Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 03.09.2026 07:00 (Jutro)
,,Rozbudowa ulic Gintera, Bukowej, Lipowej w Międzyzdrojach".
Numer referencyjny: RI.ZP.271.28.2026
Zamawiający
GMINA MIĘDZYZDROJE
Plac Ratuszowy 1
72-500 Międzyzdroje, Zachodniopomorskie
NIP: 9860157042
REGON: 811685591
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Kto wygrywa podobne przetargi?
Zachodniopomorskie — na podstawie 17 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych)
Najniższa cena
452 640 PLN
Średnia cena
1 794 650 PLN
Najwyższa cena
7 722 036 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Anna Koczorowska Przedsiębiorstwo Handlowo- Usługowe Stargard | 3 | 452 640 PLN | 452 640 PLN |
| Elbud Szczecin Sp. z o.o. Szczecin | 3 | 1 248 990 PLN | 1 248 990 PLN |
| ARDEN MICHAŁ PIOTROWSKI Gryfice | 2 | 671 581 PLN | 671 581 PLN |
| AQUA - BUD Patryk Kucharski Nowe Bielice | 1 | 777 770 PLN | 777 770 PLN |
| STRABAG Sp. z o.o. Pruszków | 1 | 1 803 731 PLN | 1 803 731 PLN |
| ZAKŁAD ROBÓT INŻYNIERYJNYCH I WODNO-MELIORACYJNYCH Sp. z o.o. Lubkowice | 1 | 998 760 PLN | 998 760 PLN |
| ZAKŁAD USŁUG DROGOWO-MOSTOWO-TRANSPORTOWYCH JAN KRUSZEWSKI REDLINO 50 | 1 | 789 415 PLN | 789 415 PLN |
| „TERRA PLUS” Sp. Zo.o. Lipka | 1 | 496 124 PLN | 496 124 PLN |
| KRISTONE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Szczecin | 1 | 7 722 036 PLN | 7 722 036 PLN |
| PRD Nowogard Spółka Akcyjna Nowogard | 1 | 2 985 451 PLN | 2 985 451 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Przebudowa drogi gminnej – ul. Leśnej w Wieniotowie – drogi dojazdowej do gruntów rolnych
2026-08-31 09:16:49Z
"Przebudowa ulicy Bohaterów Warszawy w Międzyzdrojach polegająca na wykonaniu nakładki bitumicznej".
2026-08-17 09:33:22Z
Przebudowa drogi leśnej nr 16 na dojazd przeciwpożarowy w Nadleśnictwie Wałcz
2026-08-14 06:37:30Z
,,Budowa i przebudowa drogi wewnętrznej w Międzyzdrojach, obręb 0019"
2026-08-07 10:21:45Z
Przebudowa ulicy Okrężnej w Mielnie
2026-07-21 07:21:45Z
Przebudowa drogi gminnej z kruszywa na płyty betonowe w miejscowości Stramnica
2026-07-17 11:15:10Z
Przebudowa ulicy Cichej w Grzybowie
2026-07-14 12:38:15Z
"Przebudowa ul. Dąbrówki w Międzyzdrojach"
2026-07-10 12:18:23Z
"Przebudowa skrzyżowania ulicy Gryfa Pomorskiego z ul. Dąbrówki w Międzyzdrojach".
2026-07-10 11:47:07Z
"Przebudowa skrzyżowania ulicy Gryfa Pomorskiego z ul. Dąbrówki w Międzyzdrojach".
2026-06-18 09:31:16Z
Cała Polska — 101 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00398255 z dnia 2026-08-19 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
,,Rozbudowa ulic Gintera, Bukowej, Lipowej w Międzyzdrojach".
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIĘDZYZDROJE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 811685591
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Ratuszowy 1
1.5.2.) Miejscowość: Międzyzdroje
1.5.3.) Kod pocztowy: 72-500
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL428 - Szczeciński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@miedzyzdroje.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.miedzyzdroje.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
,,Rozbudowa ulic Gintera, Bukowej, Lipowej w Międzyzdrojach".
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fd15d245-67a4-4015-9f67-300d287f4c7b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00398255
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-19
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00033008/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.15 Przebudowa ulicy Gintera, Lipowej i Bukowej
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://e-propublico.pl3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://e-propublico.pl
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Wymagania techniczne i organizacyjne
dot. korespondencji elektronicznej - SWZ pkt. 4 ,14,17.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: RI.ZP.271.28.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych ujętych w planie wieloletnim pod nazwą: "Rozbudowa ulic
Gintera, Lipowej, Bukowej w Międzyzdrojach", realizowanych w oparciu o decyzje o zezwoleniu na realizację inwestycji
drogowej (ZRID):
• z dnia 04 sierpnia 2014 r. - dotyczącej rozbudowy drogi gminnej ul. Józefa Gintera oraz ul. Lipowej w Międzyzdrojach,
• z dnia 20 sierpnia 2014 r. - dotyczącej rozbudowy drogi gminnej ul. Józefa Gintera oraz ul. Bukowej w Międzyzdrojach.
Inwestycje realizowane są na terenie obrębu nr 21 m. Międzyzdroje i stanowią kompleksowe przedsięwzięcie
infrastrukturalne obejmujące rozbudowę układu drogowego wraz z budową i przebudową infrastruktury technicznej.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia - SWZ pkt. 5 ppkt.5.1
4.2.6.) Główny kod CPV: 45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45231112-3 - Instalacja rurociągów
45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2027-10-31
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60,00
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: Gwarancja
4.3.6.) Waga: 40,00
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 1
Art. 109 ust. 1 pkt 4
Art. 109 ust. 1 pkt 5
Art. 109 ust. 1 pkt 7
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
Sytuacja ekonomiczna lub finansowaO udzielenie zamówienia publicznego mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące sytuacji
ekonomicznej lub finansowej.
Za spełnienie warunku dotyczącego sytuacji ekonomicznej i finansowej Zamawiający uzna posiadanie przez Wykonawcę
ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej na kwotę nie mniejszą niż 2
000 000,00 PLN (słownie: dwa miliony złotych 00/100). Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie
dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.
Zdolność techniczna lub zawodowa
O udzielenie zamówienia publicznego mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące zdolności
technicznej lub zawodowej.
Zamawiający uzna, że Wykonawca posiada wymagane zdolności techniczne i/lub zawodowe zapewniające należyte
wykonanie zamówienia, jeżeli Wykonawca wykaże, że:
wykonał należycie w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składaniaofert, a jeżeli okres prowadzenia
działalności jest krótszy - w tym okresie minimum dwie roboty budowlane w zakresie budowy lub przebudowy dróg
publicznych lub ulic klasy minimum L o wartości wykonanego zamówienia min. 4 mln brutto każda. Wykonawca musi
wskazać że dysponuje lub będzie dysponował osobami zdolnymi do wykonania zamówienia w zakresie objętym
zamówieniem, tj. dysponuje lub będzie dysponować minimum po jednej osobie (skierowanej przez wykonawcę do realizacji
zamówienia) na każde z wymienionych poniżej stanowisk:
• Kierownik Budowy br. Drogowa -osoba posiadająca co najmniej niezbędne uprawnienia budowlane do kierowania
robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności drogowej oraz doświadczenie zawodowe przy realizacji zadań
polegających na budowie lub przebudowie lub remoncie drogi lub ulicy klasy min. L, na stanowisku Kierownika Budowy, aokres pełnienia ww. funkcji obejmował całość realizacji zadania tj. od przekazania placu budowy do odbioru końcowego
inwestycji na co najmniej 2 zakończonych zadaniach o wartości robót nie mniejszej niż 4 mln złotych (brutto) każda,
polegającym na przebudowie lub budowie drogi publicznej - w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane.
• Kierownika w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych,
wodociągowych i kanalizacyjnych - posiadający uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w
specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez
ograniczeń.
• Kierownika robót w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji urządzeń elektrycznych oraz
elektroenergetycznych - posiadający uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności
instalacyjnej w zakresie sieci elektromagnetycznych oraz instalacji i urządzeń elektrycznych bez ograniczeń.
• Specjalista ds. ochrony przyrody (dendrolog/ arborysta) - posiadający wykształcenie wyższe z zakresu leśnictwa,
ogrodnictwa, ochrony środowiska, biologii lub pokrewne oraz doświadczenie w sprawowaniu nadzoru przyrodniczego lub
opracowywaniu dokumentacji dendrologicznej przy realizacji co najmniej jednego zadania inwestycyjnego obejmującego
prowadzenie robót w sąsiedztwie drzew lub pomników przyrody.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.
Zdolność do występowania w obrocie gospodarczym
O udzielenie zamówienia publicznego mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące posiadania
zdolności do występowania w obrocie gospodarczym. Zamawiający nie konkretyzuje tego warunku, ocena spełnienia tego
warunku zostanie dokonana na podstawie złożonego wraz z ofertą oświadczenia o spełnianiu przez Wykonawcę warunków
udziału w postępowaniu.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.
Uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnychprzepisów
O udzielenie zamówienia publicznego mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące posiadania
uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów.
Zamawiający nie konkretyzuje tego warunku, ocena spełnienia tego warunku zostanie dokonana na podstawie złożonego
wraz z ofertą oświadczenia o spełnianiu przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
16.1. Wykonawca zobowiązany jest do wniesienia wadium w wysokości: 100 000.00 PLN (słownie: sto tysięcy 00/100 PLN).16.2. Wadium musi zostać wniesione przed upływem terminu składania ofert, tj. do dnia 2026-09-03 do godz. 09:00, według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) gwarancjach bankowych;
3) gwarancjach ubezpieczeniowych;
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t.j. Dz.U. z 2025r. poz. 98).
16.3. Wadium musi obejmować pełen okres związania ofertą tj. do dnia 2026-10-02.
16.4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: 44 1020 4795 0000 9702 0416 4349 (w tytule przelewu zaleca się wpisać nazwę i sygnaturę postępowania). Wadium musi wpłynąć na wskazany rachunek bankowy najpóźniej przed upływem terminu składania ofert (decyduje data wpływu na rachunek bankowy Zamawiającego).
16.5. Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji należy załączyć do oferty w oryginale w postaci dokumentu elektronicznego podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez wystawcę poręczenia lub gwarancji oraz powinno zawierać:
1) wskazanie Beneficjenta poręczenia lub gwarancji, którym musi być Gmina Międzyzdroje, Plac Ratuszowy 1 , 72-500 Międzyzdroje;
2) nazwę i adres siedziby Wykonawcy;
3) kwotę i termin ważności gwarancji/poręczenia;
4) bezwarunkowe zobowiązanie wystawcy poręczenia lub gwarancji do zapłaty kwoty wadium, na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego, w sytuacjach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp.
16.6. Zamawiający zwróci wadium na zasadach określonych w art. 98 ust. 1-5 ustawy Pzp.
16.7. W przypadku, gdy Wykonawca nie wniósł wadium lub wniósł w sposób nieprawidłowy lub nie utrzymywał wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złożył wniosek o zwrot wadium, w przypadku o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp, Zamawiający odrzuci ofertę Wykonawcy na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 14 ustawy Pzp.
16.8. Zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami, a w przypadku wadium wniesionego w formie gwarancji lub poręczenia, wystąpi odpowiednio do gwaranta lub poręczyciela z żądaniem zapłaty wadium, w przypadkach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp.
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Dopuszczalne zmiany umowy oraz warunki ich zmian szczegółowo opisane są we wzorze umowy - § 16 ZMIANA UMOWY7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-03 09:00
8.2.) Miejsce składania ofert: za pośrednictwem platformy https://e-propublico.pl.
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-03 09:05
8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni
8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak
8.6.) Maksymalna liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do negocjacji: 3
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 19.08.2026
- Termin składania ofert
- 03.09.2026 07:00
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
do 2027-10-31