Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 11.09.2026 07:00 (5 dni)
Rozbudowa sieci ciepłowniczej wraz z przyłączami w ulicy Mickiewicza w granicach pasa drogowego drogi powiatowej Nr 3707E dz. 236, obręb Rąkczyn, w Poddębicach
Numer referencyjny: GP/2234/2026
Zamawiający
Geotermia Poddębice Sp. z o.o.
Mickiewicza 17A
99-200 Poddębice, Łódzkie
NIP: 8281314868
REGON: 731426010
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Dokumenty zamówienia
Kto wygrywa podobne przetargi?
Na podstawie 17 rozstrzygniętych przetargów z kodem CPV 45232140-5 - Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczych (cała Polska)
Najniższa cena
214 231 PLN
Średnia cena
1 854 874 PLN
Najwyższa cena
5 142 275 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Veolia Energia Warszawa S.A. Warszawa | 3 | - | 590 400 PLN |
| Aura Plus Energy sp.zo.o. Poznań | 2 | - | 172 200 PLN |
| Remex Sp. z o.o. Białystok | 1 | 2 648 190 PLN | 2 648 190 PLN |
| FIRMA HANDLOWO-USŁUGOWA EUGENIUSZ GRZEŚKOWIAK KROTOSZYN | 1 | 361 288 PLN | 361 288 PLN |
| OPEC Sp. z o.o. Gdynia | 1 | - | 223 564 PLN |
| Przedsiębiorstwo Projektowo-Budowlane HYDROLOG Stanisław Górski Wałcz | 1 | - | - |
| Veolia Zachód Sp. z o.o. Wrocław | 1 | - | 3 798 817 PLN |
| Grupa Firm Instalacyjnych Sp. z o. o. Bydgoszcz | 1 | 440 955 PLN | 440 955 PLN |
| Veolia Energia Warszawa S.A. Warszawa | 1 | - | 1 076 250 PLN |
| Heatco Sp. z o. o. Katowice | 1 | 980 369 PLN | 980 369 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Budowa wewnętrznej instalacji gazowej dla budynku hali sportowej wraz ze zmianą sposobu ogrzewania hali sportowej ul Młyńska w Krotoszynie
2026-08-27 07:06:10Z
Wykonanie modernizacji odcinka sieci centralnego ogrzewania w tutejszym Domu.
2026-08-09 20:56:35Z
Podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej nieruchomości mieszkalnej przy ul. Jadowskiej 7 w Warszawie.
2026-08-04 10:17:30Z
Podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej nieruchomości mieszkalnej przy ul. Kłopotowskiego 20 w Warszawie.
2026-08-04 10:01:10Z
Naprawa odcinka sieci centralnego ogrzewania przy bud. nr 28, ul. Kościuszki 24 w m. Wałcz
2026-08-04 05:20:38Z
Wymiana sieci ciepłowniczej - Etap I [lokalizacja: Warszawa, ul. Powsińska]
2026-08-03 11:07:07Z
Przebudowa ciepłociągu na odcinku od budynku elektrociepłowni do budynku warsztatu na terenie instalacji przy ul. Meteorytowej 1 w Suchym Lesie
2026-07-16 12:16:32Z
Podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej nieruchomości mieszkalnej przy ul. Jadowskiej 7 w Warszawie.
2026-07-01 11:29:26Z
Podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej nieruchomości mieszkalnej przy ul. Kłopotowskiego 20 w Warszawie.
2026-07-01 11:20:27Z
Opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych obejmujących zadanie inwestycyjne pn.: „Rozwój sieci ciepłowniczej na terenie miasta Nowy Targ”.
2026-06-18 07:04:07Z
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00410933 z dnia 2026-08-27 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Rozbudowa sieci ciepłowniczej wraz z przyłączami w ulicy Mickiewicza w granicach pasa drogowego drogi powiatowej Nr 3707E dz. 236, obręb Rąkczyn, w Poddębicach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Geotermia Poddębice Sp. z o.o.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 731426010
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Mickiewicza 17A
1.5.2.) Miejscowość: Poddębice
1.5.3.) Kod pocztowy: 99-200
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@geotermia.poddebice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://geotermia.poddebice.pl/
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
jednoosobowa spółka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
wytwarzanie i zaopatrywanie w parę wodną, gorącą wodę i powietrze do układów klimatyzacyjnych
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rozbudowa sieci ciepłowniczej wraz z przyłączami w ulicy Mickiewicza w granicach pasa drogowego drogi powiatowej Nr 3707E dz. 236, obręb Rąkczyn, w Poddębicach
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0dbe82a3-39d4-4eeb-9031-4a74c87cafa7
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00410933
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0dbe82a3-39d4-4eeb-9031-4a74c87cafa73.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: 1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcami w szczególności składanie oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz przekazywanie informacji odbywa się elektronicznie za pośrednictwem:
ezamowienia - https://ezamowienia.gov.pl/;
poczty elektronicznej, email: biuro@geotermia.poddebice.pl
2. We wszelkiej korespondencji związanej z niniejszym postępowaniem Zamawiający i Wykonawcy posługują się numerem ogłoszenia (oznaczeniem postępowania Zamawiającego – GP/2234/2026; BZP, TED lub ID postępowania z ezamowienia).
3. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
4. Osobami uprawnionymi do porozumiewania się z Wykonawcami jest Paweł Plewiński – Prezes Zarządu tel. 574 328 888
5. Adres strony internetowej prowadzonego postępowania https://ezamowienia.gov.pl Postępowanie można wyszukać również ze strony głównej Platformy e-Zamówienia (przycisk „Przeglądaj postępowania/konkursy”).
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 4. Oferta powinna być podpisana kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym przez osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy, w tym także Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Oznacza to, iż jeżeli z dokumentów rejestrowych Wykonawcy, w tym także Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub pełnomocnictwa (pełnomocnictw) wynika, iż do reprezentowania Wykonawcy (ów) upoważnionych jest łącznie kilka osób, dokumenty wchodzące w skład oferty muszą być podpisane przez wszystkie te osoby.
5. Podpisy kwalifikowane wykorzystywane przez Wykonawców do podpisywania wszelkich plików muszą spełniać “Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie identyfikacji elektronicznej i usług zaufania w odniesieniu do transakcji elektronicznych na rynku wewnętrznym (eIDAS) (UE) nr 910/2014 - od 1 lipca 2016 roku”.
. Stosując kwalifikowany podpis elektroniczny:
1) ze względu na niskie ryzyko naruszenia integralności pliku oraz łatwiejszą weryfikację podpisu Zamawiający zaleca, w miarę możliwości, przekonwertowanie plików składających się na ofertę na rozszerzenie .pdf i opatrzenie ich podpisem kwalifikowanym w formacie PAdES.
2) pliki w innych formatach niż PDF zaleca się opatrzyć podpisem w formacie XAdES o typie zewnętrznym. Wykonawca powinien pamiętać, aby plik z podpisem przekazywać łącznie z dokumentem podpisywanym.
3) Zamawiający rekomenduje wykorzystanie podpisu z kwalifikowanym znacznikiem czasu.
4) W przypadku wykorzystania formatu podpisu XAdES zewnętrzny Zamawiający wymaga dołączenia odpowiedniej ilości plików tj. podpisywanych plików z danymi oraz plików XAdES.
5) Zamawiający zaleca, aby nie wprowadzać jakichkolwiek zmian w plikach po podpisaniu ich podpisem kwalifikowanym. Może to skutkować naruszeniem integralności plików co równoważne będzie z koniecznością odrzucenia oferty w postępowaniu.
6) Zamawiający zaleca, aby w przypadku podpisywania pliku przez kilka osób, stosować podpisy tego samego rodzaju. Podpisywanie różnymi rodzajami podpisów np. osobistym i kwalifikowanym może doprowadzić do problemów w weryfikacji plików.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: GP/2234/2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Rozbudowa sieci ciepłowniczej wraz z przyłączami oraz budowa rurociągu kablowego telemetrycznego w ulicy Mickiewicza w granicach pasa drogowego drogi powiatowej Nr 3707E dz. 236, obręb Rąkczyn w Poddębicach.
Należy wykonać:
1) Sieć ciepłownicza – w technologii rur stalowych preizolowanych o średnicy
2x114,3/200 mm o łącznej długości 200 m,
2) Przyłącza do posesji – w technologii rur stalowych preizolowanych o średnicy 2x42,4/110 mm o łącznej długości 38,5 m:
• przyłącze do posesji nr 2A dz. nr 231/2, Dn. 2x42,4/110 mm o długości L= 11,5 m, w tym L=8,5 m metodą wykopu otwartego oraz L=3,0 m metodą bezwykopową pod ciągiem pieszo-jezdnym wykonanym z kostki betonowej wraz z montażem zaworów preizolowanych odcinających Dn. 2x42,4/110 mm,
• przyłącze do posesji nr 4 dz. nr 445, Dn. 2x42,4/110 mm o długości L=9,0 m, w tym L=6,0 m metodą wykopu otwartego oraz L=3,0 m metodą bezwykopową pod ciągiem pieszo-jezdnym wykonanym z kostki betonowej wraz z montażem zaworów preizolowanych odcinających Dn. 2x42,4/110 mm,
• przyłącze do posesji nr 38 dz. nr 3, Dn. 2x42,4/110 mm o długości L=6,0 m, metodą wykopu otwartego wraz z montażem zaworów preizolowanych odcinających Dn. 2x42,4/110 mm,
• przyłącze do posesji nr 6 dz. nr 229/11, Dn. 2x42,4/110 mm o długości L=12,0 m, w tym L=9,0 m metodą wykopu otwartego oraz L=3,0 m metodą bezwykopową pod ciągiem pieszo-jezdnym wykonanym z kostki betonowej wraz z montażem zaworów preizolowanych odcinających Dn. 2x42,4/110 mm,
oraz w technologii rur stalowych preizolowanych o średnicy 2x48,3x110mm o łącznej długości 3,0 m:
• przyłącze do posesji nr 40/42 dz. nr 4/1, Dn. 2x48,3/110 mm o długości L=3,0 m, metodą wykopu otwartego wraz z montażem zaworów preizolowanych odcinających Dn. 2x48,3/110 mm,
oraz w technologii rur stalowych preizolowanych o średnicy 2x60,3x125mm
o łącznej długości 12,0 m:
• przyłącze do dz. nr 229/8, Dn. 2x60,3/125 mm o długości L=12,0 m, w tym L=9,0 m metodą wykopu otwartego oraz L=3,0 m metodą bezwykopową pod ciągiem pieszo-jezdnym wykonanym z kostki betonowej wraz z montażem zaworów preizolowanych odcinających Dn. 2x60,3/125 mm.
Prace należy skoordynować z robotami drogowymi, które będą wykonywane na przedmiotowym odcinku pasa drogowego, dla których inwestorem jest Starostwo Powiatowe w Poddębicach.
Odtworzenie nawierzchni asfaltowej w miejscu prowadzenia wykopów należy wykonać bez warstwy ścieralnej.
3) Budowa rurociągu kablowego telemetrycznego o średnicy Ø40 od projektowanego włączenia o łącznej długości ok. L=260m dla całego zakresu budowanej infrastruktury ciepłowniczej. W rurociągu kablowym umieszczony zostanie kabel światłowodowy typu YOFC Z-XOTKtsdDb.
4.2.6.) Główny kod CPV: 45232140-5 - Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczych
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45000000-7 - Roboty budowlane
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-10-31
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy wykażą, nie później niż na dzień składania ofert, spełnianie następujących warunków dotyczących:1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie określa szczegółowych wymagań co do potwierdzenia spełnienia tego warunku.
2. uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający nie określa szczegółowych wymagań co do potwierdzenia spełnienia tego warunku.
3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie określa szczegółowych wymagań co do potwierdzenia spełnienia tego warunku.
4. zdolności technicznej lub zawodowej:
1) Wykonawca spełnia warunek, jeżeli wykaże że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonał, co najmniej jedną robotę budowlaną o charakterze zgodnym z zakresem przedmiotu zamówienia polegającej na budowie sieci ciepłowniczej wraz z przyłączami na kwotę 400 000,00 zł brutto, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie.
a) Dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane.
b) Jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty.
c) Okres wyrażony w latach lub miesiącach, o których mowa powyżej, liczy się wstecz od dnia w którym upływa termin składania ofert.
d) Jeżeli Wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji robót budowlanych, wykonywanych wspólnie z innymi Wykonawcami wykaz robót budowlanych, w których wykonaniu Wykonawca ten bezpośrednio uczestniczył.
2) Wykonawca spełnia warunek, jeżeli dysponuje lub będzie dysponował osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, posiadającymi uprawnienia w danej specjalności do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych do kierowania i nadzorowania robót budowlanych bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych.
3) Wykonawca spełnia warunek jeżeli wykaże, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, na dowód czego przedłoży kserokopię posiadania powyższego ubezpieczenia.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
1. Zamawiający zgodnie z art. 455 ustawy - Prawo zamówień publicznych przewiduje możliwość zmiany warunków umowy bez przeprowadzenia nowego postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli spełniają one łącznie następujące warunki:1) zmiana terminu wykonania przedmiotu umowy - pod warunkiem, że zaszły okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, gdy:
a) wystąpią przestoje i zwłoki z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego,
b) wystąpi działanie siły wyższej (np. klęski żywiołowe) mające bezpośredni wpływ na terminowość wykonywania prac objętych niniejszą umową. Za okoliczności „siły wyższej” uznaje się między innymi: pożar, powódź, huragan, eksplozję, awarie energetyczne, wojnę, operacje wojskowe, rozruchy, niepokoje społeczne, ograniczenia i zakazy wydane przez organy administracji publicznej, a także inne nadzwyczajne zjawiska losowe bądź przyrodnicze, wszystkie z nich powstające poza kontrolą stron, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, a jeżeli możliwe były do przewidzenia nie można było im zapobiec. Zaistnienie siły wyższej powinno być udokumentowane przez stronę powołującą się na nią.
Wstrzymanie robót z powodów określonych powyżej winno być potwierdzone w dzienniku budowy i zaakceptowane przez inspektora nadzoru. Wstrzymanie robót budowlanych ze względu na warunki atmosferyczne typowe (właściwe dla danej pory roku i miesiąca), zła organizacja robót bądź strajk pracowników Wykonawcy, jego podwykonawców i dostawców, nie będą uznawane za okoliczności siły wyższej i tym samym nie będą stanowiły podstawy uzasadniającej zmiany umowy;
2) Zmiana wynagrodzenia w przypadku zmiany, gdy zostanie stwierdzona konieczność zaniechania wykonania robót budowlanych, powodująca zmniejszenie wartości przedmiotu umowy;
2. Zmiany zawartej umowy wymagają pisemnego uzasadnienia.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-11 09:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl/
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-11 09:15
8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 27.08.2026
- Termin składania ofert
- 11.09.2026 07:00
- Rodzaj zamawiającego
- 1.5
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
do 2026-10-31