Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 219 767 PLN
Sukcesywne dostawy produktów farmaceutycznych do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu (2 zadania)
Numer referencyjny: 59/26
Zamawiający
Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu
Poznańska 79
62-800 Kalisz, Wielkopolskie
NIP: 6182025893
REGON: 300224440
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Część 1
Część 2
Dokumenty zamówienia
Formularz cenowy
Formularz cenowy - Załącznik nr 4.xlsx
SWZ
SWZ 59_26.doc
wyjaśnienia treści SWZ
treść wyjaśnień.pdf
informacja z otwarcia ofert
informacja zgodna z art. 222 ust 5 - otwarcie ofert 59_26.pdf
informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty
wyniki 59_26.pdf
Zarejestruj się aby automatycznie wypełnić formularze danymi firmy
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| Sanofi Sp. z o.o. | Warszawa | 8130110525 |
| Amgen Sp. z o.o. | Warszawa | 5272420782 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Sanofi Sp. z o.o. (Warszawa) | Umowa podpisana | 172 580 PLN | 172 580 PLN |
| 2 | Amgen Sp. z o.o. (Warszawa) | Umowa podpisana | 47 187 PLN | 47 187 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Wielkopolskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 33600000-6 - Produkty farmaceutyczne)
Najniższa cena
60 PLN
Średnia cena
257 542 PLN
Najwyższa cena
1 000 097 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| URTICA Sp. z o.o. Wrocław | 5 | - | - |
| Komtur Polska Sp. z o.o. Warszawa | 4 | 612 010 PLN | 91 035 PLN |
| URTICA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Wrocław | 3 | - | 317 029 PLN |
| Bialmed Sp. z o.o. Warszawa | 3 | - | - |
| Servier Polska Services Sp. z o.o. Warszawa | 3 | - | - |
| URTICA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Wrocław | 2 | 32 636 PLN | 65 273 PLN |
| Asclepios S.A. Wrocław | 2 | 1 000 097 PLN | - |
| Tramco Sp z o. o. Płochocin | 2 | 251 085 PLN | - |
| Bilamed Sp. z o.o Warszawa | 2 | - | - |
| Solispharm 2019 sp. z o.o. – Lider Konsorcjum Warszawa | 1 | 43 512 PLN | 43 512 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Dostawa Maribavirum w ramach realizacji Programu Lekowego B.168
2026-08-31 09:27:11Z
Zakup i dostawa produktu leczniczego Tucatinibum 150mg x 84 tabletki w ramach realizacji Programu Lekowego B.9 Leczenia raka piersi - 1 pakiet asortymentowy
2026-08-27 11:51:49Z
Lazertinib w ramach realizacji Programu Lekowego B.6 Leczenie raka płuca oraz międzybłoniakaopłucnej
2026-08-26 10:46:57Z
Sukcesywne dostawy produktów farmaceutycznych do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu (2 zadania)
2026-08-24 12:24:03Z
Sukcesywne dostawy produktów farmaceutycznych do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu (2 zadania)
2026-08-24 12:24:03Z
Zakup i dostawa produktów leczniczych - 7 pakietów
2026-08-17 06:55:10Z
Zakup i dostawa produktów leczniczych - 7 pakietów
2026-08-17 06:55:10Z
Zakup i dostawa produktów leczniczych - 7 pakietów
2026-08-17 06:55:10Z
Zakup i dostawa produktów leczniczych - 7 pakietów
2026-08-17 06:55:10Z
Zakup i dostawa produktów leczniczych - 7 pakietów
2026-08-17 06:55:10Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00339163 z dnia 2026-07-13 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Sukcesywne dostawy produktów farmaceutycznych do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu (2 zadania)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 300224440
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Poznańska 79
1.5.2.) Miejscowość: Kalisz
1.5.3.) Kod pocztowy: 62-800
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@szpital.kalisz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://szpital.kalisz.pl/
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Sukcesywne dostawy produktów farmaceutycznych do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu (2 zadania)
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-62841407-b242-48bc-8a88-985352d0b7c9
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00339163
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00011534/17/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.30 Dostawa produktów farmaceutycznych (2 zadania)
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-62841407-b242-48bc-8a88-985352d0b7c93.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: 1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między zamawiającym a
wykonawcami odbywa się drogą elektroniczną przy użyciu https://ezamowienia.gov.pl/ i poczty elektronicznej adres e-mail:
zamowienia.publiczne@szpital.kalisz.pl
2. Złożenie oferty jest możliwe wyłącznie na Platformie e-zamowienia zgodnie z instrukcją zamieszczoną na
stroniehttps://ezamowienia.gov.pl/ Uwaga: Zamawiający nie korzysta z formularza ofertowego interaktywnego generowanego przez
Platformę ezamowienia
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Każdy wykonawca może złożyć tylko
jedną ofertę.
2. Postępowanie o udzielenie zamówienia, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych w ustawie, prowadzi się pisemnie w języku
polskim.
3. Do przygotowania oferty konieczne jest posiadanie przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy kwalifikowanego
podpisu elektronicznego, podpisu zaufanego, lub podpisu osobistego.
4. Czas zapisywany jest w formacie YYYY-MM-DD HH:MM:SS. Czas przekazania danych jest to czas, w którym zostanie
potwierdzone złożenie oferty przez Wykonawcę.
5. Ze względu na niskie ryzyko naruszenia integralności pliku oraz łatwiejszą weryfikację podpisu, Zamawiający zaleca:
przekonwertowanie plików składających się na ofertę na format PDF, - opatrzenie plików składających się na ofertę podpisem
kwalifikowanym PAdES, - w przypadku składania dokumentów w formacie innym niż PDF, pliki w innych formatach niż PDF zaleca
się opatrzyć zewnętrznym podpisem XAdES. Wykonawca powinien pamiętać, aby plik z podpisem przekazywać łącznie
zdokumentem podpisywanym. Sposób złożenia oferty, w tym zaszyfrowania oferty opisany został na Platformie e-zamowienia.
6. Oferta powinna być sporządzona w języku polskim, w postaci lektronicznej w formacie danych .doc, .docx, .pdf .rtf , xps, .odt,
.txt,.xls, .xlsx, .zip, .rar. i opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
7. Składając ofertę zaleca się zaplanowanie złożenia jej z wyprzedzeniem minimum 24h, aby zdążyć w terminie przewidzianym na jej
złożenie w przypadku siły wyższej, jak np. awaria Paltformy e-zamowienia, awaria Internetu, problemy techniczne związane z
brakiem np. aktualnej przeglądarki, itp. 8 Zamawiający wymaga, by tajemnica przedsiębiorstwa została załączona w formularzu
elektronicznym na Platformie e-zamowienia w odrębnym pliku opatrzonym kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem
zaufanym lub podpisem osobistym wraz z jednoczesnym zaznaczeniem polecenia „Dokument stanowiący tajemnicę
przedsiębiorstwa”.
9 Podpisy kwalifikowane wykorzystywane przez Wykonawców do podpisywania wszelkich plików muszą spełniać: „Rozporządzenie
Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie identyfikacji elektronicznej i usług zaufania w odniesieniu do transakcji elektronicznych
na rynku wewnętrznym (eIDAS) (UE) nr 910/2014 - od 1 lipca 2016 roku”. 10 Rozszerzenia plików wykorzystywanych przez
Wykonawców powinny być zgodne z Załącznikiem nr 2 do „Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie
Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej
oraz minimalnych wymagań dla systemów eleinformatycznych” (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 2247), zwanego dalej „Rozporządzeniem KR"
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: 59/26
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak
4.1.9.) Liczba części: 2
4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
Część 1
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Sukcesywne dostawy: Leki różne - opis stanowi Formularz cenowy
4.2.6.) Główny kod CPV: 33600000-6 - Produkty farmaceutyczne
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Tak
4.2.9) Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji:
Zamawiający przy określaniu ilości zamawianego asortymentu dochował należytej staranności jednak faktyczna ilość zakupionych wyrobów, wielkość poszczególnych zamówień i ich rodzaj uzależniona będzie od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. Zamawiający zastrzega, że minimalny poziom zamówienia wyniesie 60% wartości zamówienia.4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: od 2026-07-31 do 2027-08-05
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Wg kolejności
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.7.) Kolejność kryterium: 1
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Część 2
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Sukcesywne dostawy: Romosozumab - opis stanowi Formularz cenowy
4.2.6.) Główny kod CPV: 33600000-6 - Produkty farmaceutyczne
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Tak
4.2.9) Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji:
Zamawiający przy określaniu ilości zamawianego asortymentu dochował należytej staranności jednak faktyczna ilość zakupionych wyrobów, wielkość poszczególnych zamówień i ich rodzaj uzależniona będzie od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. Zamawiający zastrzega, że minimalny poziom zamówienia wyniesie 60% wartości zamówienia.4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: od 2026-07-31 do 2027-08-05
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Wg kolejności
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.7.) Kolejność kryterium: 1
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
Na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli wykonawca wykaże, że posiada aktualną koncesję, zezwolenie lub licencję na obrót hurtowy produktami leczniczymi.5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Strony dopuszczają możliwość dokonania zmian umowy w zakresie terminu jej obowiązywania, o którym mowa w § 3 ust. 1 – w przypadku:a) Niewykorzystania wartości umowy określonej w § 2 ust. 1 niniejszej umowy. Niniejsza zmiana wymaga aneksu do umowy,
b) Zmian postanowień niniejszej umowy w okolicznościach i na zasadach określonych w art. 455 ust 2 ustawy. Niniejsza zmiana wymaga aneksu do umowy. W związku z ograniczoną ilością znaków szczegółowy opis przewidywanych zmian znajduje się w projekcie umowy stanowiącej załącznik do Specyfikacji Warunków Zamówienia dot. niniejszego postępowania.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-21 09:00
8.2.) Miejsce składania ofert: Składanie ofert następuje za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia dostępnej pod adresem internetowym: https://ezamówienia.gov.pl/
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-21 09:30
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-08-17
8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji:
Część 1 : Tak
Część 2 : Tak
SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE
W niniejszym ogłoszeniu o zamówieniu, ze względu na konieczność wskazania początkowego terminu zawarcia umowy, Zamawiający określając szacowany okres obowiązywania umowy przyjął jako datę początkową przewidywany termin zawarcia umowy, termin ten nie jest wiążący. Umowa zostanie zawarta niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty, po upływie terminów na wniesienie odwołania.Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 13.07.2026
- Termin składania ofert
- 21.07.2026 07:00
- Wartość umowy
- 219 767 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.12
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
31.07.2026 - 05.08.2027