Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 10.09.2026 08:00 (4 dni)

„Tworzenie przyjaznych przestrzeni rekreacyjnych w Gminie Gościno poprzez budowę i przebudowę 7 placów zabaw, celem poprawy dostępu do małej infrastruktury publicznej”

Aktywny Roboty budowlane 2026/BZP 00408528

Numer referencyjny: BFE.271.15.2026.AS

Zamawiający

GMINA GOŚCINO

ul. IV Dywizji Wojska Polskiego 58

78-120 Gościno, Zachodniopomorskie

NIP: 6711710176

REGON: 330920676

Opis przedmiotu zamówienia

Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje kompleksowe wykonanie robót budowlanych związanych z budową i przebudową 7 placów zabaw na terenie Gminy Gościno, w tym dostawę i montaż projektowanych urządzeń zabawowych oraz elementów małej architektury, wykonanie projektowanych nawierzchni i ogrodzeń, a także wykonanie wszystkich niezbędnych robót przygotowawczych, ziemnych, montażowych, odtworzeniowych i porządkowych, zgodnie z dokumentacją projektową, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót oraz wymaganiami określonymi w SWZ i jej załącznikach.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Okres gwarancji 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Zachodniopomorskie — na podstawie 19 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw)

Najniższa cena

83 025 PLN

Średnia cena

400 000 PLN

Najwyższa cena

1 165 865 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
BDB Sp. z o.o. Jarosław 2 209 678 PLN 209 678 PLN
NOVUM Sp. z o.o. Szczytno 2 607 243 PLN 607 243 PLN
Happy s.c. R. Kołacki, Ł.Cyran, A.Czyran Dys 2 83 025 PLN 83 025 PLN
Nolmo Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Ruda Śląska 1 - -
FIRMA BUDOWLANA KAMIL GIERSZEWSKI Charzykowy 1 314 019 PLN 314 019 PLN
Przedsiębiorstwo Projektowo-Wykonawcze "TEBRA" G. Kowalczyk Sp.j. Koszalin 1 - -
BDB Sp. z o. o. Jarosław 1 299 812 PLN 299 812 PLN
BDB Sp. z o.o. Jaroslaw 1 358 110 PLN 358 110 PLN
KS Usługi Ogólnobudowlane Szymon Koza 74-101 Gryfino 1 1 165 865 PLN 1 165 865 PLN
Happy s.c. R. Kołacki, Ł. Cyran, A. Czyran Dys 1 262 052 PLN 262 052 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Budowa placu zabaw dla najmłodszych dzieci w Świdwinie

BDB Sp. z o.o. -

2026-07-10 06:25:07Z

Wykonanie zagospodarowania terenu polegającego na rozbudowie placu zabaw wraz z infrastrukturą towarzyszącą przy Żłobku Miejskim ”Leśna Polana” na Osiedlu Zachód w Stargardzie

KS Usługi Ogólnobudowlane Szymon Koza 1 165 865 PLN

2026-06-16 09:11:58Z

Budowa placu zabaw w Gryficach na dz. nr 103, obręb Gryfice – 7

NOVUM Sp. z o.o. 607 243 PLN

2026-05-27 10:06:17Z

Poprawa dostępu do miejsc aktywizacji i małej infrastruktury poprzez budowę placów zabaw w miejscowościach Budzieszewice, Dzisna, Moracz i Świętoszewko

Happy s.c. R. Kołacki, Ł. Cyran, A. Czyran 262 052 PLN

2026-05-25 09:57:17Z

Budowa placów zabaw na terenie Gminy Biesiekierz

Happy s.c. R. Kołacki, Ł.Cyran, A.Czyran 83 025 PLN

2026-05-18 07:57:34Z

Budowa placów zabaw na terenie Gminy Biesiekierz

Happy s.c. R. Kołacki, Ł.Cyran, A.Czyran -

2026-05-18 07:57:34Z

Poprawa dostępu do małej infrastruktury publicznej poprzez budowę ogólnodostępnego placu zabaw przy przedszkolu gminnym w Tychowie

FIRMA BUDOWLANA KAMIL GIERSZEWSKI 314 019 PLN

2026-05-15 06:02:54Z

Budowa placu zabaw przy ul. Westerplatte

Przedsiębiorstwo Projektowo-Wykonawcze "TEBRA" G. Kowalczyk Sp.j. -

2026-05-11 07:21:15Z

Budowa placu zabaw w Miejskim Żłobku w Policach, realizowana w ramach programu - Aktywne Place Zabaw 2025

Nolmo Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością -

2026-04-24 12:07:10Z

Przebudowa placu zabaw na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Jana Pawła II w Dębnie.

Happy s.c. R. Kołacki, Ł. Cyran, A. Czyran 300 200 PLN

2026-04-20 06:25:56Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 3 149 PLN Średnia: 308 517 PLN Max: 3 960 000 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
„Tworzenie przyjaznych przestrzeni rekreacyjnych w Gminie Gościno poprzez budowę i przebudowę 7 placów zabaw, celem poprawy dostępu do małej infrastruktury publicznej”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA GOŚCINO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330920676

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. IV Dywizji Wojska Polskiego 58

1.5.2.) Miejscowość: Gościno

1.5.3.) Kod pocztowy: 78-120

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński

1.5.7.) Numer telefonu: 94 35 13 382

1.5.8.) Numer faksu: 94 35 13 378

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@goscino.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.goscino.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Tworzenie przyjaznych przestrzeni rekreacyjnych w Gminie Gościno poprzez budowę i przebudowę 7 placów zabaw, celem poprawy dostępu do małej infrastruktury publicznej”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0fc98a6d-48be-460c-a052-5d9fe8c2433a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00408528

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00044584/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Tworzenie przyjaznych przestrzeni rekreacyjnych w Gminie Gościno poprzez wyposażenie 7 placów zabaw, celem poprawy dostępu do małej infrastruktury publicznej

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.15.) Nazwa projektu lub programu

Zadanie dofinansowane w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023–2027 dla interwencji I.13.1 LEADER/Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność (RLKS) – komponent wdrażanie LSR Przedsięwzięcie LSR: P.2.1 Rozwój małej infrastruktury w zakresie turystyki i rekreacji

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0fc98a6d-48be-460c-a052-5d9fe8c2433a

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: W przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem
https://ezamowienia.gov.pl.
Zamawiający może komunikować się z wykonawcami za pomocą poczty elektronicznej.

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Składanie ofert i wszelkich dokumentów lub oświadczeń składanych wraz z ofertą dopuszcza się jedynie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za
pośrednictwem Platformy e-Zamówienia.
2. Ofertę, oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp., środki dowodowe, pełnomocnictwa, zobowiązanie podmiotu
udostępniającego zasoby, sporządza się w postaci elektronicznej, w formacie danych .doc, .docx, .jpg, .txt, .xls, .xlsx, .xml, .zip, .7z (zalecane).
3. Ofertę, oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, środki dowodowe, dokumenty potwierdzające umocowanie do
reprezentowania, składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem
zaufanym lub podpisem osobistym (zaawansowany podpis elektroniczny weryfikowany za pomocą certyfikatu podpisu osobistego).
4. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu Platformy e-Zamówienia.

3.7.) Adres strony internetowej, pod którym są dostępne narzędzia, urządzenia lub formaty plików, które nie są ogólnie dostępne: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-0fc98a6d-48be-460c-a052-5d9fe8c2433a

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Oświadczamy, że wypełniliśmy obowiązki informacyjne przewidziane w art. 13 lub art. 14
rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w
związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy
95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 4.05.2016r. str. 1) wobec osób fizycznych, od których
dane osobowe bezpośrednio lub pośrednio pozyskaliśmy w celu ubiegania się o udzielenie zamówienia publicznego w niniejszym
postępowaniu.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: BFE.271.15.2026.AS

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje kompleksowe wykonanie robót budowlanych związanych z budową i przebudową 7 placów zabaw na terenie Gminy Gościno, w tym dostawę i montaż projektowanych urządzeń zabawowych oraz elementów małej architektury, wykonanie projektowanych nawierzchni i ogrodzeń, a także wykonanie wszystkich niezbędnych robót przygotowawczych, ziemnych, montażowych, odtworzeniowych i porządkowych, zgodnie z dokumentacją projektową, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót oraz wymaganiami określonymi w SWZ i jej załącznikach.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw

45000000-7 - Roboty budowlane

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-12-15

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Tak

4.2.14.) Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Zamawiający
dopuszcza możliwości udzielenia zamówień polegających na powtórzeniu podobnych robót budowlanych zgodnych z przedmiotem
zamówienia podanym powyżej.

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami:
 cena oferty – 60%, gdzie 1% = 1 pkt
 okresu gwarancji – 40%, gdzie 1% = 1 pkt
2. Maksymalna liczba punktów w kryteriach równa jest określonej wadze dla tych kryteriów w %.
3. Kryterium ceny będzie rozpatrywane na podstawie ceny oferty za wykonanie przedmiotu zamówienia, podanej przez wykonawcę w formularzu oferty. Ilość punktów w tym kryterium zostanie obliczona na podstawie poniższego wzoru:
C = Cmin/Co x 60 pkt, gdzie:
C - ilość punktów w kryterium ceny,
Cmin - najniższa zaoferowana cena,
Co - cena oferty ocenianej.
5. W kryterium okres gwarancji na roboty budowlane (G) zostanie zastosowana następująca punktacja:
G = Go/Gn x 40 pkt, gdzie:
G - ilość punktów w kryterium okres gwarancji,
Go - okres gwarancji w ofercie ocenianej,
Gn - najdłuższy zaoferowany okres gwarancji.
6. Wykonawca zobowiązany jest podać w ofercie proponowany okres gwarancji, określając go w miesiącach.
7. Minimalna długość okresu gwarancji na przedmiot zamówienia, wymagana przez zamawiającego, nie może być krótsza niż 48 miesięcy.
8. Podanie przez wykonawcę krótszego okresu gwarancji niż 48 miesięcy skutkować będzie odrzuceniem oferty.
9. W przypadku braku podania w ofercie jakiegokolwiek proponowanego okresu gwarancji, zamawiający uzna, że wykonawca zapewnia minimalną długość okresu gwarancji wymaganą przez zamawiającego.
10. Jeżeli wykonawca zaoferuje okres gwarancji przekraczający 60 miesięcy zamawiający do oceny ofert przyjmie okres 60 miesięcy.
11. Okres rękojmi równy jest okresowi gwarancji.
12. Zamawiający wybierze jako najkorzystniejszą ofertę, która uzyska łącznie największą ilość punktów.
13. W powyższych kryteriach oferta wykonawcy może łącznie uzyskać maksymalnie 100 pkt. (cena oferty – 60 pkt, okresu gwarancji – 40 pkt.
14. Wartość punktowa oferty = wartość punktowa „C” (cena oferty) + wartość punktowa „G” (okres gwarancji).
15. Jeżeli nie można wybrać najkorzystniejszej oferty z uwagi na to, że dwie lub więcej ofert przedstawia taki sam bilans ceny i innych kryteriów oceny ofert, zamawiający spośród tych ofert wybiera ofertę z najniższą ceną lub najniższym kosztem, a jeżeli zostały złożone oferty o takiej samej cenie lub koszcie, zamawiający wzywa wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia w terminie określonym przez zamawiającego ofert dodatkowych.
16. W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert. Niedopuszczalne jest prowadzenie między Zamawiającym, a Wykonawcą negocjacji dotyczących złożonej oferty.
17. Zamawiający w celu ustalenia, czy oferta zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia, zwróci się do Wykonawcy o udzielenie w określonym terminie wyjaśnień i złożenia dowodów dotyczących elementów oferty mających wpływ na wysokość ceny.
18. Zamawiający, oceniając wyjaśnienia, weźmie pod uwagę obiektywne czynniki, w szczególności:
1) oszczędności metody wykonania zamówienia, wybranych rozwiązań technicznych, wyjątkowo sprzyjających warunków wykonywania zamówienia dostępnych dla wykonawcy, oryginalności projektu wykonawcy, kosztów pracy, których wartość przyjęta do ustalenia ceny nie może być niższa od minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę;
2) pomocy publicznej udzielonej na podstawie odrębnych przepisów;
3) wynikającym z przepisów prawa pracy i przepisów o zabezpieczeniu społecznym, obowiązujących w miejscu, w którym realizowane jest zamówienie;
4) wynikającym z przepisów prawa ochrony środowiska;
5) powierzenia wykonania części zamówienia podwykonawcy.
19. Zamawiający odrzuci ofertę Wykonawcy, który nie złożył wyjaśnień lub jeżeli dokonana ocena wyjaśnień wraz z dostarczonymi dowodami potwierdzi, że oferta zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy Pzp oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. z 2025r. poz. 514) oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
2. Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym – Zamawiający nie określa warunku w tym zakresie.
3. Zdolności technicznej lub zawodowej, warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli wykonawcy wykażą, że:
a) w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy to w tym okresie, wykonał należycie, zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończył co najmniej 2 (dwie) roboty budowlane polegającą na budowie, przebudowie, rozbudowie lub remoncie placu zabaw, obejmujące co najmniej montaż urządzeń zabawowych oraz wykonanie nawierzchni placu zabaw przy czym wartość każdej z tych robót wynosiła nie mniej niż 200 000,00 zł brutto (słownie: dwieście tysięcy złotych).
Zamawiający zastrzega, że nie jest dopuszczalna łączna ocena spełnienia tego warunku, tzn. że co najmniej 2 ww. roboty budowlane w zakresie budowie, przebudowie, rozbudowie lub remoncie placu zabaw, obejmujące co najmniej montaż urządzeń zabawowych oraz wykonanie nawierzchni placu zabaw musi wykonać jeden z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub podmiot, na którego zasoby powołuje się wykonawca.
4. Zdolności ekonomicznej lub finansowej – warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawcy ubiegający się o udzielenie zamówienia wykażą, że posiadają środki finansowe lub zdolność kredytową
w wysokości nie mniejszej niż 250 000,00 zł (słownie: dwieście pięćdziesiąt tysięcy złotych). Wartości podane w dokumentach potwierdzających spełnienie warunku, o których mowa powyżej w walutach innych niż PLN, wykonawca przeliczy wg średniego kursu Narodowego Banku Polskiego (Tabela A), na dzień wystawienia dokumentu.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1. Wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie – wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne odpowiednie dokumenty. Jeżeli wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji robót budowlanych, wykonywanych wspólnie z innymi wykonawcami, wykaz dotyczy robót budowlanych, w których wykonaniu wykonawca ten bezpośrednio uczestniczył (§ 9 ust. 3 pkt 1 rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (Dz. U. z 2020r. poz. 2415 ze zm.),
2. Informacja banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzająca wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, w okresie nie wcześniejszym niż 1 miesiąc przed upływem terminu składania ofert,
3. Wykaz osób skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, odpowiedzialnych
za kierowanie robotami budowlanymi oraz za wykonanie prac projektowych, wraz z informacjami na
temat ich uprawnień (z podaniem daty i pełnej nazwy oraz podstawy prawnej ich wydania), doświadczenia (wykonane zamówienie, pełniona funkcja i okres pełnienia powierzonej funkcji (od m-c/rok - do m-c/rok)) oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

1. Wysokość wadium ustala się w kwocie 6 000,00 zł (słownie: sześć tysięcy złotych).
2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert, z oznaczeniem przedmiotowego postępowania.
3. Wadium może być wnoszone w formach określonych w art. 97 ust. 7 ustawy.
4. Wadium w pieniądzu wpłacać należy przelewem na rachunek bankowy zamawiającego:
Bank : Pomorski Bank Spółdzielczy O/Gościno
Nr: 49 8581 1030 0500 0273 2000 0016
5. W przypadku wadium wnoszonego w pieniądzu za termin wniesienia uznaje się chwilę uznania kwoty na rachunku Zamawiającego.
6. W przypadku wniesienia wadium w formie innej niż pieniądz – Wykonawca przekazuje Zamawiającemu oryginał dokumentu w postaci elektronicznej.
7. Niewniesienie wadium w terminie lub w sposób inny niż określony w SWZ skutkowało będzie odrzuceniem oferty Wykonawcy.
8. Zamawiający dokonuje zwrotu wadium zgodnie z postanowieniami art. 98 ustawy Pzp.
9. Zamawiający zwraca wadium wniesione w pieniądzu wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
10. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami w przypadkach określonych w art. 98 ustawy Pzp.
11. Poręczenia i gwarancje obejmować winny termin związania wykonawcy ofertą, przy czym bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.
12. Gwarancje wadialne winny zawierać co najmniej bezwarunkowe i nieodwołalne w okresie obowiązywania
i wymagalne na pierwsze żądanie zobowiązanie gwaranta (ubezpieczyciela, banku) do wypłaty zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach zatrzymania wadium - zgodnie z przepisami ustawy.

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie:
1.ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania;
2.muszą ustanowić Pełnomocnika Wykonawców występujących wspólnie do reprezentowania ich
w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo reprezentowania w postępowaniu
i zawarcia umowy w sprawie zamówienia. Przyjmuje się, że pełnomocnictwo do podpisania oferty obejmuje pełnomocnictwo do poświadczenia za zgodność z oryginałem wszystkich dokumentów;
3.pełnomocnictwo musi jednocześnie wynikać z umowy lub z innej czynności prawnej, mieć formę pisemną, fakt ustanowienia Pełnomocnika musi wynikać z załączonych do oferty dokumentów, wszelka korespondencja prowadzona będzie z Pełnomocnikiem;
4.przed zawarciem umowy o niniejsze zamówienie publiczne, jeżeli oferta konsorcjum zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający może wezwać do przedstawienia umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.
Oferta wspólna, składana przez dwóch lub więcej Wykonawców powinna spełniać następujące wymagania:
1) Musi być zgodna z postanowieniami SWZ;
2) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania ich
w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego;
3) Sposób składania dokumentów w przypadku składania oferty wspólnej:
a) dokumenty wspólne, takie jak:
-oferta (Załącznik do SWZ);
-wykaz wykonanych robót budowlanych (Załącznik do SWZ);
-dokumenty potwierdzające, że roboty te zostały wykonane należycie;
-oświadczenie wypełnienia obowiązków informacyjnych przewidzianych w art. 13 lub art. 14 RODO (Załącznik do SWZ);
podpisuje ustanowiony Pełnomocnik (Lider) w imieniu wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się
o udzielenie zamówienia, w zakresie wynikającym z udzielonego pełnomocnictwa.
b) dokumenty dotyczące spełniania warunków udziału w postępowaniu, takie jak:
-oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu i braku podstaw do wykluczenia (Załącznik do SWZ);
składa każdy z partnerów konsorcjum w imieniu swojej firmy.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1. Istotne postanowienia umowy zawarte zostały w projekcie umowy stanowiącego załącznik do SWZ.
2.Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmiany postanowień umowy na podstawie art. 455 ustawy Pzp, które zostaną wyrażone w formie pisemnego aneksu pod rygorem nieważności i mogą nastąpić wyłącznie z przyczyn wskazanych w rozdziale XXVII SWZ oraz projekcie umowy.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-10 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Za pośrednictwem Platformy E-zamówienia

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-10 10:45

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-09

2026-08-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
26.08.2026
Termin składania ofert
10.09.2026 08:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw
45112723-9 (Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw) 37535200-9 (Wyposażenie placów zabaw) 45000000-7 (Roboty budowlane) 45100000-8 (Przygotowanie terenu pod budowę) 45450000-6 (Roboty budowlane wykończeniowe pozostałe) 37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw 45000000-7 - Roboty budowlane 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę 45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

Okres realizacji

do 2026-12-15