Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 10.09.2026 07:00 (5 dni)

Roboty budowlane w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Kilińskiego przy ul. Św. Jadwigi 1A w Oleśnicy

Aktywny Roboty budowlane 2026/BZP 00408806

Numer referencyjny: MT.481.13.2026

Zamawiający

GMINA MIASTO OLEŚNICA - ZAKŁAD BUDYNKÓW KOMUNALNYCH W OLEŚNICY

ul. Wojska Polskiego 13

56-400 Oleśnica, Dolnośląskie

NIP: 9111905588

REGON: 931022162

Opis przedmiotu zamówienia

Zakres prac dla zadania 1: Wykonanie napraw rys i pęknięć w ścianach zewnętrznych budynku, - Prace tynkarskie – naprawa tynków zewnętrznych, - Wykonanie powłok malarskich, - Naprawa i odtworzenie ubytków detali architektonicznych, - Renowacja drewnianych elementów konstrukcji dachu widoczne na -elewacjach, - Wymiana obróbek blacharskich, - Wymiana systemu odwodnienia dachów (rynny i rury spustowe), - Wymiana lub renowacja krat okiennych, - Renowacja istniejącej zewnętrznej, drewnianej stolarki drzwiowej, - Renowacja balustrad zewnętrznych przy budynku nr 7 od strony dziedzińca, Szczegółowy opis i zakres robót przedstawiono w dokumentacji technicznej (PW) oraz przedmiarach robót. UWAGI: • Roboty należy wykonywać z uwzględnieniem, że prace będą wykonywane w trakcie roku szkolnego. Podczas prowadzenia robót budowlanych, zajęcia szkolne będę odbywały się w normalnym trybie. Wykonawca przy planowaniu robót budowlanych powinien to uwzględnić. • Po stronie Wykonawcy jest opracowanie i zatwierdzenie projektu organizacji ruchu, koszty zajęcia pasa drogowego dla prac prowadzonych na elewacjach budynków od strony ul. Bolesława Prusa. • Zamawiający wymaga, aby w pierwszej kolejności zrealizować roboty budowlane związane z wykonaniem elewacji od strony ulicy Bolesława Prusa.

Kryteria oceny ofert

Część 1

Cena 60%
okres gwarancji i rękojmi 40%

Część 2

Cena 60%
okres gwarancji i rękojmi 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Dolnośląskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45000000-7 - Roboty budowlane)

Najniższa cena

35 PLN

Średnia cena

1 954 497 PLN

Najwyższa cena

25 947 765 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Kontrapost Konserwacja Zabytków Urszula Girtler Witoszyn 4 - -
Robert Linkiewicz RLD Instalacje Siedlęcin 3 149 633 PLN 448 900 PLN
TEL-BRUK Radosław Telenga Częstochowa 2 - -
STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o. Wrocław 2 6 229 235 PLN 6 229 235 PLN
PBHU Progres Piotr Pasturczak Wałbrzych 2 1 360 839 PLN 1 360 839 PLN
MG-TECH Inżynieria Lądowa Mariusz Gałkowski Jeżów Sudecki 2 742 501 PLN 742 501 PLN
WASROB Sp. z o.o. Grodków 2 - -
Firma Ogólnobudowlana Robert Matyszczyk Wolibórz 90/2 2 970 774 PLN 1 941 548 PLN
Usługi Transportowe i Roboty Ziemne Tomasz Bartków Przeworno 2 182 040 PLN 182 040 PLN
Arkadiusz Mika Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe "DOMAX" Boronów 1 3 941 093 PLN 3 941 093 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Wykonywanie remontów w zakresie ogólnobudowlanym na terenie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu w budynkach przy ul. Borowskiej

DEVPOL Sp. z o.o. 64 PLN

2026-09-04 07:11:52Z

Budowa boiska wielofunkcyjnego w Krzekotówku

Anmed sp zo.o. 1 352 133 PLN

2026-09-04 07:04:15Z

Przebudowa rowów melioracyjnych w sołectwie Gębczyce na terenie Gminy Strzelin

Usługi Transportowe i Roboty Ziemne Tomasz Bartków 182 040 PLN

2026-09-04 06:38:29Z

Zamówienie podobne na Przebudowę drogi powiatowej nr 1941D, w ciągu ul. Głównej w Świętej Katarzynie w zakresie budowy drogi dla pieszych-powt.podob.robót.bud. dla zam. nr SP-PZP.272.2.84.2025.KJ.II

NOBILIS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 101 000 PLN

2026-09-03 14:13:43Z

Budowa oświetlenia ul. Źródlanej w Gościęcicach

ITINET Robert Wojniusz -

2026-09-03 13:08:29Z

Remont chodnika przy ul. H. Sienkiewicza w Strzelinie (od ul. Bolka I Świdnickiego do ul. Ogrodowej)

Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Waldemar Ginter -

2026-09-03 13:06:34Z

Budowa odwodnienia ul. Pogodnej w Gęsińcu

Usługi Transportowe i Roboty Ziemne Tomasz Bartków -

2026-09-03 13:04:41Z

Przebudowa i doposażenie istniejącego placu zabaw przy ul. Osiedle Robotnicze w Jeleniej Górze w ramach zadania pn.: „Plac Radości – Osiedle Robotnicze”

ŻELBET SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 295 800 PLN

2026-09-03 13:00:27Z

Wymiana nawierzchni placu zabaw na terenie SP nr 5 w Strzelinie

WERAN Sp. z o.o. -

2026-09-03 12:37:45Z

Modernizacja kompleksu sportowego "Moje Boisko - ORLIK 2012" w Twardogórze poprzez modernizację boiska piłkarskiego oraz termomodernizacja budynku zaplecza szatniowo-sanitarnego w Twardogórze

DABRO-BAU FHU PAWEŁ DĄBROWSKI 1 049 000 PLN

2026-09-03 12:16:51Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 64 PLN Średnia: 1 191 734 PLN Max: 15 751 688 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Roboty budowlane w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Kilińskiego przy ul. Św. Jadwigi 1A w Oleśnicy

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIASTO OLEŚNICA - ZAKŁAD BUDYNKÓW KOMUNALNYCH W OLEŚNICY

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931022162

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Wojska Polskiego 13

1.5.2.) Miejscowość: Oleśnica

1.5.3.) Kod pocztowy: 56-400

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zbk.olesnica.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.bip.zbk.olesnica.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Roboty budowlane w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Kilińskiego przy ul. Św. Jadwigi 1A w Oleśnicy

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6d893646-6b0d-49dc-a117-a0587ccde400

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00408806

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00050838/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.10 Roboty budowlane w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Kilińskiego przy ul. Św. Jadwigi 1A w Oleśnicy

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://josephine.proebiz.com/pl/

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu platformy JOSEPHINE
https://josephine.proebiz.com/pl/, z zastrzeżeniem, że złożenie oferty następuje wyłącznie przy użyciu platformy JOSEPHINE https://josephine.proebiz.com/pl
W wyjątkowych sytuacjach komunikacja z Wykonawcami może nastąpić poprzez email:przetargi@zbk.olesnica.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Komputer musi być podłączony do Internetu. Dla sprawnego udziału w Systemie Josephine przeznaczonego do elektronicznego składania ofert i elektronicznej, komunikacji w zamówieniach publicznych należy zainstalować jedną z przeglądarek internetowych Mozilla Firefox 13.0 i wyższą
(https://firefox.com), Google Chrome (https://google.com/chrome) lub Internet Explorer wersję 11.0 i wyższą (https://microsoft.com/).
Konieczne jest włączenie obsługi javascript i plików cookie w przeglądarce. Instrukcję w jaki sposób włączyć obsługę plików cookie w przeglądarce internetowej można znaleźć pod adresem https://proebiz.com/pl/support. Możesz również wykonać test przeglądarki, który znajduje się w sekcji SUPPORT w stopce JOSEPHINE.W zamówieniach publicznych, w których wymagany jest podpis elektroniczny, Wykonawca musi posiadać ważny podpis elektroniczny oparty na kwalifikowanym certyfikacie spełniającym
wymagania rozporządzenia (UE) nr 910/2014 Parlamentu Europejskiego i Rady Europy oraz odpowiednich przepisów państwowych.
Podpisy elektroniczne oparte na kwalifikowanym certyfikacie są wystawiane przez kwalifikowanych dostawców usług w poszczególnych państwach członkowskich UE.Wykonawca ma w środowisku oprogramowania JOSEPHINE możliwość dodać do swoich wiadomości dokumenty elektroniczne (pliki). W przypadku komunikacji niezaszyfrowanej całkowita maksymalna objętość
danych wynosi 500 MB, dla komunikacji szyfrowanej 300 MB. Maksymalna wielkość oznacza całkowitą objętość danych `wykonawcy w ramach prowadzonej operacji.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Klauzula RODO zgodnie z SWZ

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Klauzula RODO zgodnie z SWZ

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: MT.481.13.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 2

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres prac dla zadania 1:
Wykonanie napraw rys i pęknięć w ścianach zewnętrznych budynku,
- Prace tynkarskie – naprawa tynków zewnętrznych,
- Wykonanie powłok malarskich,
- Naprawa i odtworzenie ubytków detali architektonicznych,
- Renowacja drewnianych elementów konstrukcji dachu widoczne na -elewacjach,
- Wymiana obróbek blacharskich,
- Wymiana systemu odwodnienia dachów (rynny i rury spustowe),
- Wymiana lub renowacja krat okiennych,
- Renowacja istniejącej zewnętrznej, drewnianej stolarki drzwiowej,
- Renowacja balustrad zewnętrznych przy budynku nr 7 od strony dziedzińca,
Szczegółowy opis i zakres robót przedstawiono w dokumentacji technicznej (PW) oraz przedmiarach robót.
UWAGI:
• Roboty należy wykonywać z uwzględnieniem, że prace będą wykonywane w trakcie roku szkolnego. Podczas prowadzenia robót budowlanych, zajęcia szkolne będę odbywały się w normalnym trybie. Wykonawca przy planowaniu robót budowlanych powinien to uwzględnić.
• Po stronie Wykonawcy jest opracowanie i zatwierdzenie projektu organizacji ruchu, koszty zajęcia pasa drogowego dla prac prowadzonych na elewacjach budynków od strony ul. Bolesława Prusa.
• Zamawiający wymaga, aby w pierwszej kolejności zrealizować roboty budowlane związane z wykonaniem elewacji od strony ulicy Bolesława Prusa.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami:
Kryterium 1: cena (C) – 60%;
Kryterium 2: okres gwarancji i rękojmi (G) – 40%

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: okres gwarancji i rękojmi

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla ZADANIA NR 2: Modernizacja termiczna ostatniej kondygnacji budynku 1A Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Kilińskiego w przy ul. Św. Jadwigi 1A w Oleśnicy.
W ramach zadania prowadzone będą roboty budowlane polegające na termomodernizacji ścian zewnętrznych od wewnątrz oraz przestrzeni ogrzewanych na poddaszu docieplane od zewnętrznej strony poddasza nieużytkowego. Przy wykonywaniu prac związanych z termomodernizacją należy wykonać zmianę lokalizacji grzejników ze względu na wykonanie docieplenia oraz odmalowanie pomieszczeń (gładź gipsowa + gruntowanie + dwukrotne malowanie farbą). W obrębie pomieszczeń komunikacyjnych wykonać dodatkową warstwę za pomocą tapety natryskowej do wysokości 150 cm.
Szczegółowy opis i zakres robót przedstawiono w dokumentacji technicznej oraz przedmiarach robót.
Zgodnie z zapisami w projekcie technicznym (projekt architektoniczno-budowlany pkt. 14), dopuszcza się stosowanie odmiennych materiałów lub rozwiązań przy zachowaniu charakterystyk i parametrów nie gorszych niż proponowane w projekcie oraz zachowanie projektowanej kolorystyki (po akceptacji projektanta i Inwestora) np. zmiana technologii docieplenia ścian (w projekcie wskazano system dla części ścian docieplenie bloczkami/płytami Multipor – dopuszcza się system PIR GK).

UWAGI:
• Roboty należy wykonywać z uwzględnieniem, że prace będą wykonywane w trakcie roku szkolnego. Podczas prowadzenia robót budowlanych, zajęcia szkolne będę odbywały się w normalnym trybie. Wykonawca przy planowaniu robót budowlanych powinien to uwzględnić.
• Wykonawca musi przewidzieć koszty realizacji robót w sezonie zimowym, przy czynnej w obiekcie instalacji grzewczej.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: od 2026-12-01 do 2027-02-12

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: okres gwarancji i rękojmi

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

ZADANIE NR 1
Spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące dla Zadania 1 – Remont elewacji budynków 7, 8, 9, 1A Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Kilińskiego przy ul. Św. Jadwigi 1A w Oleśnicy.
1. zdolności do występowania w obrocie prawnym:
Działalność prowadzona na potrzeby wykonania przedmiotu zamówienia nie wymaga zdolności do występowania w obrocie gospodarczym
2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający nie definiuje warunku udziału w tym zakresie
3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie definiuje warunku udziału w tym zakresie zdolności technicznej lub zawodowej:
4. Wykonawca winien wykazać, że wykonał zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończył, w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie:
• dwie roboty budowlane na kwotę, co najmniej 400 000,00 zł brutto każda z nich:
- polegająca na remoncie, konserwacji lub odrestaurowaniu elewacji budynku wpisanego do rejestru zabytków lub ujętego w gminnej ewidencji zabytków
lub
• jedna robota budowlana na kwotę, co najmniej 800 000,00 zł brutto:
- polegająca na remoncie, konserwacji lub odrestaurowaniu elewacji budynku wpisanego do rejestru zabytków lub ujętego w gminnej ewidencji zabytków.
Spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące dla Zadanie nr 2 – Modernizacja termiczna ostatniej kondygnacji budynku 1A Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Kilińskiego przy
ul. Św. Jadwigi 1A w Oleśnicy.
ZADANIE NR 2
1. zdolności do występowania w obrocie prawnym:
Działalność prowadzona na potrzeby wykonania przedmiotu zamówienia nie wymaga zdolności do występowania w obrocie gospodarczym
2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający nie definiuje warunku udziału w tym zakresie
3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie definiuje warunku udziału w tym zakresie
4.zdolności technicznej lub zawodowej:
Wykonawca winien wykazać, że wykonał zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończył, w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie:
• dwie roboty budowlane na kwotę, co najmniej 180 000,00 zł brutto każda z nich:
- polegającej na termomodernizacji poddaszy/ścian od wewnętrznej strony wraz z jego dociepleniem w budynku użyteczności publicznej lub budynku wielorodzinnym
lub
• jedna robota budowlana na kwotę, co najmniej 300 000,00 zł brutto:
- polegającej na termomodernizacji poddaszy/ścian od wewnętrznej strony wraz z jego dociepleniem w budynku użyteczności publicznej lub budynku wielorodzinnym.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 1. Do oferty każdy Wykonawca dołącza oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu, spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, w zakresie
wskazanym przez Zamawiającego – Załącznik nr 4 do SWZ. Oświadczenie to, stanowi dowód potwierdzający brak podstaw do wykluczenia, spełnienie warunków udziału w postępowaniu, odpowiednio na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe. 1) W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez
Wykonawców, oświadczenie, o którym mowa powyżej, składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 2) (jeżeli dotyczy) Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem, o którym mowa powyżej , także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 5 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych, aktualnych na dzień ich złożenia:
1) oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji,
2) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;
3) potwierdzających spełnianie przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznej i zawodowej:
a) wykazu robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat od dnia w którym upływa termin składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty;

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

Zamawiający żąda od wykonawców wniesienia wadium w wysokości:
Zadanie nr 1: 11.400,00 zł
1. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 uPzp.
2. Przedłużenie terminu związania ofertą jest dopuszczalne tylko z jednoczesnym przedłużeniem okresu ważności wadium
albo, jeżeli nie jest to możliwe, z wniesieniem nowego wadium na przedłużony okres związania ofertą.
3. Wadium może być wnoszone według wyboru wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach:
4. pieniądzu;
5. gwarancjach bankowych;
6. gwarancjach ubezpieczeniowych;
7. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2019 r. poz. 310, 836 i 1572)
8. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego:
Zakład Budynków Komunalnych w Oleśnicy
BANK SPÓŁDZIELCZY W OLEŚNICY
53 9584 0008 2001 0008 4084 0004
z dopiskiem: wadium do postępowania nr MT.481.13.2026

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie niniejszego zamówienia. Wykonawcy występujący wspólnie (np. spółki cywilne, konsorcja), zgodnie z art. 58 ust. 2 uPzpz obowiązani są ustanowić pełnomocnika do reprezentowania Wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.Wszelka korespondencja oraz rozliczenia prowadzone będą wyłącznie z podmiotem występującym jako Pełnomocnik. Dokument ten winien być opatrzony przez osobę/osoby uprawnioną(-e) do jego udzielenia
tj. zgodnie z formą reprezentacji każdego z Wykonawców kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. W przypadku wspólników spółki cywilnej dopuszczalne jest przedłożenie umowy spółki cywilnej, z której wynika zakres i sposób reprezentacji, a w przypadku konsorcjum przedłożenie umowy konsorcjum. Ustęp 1 powyżej stosuje się. Wykaz dokumentów składanych wraz z ofertą, w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzieleniem zamówienia,został określony w rozdziale 7 ust. 1 SWZ, a w przypadku podmiotowych środków dowodowych,
składanych na wezwanie Zamawiającego, określa rozdział 7 ust. 5 SWZ

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Jako odrębny Załącznik nr 3 do SWZ Zamawiający zamieścił wzór umowy, który określa warunki realizacji przedmiotu zamówienia. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym w art. 454-455 uPzp oraz wskazanym we wzorze umowy

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-10 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://josephine.proebiz.com/pl/

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-10 10:00

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-09

2026-08-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
26.08.2026
Termin składania ofert
10.09.2026 07:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45000000-7 - Roboty budowlane
45000000-7 (Roboty budowlane) 45443000-4 (Roboty elewacyjne) 45440000-3 (Roboty malarskie i szklarskie) 45450000-6 (Roboty budowlane wykończeniowe pozostałe) 45453000-7 (Roboty remontowe i renowacyjne) 45443000-4 - Roboty elewacyjne 45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie 45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

Okres realizacji

6 miesiące