Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 10.09.2026 10:30 (4 dni)
Szkolenie członków i członkiń załóg HEMS oraz kadry medycznej z użycia śmigłowcowej wyciągarki pokładowej (HHO)
Numer referencyjny: ZP/2/V/2026
Zamawiający
Lotnicze Pogotowie Ratunkowe
Księżycowa 5
01-934 Warszawa, Mazowieckie
NIP: 5222548391
REGON: 016321074
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Dokumenty zamówienia
Zał. nr 2 - OPZ
Zał. nr 2 - OPZ.pdf
Zał. nr 1 do SWZ - Formularz ofertowy PL-ENG_TRANSLATED
Zał. nr 1 do SWZ - Formularz ofertowy PL-ENG_TRANSLATED.docx
ZAŁĄCZNIKI DO SWZ PL_ENG
ZAŁĄCZNIKI DO SWZ.docx
Zał. nr 3 - Draft contract provisions
Zał. nr 3 - Draft contract provisions.pdf
Zał. nr 3 -PPU
Zał. nr 3 -PPU.pdf
Umowa powierzenia przetwarzania danych PL-ENG
Umowa powierzenia przetwarzania danych PL-ENG.pdf
SWZ TOR
SWZ_TOR.pdf
Zał. nr 2 - Desciription of the Subject of the Contract
Zał. nr 2 - Desciription of the Subject of the Contract.pdf
Zarejestruj się aby automatycznie wypełnić formularze danymi firmy
Kto wygrywa podobne przetargi?
Mazowieckie — na podstawie 22 rozstrzygniętych przetargów (CPV 80511000-9 - Usługi szkolenia personelu)
Najniższa cena
1 340 PLN
Średnia cena
273 776 PLN
Najwyższa cena
1 662 000 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| VITAL-MED SP. Z O.O. PRZEWOSK | 3 | 10 800 PLN | - |
| ICLab sp. z o.o. Kraków | 2 | 170 970 PLN | 170 970 PLN |
| Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe WERTYKAL S.C. Jan Lipiarski Zabierzów | 1 | 241 110 PLN | 241 110 PLN |
| Windhunter Academy Sp. z o.o. Koszalin | 1 | 215 920 PLN | 215 920 PLN |
| UKNOW EDU Sp. z o.o. Warszawa | 1 | 96 000 PLN | 96 000 PLN |
| AKADEMIA FINANSÓW I BIZNESU VISTULA Warszawa | 1 | - | - |
| Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń Warszawa | 1 | 343 099 PLN | 343 099 PLN |
| Megmar Logistics & Consulting Sp. Z o.o. Kutno | 1 | 606 288 PLN | 606 288 PLN |
| FANTOMAN ŁUKASZ BIŃKOWSKI WICHROWICE | 1 | 3 200 PLN | 3 200 PLN |
| TOMASZ ZIELIŃSKI FTL SOFTWARE Wrocław | 1 | 20 000 PLN | 20 000 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Organizacja i przeprowadzenie badania biegłości z warsztatami w zakresie monitoringu pól elektromagnetycznych w środowisku.
2026-09-04 07:57:54Z
Zorganizowanie i przeprowadzenie jednodniowych, stacjonarnych ćwiczeń z zakresu cyberbezpieczeństwa w formule Table Top Exercise (TTX)
2026-09-02 06:28:12Z
Usługa wsparcia personelu Krajowego Centrum Monitorowania Ratownictwa Medycznego w ramach szkoleń z zakresu ratownictwa taktycznego.
2026-08-10 09:18:37Z
Szkolenie personelu - 5 pakietów
2026-07-29 10:14:27Z
Szkolenie personelu - 5 pakietów
2026-07-29 10:14:27Z
Szkolenie personelu - 5 pakietów
2026-07-29 10:14:27Z
Szkolenie personelu - 5 pakietów
2026-07-29 10:14:27Z
Szkolenie personelu - 5 pakietów
2026-07-29 10:14:27Z
„Organizacja w roku 2026 szkoleń przygotowujących specjalistów prowadzących warsztaty szkolne pn. Być razem z młodzieżą w aspekcie świadomego i odpowiedzialnego rodzicielstwa”.
2026-07-28 07:31:37Z
Organizacja szkoleń w zakresie obsługi systemów ILS 2100/2110 firmy SELEX
2026-07-16 07:48:14Z
Cała Polska — 61 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00414913 z dnia 2026-08-31 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Szkolenie członków i członkiń załóg HEMS oraz kadry medycznej z użycia śmigłowcowej wyciągarki pokładowej (HHO)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Lotnicze Pogotowie Ratunkowe
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 016321074
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Księżycowa 5
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 01-934
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@lpr.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lpr.com.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Szkolenie członków i członkiń załóg HEMS oraz kadry medycznej z użycia śmigłowcowej wyciągarki pokładowej (HHO)
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1c6fe175-ab06-4064-a8ee-31ab26b7ae23
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00414913
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-31
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00105694/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.18 Szkolenie w zakresie obsługi śmigłowcowych ratowniczych urządzeń dźwigowych (Członkowie Załogi HEMS)
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.15.) Nazwa projektu lub programu
Zamawiający informuje, że zamówienie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, projekt pn. „Szkolenia kadry Lotniczego Pogotowia Ratunkowego”, numer: FERS.01.13-IP.07-0009/25.
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1c6fe175-ab06-4064-a8ee-31ab26b7ae233.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: https://ezamowienia.gov.pl
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): https://bip.lpr.com.pl/rodo
3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): https://bip.lpr.com.pl/rodo
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: ZP/2/V/2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie serii dwudniowych, stacjonarnych szkoleń teoretyczno – praktycznych z obsługi i użycia śmigłowcowej wyciągarki pokładowej (HHO – Helicopter Hoist Operation). Celem szkolenia jest nabycie umiejętności ewakuacji poszkodowanego w przypadku braku możliwości lądowania. Przeszkoleni członkowie załóg HEMS oraz lekarze będą posiadać praktyczne umiejętności obsługi wyciągarki pokładowej w trakcie prowadzenia operacji ratownictwa medycznego, co zwiększy ich szanse na skuteczne ratowanie i szybką ewakuację pacjenta.
2. Szczegółowy opis stanowi załącznik nr 2 do SWZ (Opis Przedmiotu Zamówienia).
4.2.6.) Główny kod CPV: 80511000-9 - Usługi szkolenia personelu
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 16 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 70
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: Lokalizacja ośrodka szkolenia
4.3.6.) Waga: 30
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki, o których mowa w art. 112 ust. 2 uPzp, dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej:a) Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 5 (pięciu) lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, zrealizował co najmniej* 10 (dziesięć) szkoleń w zakresie użycia śmigłowcowej wyciągarki pokładowej;
b) Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje co najmniej* 2 (dwoma) instruktorami/osobami prowadzącymi szkolenie i każda z tych osób posiada co najmniej dwuletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń z użyciem śmigłowcowej wyciągarki pokładowej.
* poprzez sformułowanie „co najmniej” Zamawiający rozumie „nie mniej niż”
UWAGA:
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, a także w przypadku Wykonawców polegających na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby na podstawie art. 118 uPzp, spełnieniem warunków udziału w postępowaniu określonych powyżej musi wykazać się jeden Wykonawca.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu i spełniania warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 uPzp
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Podmiotowe środki dowodowe:
1) wykaz usług wykonanych, w okresie ostatnich 5 (pięciu) lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy (wzór – załącznik nr 6 do SWZ);
2) wykaz osób skierowanych do realizacji zamówienia (wzór – załącznik nr 7 do SWZ).
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Zgodnie z art. 455 ust. 1 pkt 1 uPzp, Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy na warunkach i w zakresie określonym w załączniku nr 3 do SWZ.7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-10 12:30
8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-10 13:00
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-09
8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak
SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE
Termin wykonania zamówienia: Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu umowy w nieprzekraczalnym terminie 16 (szesnastu) miesięcy od dnia podpisania umowy lub ukończenia szkolenia przez 2 grupy uczestników, nie później niż do dnia 1 grudnia 2027Za datę zakończenia szkolenia uznaje się dzień wystawienia stosownych certyfikatów lub zaświadczeń potwierdzających nabycie uprawnień przez wszystkich uczestników.
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 31.08.2026
- Termin składania ofert
- 10.09.2026 10:30
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.5
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
16 miesiące