Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 03.09.2026 08:00 (Dziś)

Sukcesywna dostawa chemii basenowej dla obiektu ACSD PŁ "Zatoka Sportu" w Łodzi przy Al. Politechniki 10 w latach 2026/2028

Aktywny Dostawy 2026/BZP 00402260

Numer referencyjny: ACSD.262.3.2026

Zamawiający

Politechnika Łódzka, Akademickie Centrum Sportowo-Dydaktyczne PŁ " Zatoka Sportu"

Al. Politechniki 10

93-590 Łódź, Łódzkie

NIP: 7270021895

REGON: 000001583

Opis przedmiotu zamówienia

Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: dostawę chemii basenowej dla obiektu Akademickiego Centrum Sportowo - Dydaktycznego Politechniki Łódzkiej „Zatoka Sportu" pod potrzeby Zamawiającego, zgodnie z wytycznymi zamieszczonymi w Opisie Przedmiotu Zamówienia stanowiącym Załącznik nr 2 do niniejszej specyfikacji. Przedmiot zamówienia musi: 1) być fabrycznie nowy, nieużywany, wolny od wad fizycznych, kompletny oraz przydatny do przeznaczonego użytku, 2) posiadać nienaruszone cechy pierwotnego opakowania producenta bądź posiadać etykietę zawierającą informacje o produkcie (data produkcji, producent, data ważności), 3) posiadać stosowne atesty lub certyfikaty, jeżeli wymagają tego odpowiednie przepisy prawa, 4) posiadać termin ważności (przydatności) nie krótszy niż 6 miesięcy, chyba że dany produkt standardowo charakteryzuje się krótszym terminem ważności (przydatności). Sposób realizacji dostaw: Dostawy będą odbywać się sukcesywnie pod potrzeby Zamawiającego. Przewiduje się dostawy raz w miesiącu, w terminie ustalonym z Zamawiającym. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany częstotliwości dostaw.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Termin realizacji dostawy 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Na podstawie 18 rozstrzygniętych przetargów z kodem CPV 24962000-5 - Chemikalia do uzdatniania wody (cała Polska)

Najniższa cena

23 861 PLN

Średnia cena

249 434 PLN

Najwyższa cena

690 120 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Gotix WH Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Zamościu, Dawniej: Zakład Produkcyjno - Usługowy "GOTIX W H GOTOWICZ" Waldemar Gotowicz Ul. Merlina 5; Zamość, 89-200 Szubin NIP: 5581890126; KRS: 0001225512, Szubin 2 171 201 PLN 342 403 PLN
CHEM-KWAS Zbigniew Kowalczyk Jeziorany 1 - -
"TMG" Sp. z o.o. Milanówek 1 - -
TMG Sp z o.o. Milanówek 1 - -
GOTIX WH Sp. z o.o. Szubin 1 61 636 PLN 61 636 PLN
Z.P.U. „Gotix W.H. Gotowicz” Waldemar Gotowicz Szubin 1 - -
Best-Chem Sochaczew Sp. z o. o. Sochaczew 1 690 120 PLN 690 120 PLN
BASSAU RAWZA SPÓŁKA KOMANDYTOW Prószków 1 198 404 PLN 198 404 PLN
BASSAU RAWZA SPÓŁKA KOMANDYTOWA PRÓSZKÓW 1 - -
CHEM - KWAS Zbigniew Kowalczyk Jeziorany 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

„Dostawa środków chemicznych do uzdatniania wody basenowej”

BASSAU RAWZA SPÓŁKA KOMANDYTOWA -

2026-09-01 06:26:23Z

Sukcesywna dostawa chemii basenowej do uzdatniania wody basenowej oraz buforów kalibracyjnych

BASSAU RAWZA SPÓŁKA KOMANDYTOW 198 404 PLN

2026-07-23 14:41:11Z

Sukcesywne dostawy chemii basenowej w I połowie 2026 roku

Z.P.U. „Gotix W.H. Gotowicz” Waldemar Gotowicz -

2026-07-13 09:48:28Z

Sukcesywne dostawy chemii basenowej w II połowie 2026 roku

GOTIX WH Sp. z o.o. 61 636 PLN

2026-07-13 08:58:07Z

Dostawy chemii basenowej

CHEM-KWAS Zbigniew Kowalczyk -

2026-06-23 07:23:17Z

Dostawa środków chemicznych na potrzeby Kompleksu Obiektów Basenowych (KOB) MOSiR

Gotix WH Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Zamościu, Dawniej: Zakład Produkcyjno - Usługowy "GOTIX W H GOTOWICZ" Waldemar Gotowicz Ul. Merlina 5; Zamość, 89-200 Szubin NIP: 5581890126; KRS: 0001225512, 318 542 PLN

2026-04-23 10:05:35Z

Dostawa środków chemicznych na potrzeby Kompleksu Obiektów Basenowych (KOB) MOSiR

Gotix WH Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Zamościu, Dawniej: Zakład Produkcyjno - Usługowy "GOTIX W H GOTOWICZ" Waldemar Gotowicz Ul. Merlina 5; Zamość, 89-200 Szubin NIP: 5581890126; KRS: 0001225512, 23 861 PLN

2026-04-23 10:05:35Z

Sukcesywna dostawa chemii basenowej na potrzeby Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Puławach

MOST SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 204 043 PLN

2026-04-13 06:46:16Z

Sukcesywna dostawa mocznika do Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie

Best-Chem Sochaczew Sp. z o. o. 690 120 PLN

2026-03-11 05:46:02Z

Dostawa preparatów do korekcji układów wodno-parowych i ciepłowniczych dla PGE EC i spółek zależnych.

"TMG" Sp. z o.o. -

2026-03-09 11:24:00Z

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Sukcesywna dostawa chemii basenowej dla obiektu ACSD PŁ "Zatoka Sportu" w Łodzi przy Al. Politechniki 10 w latach 2026/2028

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Politechnika Łódzka, Akademickie Centrum Sportowo-Dydaktyczne PŁ " Zatoka Sportu"

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001583

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Al. Politechniki 10

1.5.2.) Miejscowość: Łódź

1.5.3.) Kod pocztowy: 93-590

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zatokasportu@info.p.lodz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zatokasportu.lodz.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Sukcesywna dostawa chemii basenowej dla obiektu ACSD PŁ "Zatoka Sportu" w Łodzi przy Al. Politechniki 10 w latach 2026/2028

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cd783072-461b-471c-9a93-9cf98c145dd9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00402260

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00065792/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Sukcesywna dostawa chemii basenowej dla obiektu ACSD PŁ "Zatoka Sportu" w Łodzi w latach 2026 /2028

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://plodz.ezamawiajacy.pl/pn/plodz/demand/306640/notice/public/details

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: 1.Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się elektronicznie za pośrednictwem Platformy znajdującej się pod adresem: https://plodz.ezamawiajacy.pl/ poprzez kafelek „Wiadomości” kierujący do
modułu korespondencji.
2. W postępowaniu komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się wyłącznie przy użyciu Platformy. Datą złożenia dokumentu, oświadczenia lub innego rodzaju informacji stanowiących przedmiot korespondencji (w tym wyjaśnień, wezwania, uzupełnienia, etc.) jest data ich złożenia/wysłania poprzez kafelek „Wiadomości” kierujący do modułu korespondencji.
Uwaga: Zamawiający nie będzie udzielał odpowiedzi na pytania do SWZ lub rozpatrywał wniosków dotyczących czynności podejmowanych w postępowaniu lub innych pism Wykonawców, jeżeli wnioski te lub pisma zostaną złożone w inny sposób niż za pośrednictwem Platformy (np. poprzez adres e-mail).
Szczegółowe informacje dot. przyjętego w postępowaniu sposobu komunikacji, znajdują się w rozdziale III podrozdziale 1 SWZ.

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Sposób sporządzania i przekazywania dokumentów określony został w ROZPORZĄDZENIU PREZESA RADY MINISTRÓW z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji
elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie, zwane dalej „Rozporządzeniem dot. komunikacji elektronicznej”.

10. Zgłoszenie do postępowania wymaga zalogowania Wykonawcy do Systemu na subdomenie Politechniki Łódzkiej:
https://plodz.ezamawiajacy.pl/ lub https://oneplace.marketplanet.pl
11. Wykonawca po wybraniu opcji „Przystąp do postępowania” zostanie przekierowany do strony https://oneplace.marketplanet.pl ,
gdzie zostanie powiadomiony o możliwości zalogowania lub do założenia bezpłatnego konta. Wykonawca zakłada konto wykonując kroki procesu rejestracyjnego; podaje adres e-mail, ustanawia hasło, następnie powtarza hasło, wpisuje kod z obrazka, akceptuje regulamin, klika polecenie „zarejestruj się”, a następnie postępuje zgodnie z poleceniami Platformy.
12. Rejestracja konta następuje automatycznie poprzez:
- kontakt z numerem telefonu podanym w potwierdzeniu
lub
- jeżeli użytkownik nie podpisze się na wniosku ani nie skontaktuje się telefonicznie. Konto zostanie aktywowane w ciągu maksymalnie 6 godzin roboczych.
13. Po założeniu konta Wykonawca ma możliwość złożenia Oferty w postępowaniu.
14. Zamawiający określa dopuszczalny format podpisu elektronicznego, jako:
1) dokumenty w formacie „pdf" zaleca się podpisywać formatem PAdES,
2) dopuszcza się podpisanie dokumentów w formacie innym niż „pdf”, wtedy będzie wymagany oddzielny plik z podpisem. W związku z tym Wykonawca będzie zobowiązany załączyć, prócz podpisanego dokumentu, oddzielny plik z podpisem.
15. Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie Zakupowej tj.:
1) Stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s;
2) Komputer klasy PC lub MAC spełniający wymagania zainstalowanego systemu operacyjnego oraz wymagania używanej przeglądarki internetowej;
3) Zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa obsługująca TLS 1.2,
4) Zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdf.
16. Zamawiający określa dopuszczalne formaty przesyłanych danych, tj. plików o wielkości do 2 GB w txt, rtf, pdf ,xps, odt, ods, odp, doc, xls, ppt, docx, xlsx, pptx, csv, jpg, jpeg, tif, tiff, geotiff, png, svg, wav, mp3, avi, mpg, mpeg, mp4, m4a, mpeg4, ogg, ogv, zip, tar, gz, gzip, 7z, html, xhtml, css, xml, xsd, gml, rng, xsl, xslt, TSL, XMLsig, XAdES, CAdES, PAdES, ASIC, asics, sig, XMLenc, dxf, ath,
prd
17. Zamawiający określa informacje na temat kodowania i czasu odbioru danych tj.:
1) Plik załączony przez Wykonawcę na Platformie Zakupowej i zapisany, widoczny jest w Systemie, jako zaszyfrowany – format kodowania UTF8. Możliwość otworzenia pliku dostępna jest dopiero po odszyfrowaniu przez Zamawiającego po upływie terminu otwarcia ofert.
2) Oznaczenie czasu odbioru danych przez Platformę stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego z Głównym Urzędem Miar, który udostępnia poprzez Internet usługę umożliwiającą synchronizację czasu w systemach komputerowych z czasem urzędowym obowiązującym w Polsce.
18. Zamawiający informuje, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z zasadami korzystania z Platformy, Wykonawca winien skontaktować się z dostawcą tego rozwiązania teleinformatycznego pod nr infolinii +48 22 257 22 23 (infolinia dostępna w dni robocze, w godzinach 9.00 – 17.00) e-mail: oneplace@marketplanet.pl
19. Korespondencja w niniejszym postępowaniu prowadzona jest w języku polskim. Oznacza to, że wszelka korespondencja w innym języku niż język polski winna być złożona wraz z tłumaczeniem na język polski.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie
swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że:
1. administratorem danych osobowych jest Politechnika Łódzka, ul. Żeromskiego 116, 90-924 Łódź,
2. inspektor ochrony danych osobowych w Politechnice Łódzkiej kontakt: iod@adm.p.lodz.pl telefon: 42 631 20 39 (Wyjaśnienie: informacja w tym zakresie jest wymagana, jeżeli w odniesieniu do danego administratora lub podmiotu przetwarzającego istnieje obowiązek wyznaczenia inspektora ochrony danych osobowych),
3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z niniejszym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego pn. SUKCESYWNA DOSTAWA CHEMII BASENOWEJ DLA OBIEKTU ACSD PŁ „ZATOKA SPORTU” W ŁODZI PRZY AL. POLITECHNIKI 10 W LATACH 2026/2028
4. dane osobowe przetwarzane będą przez spółkę Otwarty Rynek Elektroniczny S.A. z siedzibą w Warszawie (02-672) przy ul.
Domaniewskiej 49, wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000041441, REGON: 017282436, NIP:526-25-35-153, jako właściciel Platformy Zakupowej, na której Politechnika Łódzka prowadzi postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, działającą pod adresem: https://plodz.ezamawiajacy.pl
5. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 Ustawy Pzp,
6. dane osobowe będą przechowywane przez okres 10 lat zgodnie z Jednolitym Rzeczowym Wykazem Akt Politechniki Łódzkiej,
7. obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach Ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z Ustawy Pzp,
8. w odniesieniu do danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO,
[UWAGA: ze względu na ograniczoną liczbę znaków kolejne punkty dotyczące RODO znajdują się w SWZ]

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Zapisy dotyczące RODO: Rozdział I podrozdz. 17 SWZ

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ACSD.262.3.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Tak

4.1.14.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia:

Zamawiający określił wymagania dotyczące wydajności lub funkcjonalności, zgodnie z art. 101 ust. 1 ustawy

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: dostawę chemii basenowej dla obiektu Akademickiego Centrum Sportowo - Dydaktycznego Politechniki Łódzkiej „Zatoka Sportu" pod potrzeby Zamawiającego, zgodnie z wytycznymi zamieszczonymi w Opisie Przedmiotu Zamówienia stanowiącym Załącznik nr 2 do niniejszej specyfikacji.

Przedmiot zamówienia musi:
1) być fabrycznie nowy, nieużywany, wolny od wad fizycznych, kompletny oraz przydatny do przeznaczonego użytku,
2) posiadać nienaruszone cechy pierwotnego opakowania producenta bądź posiadać etykietę zawierającą informacje o produkcie (data produkcji, producent, data ważności),
3) posiadać stosowne atesty lub certyfikaty, jeżeli wymagają tego odpowiednie przepisy prawa,
4) posiadać termin ważności (przydatności) nie krótszy niż 6 miesięcy, chyba że dany produkt standardowo charakteryzuje się krótszym terminem ważności (przydatności).

Sposób realizacji dostaw:
Dostawy będą odbywać się sukcesywnie pod potrzeby Zamawiającego.
Przewiduje się dostawy raz w miesiącu, w terminie ustalonym z Zamawiającym. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany częstotliwości dostaw.

4.2.6.) Główny kod CPV: 24962000-5 - Chemikalia do uzdatniania wody

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 18 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie kierował się następującymi kryteriami i odpowiadającymi im znaczeniami oraz w następujący sposób będzie oceniał spełnienie kryteriów:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin realizacji dostawy

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (Załącznik nr 8a do SWZ), a w przypadku polegania na zasobach podmiotu udostępniającego zasoby również oświadczenie tego podmiotu (Załącznik nr 8b do SWZ) składane na wezwanie Zamawiającego.

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą następujących przedmiotowych środków dowodowych:

1) Kart charakterystyki zaproponowanych substancji zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi substancji i mieszanin chemicznych.

2) Dokumentów potwierdzających parametry, właściwości, funkcjonalność i jakość oferowanego asortymentu, w szczególności katalogów producenta, kart informacyjnych, kart technicznych lub innych równoważnych dokumentów umożliwiających ocenę zgodności oferowanych produktów z wymaganiami określonymi przez Zamawiającego.

W przypadku oferowania produktów równoważnych Wykonawca zobowiązany jest wykazać, że oferowane produkty spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. W tym celu Wykonawca wskazuje w Formularzu cenowym nazwę oferowanego produktu i producenta oraz przedkłada dokumenty potwierdzające równoważność oferowanych produktów.

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak

5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:

Zamawiający przewiduje możliwość uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych zgodnie z art. 107 ust. 2 ustawy Pzp.
Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu:
Karty charakterystyki oraz dokumenty potwierdzające parametry, właściwości, funkcjonalność, jakość i zgodność oferowanego asortymentu z wymaganiami Zamawiającego, w szczególności katalogi producenta, karty informacyjne, karty techniczne lub inne równoważne dokumenty.

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

1) Formularz ofertowy.
2) Formularz cenowy.
3) Oświadczenie wykonawcy składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp dotyczące niepodlegania wykluczeniu.
4) Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (jeżeli dotyczy).
5) Pełnomocnictwo do reprezentowania wykonawcy, jeżeli umocowanie osoby podpisującej ofertę nie wynika z dokumentów rejestrowych.
6) Pełnomocnictwo dla pełnomocnika wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (jeżeli dotyczy).
7) Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp (jeżeli dotyczy).
8) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający dysponowanie tymi zasobami (jeżeli dotyczy).
9) Dokumenty uzasadniające zastrzeżenie tajemnicy przedsiębiorstwa (jeżeli dotyczy).
10) W celu potwierdzenia, ze osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania - Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru, jeżeli Zamawiający nie może uzyskać tych danych samodzielnie.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1) Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.
2) W Formularzu ofertowym należy wskazać firmy (nazwy) wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
3) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia wyznaczą spośród siebie pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
4) Do oferty należy dołączyć pełnomocnictwo dla pełnomocnika wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, jeżeli umocowanie nie wynika z innych dokumentów.
5) Każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia składa odrębnie oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp.
6) Zgodnie z art. 117 ust. 4 ustawy Pzp Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które dostawy wykonają poszczególni Wykonawcy.
7) Oferta musi być podpisana przez osobę lub osoby uprawnione do reprezentowania Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia albo przez ustanowionego pełnomocnika.
8) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy.
9) W przypadku Wykonawców prowadzących działalność w formie spółki cywilnej postanowienia dotyczące wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia stosuje się odpowiednio.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zamawiający przewiduje możliwość zmiany umowy na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp w następującym zakresie:

1) zmiany terminu realizacji zamówienia lub zamówień cząstkowych w przypadku wystąpienia okoliczności niemożliwych do przewidzenia na etapie prowadzenia postępowania, siły wyższej, opóźnień w dostawach niezależnych od Wykonawcy, niewykorzystania ilości objętych umową, zmian organizacyjnych lub zmiany zakresu zamówienia;
2) zmiany przedmiotu zamówienia w przypadku wystąpienia siły wyższej;
3) zmiany zakresu wykonania zamówienia lub sposobu świadczenia dostaw w szczególności w związku z wystąpieniem siły wyższej, zmianami organizacyjnymi po stronie Zamawiającego lub zmianami wynikającymi z procedur wewnętrznych Zamawiającego;
4) zmiany wynagrodzenia w przypadku:
a) zmiany zakresu świadczenia Wykonawcy,
b) zmiany stawki podatku VAT lub podatku akcyzowego,
c) zmiany wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę lub minimalnej stawki godzinowej,
d) zmiany zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub zdrowotnym albo wysokości składek na te ubezpieczenia,
e) zmiany zasad gromadzenia i wysokości wpłat do pracowniczych planów kapitałowych,
f) zmiany cen materiałów lub kosztów związanych z realizacją zamówienia zgodnie z postanowieniami umowy dotyczącymi waloryzacji;
5) dostosowania postanowień umowy do zmian przepisów prawa mających wpływ na realizację zamówienia;
6) usunięcia rozbieżności lub niejasności w postanowieniach umowy;
7) poprawienia omyłek pisarskich.

Szczegółowe zasady, warunki oraz tryb wprowadzania zmian, w tym zmiany wynagrodzenia i waloryzacji, zostały określone we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-03 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Oferta winna być złożona za pośrednictwem Platformy dostępnej pod adresem https://plodz.ezamawiajacy.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-03 10:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-02

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

Realizacja dostaw będzie odbywała się sukcesywnie pod potrzeby Zamawiającego w okresie 18 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

Zamawiający nie przewiduje udzielenia zaliczek na poczet wykonania zamówienia, ale Zamawiający będzie płacił wynagrodzenie w częściach, po wykonaniu części umowy (tj. każdorazowo po zrealizowaniu dostawy).

Szczegółowe informacje dotyczące postępowania, warunków udziału, podstaw wykluczenia, przedmiotowych środków dowodowych, sposobu komunikacji elektronicznej oraz warunków realizacji zamówienia określono w Specyfikacji Warunków Zamówienia wraz z załącznikami.
2026-08-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
21.08.2026
Termin składania ofert
03.09.2026 08:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.13
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 24962000-5 - Chemikalia do uzdatniania wody
24962000-5 (Chemikalia do uzdatniania wody)

Okres realizacji

18 miesiące