Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 08.09.2026 08:00 (4 dni)

Remont pomieszczeń biurowych p.209 i p.210 w budynku Urzędu Miasta Chorzów ul. Rynek 1 w Chorzowie

Aktywny Roboty budowlane 2026/BZP 00403711

Numer referencyjny: RZP.271.366.2026

Zamawiający

Miasto Chorzów - Miasto na Prawach Powiatu

Rynek 1

41-500 Chorzów, Śląskie

NIP: 6272733808

REGON: 276255306

Opis przedmiotu zamówienia

1. Remont będzie polegała na wykonaniu poniższych prac remontowych i instalacyjnych oraz zakupie i dostawie wyposażenia 2 pomieszczeń biurowych: - położenia podłogowych płytek dywanowych 50cm x 50cm na podłożu zabezpieczającym parkiet, - malowania pomieszczenia (wraz ze szpachlowaniem ubytków oraz spękań), - położenie tapet ozdobnych - wykonaniem nowej instalacji oświetleniowej wraz z montażem oświetlenia led, - wykonanie nowej instalacji elektrycznej i teleinformatycznej - wykonanie logotypów i grafik ściennych - montaż żaluzji w oknach , - montaż karniszy wraz z zasłonami, - zakup i dostawa mebli i wyposażenia biurowego.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Okres gwarancji 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Śląskie — na podstawie 42 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)

Najniższa cena

88 455 PLN

Średnia cena

517 640 PLN

Najwyższa cena

2 407 725 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
AMTC POLAND Sp. z o.o. Kraków 3 287 322 PLN 574 644 PLN
Przedsiębiorstwo Usługowo Budowlane LARTON inż. Piotr Cierpioł Lisów 2 144 818 PLN 144 818 PLN
Monomer Sp. z o.o. Myszków 2 360 590 PLN 721 180 PLN
POL BUD Sylwester Brzozowski Katowice 2 410 559 PLN 410 559 PLN
PRO-BUD Zawiercie 2 397 800 PLN 397 800 PLN
GRZEGORZ GŁĄB Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe "MAL-PLAST" S.C. Częstochowa 2 409 095 PLN 409 095 PLN
"CLEAREX" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Chorzów 2 151 167 PLN 302 333 PLN
BUILDING ENTERPRISE Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Jawiszowice 1 - -
Zakład Remontowo-Budowlany Zdzisław Olczyk Zabrze 1 2 050 677 PLN 2 050 677 PLN
FPHU Progress Marek Adamczyk Gliwice 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Prace modernizacyjne i remontowe w budynkach Powiatu Pszczyńskiego

RENOWO sp. z o.o. 103 952 PLN

2026-08-25 11:33:03Z

Prace modernizacyjne i remontowe w budynkach Powiatu Pszczyńskiego

PLATER Spółka Jawna Dominik Pławecki 308 761 PLN

2026-08-25 11:33:03Z

Prace remontowo-wykończeniowe w budynku Zespołu Szkół nr 2 w Kłobucku

GRZEGORZ GŁĄB Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe "MAL-PLAST" S.C. -

2026-08-18 09:39:58Z

Dostosowanie obiektu zlokalizowanego przy ul. Staszica 3 w Łazach do pełnienia funkcji magazynowej

SPÓŁDZIELNIA RZEMIEŚLNICZA "WIELOBRANŻOWA" 329 809 PLN

2026-08-14 08:10:06Z

Adaptacja akustyczna pomieszczenia sali klubowej Wodzisławskiego Centrum Kultury

AMTC POLAND Sp. z o.o. -

2026-08-11 11:41:04Z

„Wykonanie remontu nawierzchni sportowej” na sali sportowej w Rybniku – Niedobczycach. Zaprojektuj i wybuduj.

Erzet - Podłogi Sp. z o.o. -

2026-07-30 11:11:39Z

Termomodernizacja budynku OSP zlokalizowanego w Starej Hucie ul. Myszkowska 49, 42-350 Koziegłowy

PRO-BUD -

2026-07-29 05:22:52Z

Remont lokalu mieszkalnego w budynku przy ul. Zamkowej 7 w Cieszynie

Zakłąd Remontowo Budowlany Malartswo Tapeciarstwo Andrzej Stuchlik 88 455 PLN

2026-07-28 08:13:14Z

Przebudowa (modernizacja) gminnych lokali mieszkalnych w budynku przy ul. Kalwaryjskiej 66 i 64 w Piekarach Śląskich – etap II. Roboty budowlane

Zakład Remontowo-Budowlany Zdzisław Olczyk 2 050 677 PLN

2026-07-23 11:34:19Z

Przebudowa bloku kuchennego w ZSzP nr 14 w dz. Popielów

Spółdzielnia Rzemieślnicza Wielobranżowa 1 845 113 PLN

2026-07-22 11:32:09Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 30 002 PLN Średnia: 511 584 PLN Max: 3 837 600 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Remont pomieszczeń biurowych p.209 i p.210 w budynku Urzędu Miasta Chorzów ul. Rynek 1 w Chorzowie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Chorzów - Miasto na Prawach Powiatu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255306

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Chorzów

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-500

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@chorzow.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://chorzow.eu/#

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont pomieszczeń biurowych p.209 i p.210 w budynku Urzędu Miasta Chorzów ul. Rynek 1 w Chorzowie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-55f8e36f-c328-4c61-a2cf-2d3b900b327c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00403711

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://umchorzow.logintrade.net/zapytania_email,238540,da5b2bbfca54460dd7b70a54b3e88195.html

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://umchorzow.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami:
1) Wymagania techniczne, jakim musi odpowiadać sprzęt komputerowych Wykonawcy, aby móc korzystać z Platformy.
a) Dopuszczalne przeglądarki internetowe:
− Edge
− Google Chrome
− Mozilla Firefox
− Opera
2) Pozostałe wymagania techniczne:
a) dostęp do sieci internet;
b) obsługa przez przeglądarkę protokołu XMLHttpRequest – ajax;
c) włączona obsługa JavaScript;
d) zalecana szybkość łącza internetowego powyżej 500 KB/s;
e) zainstalowany Acrobat Reader;
f) zainstalowane środowisko uruchomieniowe Java - Java SE Runtime Environment 6
Update 24 lub nowszy.
3) Oświadczenia lub dokumenty przekazywane za pośrednictwem środka komunikacji elektronicznej przesyła się w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie §2 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz.U. z 2020 r. poz. 2452). Równocześnie Zamawiający rekomenduje na format danych przesyłanych plików: .pdf.
Wykonawca powinien dokładnie zapoznać się z niniejszą SWZ i złożyć ofertę zgodnie z jej wymaganiami.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): 1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o danych) (Dz. U. UE L119 z dnia 4 maja 2016 r., str. 1; zwanym dalej „RODO”) informujemy, że:
1) administratorem podanych w postępowaniu danych osobowych jest Prezydent Miasta Chorzów, ul. Rynek 1, 41-500 Chorzów;
2) administrator wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym można się kontaktować pod adresem e-mail: iod@chorzow.eu
3) podane dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c oraz art. 10 RODO w celu związanym z przedmiotowym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonym w trybie podstawowym z możliwością negocjacji.
4) odbiorcami podanych danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 74 ustawy P.Z.P.; organy i podmioty upoważnione na podstawie przepisów prawa, szczególnie w zakresie nadzoru i kontroli, podmioty współpracujące z administratorem na podstawie zawartych umów o współpracy i umów powierzenia przetwarzania danych (np. kancelaria prawna, obsługa informatyczna, niszczenie dokumentów, obsługa korespondencji i płatności);
5) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane:
- zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;
- w przypadku zawarcia umowy Pani/Pana dane będą przechowywane do czasu zakończenia okresu realizacji umowy, następnie zarchiwizowane zgodnie z kat. archiwalną B10;
- w przypadku zamówień współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej Pani/Pana dane będą przechowywane do czasu zakończenia okresu trwałości projektu;
6) obowiązek podania danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisanych ustawy P.Z.P., związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.
7) w odniesieniu do podanych danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosownie do art. 22 RODO.
8) istnieje prawo żądania:
a) na podstawie art. 15 RODO dostępu do swoich danych osobowych (w przypadku, gdy skorzystanie z tego prawa wymagałoby po stronie administratora niewspółmiernie dużego wysiłku osoba wnioskująca może zostać zobowiązana do wskazania dodatkowych informacji mających na celu sprecyzowanie żądania, w szczególności podania nazwy lub daty postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu albo sprecyzowanie nazwy lub daty zakończonego postępowania o udzielenie zamówienia);
b) na podstawie art. 16 RODO sprostowania swoich danych osobowych (skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą PZP oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników);
c) na podstawie art. 18 RODO od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem okresu trwania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu oraz przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO (prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego);
9) istnieje prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego na niezgodne z RODO przetwarzanie podanych danych osobowych przez administratora. Organem właściwym dla przedmiotowej skargi jest Urząd Ochrony Danych Osobowych, ul. Moniuszki 1A, 00-014 Warszawa.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: RZP.271.366.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Tak

4.1.14.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia:

Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Remont będzie polegała na wykonaniu poniższych prac remontowych i instalacyjnych oraz zakupie i dostawie wyposażenia 2 pomieszczeń biurowych:
- położenia podłogowych płytek dywanowych 50cm x 50cm na podłożu zabezpieczającym parkiet,
- malowania pomieszczenia (wraz ze szpachlowaniem ubytków oraz spękań),
- położenie tapet ozdobnych
- wykonaniem nowej instalacji oświetleniowej wraz z montażem oświetlenia led,
- wykonanie nowej instalacji elektrycznej i teleinformatycznej
- wykonanie logotypów i grafik ściennych
- montaż żaluzji w oknach ,
- montaż karniszy wraz z zasłonami,
- zakup i dostawa mebli i wyposażenia biurowego.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

39130000-2 - Meble biurowe

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 63 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Tak

4.2.14.) Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: 12. Zamawiający przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy PZP. Do 10% wartości zamówienia podstawowego w zakresie: wykonanie mebli na wymiar i montaż okładzin ściennych na wymiar.

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60,00

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji

4.3.6.) Waga: 40,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: oświadczenie w zakresie art. 125 ustawy Pzp

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: oświadczenie w zakresie art. 125 ustawy Pzp

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

Ofertę składa się na Formularzu Ofertowym – zgodnie z Załącznikiem nr 1 do SWZ. Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć:
1) oświadczenia, o których mowa w Rozdziale X ust. 1 SWZ;
2) zobowiązanie innego podmiotu, o którym mowa w Rozdziale XI ust. 3 SWZ (jeżeli dotyczy);
3) dokumenty, z których wynika prawo do podpisania oferty; odpowiednie pełnomocnictwa (jeżeli dotyczy)
4) Oświadczenie z art. 117 ust. 4 - w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie (załącznik nr 4 do SWZ).

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

3. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym w art. 454-455 p.z.p. oraz wskazanym we Wzorze Umowy, stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-08 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://umchorzow.logintrade.net/zapytania_email,238540,da5b2bbfca54460dd7b70a54b3e88195.html

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-08 10:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-07

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak

2026-08-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
24.08.2026
Termin składania ofert
08.09.2026 08:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45400000-1 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych) 39130000-2 (Meble biurowe) 45311200-2 (Roboty w zakresie instalacji elektrycznych) 45440000-3 (Roboty malarskie i szklarskie) 45450000-6 (Roboty budowlane wykończeniowe pozostałe) 45453000-7 (Roboty remontowe i renowacyjne) 39130000-2 - Meble biurowe 45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych 45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie 45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

Okres realizacji

63 dni