Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 10.09.2026 08:00 (5 dni)
Termomodernizacja budynku Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Makowie Mazowieckim
Numer referencyjny: OEiA.272.2.2026
Zamawiający
POWIATOWA STACJA SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNA
ul. Adama Mickiewicza 31
06-200 Maków Mazowiecki, Mazowieckie
NIP: 7571164572
REGON: 550038293
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Dokumenty zamówienia
Załączniki do SWZ
Załączniki do SWZ.zip
Załącznik Nr 3 do SWZ - Zobowiazanie
Załącznik Nr 3 do SWZ - Zobowiazanie.doc
Załącznik nr 6 do SWZ - Wykaz robót budowlanych
Załącznik nr 6 do SWZ - Wykaz robót budowlanych.doc
Załącznik nr 10 do SWZ - Oświadczenie o posiadaniu uprawnień budowlanych
Załącznik nr 10 do SWZ - Oświadczenie o posiadaniu uprawnień budowlanych.doc
Załącznik nr 2 do SWZ - Formularz oferty
Załącznik nr 2 do SWZ - Formularz oferty.docx
Załącznik nr 5 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy_PSSE
Załącznik nr 5 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy_PSSE.docx
Załącznik nr 8 do SWZ - Wykaz osób
Załącznik nr 8 do SWZ - Wykaz osób.docx
Specyfikacja warunków zamówienia
Specyfikacja warunków zamówienia.pdf
Załącznik nr 2B do SWZ - Spełnienie warunków udziału
Załącznik nr 2B do SWZ - Spełnienie warunków udziału.docx
Załącznik nr 7 do SWZ - Oświadczenie z art. 117 ustawy Pzp
Załącznik nr 7 do SWZ - Oświadczenie z art. 117 ustawy Pzp.docx
Załącznik nr 9 do SWZ - Oświadczenie w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę
Załącznik nr 9 do SWZ - Oświadczenie w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę.docx
Załącznik nr 1 do SWZ - Instrukcja składania ofert
Załącznik nr 1 do SWZ - Instrukcja składania ofert.pdf
Załącznik nr 4 do SWZ - Klauzula RODO
Załącznik nr 4 do SWZ - Klauzula RODO.doc
Załącznik nr 2A do SWZ - Brak podstaw do wykluczenia
Załącznik nr 2A do SWZ - Brak podstaw do wykluczenia.docx
Zarejestruj się aby automatycznie wypełnić formularze danymi firmy
Kto wygrywa podobne przetargi?
Mazowieckie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45000000-7 - Roboty budowlane)
Najniższa cena
21 384 PLN
Średnia cena
1 251 650 PLN
Najwyższa cena
18 963 148 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| PRO-WORKS Bartłomiej Ślizak Wieniawa | 4 | 810 000 PLN | 3 240 000 PLN |
| Kłak Łukasz Zakład Usługowo Budowlany "TERMO-BUD" Ninków | 2 | 887 710 PLN | 1 775 420 PLN |
| Zakład Gospodarki Komunalnej Gminy Staroźreby Sp. z o.o. Staroźreby | 2 | - | - |
| „Antałek” Konrad Dudziec Goworowo | 2 | - | - |
| Firma Budowlano-Usługowa "WIATROBUD II" Przemysław Wiatrak wspólnik s.c. ,Firma Budowlano-Usługowa "WIATROBUD II" Paweł Wiatrak wspólnik s.c. Radom | 2 | 1 294 575 PLN | 2 589 150 PLN |
| PHU CYMUŚ Rafał Janicki Śladów | 2 | 332 682 PLN | 665 363 PLN |
| INSTAL-BUD PLUS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Warszawa | 2 | 784 100 PLN | 1 568 200 PLN |
| ENERGOTEL Sp. z o.o. Warszawa | 2 | 289 848 PLN | 579 696 PLN |
| SOLAR GLASS SP. Z O. O. Radom | 2 | 1 059 034 PLN | 2 118 068 PLN |
| "MR GLOBAL" Marta Laskowska Kobyłka | 1 | 419 600 PLN | 419 600 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Wymiana systemu wentylacji hybrydowej w Elblągu przy ul. Piechoty 16 i 17
2026-09-04 12:41:52Z
Przebudowa ciągów dróg powiatowych na terenie Powiatu Łosickiego
2026-09-04 12:28:49Z
Przebudowa odcinka drogi w miejscowości Robertów
2026-09-04 11:59:39Z
Przebudowa istniejącego budynku pałacu w ramach rewaloryzacji zespołu budowlanego wilii „Arkada” w Ząbkach – etap II dach
2026-09-04 11:48:19Z
Remont dachu budynku głównego i poddasza w budynku NBP Oddziału Okręgowego w Szczecinie
2026-09-04 10:31:52Z
Budowa ulicy Spokojnej w miejscowości Brańszczyk
2026-09-04 09:56:07Z
Termomodernizacja remizo-świetlicy w msc. Rozwory
2026-09-04 09:25:16Z
Termomodernizacja remizo-świetlicy w msc. Rozwory
2026-09-04 09:10:23Z
Termomodernizacja i adaptacja budynku komunalnego
2026-09-04 08:53:41Z
Modernizacja wnętrza budynku Szkoły Podstawowej w Lesznie wraz ze wzmocnieniem fundamentów
2026-09-04 08:41:11Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00407760 z dnia 2026-08-26 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynku Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Makowie Mazowieckim
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIATOWA STACJA SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 550038293
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Adama Mickiewicza 31
1.5.2.) Miejscowość: Maków Mazowiecki
1.5.3.) Kod pocztowy: 06-200
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL924 - Ostrołęcki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat.psse.makow@sanepid.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gov.pl/web/psse-makow-mazowiecki
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Termomodernizacja budynku Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Makowie Mazowieckim
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a2943fbc-2ca9-4b15-b1ab-9afa09b82731
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00407760
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00398019/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Termomodernizacja budynku Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Makowie Mazowieckim
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a2943fbc-2ca9-4b15-b1ab-9afa09b827313.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się za pośrednictwem Platformy e
zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl. Szczegółowe informacje w zakresie wymagań technicznych i organizacyjnych dot. korespondencji elektronicznej zostały wskazane w Rozdziale VII SWZ.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): 1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych oraz w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informuje się,
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Makowie Mazowieckim reprezentowana przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego/Dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z siedzibą w Makowie Mazowieckim przy ul. Adama Mickiewicza 31, 06-200 Maków Mazowiecki.
2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych:
• e-mail: sekretariat.psse.makow@sanepid.gov.pl ,
• adres do korespondencji: Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Makowie Mazowieckim, ul. Adama Mickiewicza 31, 06-200 Maków Mazowiecki.
3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO, w celu:
• przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego zgodnie z ustawą z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych;
• zawarcia i realizacji umowy;
• realizacji obowiązków wynikających z przepisów dotyczących finansów publicznych, rachunkowości, archiwizacji dokumentacji oraz jawności życia publicznego;
• weryfikacji uprawnień i statusu wykonawców, w tym w zakresie wynikającym z ustawy z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych;
• realizacji obowiązków związanych z zamieszczaniem informacji o umowach w Centralnym Rejestrze Umów Jednostek Sektora Finansów Publicznych, zgodnie z art. 34a–34d ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych.
4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą podmioty uprawnione do ich otrzymania na podstawie przepisów prawa, w szczególności:
• uczestnicy postępowania oraz inne podmioty, którym udostępniana jest dokumentacja postępowania na zasadach określonych w ustawie – Prawo zamówień publicznych,
• organy administracji publicznej oraz organy kontroli uprawnione do uzyskania danych,
• podmioty świadczące na rzecz Administratora usługi informatyczne, pocztowe, prawne, archiwizacyjne oraz inne usługi niezbędne do realizacji postępowania i wykonywania obowiązków Administratora;
• podmioty uczestniczące w procesie certyfikacji wykonawców zamówień publicznych oraz właściwe systemy i rejestry – w zakresie niezbędnym do realizacji obowiązków wynikających z przepisów prawa;
• osoby korzystające z informacji udostępnionych w Centralnym Rejestrze Umów Jednostek Sektora Finansów Publicznych – w zakresie danych podlegających ujawnieniu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres wynikający z przepisów ustawy – Prawo zamówień publicznych, ustawy o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach, przepisów kancelaryjno-archiwalnych oraz przepisów regulujących prowadzenie Centralnego Rejestru Umów, a także przez okres niezbędny do dochodzenia lub obrony ewentualnych roszczeń.
6. Przysługuje Pani/Panu:
• prawo dostępu do danych osobowych,
• prawo do sprostowania danych,
• prawo do ograniczenia przetwarzania w przypadkach określonych w art. 18 RODO,
• prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
7. Podanie danych osobowych jest obowiązkiem ustawowym wynikającym z przepisów ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz innych przepisów regulujących zawieranie i wykonywanie umów przez jednostki sektora finansów publicznych. Niepodanie danych skutkuje niemożnością udziału w postępowaniu lub zawarcia i realizacji umowy.
8. Dane osobowe nie będą wykorzystywane do zautomatyzowanego podejmowania decyzji, w tym profilowania, o którym mowa w art. 22 RODO.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: OEiA.272.2.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest Termomodernizacja budynku Powiatowej Stacji Sanitarno –Epidemiologicznej w Makowie Mazowieckim.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią przedmiar robót, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych oraz BIOZ, które stanowią załączniki do SWZ.
4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45320000-6 - Roboty izolacyjne
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-11-16
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Za najkorzystniejsza zostanie uznana oferta, która przy uwzględnieniu kryteriów i ich wag otrzyma najwyższą punktację.
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki określonew art. 273 ust. 1 ustawy Pzp, tj.:
1) nie podlegają wykluczeniu
2) spełniają warunki udziału w postępowaniu, dotyczące:
a) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym
Zamawiający nie ustala szczegółowego warunku udziału w Postępowaniu.
b) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej
Zamawiający nie ustala szczegółowego warunku udziału w postępowaniu.
c) sytuacji ekonomicznej lub finansowej
Wykonawca ma być ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną w wysokości nie mniejszej niż 200.000,00 zł.
W przypadku, kiedy wartość dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia zostanie podana w walucie obcej, Zamawiający dokona przeliczenia tej wartości na wartość w złotych według średniego kursu NBP dla danej waluty z dnia publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych. Jeżeli w dniu ukazania się ogłoszenia o zamówieniu, NBP nie opublikuje informacji o średnim kursie walut, Zamawiający dokona odpowiednich przeliczeń wg średniego kursu z pierwszego kolejnego dnia, w którym NBP opublikuje ww. informacje.
d) zdolności technicznej lub zawodowej
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonali co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na przebudowie i/lub rozbudowie i/lub remoncie budynku o wartości co najmniej 250 000,00 zł brutto wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty.
W przypadku podania kwot w walucie obcej, Zamawiający dokona przeliczenia tej wartości na wartość w złotych według średniego kursu NBP dla danej waluty z dnia publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych. Jeżeli w dniu ukazania się ogłoszenia o zamówieniu, NBP nie opublikuje informacji o średnim kursie walut, Zamawiający dokona odpowiednich przeliczeń wg średniego kursu z pierwszego kolejnego dnia, w którym NBP opublikuje ww. informacje.
O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać wykonawcy, którzy skierują do realizacji zamówienia – do pełnienia funkcji kierownika budowy oraz kierowników branżowych - minimum jedna osoba posiadającej uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności:
budowlanej,
oraz przynależącymi do właściwego Oddziału Izby Architektów lub właściwej Izby Inżynierów Budownictwa.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: a) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania – wypełnione i podpisane odpowiednio przez osobę (osoby) upoważnioną (upoważnione) do reprezentowania Wykonawcy. Stosowne oświadczenie zawarte jest we wzorze Oferty, stanowiącej Załącznik nr 2A do Specyfikacji
b) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy,
c) oświadczenie w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę, stanowiące Załącznik nr 9 do Specyfikacji.
d) ALTERNATYWNIE: zamiast dokumentów i oświadczeń, o których mowa w lit. a oraz lit. b, Wykonawca może złożyć aktualny certyfikat wykonawcy zamówień publicznych, o którym mowa w ustawie z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych, w zakresie w jakim potwierdza on brak podstaw do wykluczenia z postępowania.
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1) W celu potwierdzenie przez sytuacji ekonomicznej lub finansowej Zamawiający wezwie Wykonawcę do dostarczenia następujących dokumentów:
a) dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną w wysokości nie mniejszej niż 200.000,00 zł.
2) W celu potwierdzenie przez Wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu dotyczącym zdolności technicznej Zamawiający wezwie Wykonawcę do dostarczenia następujących dokumentów:
a) wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty – załącznik nr 6 do Specyfikacji;
3) W celu potwierdzenie przez Wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu dotyczącym zdolności zawodowej Zamawiający wezwie Wykonawcę do dostarczenia następujących dokumentów:
a) wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami – załącznik nr 8 do Specyfikacji;
Do wykazu należy załączyć:
b) dla kierownika budowy i kierowników branżowych oświadczenia o posiadaniu wymaganych uprawnień bez ograniczeń – załącznik nr 10 do Specyfikacji, niezbędne do wykonania robót budowalnych w zakresie odpowiadającym przedmiotowi zamówienia w specjalnościach:
budowlanej,
oraz o posiadaniu aktualnego zaświadczenia z właściwego Oddziału Izby Architektów lub z właściwej Izby Inżynierów Budownictwa potwierdzające przynależność do tej Izby i opłacenia wymaganego ubezpieczenia od odpowiedzialności zawodowej.
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku ich oferta musi spełniać następujące wymagania:a) w odniesieniu do wymagań postawionych przez Zamawiającego, każdy z Wykonawców ubiegających się wspólnie o zamówienie, oddzielnie musi udokumentować, że nie podlega wykluczeniu z Postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy Pzp oraz art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp,
b) Wykonawcy występujący wspólnie muszą ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo należy przedłożyć w ofercie w formie, o którym mowa w rozdziale XIII ust. 20) SWZ,
c) wszelka korespondencja w Postępowaniu prowadzona będzie wyłącznie z pełnomocnikiem, o którym mowa w rozdziale XIII ust. 21 lit. b),
d) wypełniając Formularz Ofertowy, jak również inne dokumenty powołujące się na „Wykonawcę”; w miejscu „np. nazwa i adres Wykonawcy” należy wpisać dane dotyczące każdego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielnie zamówienia, a nie dane pełnomocnika Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Warunki zmiany Umowy zostały określone w paragrafie 18 projektowanych postanowień umowy, stanowiących załącznik nr 5 do SWZ7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-10 10:00
8.2.) Miejsce składania ofert: Oferty składa się wyłącznie za pośrednictwem platformy ezamówienia.gov.pl. Szczegółowe zapisy w tym zakresie zostały określone w rozdziale XIV SWZ.
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-10 10:30
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-09
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 26.08.2026
- Termin składania ofert
- 10.09.2026 08:00
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.5
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
do 2026-11-16