Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 10.09.2026 10:00 (4 dni)

„Rowerowe Miasteczko Ruchu Drogowego w ramach budżetu obywatelskiego ”

Aktywny Roboty budowlane 2026/BZP 00408653

Numer referencyjny: ZP.271.15.2026.GKM

Zamawiający

Gmina Miejska Aleksandrowa Kujawskiego

Słowackiego 8

87-700 Aleksandrów Kujawski, Kujawsko-pomorskie

NIP: 8911558917

REGON: 910866382

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie utwardzenia na działce nr 2202 obręb Aleksandrów Kujawski w ramach zadania pn.: „Rowerowe Miasteczko Ruchu Drogowego w ramach budżetu obywatelskiego”. 2. Zakres prac obejmuje m.in.: 1) roboty przygotowawcze; 2) roboty ziemne; 3) wykonanie utwardzenia z kostki brukowej bezfazowej gr. 8 cm w kolorach grafitowym oraz żółtym; 4) urządzenie terenów zielonych przez ułożenie warstwy humusu; 5) ustawienie obrzeży betonowych; 6) zakup i montaż pionowych znaków drogowych, oznakowania; 7) wykonanie oznakowania poziomego jezdni; 8) wykonanie inwentaryzacji powykonawczej.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
okres udzielonej gwarancji 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Kujawsko-pomorskie — na podstawie 6 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45113000-2 - Roboty na placu budowy)

Najniższa cena

349 000 PLN

Średnia cena

713 065 PLN

Najwyższa cena

1 051 380 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Włocławskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. Nowa Wieś 1 1 051 380 PLN 1 051 380 PLN
FHU "Krzyś" Krzysztof Wiśniewski Jaranowo 1 738 816 PLN 738 816 PLN
BUDMAR MAREK SIEMBAB, TORUŃ 1 349 000 PLN 349 000 PLN
SZOP Sp. z o. o. Bydgoszcz 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 25 przetargów

Min: 28 638 PLN Średnia: 482 546 PLN Max: 3 974 587 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
„Rowerowe Miasteczko Ruchu Drogowego w ramach budżetu obywatelskiego ”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Aleksandrowa Kujawskiego

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 910866382

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Słowackiego 8

1.5.2.) Miejscowość: Aleksandrów Kujawski

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-700

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL619 - Włocławski

1.5.7.) Numer telefonu: 542826820

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@aleksandrowkujawski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://mst-aleksandrow-kujawski.rbip.mojregion.info/8/strona-glowna-bip.html

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Rowerowe Miasteczko Ruchu Drogowego w ramach budżetu obywatelskiego ”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-523bc730-6369-4fbf-8e18-0736297ab436

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00408653

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00055273/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.17 Rowerowe Miasteczko Ruchu Drogowego w ramach budżetu obywatelskiego

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/aleksandrowkujawski

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/aleksandrowkujawski

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Komunikacja w postępowaniu o
udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub konkursie, wymiana
informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym a Wykonawcą, z uwzględnieniem wyjątków
określonych w ustawie Pzp, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Przez środki komunikacji elektronicznej
rozumie się środki komunikacji elektronicznej zdefiniowane w ustawie z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą
elektroniczną (Dz. U. z 2020 r. poz. 344).
2. Ofertę, oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 p.z.p., podmiotowe środki dowodowe, pełnomocnictwa, zobowiązanie
podmiotu udostępniającego zasoby sporządza się w postaci elektronicznej, w ogólnie dostępnych formatach danych, w
szczególności w formatach .txt, .rtf, .pdf, .doc, .docx, .odt. Ofertę, a także oświadczenie o jakim mowa w Rozdziale X ust. 1 SWZ
składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (kwalifikowany podpis elektroniczny) lub w postaci elektronicznej
opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): 1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu
Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w
związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz
uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwanym dalej „RODO”) informujemy, że: 1) administratorem Pani/Pana
osobowych jest Urząd Miejski Aleksandrowa Kujawskiego
reprezentowany przez Burmistrza
Miasta, z siedzibą w Aleksandrowie Kujawskim przy ul. Słowackiego 8, Aleksandrów Kujawski, z którą
można kontaktować się pisemnie na adres siedziby lub poprzez adres e-mail:
sekretariat@aleksandrowkujawski.pl lub telefonicznie pod nr 58 282 68 20. 2) administrator wyznaczył
Inspektora Danych Osobowych, z którym można się kontaktować pod adresem e-mail:
iodo@aleksandrowkujawski.pl. 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6
ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z przedmiotowym postępowaniem o udzielenie zamówienia
publicznego, 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym
udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 74 ustawy P.Z.P. 5) Pani/Pana dane osobowe będą
przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 P.Z.P. przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a
jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;6) obowiązek podania przez
Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisanych
ustawy P.Z.P., związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.7) w odniesieniu do Pani/Pana danych
osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosownie do art. 22 RODO.8) posiada Pani/Pan:a) na
podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących (w przypadku, gdy skorzystanie z tego prawa
wymagałoby po stronie administratora niewspółmiernie dużego wysiłku może zostać
Pani/Pan zobowiązana do wskazania dodatkowych informacji mających na celu sprecyzowanie żądania, w szczególności podania
nazwy lub daty postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu albo sprecyzowanie nazwy lub daty zakończonego
postępowania o udzielenie zamówienia. b) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Panadanych osobowych
(skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani
zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą PZP oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego
załączników); c) na podstawie art. 18 RODO
prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem okresu trwania postępowania o
udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu oraz przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO (prawo do ograniczenia
przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej
lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub
państwa członkowskiego); d) prawo do wniesienia skargi do Prezesa UODO dy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych
Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.271.15.2026.GKM

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie utwardzenia na działce nr 2202 obręb Aleksandrów Kujawski w ramach zadania pn.: „Rowerowe Miasteczko Ruchu Drogowego w ramach budżetu obywatelskiego”.
2. Zakres prac obejmuje m.in.:
1) roboty przygotowawcze;
2) roboty ziemne;
3) wykonanie utwardzenia z kostki brukowej bezfazowej gr. 8 cm w kolorach grafitowym oraz żółtym;
4) urządzenie terenów zielonych przez ułożenie warstwy humusu;
5) ustawienie obrzeży betonowych;
6) zakup i montaż pionowych znaków drogowych, oznakowania;
7) wykonanie oznakowania poziomego jezdni;
8) wykonanie inwentaryzacji powykonawczej.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45113000-2 - Roboty na placu budowy

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45233262-3 - Roboty budowlane w zakresie stref ruchu pieszego

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-11-16

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: okres udzielonej gwarancji

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

zdolności technicznej lub zawodowej:
Wykonawca spełni warunek, jeżeli łącznie wykaże, że:
a) w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie minimum 3 roboty budowlane, których przedmiotem była budowa, przebudowa lub remont - dróg, chodników, placów, ciągów pieszych, parkingów, miasteczek rowerowych oraz innych nawierzchni z kostki brukowej betonowej, a wartość wykonanej roboty wraz z niezbędnymi pracami towarzyszącymi wyniosła co najmniej 120.000,00 zł brutto każda. Przez roboty towarzyszące Zamawiający rozumie wszystkie niezbędne prace przygotowawcze, porządkowe i wykończeniowe, które składają się na cały zakres zadania.
b) dysponuje lub będzie dysponował co najmniej 1 osobą pełniącą funkcję kierownika budowy posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej lub inne uprawnienia umożliwiające wykonywanie tych samych czynności, do wykonywania których w aktualnym stanie prawnym uprawniają uprawnienia budowlane w tej specjalności; osoba ta musi posiadać co najmniej 3 - letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku kierownika budowy;

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zakres zmian opisany w Załączniku nr 8 do SWZ

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-10 12:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/aleksandrowkujawski

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-10 12:15

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-09

2026-08-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
26.08.2026
Termin składania ofert
10.09.2026 10:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45113000-2 - Roboty na placu budowy
45113000-2 (Roboty na placu budowy) 45233262-3 (Roboty budowlane w zakresie stref ruchu pieszego) 45111000-8 (Roboty w zakresie burzenia roboty ziemne) 45233262-3 - Roboty budowlane w zakresie stref ruchu pieszego 45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

Okres realizacji

do 2026-11-16