Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 10.09.2026 07:00 (5 dni)

Roboty budowlane w ramach zagospodarowania poscaleniowego w obrębie Sterkowiec, gmina Brzesko.

Aktywny Roboty budowlane 2026/BZP 00407194

Numer referencyjny: ZDP.ZP.271.1.5.2026

Zamawiający

Zarząd Dróg Powiatowych w Brzesku

ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 6

32-800 Brzesko, Małopolskie

NIP: 8691656143

REGON: 851665249

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są: „Roboty budowlane w ramach zagospodarowania poscaleniowego w obrębie Sterkowiec, gmina Brzesko.” 2. Zamówienie obejmuje wykonanie budowy/przebudowy/remontu dróg wewnętrznych, rekultywacji, melioracji, przebudowy zjazdów oraz zabezpieczenia sieci uzbrojenia terenu. Zakres robót: 1) Wykonanie robót pomiarowych, wytyczenie tras dróg, rowów i obiektów inżynierskich. 2) Usunięcie drzew, pni, krzewów i poszycia oraz zdjęcie warstwy humusu. 3) Rozbiórkę istniejących nawierzchni, podbudów, przepustów, elementów betonowych i ogrodzeń kolidujących z inwestycją. 4) Wykonanie robót ziemnych, w tym wykopów, nasypów, korytowania, profilowania i zagęszczania podłoża. 5) Budowę, przebudowę i remont dróg oraz zjazdów, obejmujące wykonanie stabilizacji cementowej, podbudów i nawierzchni z kruszywa łamanego. 6) Wykonanie robót melioracyjnych i odwodnieniowych, w tym oczyszczenie i profilowanie rowów, budowę przepustów oraz umocnienie skarp, dna rowów, wlotów i wylotów. 7) Regulację studzienek kanalizacyjnych, zasuw wodociągowych i hydrantu oraz odtworzenie ogrodzenia. 8) Wykonanie robót rekultywacyjnych, obejmujących uporządkowanie i wyrównanie terenów rolnych, rozplantowanie humusu, orkę oraz przygotowanie gruntów do użytkowania rolniczego. 9) Przebudowę i zabezpieczenie infrastruktury telekomunikacyjnej, w tym rurociągów kablowych i kabli światłowodowych, wraz z wykonaniem złączy, pomiarów, odbiorów i dokumentacji powykonawczej. 10) Zabezpieczenie istniejących sieci gazowej i wodociągowej rurami ochronnymi, wraz z robotami ziemnymi, wykonaniem podsypek, oznakowaniem tras, zasypaniem wykopów i nadzorem branżowym

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Okres gwarancji 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Małopolskie — na podstawie 44 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg)

Najniższa cena

68 880 PLN

Średnia cena

1 376 985 PLN

Najwyższa cena

6 454 422 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Zakład Robót Drogowych DUKT Sp. z o.o. Nowiny 2 68 880 PLN 68 880 PLN
Świerkosz Zbigniew Usługi Sprzętem Zmechanizowanym (Usługi Sprzętem Zmechanizowanym S. C. Świerkosz Mariusz, Zbigniew, Grzegorz) Stryszawa 2 942 841 PLN 942 841 PLN
SPAW-TOR Sp. z o.o. spółka komandytowa Kraków 2 2 315 580 PLN 2 315 580 PLN
Przedsiębiorstwo Drogowe WOJTRANS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Jędrzejów 2 266 837 PLN 266 837 PLN
BERGER BAU POLSKA SP Z O.O. Wrocław 2 1 241 557 PLN 2 483 114 PLN
PRODiM Sp. z o.o. Kraków 2 940 701 PLN 940 701 PLN
P.P.H.U. BUD-RYS Łukasz Bazior Miechów 2 329 145 PLN 658 289 PLN
PRODiM Spółka z o.o., Kraków 1 1 129 743 PLN 1 129 743 PLN
REJON ROBÓT DROGOWYCH DROG-BUD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Alwernia 1 1 034 983 PLN 1 034 983 PLN
Aarsleff Sp. z o. o. Warszawa 1 1 597 221 PLN 1 597 221 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Przebudowa drogi gminnej 270296K (ul. Klimkowicza) na odcinku w km 0+000,00 – km 0+265,50 w Gorlicach w miejscowości Gorlice, Miasto Gorlice

Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe „GODROM” Sp. z o.o. -

2026-09-02 10:44:44Z

Zapewnienie ciągłości ruchu rowerowego wzdłuż ul. Prądnickiej na wysokości przystanku „Nowy Kleparz 09” i wykonanie połączenia rowerowego przez Park Kleparski – Program Budowy Ścieżek Rowerowych.

Wanta Sp. z o. o. 348 524 PLN

2026-09-02 05:28:48Z

Remont drogi gminnej nr 440531K, na odcinku w km 0+00,00-1+150,00 w miejscowości Naprawa, Gmina Jordanów

Świerkosz Zbigniew Usługi Sprzętem Zmechanizowanym (Usługi Sprzętem Zmechanizowanym S. C. Świerkosz Mariusz, Zbigniew, Grzegorz) -

2026-09-01 11:49:05Z

Budowa drogi gminnej w km od 0+000,00 do km 0+152,01 (sięgacz w km od 0+000,00 do km 0+155,43), w miejscowości Filipowice, Gmina Krzeszowice.

REJON ROBÓT DROGOWYCH DROG-BUD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 1 034 983 PLN

2026-08-24 12:09:56Z

Rozbudowa drogi powiatowej Zubrzyca-Sidzina-Bystra-Łętownia 1677K w km od 12+540,59 do km 12+744,98 w miejscowości Sidzina, Powiat Suski

Aarsleff Sp. z o. o. 1 597 221 PLN

2026-08-21 06:59:16Z

Przebudowa drogi powiatowej nr 1219K Książ Mały - Zaryszyn - Nawarzyce w km 0+192.60 do km 0+492.60, dł.0,300.00 km w miejscowości Książ Mały, gm. Książ Wielki.

Przedsiębiorstwo Drogowe WOJTRANS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością -

2026-08-20 08:17:46Z

„Przebudowa drogi gminnej 250110K w km 0+000,00 od 0+755,00 w miejscowości Tworkowa, Gmina Czchów”.

Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe Spółka Akcyjna -

2026-08-18 11:10:25Z

Modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych w miejscowościach Czubrowice i Szklary, Gmina Jerzmanowice-Przeginia

Boltech Sp. z o.o. 604 706 PLN

2026-08-18 10:06:29Z

Przebudowa drogi gminnej nr 341568K Krasne Lasocice - Łączki w km 0+000-0+513 w miejscowości Krasne-Lasocice, Gmina Jodłownik

Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe JANDA Janina Duda 1 307 000 PLN

2026-08-06 08:31:00Z

Wyniesienie tarczy skrzyżowania al. Grottgera z ul. Kujawską wraz z przejściem dla pieszych

Citybruk Skopek sp.k 708 457 PLN

2026-08-04 09:55:13Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 54 780 PLN Średnia: 1 176 253 PLN Max: 11 923 076 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Roboty budowlane w ramach zagospodarowania poscaleniowego w obrębie Sterkowiec, gmina Brzesko.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Powiatowych w Brzesku

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851665249

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 6

1.5.2.) Miejscowość: Brzesko

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-800

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargizdp@powiatbrzeski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zdp.powiatbrzeski.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność

Zarządzanie drogami powiatowymi

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Roboty budowlane w ramach zagospodarowania poscaleniowego w obrębie Sterkowiec, gmina Brzesko.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e573f9fc-cca3-4929-9c1b-5a80d34625f1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00407194

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00003271/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Roboty budowlane w ramach zagospodarowania poscaleniowego w obrębie Sterkowiec, gmina Brzesko

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e573f9fc-cca3-4929-9c1b-5a80d34625f1

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: 1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl.
2. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Udział Wykonawcy w postępowaniu, w tym złożenie oferty wymaga posiadania przez Wykonawcę:
kwalifikowanego podpisu elektronicznego, wystawionego przez dostawcę kwalifikowanej usługi zaufania, o którym mowa w ustawie 5 września 2016 r. o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej (Dz.U.2024.1725 t.j.) lub;
podpisu (profilu) zaufanego, o którym mowa w ustawie z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz.U.2025.1703 t.j.) lub;
podpisu osobistego (e-dowodu), o którym mowa w ustawie z dnia 6 sierpnia 2010 r. o dowodach osobistych (Dz.U.2025.1753 t.j)
Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.
Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania.
Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopią elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej (cyfrowe odwzorowania) musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych.
Dokumenty elektroniczne, o których mowa w § 2 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych i przekazuje się jako załączniki.
Informacje, oświadczenia lub dokumenty, inne niż wymienione w § 2 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, przekazywane w postępowaniu sporządza się w postaci elektronicznej:
w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności (i przekazuje się jako załącznik), lub
jako tekst wpisany bezpośrednio do wiadomości przekazywanej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej (np. w treści wiadomości e-mail lub w treści „Formularza do komunikacji”).
Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”).
Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia.
Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce „Komunikacja”.
Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 25 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).
15. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia.
16. W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Zgłoś problem”.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że:
administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Zarząd Dróg Powiatowych w Brzesku, ul. Stefana Wyszyńskiego 6, 32-800 Brzesko.;
w sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony P. Artur Kuchno pocztą elektroniczną na adres e-mail: artur.kuchno@gmail.com, tel. 501 172 741.
Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu prowadzenia przedmiotowego postępowania p.n.: „Roboty budowlane w ramach zagospodarowania poscaleniowego w obrębie Sterkowiec, gmina Brzesko.” o udzielenie zamówienia publicznego oraz zawarcia umowy, a podstawą prawną ich przetwarzania jest obowiązek prawny stosowania sformalizowanych procedur udzielania zamówień publicznych spoczywający na Zamawiającym;
odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ustawy Pzp;
Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia oraz przez dalszy okres wymagany odrębnymi przepisami w szczególności dotyczącymi przechowywania dokumentacji związanej z projektem finansowanym ze środków UE lub budżetu Państwa oraz przez okres wskazany w Jednolitym Rzeczowym Wykazie Akt, a jeśli Pana/Pani oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza dane osobowe będą przetwarzane ponadto przez cały okres obowiązywania umowy oraz przez dalszy okres niezbędny do ewentualnego dochodzenia roszczeń i obowiązkowego przechowywania przez administratora dokumentacji księgowej;
obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;
w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Posiada Pan/Pani:
- na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
- na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania lub uzupełnienia Pani/Pana danych osobowych, przy czym skorzystanie z prawa do sprostowania lub uzupełnienia nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników.
- na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO, przy czym prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego, a także nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia.
- prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
nie przysługuje Pani/Panu:
- w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
- prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
- na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
Zamawiający przypomina o ciążącym na Pani/Panu obowiązku informacyjnym wynikającym z art. 14 RODO względem osób fizycznych, których dane przekazane zostaną Zamawiającemu w związku z prowadzonym postępowaniem i które Zamawiający pośrednio pozyska od wykonawcy biorącego udział w postępowaniu, chyba że ma zastosowanie co najmniej jedno z wyłączeń, o których mowa w art. 14 ust. 5 RODO

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZDP.ZP.271.1.5.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.5.) Wartość zamówienia: 3564183,99 PLN

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są: „Roboty budowlane w ramach zagospodarowania poscaleniowego w obrębie Sterkowiec, gmina Brzesko.”
2. Zamówienie obejmuje wykonanie budowy/przebudowy/remontu dróg wewnętrznych, rekultywacji, melioracji, przebudowy zjazdów oraz zabezpieczenia sieci uzbrojenia terenu.
Zakres robót:
1) Wykonanie robót pomiarowych, wytyczenie tras dróg, rowów i obiektów inżynierskich.
2) Usunięcie drzew, pni, krzewów i poszycia oraz zdjęcie warstwy humusu.
3) Rozbiórkę istniejących nawierzchni, podbudów, przepustów, elementów betonowych i ogrodzeń kolidujących z inwestycją.
4) Wykonanie robót ziemnych, w tym wykopów, nasypów, korytowania, profilowania i zagęszczania podłoża.
5) Budowę, przebudowę i remont dróg oraz zjazdów, obejmujące wykonanie stabilizacji cementowej, podbudów i nawierzchni z kruszywa łamanego.
6) Wykonanie robót melioracyjnych i odwodnieniowych, w tym oczyszczenie i profilowanie rowów, budowę przepustów oraz umocnienie skarp, dna rowów, wlotów i wylotów.
7) Regulację studzienek kanalizacyjnych, zasuw wodociągowych i hydrantu oraz odtworzenie ogrodzenia.
8) Wykonanie robót rekultywacyjnych, obejmujących uporządkowanie i wyrównanie terenów rolnych, rozplantowanie humusu, orkę oraz przygotowanie gruntów do użytkowania rolniczego.
9) Przebudowę i zabezpieczenie infrastruktury telekomunikacyjnej, w tym rurociągów kablowych i kabli światłowodowych, wraz z wykonaniem złączy, pomiarów, odbiorów i dokumentacji powykonawczej.
10) Zabezpieczenie istniejących sieci gazowej i wodociągowej rurami ochronnymi, wraz z robotami ziemnymi, wykonaniem podsypek, oznakowaniem tras, zasypaniem wykopów i nadzorem branżowym

4.2.6.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1. Zamawiający będzie kierował się przy wyborze oferty najkorzystniejszej następującymi kryteriami:

Cena ( C ) – 60 % ( maksymalna liczba punktów 60 ) - oferta z najniższą ceną za wykonanie zamówienia albo jej korektą dokonaną w trybie i na warunkach określonych w art. 223 ust.2
Deklarowany okres gwarancji ( G ) – 40 % ( maksymalna liczba punktów 40 )

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60,00

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji

4.3.6.) Waga: 40,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie stawia warunku

2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający nie stawia warunku

3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie stawia warunku

4. zdolności technicznej lub zawodowej:
Zamawiający uzna, że wykonawca spełnia warunek w zakresie jeżeli:
a) w okresie ostatnich 5-ciu lat, liczonych od dnia w którym upływa termin składania ofert, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie co najmniej jedno (1) zadanie o wartości co najmniej 2 500 000,00 zł brutto polegające na budowie, przebudowie, rozbudowie, remoncie drogi publicznej, rekultywacji gruntów obejmujących budowę dróg dojazdowych, w zakresie stanowiącym przedmiot zamówienia.
b) dysponuje minimum 1 osobą posiadającą:
- uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności drogowej.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

Do złożenia oferty wymagane jest również złożenie kosztorysu ofertowego stanowiącego załącznik nr 1.1.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

1. Wykonawca przystępujący do postępowania jest zobowiązany, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium w kwocie: 50 000,00 zł (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100).
2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2. Ustawy Pzp.
3. Wadium może być wnoszone według wyboru wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach:
a) pieniądzu,
b) gwarancjach bankowych,
c) gwarancjach ubezpieczeniowych,
d) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U.2025.98 t.j.)
4. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na poniżej wskazany rachunek bankowy Zamawiającego: PKO BP nr 33 1020 2892 0000 5202 0678 1712 z dopiskiem na przelewie: „Wadium do przetargu nr ZDP.ZP.271.1.5.2026”
5. W przypadku wnoszenia przez Wykonawcę wadium w formie określonej w ust. 3 litera „b”-„d” zobowiązany jest on dostarczyć Zamawiającemu oryginał właściwego dokumentu poręczenia lub gwarancji, w postaci elektronicznej.
6. Zwrot wadium nastąpi na zasadach określonych w art. 98 ustawy PZP.

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia zobowiązani są do ustanowienia pełnomocnika. Dokument pełnomocnictwa, z treści którego będzie wynikało umocowanie do reprezentowania w postępowaniu o udzielenie zamówienia tych wykonawców należy załączyć do oferty.
Pełnomocnictwo powinno być załączone do oferty i powinno zawierać w szczególności wskazanie:
- postępowania o zamówienie publiczne, którego dotyczy,
- wszystkich wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia wymienionych z nazwy z określeniem adresu siedziby,
- ustanowionego pełnomocnika oraz zakresu jego umocowania.
Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnieniu warunków udziału składa wykonawca/każdy spośród wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku oświadczenie potwierdza brak podstaw wykluczenia wykonawcy oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, spośród których tylko jeden spełnia warunek dotyczący zdolności, są zobowiązani dołączyć do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane wykonają poszczególni wykonawcy.
Wzór oświadczenia o którym mowa w art.117 ust.4 PZP stanowi załącznik nr 4 do SWZ

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Szczegółowe warunki zmiany umowy zostały określone w załączniku do SWZ - projektowane postanowienia umowy

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-10 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia. Instrukcja składania ofert dostępna jest na stronie https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Centrum pomocy” – kafelek „Oferty, wnioski, prace konkursowe”.

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-10 09:15

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

Wykonawca, którego oferta została wybrana zobowiązany jest do wniesienia przed zawarciem umowy zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5 % ceny całkowitej (brutto) podanej w ofercie.
2026-08-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
26.08.2026
Termin składania ofert
10.09.2026 07:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233000-9 (Roboty w zakresie konstruowania fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad dróg) 45100000-8 (Przygotowanie terenu pod budowę) 45111200-0 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne) 45231000-5 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych) 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne 45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

Okres realizacji

10 miesiące