Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 09.09.2026 07:00 (5 dni)

Sukcesywna dostawa artykułów spożywczych (mięsa świeżego wędlin i drobiu oraz nabiału i przetworów mleczarskich) dla potrzeb DPS w Krakowie ul. Łanowa 43 w okresie od 1.10.2026-31.10.2026

Aktywny Dostawy 2026/BZP 00416078

Zamawiający

Gmina Miejska Kraków - Dom Pomocy Społecznej w Krakowie, ul. Łanowa 43

ul. Łanowa 43

30-725 Kraków, Małopolskie

NIP: 6792174663

REGON: 000294852

Opis przedmiotu zamówienia

Sukcesywna dostawa mięsa wołowego (z kością i bez), wieprzowego (z kością i bez), drobiu i podrobów oraz wędlin wieprzowych i drobiowych do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Łanowej 43 w okresie od 1 października 2026 - 31 października 2026

Kryteria oceny ofert

Część 1

Cena 100%

Część 2

Cena 100%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Małopolskie — na podstawie 60 rozstrzygniętych przetargów (CPV 15100000-9 - Produkty zwierzęce, mięso i produkty mięsne)

Najniższa cena

10 200 PLN

Średnia cena

103 045 PLN

Najwyższa cena

376 906 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
FIRMA HANDLOWO – USŁUGOWA GALLOD-HURT BRONISŁAW KŁÓSEK LESZCZYNA 3 - -
ZAKŁADY MIĘSNE "NOWY ŻMIGRÓD" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Mytarz 3 92 062 PLN 268 188 PLN
GOLDENFRUIT Kwilosz Spółka Jawna Jasło 2 20 909 PLN 41 819 PLN
PPHU Zakład Masarski Stanisław Ośliźlok Skrzyszów 2 183 656 PLN 367 311 PLN
ZAKŁADY MIĘSNE Wiesław Leśniak Nowy Sącz 2 92 258 PLN 92 254 PLN
Zakłady Mięsne Wiesław Leśniak Nowy Sącz 2 - 31 812 PLN
Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Bochnia 2 47 933 PLN 123 982 PLN
JAJCO MARIUSZ TURCZYŃSKI KRAKÓW 1 - -
Piekarnia Ziarno Jan Winiarski Sp. j. Tarnów 1 - 50 337 PLN
F.U.H. IN-PLUS Nowy Sącz 1 43 535 PLN 43 535 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych do stołówki szkolnej w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brodach od września do grudnia 2026

ZAKŁADY MIĘSNE WADOWICE SP.ZO.O (ZAKŁADY MIĘSNE WADOWICE) Podstawie 30 39 358 PLN

2026-09-03 08:58:14Z

Sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych do stołówki szkolnej w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brodach od września do grudnia 2026

F.H.U. "PAWEŁEK" AGNIESZKA PAWEŁEK (Agnieszka Pawełek) 36 299 PLN

2026-09-03 08:58:14Z

Sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych do stołówki szkolnej w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brodach od września do grudnia 2026

HURTOWNIA "NON-STOP" ZOFIA KASPERCZYK, DOMINIK KASPERCZYK S.C. 31 386 PLN

2026-09-03 08:58:14Z

Sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych do stołówki szkolnej w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brodach od września do grudnia 2026

HURTOWNIA "NON-STOP" ZOFIA KASPERCZYK, DOMINIK KASPERCZYK S.C -

2026-09-03 08:58:14Z

Sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych do stołówki szkolnej w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brodach od września do grudnia 2026

HURTOWNIA "NON-STOP" ZOFIA KASPERCZYK, DOMINIK KASPERCZYK S.C -

2026-09-03 08:58:14Z

Sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych do stołówki szkolnej w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brodach od września do grudnia 2026

FERMA KUR NIOSEK Kuźniar -

2026-09-03 08:58:14Z

Sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych do stołówki szkolnej w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brodach od września do grudnia 2026

ZAKŁAD WYROBÓW PIEKARNICZYCH I CUKIERNICZYCH S.C. TRELA STANISŁAW,TUREK LUCJAN,TUREK KRZYSZTOFMałe przedsiębiorstwo Św,Floriana 3 -

2026-09-03 08:58:14Z

Dostawa mięsa i produktów mięsno – wędliniarskich wieprzowych, wołowych i drobiowych.

ZAKŁADY MIĘSNE "NOWY ŻMIGRÓD" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 89 819 PLN

2026-08-31 12:22:19Z

Dostawa mięsa i produktów mięsno – wędliniarskich wieprzowych, wołowych i drobiowych.

ZAKŁADY MIĘSNE "NOWY ŻMIGRÓD" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 94 306 PLN

2026-08-31 12:22:19Z

Sukcesywna dostawa produktów mięsnych dla Domu Pomocy Społecznej w Krakowie, ul. Krakowska 55, w okresie III-VII 2026 r.

ZAKŁADY MIĘSNE Wiesław Leśniak -

2026-08-14 09:32:42Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 1 444 PLN Średnia: 79 728 PLN Max: 564 220 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Sukcesywna dostawa artykułów spożywczych (mięsa świeżego wędlin i drobiu oraz nabiału i przetworów mleczarskich) dla potrzeb DPS w Krakowie ul. Łanowa 43 w okresie od 1.10.2026-31.10.2026

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Kraków - Dom Pomocy Społecznej w Krakowie, ul. Łanowa 43

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000294852

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Łanowa 43

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 30-725

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@dpslanowa43.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://mops.krakow.pl/jednostki_pomocy_spolecznej/259836,artykul,dps.html

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność

pomoc społeczna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Sukcesywna dostawa artykułów spożywczych (mięsa świeżego wędlin i drobiu oraz nabiału i przetworów mleczarskich) dla potrzeb DPS w Krakowie ul. Łanowa 43 w okresie od 1.10.2026-31.10.2026

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-da33979a-6ead-489b-9c4a-742890652d78

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00416078

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00027569/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.3 Sukcesywna dostawa art. żywnościowych (mięsa świeżego, wędlin i drobiu oraz nabiału) dla DPS w Krakowie, ul. Łanowa 43 od 1.10.2026-31.10.2026

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-da33979a-6ead-489b-9c4a-742890652d78

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”) dostępnej na Platformie e-Zamówienia. Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi.
Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia. Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce „Komunikacja”.
Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).
Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia.
Zamawiający dopuszcza pocztę elektroniczną, jako środek komunikacji między zamawiającym a wykonawcami, z wyjątkiem składania ofert oraz oświadczeń składanych wraz z ofertą. O możliwości komunikacji (np. przesłania zwrotnych odpowiedzi, wyjaśnień) na drodze poczty elektronicznej (e-mail) decyduje zamawiający. Wyłączny i jedyny adres poczty elektronicznej (e-mail) zamawiającego do komunikacji z Wykonawcami: sekretariat@dpslanowa43.pl.
Jeżeli zamawiający lub wykonawca komunikują się za pomocą poczty elektronicznej, każda ze stron na żądanie drugiej strony niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania. W przypadku braku potwierdzenia otrzymania wiadomości od wykonawcy, zamawiający uzna, iż pismo wysłane przez zamawiającego na adres e-mail podany przez wykonawcę, dla którego zamawiający posiada pozytywny raport transmisji, zostało mu doręczone w sposób umożliwiający zapoznanie się wykonawcy z treścią pisma, niezależnie
od ewentualnego potwierdzenia faktu jej otrzymania. Szczegółowe wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji zamawiającego z wykonawcami określone zostały w Dziale XI SWZ.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Załącznik nr 6 do SWZ

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 2

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Sukcesywna dostawa mięsa wołowego (z kością i bez), wieprzowego (z kością i bez), drobiu i podrobów oraz wędlin wieprzowych i drobiowych do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Łanowej 43 w okresie od 1 października 2026 - 31 października 2026

4.2.6.) Główny kod CPV: 15100000-9 - Produkty zwierzęce, mięso i produkty mięsne

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

15110000-2 - Mięso

15111000-9 - Mięso wołowe

15113000-3 - Wieprzowina

15112100-7 - Świeży drób

15114000-0 - Podroby

15131130-5 - Wędliny

15131135-0 - Wędliny drobiowe

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 1 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Sukcesywna dostawa mleka i jego przetworów (śmietany, masła, kefiru i jogurtów, sera białego i homogenizowanego), serów topionych i twardych (żółtych) do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Łanowej 43 w okresie od 1 października 2026 - 31 października 2026

4.2.6.) Główny kod CPV: 15500000-3 - Produkty mleczarskie

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

15510000-6 - Mleko i śmietana

15551300-8 - Jogurt

15542100-0 - Ser twarogowy

15544000-3 - Ser twardy

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 1 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Oświadczenie o braku podstaw wykluczenia - Załącznik nr 3 do SWZ
Oświadczenie o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu o braku podstaw wykluczenia - Załącznik nr 4 do SWZ
Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

Poza wyżej wymienionymi, Wykonawca składa:
Formularz oferty - Załącznik nr 1 do SWZ
Formularz asortymentowo-cenowy dla danej części zamówienia – Załącznik nr 2 do SWZ
Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawcy – w przypadku podpisywania oferty przez przedstawiciela Wykonawcy (jeżeli dotyczy).
Pełnomocnictwo do reprezentowania podmiotów wspólnie ubiegających się o zamówienie podpisane podpisem kwalifikowanym, osobistym lub zaufanym przez wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie (jeżeli dotyczy).

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia wykonawcy tacy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Szczegółowe informacje w dziale XVII SWZ oraz we Wzorze Umowy - Załącznik nr 5

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-09 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Ofertę należy złożyć poprzez Platformę e-Zamówienia

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-09 09:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-01

2026-09-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
01.09.2026
Termin składania ofert
09.09.2026 07:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.5
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 15100000-9 - Produkty zwierzęce, mięso i produkty mięsne
15100000-9 (Produkty zwierzęce mięso i produkty mięsne) 15110000-2 (Mięso) 15111000-9 (Mięso wołowe) 15113000-3 (Wieprzowina) 15112100-7 (Świeży drób) 15114000-0 (Podroby) 15131130-5 (Wędliny) 15131135-0 (Wędliny drobiowe) 15500000-3 (Produkty mleczarskie) 15510000-6 (Mleko i śmietana) 15551300-8 (Jogurt) 15542100-0 (Ser twarogowy) 15544000-3 (Ser twardy) 15110000-2 - Mięso 15111000-9 - Mięso wołowe 15113000-3 - Wieprzowina 15112100-7 - Świeży drób 15114000-0 - Podroby 15131130-5 - Wędliny 15131135-0 - Wędliny drobiowe

Okres realizacji

1 miesiące