Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 11.09.2026 06:00 (5 dni)

"Roboty Budowlane – Demontaż istniejącej platformy z szybem oraz budowa nowego szybu windowego wraz z montażem nowego dźwigu osobowego w budynku Przychodni - WSOZ im. T. Browicza w Bydgoszczy"

Aktywny Roboty budowlane 2026/BZP 00395205

Numer referencyjny: 022/14/2026

Zamawiający

Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im Tadeusza Browicza

Św. Floriana 12

85-030 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

NIP: 5542212988

REGON: 000979188

Opis przedmiotu zamówienia

"Roboty Budowlane – Demontaż istniejącej platformy z szybem oraz budowa nowego szybu windowego wraz z montażem nowego dźwigu osobowego w budynku Przychodni - WSOZ im. T. Browicza w Bydgoszczy" Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa zasadniczej bryły obiektu o zewnętrzny szyb dźwigu osobowego zlokalizowany w miejscu istniejącej – przeznaczonej do demontażu, platformy zewnętrznej, przy elewacji południowej, wymiana oraz montaż nowego dźwigu wraz z szybem windowym w Wojewódzkiej Przychodni Dermatologicznej i Chorób Zakaźnych przy ul. Kurpińskiego 5a z siedzibą w Bydgoszczy, zgodnie z dokumentacją techniczną będącą załącznikiem nr 3 do SWZ

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Termin wykonania 20%
Okres gwarancji 20%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Kujawsko-pomorskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45000000-7 - Roboty budowlane)

Najniższa cena

12 891 PLN

Średnia cena

2 119 379 PLN

Najwyższa cena

89 800 000 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
BUD-POL Sp. z o.o. Toruń 10 610 627 PLN 6 106 267 PLN
Firma Remontowo-Budowlana Paweł Filocha Sicienko 3 79 888 PLN 239 664 PLN
FIRMA PROJEKTOWO WYKONAWCZA "KOGA" GABRIELA SALA Grudziądz 3 309 000 PLN 927 000 PLN
PHU GRA-MAR Joanna Woźniak Kowalewo Pomorskie 2 467 925 PLN 935 850 PLN
ROSMOSIS – Wawrzyniak Group Sp. z o.o. Sp.K. Perzyce 46 2 601 048 PLN 1 202 097 PLN
AP-Invest Sp. z o. o. Łochowo 2 1 154 308 PLN 2 308 615 PLN
Zakład Ogólnobudowlany Marcin Karczewski 87-600 Lipno, Lipno 2 - -
Zakład Ogólnobudowlany „Termex” Andrzej Mielcarek Szubin 2 - -
USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE WIOLETTA PRECZEWSKA Grudziądz 2 510 796 PLN 1 021 592 PLN
3JM Michał Bryłka Kwidzyn 1 89 800 000 PLN 8 980 000 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Wykonanie robót budowlanych związanych z modernizacją zaplecza szatniowo-sanitarnego przy Szkole Podstawowej w Zakrzewie.

ARKOBUD Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Arkadiusz Błachowiak 368 000 PLN

2026-09-04 12:51:21Z

Przebudowa drogi gminnej na odcinku ul. Polnej w Sypniewie o dł. 216 mb.

P.P.U.H. HURT-TRANS KAWIKO Władysław Szyling -

2026-09-04 12:29:00Z

Przebudowa lądowiska dla śmigłowców ratunkowych na potrzeby SOR przy szpitalu Pałuckie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Żninie w celu dostosowania do obowiązujących przepisów

HELI FACTOR Sp. z o.o. 2 346 471 PLN

2026-09-04 12:26:12Z

PRZEBUDOWA, ROZBUDOWA I NADBUDOWA ORAZ ZMIANA SPOSOBU UŻYTKOWANIA BUDYNKU GOSPODARCZEGO NA POTRZEBY CENTRUM USŁUG SPOŁECZNYCH W WIĘCBORKU

WŁADYSŁAW SZYLING P.P.U.H. HURT-TRANS KAWIKO -

2026-09-04 12:08:29Z

„Zazielenienie infrastruktury miejskiej, dachów i murów”

Usługi Ogólnobudowlane i Handel Justyna Miesikowska 3 272 000 PLN

2026-09-04 11:59:59Z

„Rozbudowa drogi powiatowej nr 1030C relacji Cekcyn-Sokole Kuźnica na odcinku Cekcyn-Bysław od km 2+200 do km 4+180 Etap IV”

SOLO DUO Spółka z o.o. 4 633 060 PLN

2026-09-04 11:47:58Z

Budowa i modernizacja infrastruktury sportowej wraz z remontem i przebudową Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Lisewie

BETPOL BIS Dariusz Strzelecki -

2026-09-04 11:27:20Z

Przebudowa miejsc rekreacji w Gminie Więcbork

FIT PARK Sp. z o.o. -

2026-09-04 10:25:37Z

Przebudowa części budynku Zespołu Szkół nr 4 przy ul. Kaliskiej 108a we Włocławku w celu dostosowania do funkcji ukrycia – II postępowanie

Zakład Budowlany MS-BUD sp. z o.o. -

2026-09-04 10:17:03Z

Utwardzenie terenu wraz z odwodnieniem przy ul. Mostowej w Brodnicy

ALBUD Sp. z o.o. 333 228 PLN

2026-09-04 07:55:19Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 64 PLN Średnia: 1 525 157 PLN Max: 22 840 445 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
"Roboty Budowlane – Demontaż istniejącej platformy z szybem oraz budowa nowego szybu windowego wraz z montażem nowego dźwigu osobowego w budynku Przychodni - WSOZ im. T. Browicza w Bydgoszczy"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im Tadeusza Browicza

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000979188

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Św. Floriana 12

1.5.2.) Miejscowość: Bydgoszcz

1.5.3.) Kod pocztowy: 85-030

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.7.) Numer telefonu: 52 325 5682

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: a.renk@wsoz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wsoz.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

"Roboty Budowlane – Demontaż istniejącej platformy z szybem oraz budowa nowego szybu windowego wraz z montażem nowego dźwigu osobowego w budynku Przychodni - WSOZ im. T. Browicza w Bydgoszczy"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ac35aeeb-78fb-472c-86cc-4be76decd834

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00395205

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00020445/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 "Roboty Budowlane – Demontaż istniejącej platformy z szybem oraz budowa nowego szybu windowego wraz z montażem nowego dźwigu osobowego w budynku Przychodni - WSOZ im. T. Browicza w Bydgoszczy"

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.15.) Nazwa projektu lub programu

PODNIESIENIE JAKOŚCI I DOSTĘPNOŚCI USŁUG MEDYCZNYCH POPRZEZ MODERNIZACJĘ ORAZ DOPOSAŻENIE WOJEWÓDZKIEJ PRZYCHODNI DERMATOLOGICZNEJ I CHORÓB ZAKAŹNYCH” NR FEKP.06.09-IZ.00-0003/25 WSPÓŁFINANSOWANY Z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO W RAMACH PRIORYTETU 6.

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://wsoz-bydgoszcz.ezamawiajacy.pl/pn/WSOZ-BYDG/demand/313701/notice/public/details

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://wsoz-bydgoszcz.ezamawiajacy.pl/pn/WSOZ-BYDG/demand/313701/notice/public/details

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: patrz - SWZ

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: 022/14/2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Tak

4.1.14.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia:

Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

"Roboty Budowlane – Demontaż istniejącej platformy z szybem oraz budowa nowego szybu windowego wraz z montażem nowego dźwigu osobowego w budynku Przychodni - WSOZ im. T. Browicza w Bydgoszczy"
Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa zasadniczej bryły obiektu o zewnętrzny szyb dźwigu osobowego zlokalizowany w miejscu istniejącej – przeznaczonej do demontażu, platformy zewnętrznej, przy elewacji południowej, wymiana oraz montaż nowego dźwigu wraz z szybem windowym w Wojewódzkiej Przychodni Dermatologicznej i Chorób Zakaźnych przy ul. Kurpińskiego 5a z siedzibą w Bydgoszczy, zgodnie z dokumentacją techniczną będącą załącznikiem nr 3 do SWZ

4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45000000-7 - Roboty budowlane

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

42416100-6 - Windy

45313100-5 - Instalowanie wind

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45410000-4 - Tynkowanie

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 150 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin wykonania

4.3.6.) Waga: 20

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji

4.3.6.) Waga: 20

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, iż posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, na wartość co najmniej 350 000,00 PLN.
W przypadku Wykonawców, którzy wykażą kwotę ubezpieczenia w innej walucie niż PLN, Zamawiający przeliczy jej wartość według średniego kursu NBP z pierwszego dnia okresu objętego ubezpieczeniem.
4) zdolności technicznej lub zawodowej:
1. Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, należycie wykonał co najmniej:
- trzy roboty dotyczące realizacji montażu dźwigu osobowego albo osobowo-towarowego, która jest przystosowana do korzystania przez osoby z niepełnosprawnością o wartości co najmniej 300 tysięcy złotych brutto każda, wykonana zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończonych – załącznik nr 8 Wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonywane.
2.Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że dysponuje lub będzie dysponować:
a) osobą która będzie pełnić funkcję kierownika budowy posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, wpisaną na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego co jest potwierdzone zaświadczeniem wydanym przez tą izbę,
b) osobą która będzie pełnić funkcję kierownika robót elektrycznych posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, wpisaną na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego co jest potwierdzone zaświadczeniem wydanym przez tą izbę,
Uwaga:
Kierownik budowy powinien posiadać uprawnienia budowlane zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2026 r., poz. 524) oraz rozporządzeniem Ministra Transportu i Budownictwa w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów. Zgodnie z art. 12a ustawy Prawo budowlane samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, określone w art. 12 ust. 1 ustawy mogą również wykonywać osoby, których odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych. Regulację odrębną stanowią przepisy ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej.
Zamawiający dopuszcza połączenie wyżej wskazanych funkcji pod warunkiem spełnienia przez osobę łączącą te funkcje wszystkich warunków wymaganych dla poszczególnych funkcji.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

patrz rozdział XVI SWZ

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

patrz rozdział XXI SWZ

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-08 08:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://wsoz-bydgoszcz.ezamawiajacy.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-08 08:10

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-07

2026-08-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
18.08.2026
Termin składania ofert
11.09.2026 06:00
Rodzaj zamawiającego
1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45000000-7 - Roboty budowlane
45000000-7 (Roboty budowlane) 45220000-5 (Roboty inżynieryjne i budowlane) 45210000-2 (Roboty budowlane w zakresie budynków) 45300000-0 (Roboty instalacyjne w budynkach) 45316000-5 (Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych) 45310000-3 (Roboty instalacyjne elektryczne) 45311000-0 (Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych) 45111000-8 (Roboty w zakresie burzenia roboty ziemne) 45317000-2 (Inne instalacje elektryczne) 42416100-6 (Windy) 45313100-5 (Instalowanie wind) 45400000-1 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych) 45410000-4 (Tynkowanie) 45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach 45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne 45000000-7 - Roboty budowlane 45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych 45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne 45317000-2 - Inne instalacje elektryczne 42416100-6 - Windy 45313100-5 - Instalowanie wind 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych 45410000-4 - Tynkowanie

Okres realizacji

150 dni