolenia, uzgodnienia itp. wymagane obowiązującymi przepisami prawa, o ile okres wyczekiwania Wykonawcy nie
wynika z braku podjęcia niezwłocznie lub wadliwego wykonywania przez Wykonawcę czynności niezbędnych do
zainicjowania oraz prawidłowego przeprowadzenia właściwego postępowania celem uzyskania wskazanych powyżej
niezbędnych opinii, decyzji, zezwoleń, uzgodnień, itp. przy czym o okres oczekiwania wykraczający poza termin wynikający
z przepisów zobowiązanego do wydania opinii, decyzji, zezwoleń, uzgodnień, itp.
3) prace objęte umową zostały wstrzymane przez właściwe organy z przyczyn niezależnych od Wykonawcy co uniemożliwia
terminowe zakończenie realizacji przedmiotu umowy;
4) w wyniku wystąpienia konieczności wykonania prac archeologicznych na terenie budowy, zamian wynikających z
konieczności wykonania robót niezwiązanych bezpośrednio z przedmiotem umowy i nieprzewidywalnych, których brak
wykonania uniemożliwia lub utrudnia prawidłowe wykonanie przedmiotu umowy;
5) wystąpienia czynników zewnętrznych, typu: niemożliwe do przewidzenia zdarzenia losowe, jak np. pożar, powódź,
huragan, itp., a także dłużej utrzymujące się niekorzystne warunki atmosferyczne uniemożliwiające prowadzenie robót;
6) z powodu działań osób trzecich uniemożliwiających wykonanie przedmiotu umowy, które to działania nie są
konsekwencją winy którejkolwiek ze Stron;
7) zmiana terminu zakończenia umowy na skutek braków, lub błędów w dokumentacji projektowej, które to powodują
konieczność wstrzymania czasowego realizacji robót.
8) koniecznych lub racjonalnych zmian w dokumentacji projektowej, konieczności wprowadzenia zmian polegających na
zmianie jakości lub innych parametrów charakterystycznych dla danego elementu robót lub zmiana technologii,
9) kolizji z infrastrukturą podziemną, której nie ujęto w dokumentacji technicznej stanowiącej podstawę wyceny,
10) możliwości wprowadzenia zmiany korzystnej dla Zamawiającego.
11) z powodu opóźnienia w przekazaniu terenu budowy
12) z powodu opóźnienia w przekazaniu dokumentów budowy,
13) zmiany stanu prawnego mające wpływ na realizację zadania,
14) w przypadkach określonych w art. 455 ustawy prawo zamówień publicznych
15) dokonanie zamiany kierownika budowy (robót) na osobę o kwalifikacjach i doświadczeniu wymaganym w SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-08 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://e-zp.gaszowice.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-08 10:30

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

2026-08-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
21.08.2026
Termin składania ofert
08.09.2026 08:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45233140-2 - Roboty drogowe
45233140-2 (Roboty drogowe) 45111200-0 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne) 45232451-8 (Roboty odwadniające i nawierzchniowe) 45233200-1 (Roboty w zakresie różnych nawierzchni) 45233222-1 (Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania) 45233290-8 (Instalowanie znaków drogowych) 34922100-7 (Oznakowanie drogowe) 45231300-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków) 34928300-1 (Bariery ochronne) 45233292-2 (Instalowanie urządzeń ochronnych) 45262300-4 (Betonowanie) 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne 45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni 45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania 45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych 34922100-7 - Oznakowanie drogowe 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków 34928300-1 - Bariery ochronne 45233292-2 - Instalowanie urządzeń ochronnych 45262300-4 - Betonowanie

Okres realizacji

80 dni