Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 07.09.2026 08:00 (3 dni)

Sporządzenie Strategicznej mapy hałasu Gorzowa Wielkopolskiego

Aktywny Usługi 2026/BZP 00411811

Numer referencyjny: BZP.271.52.2026

Zamawiający

Miasto Gorzów Wlkp.

Sikorskiego 4

66-400 Gorzów Wielkopolski, Lubuskie

NIP: 5990019632

REGON: 000650181

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest sporządzenie Strategicznej mapy hałasu Gorzowa Wielkopolskiego. Zakres rzeczowy zadania obejmuje: 1) pozyskanie niezbędnych danych do wykonania strategicznej mapy hałasu; 2) wykonanie pomiarów niezbędnych do opracowania mapy hałasu; 3) opracowanie modelu akustycznego miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz jego kalibracja na podstawie wykonanych pomiarów i walidacja opracowanego modelu; 4) aktualizacja danych identyfikujących – o ile uległy zmianie; 5) opracowanie części opisowej mapy hałasu; 6) opracowanie części graficznej mapy hałasu, która obejmuje m.in. wykonanie:  numerycznego modelu terenu,  warstw tematycznych,  map emisyjnych,  map imisyjnych,  mapy terenów objętych ochroną akustyczną,  map terenów zagrożonych hałasem,  map przedstawiających rezultaty planowanych działań,  mapy granic Gorzowa Wielkopolskiego; 7) przeprowadzenie uzgodnień propozycji działań naprawczych z zarządcami źródeł hałasu; 8) opracowanie raportu końcowego z realizacji zadania; 9) przygotowanie i prezentacja mapy hałasu na spotkaniu wewnętrznym zorganizowanym przez Zamawiającego, 10) opracowanie i wdrożenie internetowego portalu mapowego w celu publikacji mapy hałasu na stronach internetowych Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, 11) przygotowanie wymaganych danych przestrzennych i arkuszy sprawozdawczych do Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz Marszałka Województwa Lubuskiego oraz asysta przy przekazaniu ww. danych do GIOŚ. W ramach realizacji przedmiotu umowy Zamawiający wymaga asysty technicznej. Wykonawca w ramach otrzymanego wynagrodzenia zobowiązuje się do 36 miesięcznej asysty technicznej polegającej na: a) pomocy i konsultacji telefonicznej i za pomocą poczty elektronicznej w zakresie przedmiotu zamówienia, b) bezpłatnej pomocy przy przeniesieniu danych SZMA, na inny komputer (nie częściej niż raz w roku). 5. Okres gwarancji. Wykonawca udzieli co najmniej 24 miesięcznej gwarancji na przedmiot zamówienia. Bieg terminu gwarancji rozpoczyna się od dnia odbioru końcowego przedmiotu umowy, zaś zakończy się po upływie … miesięcy (zgodnie z ofertą) liczonych od dnia dokonania odbioru końcowego przedmiotu umowy. W okresie gwarancji Wykonawca usunie na własny koszt wady i usterki, które ujawnią się w przedmiocie zamówienia. Usuwanie wad i usterek następować będzie niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie: a) 5 dni roboczych od daty zgłoszenia – w przypadku awarii uniemożliwiającej dostęp do danych w systemie zarządzania mapą hałasu b) 10 dni roboczych - w pozostałych przypadkach. W uzasadnionych przypadkach strony mogą pisemnie uzgodnić inny termin do usunięcia wad i usterek. Wykonawca może wydłużyć okres udzielonej gwarancji do maksymalnie 36 miesięcy za co uzyska dodatkowe punkty przy ocenie oferty. Pozostałe informacje dotyczące opisu przedmiotu zmówienia oraz warunków realizacji umowy zawarte są w SWZ Część III Opis Przedmiotu Zamówienia oraz w SWZ Część II Wzór Umowy.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Wykonanie dodatkowych pomiarów hałasu drogowego 30%
Okres gwarancji dla przedmiotu zamówienia 10%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Na podstawie 6 rozstrzygniętych przetargów z kodem CPV 90742200-2 - Usługi w zakresie ochrony przed hałasem (cała Polska)

Najniższa cena

305 040 PLN

Średnia cena

531 606 PLN

Najwyższa cena

1 031 970 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Internoise Marek Jucewicz Gdańsk 1 393 600 PLN 393 600 PLN
BAASA ACOUSTICS DAMIAN BARAN, ŁUKASZ SAWA SPÓŁKA JAWNA Świdnica 1 498 150 PLN 498 150 PLN
LEMITOR OCHRONA ŚRODOWISKA Sp. z o.o. Wrocław 1 1 031 970 PLN 1 031 970 PLN
LEMITOR OCHRONA ŚRODOWISKA Sp. z o.o., Wrocław 1 - -
LEMITOR Ochrona Środowiska Sp. z o. o. Wrocław 1 429 270 PLN 429 270 PLN
LEMITOR Ochrona Środowiska Sp. z o.o. Wrocław 1 305 040 PLN 305 040 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Sporządzenie Strategicznej mapy hałasu Gorzowa Wielkopolskiego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Gorzów Wlkp.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000650181

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Sikorskiego 4

1.5.2.) Miejscowość: Gorzów Wielkopolski

1.5.3.) Kod pocztowy: 66-400

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL431 - Gorzowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampubl@um.gorzow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.wrota.lubuskie.pl/umgorzow/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Sporządzenie Strategicznej mapy hałasu Gorzowa Wielkopolskiego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2b3685d8-8f20-48c7-9dcf-b9f5aab337c9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00411811

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00039462/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.35 Sporządzenie Strategicznej mapy hałasu Gorzowa Wielkopolskiego

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/gorzow/proceedings

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/gorzow/proceedings

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej określono w Rozdziale XX SWZ.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Informacje dotyczące RODO zawarto w Rozdziale XXVI SWZ.

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Informacje dotyczące RODO zawarto w Rozdziale XXVI SWZ.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: BZP.271.52.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest sporządzenie Strategicznej mapy hałasu Gorzowa Wielkopolskiego.
Zakres rzeczowy zadania obejmuje:
1) pozyskanie niezbędnych danych do wykonania strategicznej mapy hałasu;
2) wykonanie pomiarów niezbędnych do opracowania mapy hałasu;
3) opracowanie modelu akustycznego miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz jego kalibracja na podstawie wykonanych pomiarów i walidacja opracowanego modelu;
4) aktualizacja danych identyfikujących – o ile uległy zmianie;
5) opracowanie części opisowej mapy hałasu;
6) opracowanie części graficznej mapy hałasu, która obejmuje m.in. wykonanie:
 numerycznego modelu terenu,
 warstw tematycznych,
 map emisyjnych,
 map imisyjnych,
 mapy terenów objętych ochroną akustyczną,
 map terenów zagrożonych hałasem,
 map przedstawiających rezultaty planowanych działań,
 mapy granic Gorzowa Wielkopolskiego;
7) przeprowadzenie uzgodnień propozycji działań naprawczych z zarządcami źródeł hałasu;
8) opracowanie raportu końcowego z realizacji zadania;
9) przygotowanie i prezentacja mapy hałasu na spotkaniu wewnętrznym zorganizowanym przez Zamawiającego,
10) opracowanie i wdrożenie internetowego portalu mapowego w celu publikacji mapy hałasu na stronach internetowych Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego,
11) przygotowanie wymaganych danych przestrzennych i arkuszy sprawozdawczych do Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz Marszałka Województwa Lubuskiego oraz asysta przy przekazaniu ww. danych do GIOŚ.

W ramach realizacji przedmiotu umowy Zamawiający wymaga asysty technicznej. Wykonawca w ramach otrzymanego wynagrodzenia zobowiązuje się do 36 miesięcznej asysty technicznej polegającej na:
a) pomocy i konsultacji telefonicznej i za pomocą poczty elektronicznej w zakresie przedmiotu zamówienia,
b) bezpłatnej pomocy przy przeniesieniu danych SZMA, na inny komputer (nie częściej niż raz w roku).
5. Okres gwarancji.
Wykonawca udzieli co najmniej 24 miesięcznej gwarancji na przedmiot zamówienia. Bieg terminu gwarancji rozpoczyna się od dnia odbioru końcowego przedmiotu umowy, zaś zakończy się po upływie … miesięcy (zgodnie z ofertą) liczonych od dnia dokonania odbioru końcowego przedmiotu umowy. W okresie gwarancji Wykonawca usunie na własny koszt wady i usterki, które ujawnią się w przedmiocie zamówienia. Usuwanie wad i usterek następować będzie niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie:
a) 5 dni roboczych od daty zgłoszenia – w przypadku awarii uniemożliwiającej dostęp do danych w systemie zarządzania mapą hałasu
b) 10 dni roboczych - w pozostałych przypadkach.
W uzasadnionych przypadkach strony mogą pisemnie uzgodnić inny termin do usunięcia wad i usterek.
Wykonawca może wydłużyć okres udzielonej gwarancji do maksymalnie 36 miesięcy za co uzyska dodatkowe punkty przy ocenie oferty.
Pozostałe informacje dotyczące opisu przedmiotu zmówienia oraz warunków realizacji umowy zawarte są w SWZ Część III Opis Przedmiotu Zamówienia oraz w SWZ Część II Wzór Umowy.

4.2.6.) Główny kod CPV: 90742200-2 - Usługi w zakresie ochrony przed hałasem

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 228 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Punktowo

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Wykonanie dodatkowych pomiarów hałasu drogowego

4.3.6.) Waga: 30

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji dla przedmiotu zamówienia

4.3.6.) Waga: 10

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
zdolności technicznej lub zawodowej:
Warunek ten zostanie spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że:
w ciągu ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – to w tym okresie)
a) wykonał należycie:
 co najmniej dwie usługi polegające na wykonaniu strategicznej mapy hałasu lub mapy akustycznej miasta o ilości mieszkańców większej niż 100 000, wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami z uwzględnieniem co najmniej hałasu drogowego, szynowego oraz przemysłowego.
 co najmniej jedną usługę polegającej na wykonaniu Programu ochrony środowiska przed hałasem dla obszaru województwa, wykonaną zgodnie z wymaganiami ustawy Prawo ochrony środowiska;
b) dysponuje lub będzie dysponował osobami zdolnymi do realizacji zamówienia: personel odpowiedzialny za należyte wykonanie zamówienia musi posiadać kwalifikacje zawodowe
i doświadczenie zgodnie z wymaganiami przedstawionymi poniższej tj.
 jedną osobą posiadającą wyższe wykształcenie, która uczestniczyła w koordynowaniu prac przy tworzeniu przynajmniej dwóch strategicznych map hałasu lub map akustycznych dla aglomeracji o liczbie mieszkańców większej niż 100 000, zgodnie z wymaganiami wynikający z ustawy Prawo ochrony środowiska,
 dwiema osobami posiadającymi wykształcenie wyższe w zakresie akustyki środowiska albo wykształcenie wyższe wraz ze studiami podyplomowymi w zakresie ochrony środowiska przed hałasem, które brały udział w pracach związanych ze sporządzeniem co najmniej dwóch strategicznych map hałasu lub map akustycznych dla aglomeracji o liczbie mieszkańców większej niż 100 000, zgodnie z wymaganiami ustawy Prawo ochrony środowiska,
 jedną osobą, która uczestniczyła w opracowaniu systemu do gromadzenia i przetwarzania danych wejściowych oraz danych otrzymanych z mapy akustycznej, dla co najmniej dwóch map akustycznych dla aglomeracji powyżej 100 000 mieszkańców,
 co najmniej dwiema osobami, które posiadają minimum 2 letnie doświadczenie w przeprowadzaniu pomiarów hałasu w środowisku.
Zamawiający dopuszcza możliwość łączenia przez jedną osobę kilku wymienionych specjalności.
c) dysponuje lub będzie dysponował odpowiednim potencjałem technicznym tj.:
 oprogramowaniem do obliczania strategicznych map hałasu, które spełnia kryteria pozwalające na wykorzystanie wszystkich algorytmów i obliczeń opisanych w dyrektywie 2015/996 z dnia 19 maja 2015 r. ustanawiającej wspólne metody oceny hałasu zgodnie
z dyrektywą 2002/49/WE Parlamentu Europejskiego i Rady w odniesieniu do ustalenia metod oceny szkodliwych skutków hałasu w środowisku,
 akredytowanym laboratorium w rozumieniu ustawy z dnia 13 kwietnia 2016 r. o systemach zgodności i nadzoru rynku (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 568) o zakresie akredytacji zapewniającym wykonanie akredytowanych pomiarów hałasu drogowego (w co najmniej 20 punktach pomiarowych), kolejowego (w co najmniej 4 punktach), tramwajowego (w co najmniej 10 punktach pomiarowych) i przemysłowego (co najmniej 30 zakładów przemysłowych, w tym parkingów i zajezdni).

UWAGA: Zamawiający przez strategiczną mapę hałasu lub mapę akustyczną rozumie mapę sporządzoną do celów całościowej oceny narażenia na hałas z różnych źródeł.
Ocena spełniania w/w warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą „spełnia – nie spełnia” w oparciu o analizę oświadczenia wykonawcy. Z treści tego dokumentu musi wynikać jednoznacznie, iż wymienione warunki Wykonawca spełnił.
Warunek udziału w postępowaniu dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej:
Działając na podstawie § 9 ust. 4 pkt 2 Rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, Zamawiający podjął decyzję o dopuszczeniu w zakresie wykonania usługi okres 5 lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – to w tym okresie).
Wydłużenie okresu do 5 lat wynika z ustawowego, cyklicznego charakteru zamówienia, zgodnie z art. 118 ust. 4 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. – Prawo ochrony środowiska (Dz.U. z 2025 r. poz. 647 ze zm.), który określa sporządzanie strategicznych map hałasu obligatoryjnie co 5 lat. Wydłużenie okresu ma na celu zapewnienie odpowiedniego poziomu konkurencji w postępowaniu. 3-letni okres w przedmiotowym postępowaniu doprowadziłby do wyeliminowania z postępowania doświadczonych i rzetelnych podmiotów, które zrealizowały strategiczne mapy hałasu w poprzedniej rundzie planistycznej (np. 4 lub 5 lat temu).

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w zakresie uregulowanym w art. 454-455 ustawy Pzp oraz wskazanym w Projekcie Umowy stanowiącą integralną część SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-07 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/gorzow/proceedings

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-07 10:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-06

2026-08-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
28.08.2026
Termin składania ofert
07.09.2026 08:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 90742200-2 - Usługi w zakresie ochrony przed hałasem
90742200-2 (Usługi w zakresie ochrony przed hałasem)

Okres realizacji

228 dni