Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 11.09.2026 07:00 (5 dni)

Remont uszkodzonych dróg o nawierzchni asfaltowej o numerach inwentaryzacyjnych: 1458 i 1459 pomiędzy kwaterami SVII i SVIII na Cmentarzu Komunalnym Północnym w Warszawie

Aktywny Roboty budowlane 2026/BZP 00410525

Numer referencyjny: DZP.261.12.2026

Zamawiający

ZARZĄD CMENTARZY KOMUNALNYCH W WARSZAWIE

ul. Powązkowska 43/45

01-797 Warszawa, Mazowieckie

NIP: 5271176073

REGON: 011957726

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Remont uszkodzonych dróg o nawierzchni asfaltowej o numerach inwentaryzacyjnych: 1458 i 1459 pomiędzy kwaterami SVII i SVIII na Cmentarzu Komunalnym Północnym w Warszawie polegający na: ➢ Rozbiórce obrzeży betonowych o wymiarach 8 x 30 cm ➢ Rozbiórce istniejącej nawierzchni asfaltowej dróg; ➢ Rozbiórce podbudowy z kruszywa kamiennego grubości 12 ➢ Wykonaniu koryta na głębokość 36 cm pod podbudowę remontowanej drogi (w pobliżu nagrobków ręcznie na pozostałej długości mechanicznie), ➢ Wykonanie ław betonowych o wymiarach 0,2 x 0,15 z oporem z betonu minimum klasy C12/15 pod obrzeża betonowe, ➢ Ułożeniu obrzeży betonowych wtopionych o wymiarach 8 x 30 cm na ławach betonowych, spoiny wypełnione zaprawą cementową, ➢ Wykonaniu warstwy odsączającej z zagęszczonego piasku o grubości 10 cm, ➢ Wykonaniu dolnej warstwy podbudowy z kruszywa łamanego grubości 26 cm po zagęszczeniu, ➢ Wykonanie górnej warstwy podbudowy z kruszywa łamanego zagęszczanego mechanicznie o grubości po zagęszczeniu 12 cm, ➢ Wykonaniu nawierzchni z mieszanki mineralno – bitumicznej asfaltowej grubości 4 cm – warstwa wiążąca, ➢ Wykonaniu nawierzchni z mieszanki mineralno – bitumicznej asfaltowej grubości 4 cm – warstwa ścieralna, ➢ Przełożeniu wysokościowym istniejących nawierzchni dróg dochodzących do dróg remontowanych, ➢ Wywiezieniu z budowy i utylizacji gruzu i ziemi z rozbiórek. Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi załącznik nr 2.

Kryteria oceny ofert

Cena 10%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Mazowieckie — na podstawie 46 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania)

Najniższa cena

21 279 PLN

Średnia cena

989 979 PLN

Najwyższa cena

13 406 324 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
TAD-BRUK Tadeusz Paprzycki Pabierowice 2 84 292 PLN 168 584 PLN
EDEN NAWIERZCHNIE & OGRODY Dariusz Bujak Radom 2 349 172 PLN 349 172 PLN
MD PROGRESS Sp. z o.o. Warszawa 2 194 981 PLN 194 981 PLN
ARTUR RĄCZKA ARTEX LESZNO 2 169 700 PLN 169 700 PLN
Przedsiębiorstwo Transportowo-Handlowe "Wapnopol" Adam Nowakowski Glinojeck 2 1 019 355 PLN -
EMAR Sp. z o.o. Skaryszew 2 1 418 505 PLN 1 418 505 PLN
Przedsiębiorstwo Budowy i Utrzymania Dróg Sp. z o.o. Ostrów Mazowiecka 2 179 999 PLN 179 999 PLN
EL-MAD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Warszawa 2 160 596 PLN 321 193 PLN
Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno – Drogowych w Grójcu Sp. z o. o. Jasieniec 2 1 145 106 PLN 1 145 106 PLN
MD Progress sp. z o.o. Warszawa 2 206 686 PLN 206 686 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

"Wykonanie chodników i przejazdów przy Szkole Podstawowej w Zaborowie" etap II

ARTUR RĄCZKA ARTEX -

2026-09-02 13:50:20Z

„Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Budzyno-Lipniki”

Przedsiębiorstwo Budowy i Utrzymania Dróg Sp. z o.o. -

2026-08-28 12:39:36Z

„Budowa fragmentu ciągu pieszo-rowerowego w ul. Wschodniej w Mszczonowie w zakresie wlotu z ul. Ługową.”

Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno – Drogowych w Grójcu Sp. z o. o. -

2026-08-27 12:47:10Z

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 580 w zakresie budowy chodnika na odc. od km 42+618 do km 45+390 na terenie gminy Kampinos – nr postępowania 110/25

BAZ-BRUK Marek Bazylewski -

2026-08-20 10:09:45Z

Przebudowa drogi wewnętrznej w miejscowości Korytnica

Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych „MIKST” Sp. z o. o. 485 501 PLN

2026-08-18 13:05:13Z

Wymiana nawierzchni chodnika przy ul. Sempołowskiej oraz ul. Sienkiewicza w Radomiu

PPHU BRUKER Artur Piwowarczyk 396 112 PLN

2026-07-24 12:08:49Z

„Remont cząstkowy nawierzchni chodników i ścieżek pieszo-rowerowych na terenie Rejonu Drogowego Gostynin-Płock” – nr postępowania 211/25

Balcerzak Budownictwo Sp. z o. o. Sp. k. -

2026-07-24 10:15:19Z

Budowa chodnika wzdłuż drogi powiatowej nr 4102W w m. Bieniewice i Stare Faszczyce, gm. Błonie

Pacholczyk Sp. z o.o. 643 546 PLN

2026-07-21 13:32:44Z

Wykonanie V etapu remontu obiektów budowlanych znajdujących się na Cmentarzu Wojennym w Palmirach

MD Progress sp. z o.o. -

2026-07-15 11:24:40Z

„Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Budzyno-Lipniki”

Przedsiębiorstwo Budowy i Utrzymania Dróg Sp. z o.o. 179 999 PLN

2026-07-13 10:54:48Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 37 298 PLN Średnia: 740 438 PLN Max: 13 406 324 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Remont uszkodzonych dróg o nawierzchni asfaltowej o numerach inwentaryzacyjnych: 1458 i 1459 pomiędzy kwaterami SVII i SVIII na Cmentarzu Komunalnym Północnym w Warszawie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD CMENTARZY KOMUNALNYCH W WARSZAWIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 011957726

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Powązkowska 43/45

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 01-797

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@cmentarzekomunalne.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.cmentarzekomunalne.com.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont uszkodzonych dróg o nawierzchni asfaltowej o numerach inwentaryzacyjnych: 1458 i 1459 pomiędzy kwaterami SVII i SVIII na Cmentarzu Komunalnym Północnym w Warszawie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-664782fb-da72-49a8-b4cc-1bcbf6757413

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00410525

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00075169/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.14 Remont uszkodzonych dróg o nawierzchni asfaltowej o numerach inwentaryzacyjnych: 1458 i 1459 pomiędzy kwaterami SVII i SVIII na Cmentarzu Komunalnym Północnym w Warszawie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zck-warszawa.ezamawiajacy.pl

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://zck-warszawa.ezamawiajacy.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: W niniejszym postępowaniu Zamawiający wymaga aby oferty sporządzone zostały, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, zgodnej z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz.U. 2020 poz. 2452), rozporządzeniu Ministra Rozwoju Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy (Dz.U. 2020 poz. 2415).

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: DZP.261.12.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.5.) Wartość zamówienia: 1570881,96 PLN

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Remont uszkodzonych dróg o nawierzchni asfaltowej o numerach inwentaryzacyjnych: 1458 i 1459 pomiędzy kwaterami SVII i SVIII na Cmentarzu Komunalnym Północnym w Warszawie polegający na:
➢ Rozbiórce obrzeży betonowych o wymiarach 8 x 30 cm
➢ Rozbiórce istniejącej nawierzchni asfaltowej dróg;
➢ Rozbiórce podbudowy z kruszywa kamiennego grubości 12
➢ Wykonaniu koryta na głębokość 36 cm pod podbudowę remontowanej drogi (w pobliżu nagrobków ręcznie na pozostałej długości mechanicznie),
➢ Wykonanie ław betonowych o wymiarach 0,2 x 0,15 z oporem z betonu minimum klasy C12/15 pod obrzeża betonowe,
➢ Ułożeniu obrzeży betonowych wtopionych o wymiarach 8 x 30 cm na ławach betonowych, spoiny wypełnione zaprawą cementową,
➢ Wykonaniu warstwy odsączającej z zagęszczonego piasku o grubości 10 cm,
➢ Wykonaniu dolnej warstwy podbudowy z kruszywa łamanego grubości 26 cm po zagęszczeniu,
➢ Wykonanie górnej warstwy podbudowy z kruszywa łamanego zagęszczanego mechanicznie o grubości po zagęszczeniu 12 cm,
➢ Wykonaniu nawierzchni z mieszanki mineralno – bitumicznej asfaltowej grubości 4 cm – warstwa wiążąca,
➢ Wykonaniu nawierzchni z mieszanki mineralno – bitumicznej asfaltowej grubości 4 cm – warstwa ścieralna,
➢ Przełożeniu wysokościowym istniejących nawierzchni dróg dochodzących do dróg remontowanych,
➢ Wywiezieniu z budowy i utylizacji gruzu i ziemi z rozbiórek.
Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi załącznik nr 2.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Tak

4.2.14.) Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Zamawiający zamierza udzielić wybranemu w tym postępowaniu Wykonawcy dalszych zamówień polegających na powtórzeniu podobnych robót budowlanych.

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 10

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

Zdolność zawodowa
Wykonawca udokumentuje, z pozytywną rekomendacją Zamawiających, wykonanie i odbiór min. 1 (jednej), roboty polegającej na remoncie dróg asfaltowych o wartości nie mniejszej niż równowartość 500.000,00 zł brutto, który zrealizował w ostatnich pięciu latach przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, to w tym okresie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Oświadczenie wykonawcy dotyczące przesłanek wykluczenia na podstawie przepisów wdrożonych w związku z działaniami wobec Ukrainy – załącznik nr 7.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1. Oświadczenie „Doświadczenie zawodowe” zgodnie ze wzorem załącznika nr 6,
2. Dokumenty potwierdzające należyte wykonanie robót wskazanych w oświadczeniu „Doświadczenie zawodowe”

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości 5 000,00 zł.

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. W odniesieniu do warunków dotyczących doświadczenia Wykonawcy mogą polegać na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, jeśli podmioty te wykonają roboty budowlane, do realizacji których te zdolności są wymagane.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, Oświadczenie, o którym mowa w pkt. 9.1.2a) składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, w zakresie w jakim każdy z tych Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie ustanawiają pełnomocnika, który będzie ich reprezentował w postępowaniu i wraz z ofertą składają właściwe umocowanie prawne pełnomocnika.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego znajdują się we Wzorze Umowy stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-11 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://zck-warszawa.ezamawiajacy.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-11 09:30

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

2026-08-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
27.08.2026
Termin składania ofert
11.09.2026 07:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.6
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45233222-1 (Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania)

Okres realizacji

60 dni