Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 198 404 PLN

Sukcesywna dostawa chemii basenowej do uzdatniania wody basenowej oraz buforów kalibracyjnych

Rozstrzygnięty Dostawy 2026/BZP 00309107

Numer referencyjny: EU/KM/chemia_basenowa/26/06/2026

Zamawiający

Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A.

Al. Marszałka Piłsudskiego 12

43-100 Tychy, Śląskie

NIP: 6462100779

REGON: 273340260

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa chemii basenowej do uzdatniania wody basenowej na potrzeby Wodnego Parku Tychy oraz buforów kalibracyjnych na potrzeby Oczyszczalni Ścieków Tychy-Urbanowice. Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) oraz sposób jego wykonania określony jest w: - załączniku nr 4 do SWZ oraz w istotnych postanowieniach umowy (załącznik nr 3 do SWZ).

Kryteria oceny ofert

Cena 100%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
BASSAU RAWZA SPÓŁKA KOMANDYTOW Prószków 9910507924

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 BASSAU RAWZA SPÓŁKA KOMANDYTOW (Prószków) Umowa podpisana 198 404 PLN 198 404 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Śląskie — na podstawie 1 rozstrzygniętych przetargów (CPV 24962000-5 - Chemikalia do uzdatniania wody)

Najniższa cena

198 404 PLN

Średnia cena

198 404 PLN

Najwyższa cena

198 404 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
BASSAU RAWZA SPÓŁKA KOMANDYTOW Prószków 1 198 404 PLN 198 404 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 18 przetargów

Min: 23 861 PLN Średnia: 249 434 PLN Max: 690 120 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Sukcesywna dostawa chemii basenowej do uzdatniania wody basenowej oraz buforów kalibracyjnych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A.

1.3.) Oddział zamawiającego: RCGW S.A.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 273340260

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Al. Marszałka Piłsudskiego 12

1.5.2.) Miejscowość: Tychy

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-100

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: rcgw@rcgw.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.rcgw.pl/przetargi-zapytania-ofertowe

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający

osoba prawna utworzona w celu zaspokajania potrzeb o charakterze powszechnym

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Sukcesywna dostawa chemii basenowej do uzdatniania wody basenowej oraz buforów kalibracyjnych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5ddb7101-d47f-4d6c-ac1a-63b088f5347c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00309107

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://rcgw.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/519762

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://rcgw.eb2b.com.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: zgodnie z pkt VII SWZ

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: EU/KM/chemia_basenowa/26/06/2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa chemii basenowej do uzdatniania wody basenowej na potrzeby Wodnego Parku Tychy oraz buforów kalibracyjnych na potrzeby Oczyszczalni Ścieków Tychy-Urbanowice.
Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) oraz sposób jego wykonania określony jest w:
- załączniku nr 4 do SWZ oraz w istotnych postanowieniach umowy (załącznik nr 3 do SWZ).

4.2.6.) Główny kod CPV: 24962000-5 - Chemikalia do uzdatniania wody

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

Przedmiotowe środki dowodowe, tj.:
1. Oświadczenie o posiadaniu przez Wykonawcę dokumentów (załącznik nr 1AA do SWZ), takich jak:
- aktualne karty charakterystyki, dla wszystkich produktów określonych w formularzu asortymentowo – cenowym (załącznik nr 1 A do SWZ) stanowiącym integralną część oferty,
- ważne deklaracje zgodności dla produktów określonych w formularzu asortymentowo – cenowym (załącznik nr 1 A do SWZ) stanowiącym integralną część oferty, dla których zostały wydane,
- ważne atesty higieniczne PZH dla pozycji 1, 2, 4, 13 i 14 określonych w formularzu asortymentowo – cenowym (załącznik nr 1 A do SWZ) stanowiącym integralną część oferty oraz dla pozostałych dla których zostały wydane,
- ważne pozwolenia na obrót produktami biobójczymi, dla produktów określonych w formularzu asortymentowo – cenowym (załącznik nr 1 A do SWZ), które takiego pozwolenia wymagają,
2. Oświadczenie Wykonawcy (załącznik nr 1AAA do SWZ) potwierdzające, iż oferowana dostawa spełnia wymagania określone przez Zamawiającego.

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak

5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:

Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie.
Powyższych postanowień nie stosuje się, jeżeli przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzaniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert lub, pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania.

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

zgodnie z pkt XIII SWZ

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

zgodnie z pkt VI oraz XIII SWZ

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

zgodnie z załącznikiem nr 3 do SWZ - Istotne postanowienia umowy

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-03 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://rcgw.eb2b.com.pl/

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-03 10:00

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak

8.6.) Maksymalna liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do negocjacji: 3

8.7) Kryteria oceny ofert, które zamawiający zamierza stosować w celu ograniczenia liczby wykonawców:

Do negocjacji zostaną zaproszeni Wykonawcy, którzy zaoferują najniższą cenę.

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

zgodnie z SWZ
2026-06-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
25.06.2026
Termin składania ofert
03.07.2026 07:00
Wartość umowy
198 404 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.5
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 24962000-5 - Chemikalia do uzdatniania wody
24962000-5 (Chemikalia do uzdatniania wody)

Okres realizacji

12 miesiące