Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 10.09.2026 08:00 (4 dni)

Usługa drukowania offsetowego materiałów informacyjnych, edukacyjnych i promocyjnych na potrzeby Teatru Wielkiego - Opery Narodowej

Aktywny Usługi 2026/BZP 00418566

Numer referencyjny: ZP.260.28.2026

Zamawiający

Teatr Wielki - Opera Narodowa

Plac Teatralny 1

00-950 Warszawa, Mazowieckie

NIP: 5252059432

REGON: 013055028

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna, realizowana w miarę zgłaszanego zapotrzebowania usługa drukowania offsetowego materiałów takich jak: programy spektakli premierowych, programy spektakli repertuarowych, katalogi wystaw, programy koncertów, wkładki biograficzno-obsadowe, kalendarz na Nowy Rok, książka Muzeum Teatralnego, wraz z ich transportem do siedziby Zamawiającego. 2. Zamówienie podzielone jest na dwie części: Część nr 1 pn. „Usługa drukowania offsetowego programów spektakli repertuarowych i premierowych na Scenie Głównej i na Małej Scenie, wkładek biograficzno-obsadowych, programów koncertowych, katalogów wystaw i kalendarza na Nowy Rok” , Część nr 2 pn. „Usługa drukowania offsetowego książki Muzeum Teatralnego”. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiony jest w odpowiednio załącznikach nr 1a i 1b do SWZ pn. „Opis przedmiotu zamówienia – Formularz cenowy”. Zakres i sposób realizacji zamówienia określają projektowane postanowienia umowy stanowiące załącznik nr 5a i 5b do SWZ, odpowiednio dla części 1 i części 2 zamówienia.

Kryteria oceny ofert

Część 1

Cena 50%
Walory estetyczne druków 30%
Termin wykonania i dostarczenia zamówienia po przekazaniu materiału do drukarni 20%

Część 2

Cena 50%
Walory estetyczne druków 30%
Termin wykonania i dostarczenia zamówienia po przekazaniu materiału do drukarni 20%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Mazowieckie — na podstawie 16 rozstrzygniętych przetargów (CPV 79810000-5 - Usługi drukowania)

Najniższa cena

10 332 PLN

Średnia cena

128 664 PLN

Najwyższa cena

429 968 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
EDC EXPERT DIRECT COMMUNICATION Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 3 102 521 PLN 205 041 PLN
Grafpol Sp. z o.o. Wrocław 3 - -
Top Studio Sp. z o.o. Inowrocław 2 11 870 PLN 23 739 PLN
PRINT FLOW SOLUTIONS M. SIANOS SPÓŁKA KOMANDYTOWA Warszawa 1 - -
Print Flow Solutions M. Sianos sp. k. Warszawa 1 - -
Konica Minolta Business Solutions Polska Sp. z o.o. Warszawa 1 429 968 PLN 664 255 PLN
Firma Handlowa REMI Adam Krokowski Bielsko-Biała 1 21 808 PLN 21 808 PLN
Firma Poligraficzno-Introligatorska „UDZIAŁOWIEC” Sp. z o.o. Olsztyn 1 14 440 PLN 14 440 PLN
Poligrafia BRO-KAL s.c. Marcin Kaleta, Agnieszka Brożyna Mąchocice Kapitulne 1 143 244 PLN 143 244 PLN
PRINT FLOW SOLUTIONS M. SIANOS SPÓŁKA KOMANDYTOWA Warszawa 1 365 277 PLN 365 277 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Kompleksowa obsługa serwisowa urządzeń drukująco — kopiujących będących własnością Sądu Rejonowego w Radomiu wraz z dostawą i wymianą materiałów eksploatacyjnych.

Globo Group - Jacek Kania -

2026-08-11 07:30:04Z

Usługa druku, oprawy i dostawy osiemnastu kolejnych numerów miesięcznika "Delta"

„Adam Dąbrowski SILVERPRINT” 70 762 PLN

2026-07-23 13:50:26Z

Sukcesywna dostawa druków akcydensowych, pomocniczych na potrzeby Biura Administracji i Spraw Obywatelskich oraz jego Delegatur w Dzielnicach m.st. Warszawy

Poligrafia BRO-KAL s.c. Marcin Kaleta, Agnieszka Brożyna 143 244 PLN

2026-06-08 07:46:37Z

Umowa ramowa: Wykonanie druków potwierdzenia odbioru (36 miesięcy)

SAMINDRUK Sp. z o.o. 228 165 PLN

2026-05-29 09:37:46Z

Wykonanie usługi druku, kopertowania, dostarczenia do operatora pocztowego oraz nadania, spersonalizowanych przesyłek dla świadczeniobiorców Zakładu Emerytalno-Rentowego MSWiA, z podziałem na 2 Części

EDC EXPERT DIRECT COMMUNICATION Sp. z o.o. 114 882 PLN

2026-05-19 10:44:43Z

Wykonanie usługi druku, kopertowania, dostarczenia do operatora pocztowego oraz nadania, spersonalizowanych przesyłek dla świadczeniobiorców Zakładu Emerytalno-Rentowego MSWiA, z podziałem na 2 Części

EDC EXPERT DIRECT COMMUNICATION Sp. z o.o. 90 159 PLN

2026-05-19 10:44:43Z

Usługa drukowania plakatów, ulotek, plansz okolicznościowych, kopert, naklejek, toreb i kalendarzy

Firma Handlowa REMI Adam Krokowski 21 808 PLN

2026-05-13 09:47:53Z

Usługa drukowania plakatów, ulotek, plansz okolicznościowych, kopert, naklejek, toreb i kalendarzy

Firma Poligraficzno-Introligatorska „UDZIAŁOWIEC” Sp. z o.o. 14 440 PLN

2026-05-13 09:47:53Z

Usługa drukowania plakatów, ulotek, plansz okolicznościowych, kopert, naklejek, toreb i kalendarzy

Top Studio Sp. z o.o. 13 407 PLN

2026-05-13 09:47:53Z

Usługa drukowania plakatów, ulotek, plansz okolicznościowych, kopert, naklejek, toreb i kalendarzy

Top Studio Sp. z o.o. 10 332 PLN

2026-05-13 09:47:53Z

Cała Polska — 79 przetargów

Min: 1 376 PLN Średnia: 95 121 PLN Max: 559 870 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Usługa drukowania offsetowego materiałów informacyjnych, edukacyjnych i promocyjnych na potrzeby Teatru Wielkiego - Opery Narodowej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Teatr Wielki - Opera Narodowa

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013055028

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Teatralny 1

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-950

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: office@teatrwielki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://teatrwielki.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługa drukowania offsetowego materiałów informacyjnych, edukacyjnych i promocyjnych na potrzeby Teatru Wielkiego - Opery Narodowej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d84a4a10-42ad-4a53-a5ce-7055f9d02795

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00418566

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00145925/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.8 Usługa drukowania offsetowego materiałów informacyjnych, edukacyjnych i promocyjnych na potrzeby Teatru Wielkiego – Opery Narodowej

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://teatrwielki.eb2b.com.pl/

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Nie

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://teatrwielki.eb2b.com.pl/organizer-preview-auction.html/528042/usluga-drukowania-offsetowego-materialow-informacyjnych-edukacyjnych-i-promocyjnych-na-potrzeby-teatru-wielkiego-opery-narodowej-czesc-1-usluga-drukowania-offsetowego-programow-spektakli-repertuarowych-i-premierowych-na-scenie-glownej-i-na-malej-sc

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Komunikacja między Zamawiającym
a Wykonawcami odbywa się wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem elektronicznej platformy
zakupowej, zwanej dalej „Platformą”, pod adresem: https://teatrwielki.eb2b.com.pl/organizer-preview-auction.html/528042/usluga-drukowania-offsetowego-materialow-informacyjnych-edukacyjnych-i-promocyjnych-na-potrzeby-teatru-wielkiego-opery-narodowej-czesc-1-usluga-drukowania-offsetowego-programow-spektakli-repertuarowych-i-premierowych-na-scenie-glownej-i-na-malej-sc
2. Zamawiający odstępuje od wymagania użycia środków komunikacji elektronicznej, na podstawie art. 65 ust. 1 pkt 4) ustawy Pzp,
wyłącznie w odniesieniu do przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w Rozdziale IV pkt 13 SWZ.
Przedmiotowe
środki dowodowe przekazuje się w oryginale, za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada
2012 r. – Prawo pocztowe (Dz. U. z 2023 r. poz. 1640), osobiście lub za pośrednictwem posłańca.
3. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, musi posiadać konto na Platformie.
Zarejestrowanie i utrzymywanie konta na Platformie oraz korzystanie z niej jest bezpłatne.
4. Wymagania techniczne i organizacyjne korzystania z Platformy określa jej Regulamin dostępny pod adresem internetowym
https://teatrwielki.eb2b.com.pl/user/terms. Wykonawca przystępując do postępowania o udzielenie zamówienia publicznego tj.
bezpłatnie rejestrując się lub logując (w przypadku posiadania konta w Platformie), akceptuje warunki korzystania z Platformy,
określone w Regulaminie oraz uznaje go za wiążący.
5. Niezbędne wymagania sprzętowo – aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie:
1) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 4 mb/s;
2) komputer klasy PC lub lub Mac, o następującej konfiguracji: pamięć RAM min. 4 GB, procesor dwurdzeniowy o taktowaniu min.
2,4GHz, jeden z systemów operacyjnych: MS Windows 7, Mac OS x 10.4, Linux, z aktualnym wsparciem technicznym producenta
(sugerujemy nie starsze niż 3 lata od daty wszczęcia postępowania);
3) zainstalowana dowolna najnowsza wersja przeglądarki internetowej - sugerujemy najnowsze wersje: Chrome, Safari, Edge,
Firefox, Opera.
4) włączona obsługa JavaScript;
5) zainstalowany program obsługujący stosowane przez wykonawcę formaty plików (np. Acrobat Reader dla plików w formacie .pdf).
6. Wszelkie dokumenty, oświadczenia, informacje, o których mowa w SWZ, należy wczytać jako załączniki na Platformie, według
Instrukcji korzystania z Platformy, dostępnej dla zalogowanych użytkowników w zakładce „Pomoc” – „Instrukcje”.
7. Zamawiający zaleca wczytywanie na Platformę plików w maksymalnym rozmiarze do 250 MB a w przypadku dokumentów
podpisanych podpisem zaufanym do 10MB.
8. Dokumenty elektroniczne, oświadczenia lub elektroniczne kopie dokumentów lub oświadczeń składające się na ofertę, składane
są przez Wykonawcę przy użyciu zakładki „Złóż ofertę” w trakcie etapu składania ofert.
9. Dokumenty elektroniczne, oświadczenia, uzupełnienia, elektroniczne kopie dokumentów lub oświadczeń składane przez
Wykonawcę po złożeniu ofert (np. na wezwanie Zamawiającego), składane są przy użyciu zakładki „Pytania/informacje”.
10. Ewentualne wnioski o wyjaśnienie treści SWZ lub inne wnioski/pytania także składane są przy użyciu zakładki
„Pytania/informacje”.
11. Za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich wczytania do Platformy.
12. Szczegółowe informacje przedstawione są w rozdz. XV SWZ.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.10.) Przyczyny odstąpienia od komunikacji elektronicznej:

zamawiający wymaga przedstawienia modelu fizycznego, modelu w skali lub próbki, których nie można przekazać przy użyciu środków komunikacji elektronicznej (art. 65 ust. 1 pkt 4 ustawy)

3.11.) Sposób nieelektronicznego składania ofert, wniosków, oświadczeń oraz innych dokumentów: Zamawiający odstępuje od wymagania użycia środków komunikacji elektronicznej, na podstawie art. 65 ust. 1 pkt 4) ustawy Pzp, wyłącznie w odniesieniu do przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w Rozdziale IV pkt 13 SWZ.
Przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w Rozdziale IV ust. 13 SWZ (portfolio) należy złożyć w oryginale w terminie do dnia 10.09.2026 r. do godz. 10:00, w miejscu: kancelaria główna – pokój A – 148 I piętro Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, pl. Teatralny 1, 00-950 Warszawa, wejście od ul. Moliera 5 recepcja IV.

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)
2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie
swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE
L 119 z 04.05.2016, s. 1 oraz Dz. Urz. UE L 127 z 23.05.2018, s. 2) — dalej RODO, Zamawiający informuje, że:
1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Teatr Wielki – Opera Narodowa, Pl. Teatralny 1, 00 - 950 Warszawa; tel.: +48
(22) 69 20 200; fax: +48 (22) 826 04 23.
Dalsze szczegółowe informacje zawarte zostały w rozdz. XXIX ust. 1 i 2 SWZ.

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Ograniczenia stosowania RODO na podstawie art. 19 ust. 2 i 3 ustawy Pzp.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.260.28.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 2

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Tak

4.1.14.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia:

Zamawiający żąda określonej etykiety lub wskazuje mające zastosowanie wymagania określonej etykiety, zgodnie z art. 104 ustaw - etykiety środowiskowej (tzw. Ekoetykieta)

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna, realizowana w miarę zgłaszanego zapotrzebowania usługa drukowania offsetowego materiałów takich jak: programy spektakli premierowych, programy spektakli repertuarowych, katalogi wystaw, programy koncertów, wkładki biograficzno-obsadowe, kalendarz na Nowy Rok, książka Muzeum Teatralnego, wraz z ich transportem do siedziby Zamawiającego.
2. Zamówienie podzielone jest na dwie części:
Część nr 1 pn. „Usługa drukowania offsetowego programów spektakli repertuarowych i premierowych na Scenie Głównej i na Małej Scenie, wkładek biograficzno-obsadowych, programów koncertowych, katalogów wystaw i kalendarza na Nowy Rok” ,
Część nr 2 pn. „Usługa drukowania offsetowego książki Muzeum Teatralnego”.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiony jest w odpowiednio załącznikach nr 1a i 1b do SWZ pn. „Opis przedmiotu zamówienia – Formularz cenowy”. Zakres i sposób realizacji zamówienia określają projektowane postanowienia umowy stanowiące załącznik nr 5a i 5b do SWZ, odpowiednio dla części 1 i części 2 zamówienia.

4.2.6.) Główny kod CPV: 79810000-5 - Usługi drukowania

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

79823000-9 - Usługi drukowania i dostawy

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 50,00

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: jakość, w tym do parametry techniczne, właściwości estetyczne i funkcjonalne takie jak dostępność dla osób niepełnosprawnych lub uwzględnianie potrzeb użytkowników

4.3.5.) Nazwa kryterium: Walory estetyczne druków

4.3.6.) Waga: 30,00

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium: serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin wykonania i dostarczenia zamówienia po przekazaniu materiału do drukarni

4.3.6.) Waga: 20,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna, realizowana w miarę zgłaszanego zapotrzebowania usługa drukowania offsetowego materiałów takich jak: programy spektakli premierowych, programy spektakli repertuarowych, katalogi wystaw, programy koncertów, wkładki biograficzno-obsadowe, kalendarz na Nowy Rok, książka Muzeum Teatralnego, wraz z ich transportem do siedziby Zamawiającego.
2. Zamówienie podzielone jest na dwie części:
Część nr 1 pn. „Usługa drukowania offsetowego programów spektakli repertuarowych i premierowych na Scenie Głównej i na Małej Scenie, wkładek biograficzno-obsadowych, programów koncertowych, katalogów wystaw i kalendarza na Nowy Rok” ,
Część nr 2 pn. „Usługa drukowania offsetowego książki Muzeum Teatralnego”.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiony jest w odpowiednio załącznikach nr 1a i 1b do SWZ pn. „Opis przedmiotu zamówienia – Formularz cenowy”. Zakres i sposób realizacji zamówienia określają projektowane postanowienia umowy stanowiące załącznik nr 5a i 5b do SWZ, odpowiednio dla części 1 i części 2 zamówienia.

4.2.6.) Główny kod CPV: 79810000-5 - Usługi drukowania

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 50,00

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: jakość, w tym do parametry techniczne, właściwości estetyczne i funkcjonalne takie jak dostępność dla osób niepełnosprawnych lub uwzględnianie potrzeb użytkowników

4.3.5.) Nazwa kryterium: Walory estetyczne druków

4.3.6.) Waga: 30,00

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium: serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin wykonania i dostarczenia zamówienia po przekazaniu materiału do drukarni

4.3.6.) Waga: 20,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

Część 1:
Wykonawca powinien wykazać, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie) zrealizował co najmniej 2 (dwa) zamówienia polegające na usłudze drukowania i dostawy druków offsetowych z numerem ISBN, a wartość każdego z tych zamówień nie była niższa niż 50.000,00 zł brutto.
Część 2:
Wykonawca powinien wykazać, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie) zrealizował co najmniej(dwa) zamówienia polegające na usłudze drukowania i dostawy druków offsetowych z numerem ISBN, a wartość każdego z tych zamówień nie była niższa niż 7.000,00 zł brutto.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Wykaz usług (wg wzoru stanowiącego zał. nr 4 do SWZ) wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

Zamawiający wymaga, by Wykonawca złożył wraz z ofertą następujące przedmiotowe środki dowodowe:
Część 1:
jeden egzemplarz próbki, wykonanej metodą druku offsetowego, będącej jednym spośród niżej wymienionych rodzajów druków:
a) program do spektaklu/spektakli o objętości co najmniej 40 stron plus okładka,
lub
b) katalog wystawy/wystaw o objętości co najmniej 40 stron plus okładka,
lub
c) programy do koncertów lub innych wydarzeń o objętości do 16 stron plus okładka,
– która pozwoli ją ocenić w zakresie cech szczegółowo wskazanych w Rozdziale XXIII Ad 2 SWZ i przyznać punkty w ramach kryterium „Walory estetyczne druków”.
Zamawiający zwróci Wykonawcom, których oferty nie zostały wybrane, na ich wniosek, złożone przez nich próbki.
Na podstawie art. 107 ust. 3 ustawy Pzp Zamawiający nie dopuszcza uzupełniania przedmiotowych środków dowodowych określonych powyżej.
Część 2:
jeden egzemplarz próbki, wykonanej metodą druku offsetowego, będącej książką o objętości co najmniej 150 stron plus okładka, która pozwoli ją ocenić w zakresie cech szczegółowo wskazanych w Rozdziale XXIII Ad 2 SWZ i przyznać punkty w ramach kryterium „Walory estetyczne druków”.
Zamawiający zwróci Wykonawcom, których oferty nie zostały wybrane, na ich wniosek, złożone przez nich próbki.
Na podstawie art. 107 ust. 3 ustawy Pzp Zamawiający nie dopuszcza uzupełniania przedmiotowych środków dowodowych określonych powyżej.

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

Wraz z formularzem oferty należy złożyć:
1) Opis przedmiotu zamówienia - Formularz cenowy (wypełniony zał. nr 1a i 1b do SWZ, odpowiednio dla danej części zamówienia) - załączniki stanowią część oferty i nie podlegają uzupełnieniu
2) Pełnomocnictwo (jeśli dotyczy)
3) Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (jeśli dotyczy)
4) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby (jeśli dotyczy)
5) Zastrzeżenie tajemnicy przedsiębiorstwa (jeśli dotyczy)
6) Informacja na temat innych dokumentów, które należy złożyć wraz z ofertą sprecyzowane zostały w rozdz. XIV ust. 1 pkt 5 SWZ.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Wykonawcy występujący wspólnie są zobowiązani do ustanowienia Pełnomocnika do reprezentowania ich w
postępowaniu albo reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego,
2. Wszelka korespondencja prowadzona będzie przez Zamawiającego wyłącznie z Pełnomocnikiem.
3. Pozostałe informacje dot. spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia zostały
sprecyzowane w rozdz. X, XI i XII SWZ.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunków ich wprowadzenia zostały szczegółowo określone w paragrafie 7 projektowanych postanowień umowy stanowiących załącznik nr 5a i 5 b do SWZ, odpowiednio dla danej części zamówienia.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie żądania określonej etykiety lub wskazania mającego zastosowanie wymagania określonej etykiety, zgodnie z art. 104 ustawy: - etykiety środowiskowej (tzw. Ekoetykieta)

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-10 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Oferty należy złożyć za pośrednictwem Platformy pod adresem: https://teatrwielki.eb2b.com.pl/, przy użyciu zakładki „Złóż ofertę”.Szczegółowe informacje przedstawione są w Rozdziale XV SWZ.

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-10 10:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-09

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

1. Przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w Rozdziale IV ust. 13 SWZ (jeden egzemplarz próbki) należy
złożyć w oryginale w terminie do dnia 10.09.2026 r. do godz. 10:00, w miejscu: Kancelaria Główna – pokój A – 148 I piętro
Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, Pl. Teatralny 1, 00-950 Warszawa, wejście od ul. Moliera 5 recepcja IV.
2. Adres strony internetowej prowadzonego postępowania: https://teatrwielki.eb2b.com.pl/organizer-preview-auction.html/528042/usluga-drukowania-offsetowego-materialow-informacyjnych-edukacyjnych-i-promocyjnych-na-potrzeby-teatru-wielkiego-opery-narodowej-czesc-1-usluga-drukowania-offsetowego-programow-spektakli-repertuarowych-i-premierowych-na-scenie-glownej-i-na-malej-sc
2026-09-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
02.09.2026
Termin składania ofert
10.09.2026 08:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.15
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 79810000-5 - Usługi drukowania
79810000-5 (Usługi drukowania) 79823000-9 (Usługi drukowania i dostawy) 79823000-9 - Usługi drukowania i dostawy

Okres realizacji

12 miesiące