Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 370 656 PLN

Usługa odbioru odpadów komunalnych segregowanych: papier, szkło oraz tworzywa sztuczne i metale z posesji trudnodostępnych na terenie Gminy Obrowo.

Rozstrzygnięty Usługi 2026/BZP 00372073

Numer referencyjny: POB/ZP-19/2026

Zamawiający

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o.

Grudziądzka 159

87-100 Toruń, Kujawsko-pomorskie

NIP: 8790169280

REGON: 870525973

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru odpadów komunalnych segregowanych: papier, szkło z terenu Gminy Obrowo oraz tworzyw sztucznych i metali z posesji trudnodostępnych na obszarze Gminy Obrowo.

Kryteria oceny ofert

Cena %

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Usługi ziemne i transportowe KOPTRANS Krzysztof Wierzbowski Dobrzejewice 8792291447

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Usługi ziemne i transportowe KOPTRANS Krzysztof Wierzbowski (Dobrzejewice) Umowa podpisana 370 656 PLN 370 656 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Kujawsko-pomorskie — na podstawie 109 rozstrzygniętych przetargów (CPV 90500000-2 - Usługi związane z odpadami)

Najniższa cena

2 816 PLN

Średnia cena

121 728 PLN

Najwyższa cena

1 204 725 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. Świecie 5 12 728 PLN 59 270 PLN
Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Lipnie Sp. z o.o. Lipno 5 14 052 PLN 29 399 PLN
Z.G.K. GRONEKO Sp. z o.o. Mikorzyn 5 4 645 PLN 64 230 PLN
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej SANIKO Sp. z o.o. Włocławek 4 14 031 PLN 29 808 PLN
Przedsiębiorstwo Komunalne SANIKONT Radosław Kostuch Inowrocław 4 10 591 PLN 68 558 PLN
ALBA Przedsiębiorstwo Usług Miejskich Sp. z o.o. Grudziądz 3 25 207 PLN 75 621 PLN
Przedsiębiorstwo Usług Miejskich PUM Sp. z o.o. Grudziądz 3 444 822 PLN 444 822 PLN
REMONDIS BYDGOSZCZ S.A. Bydgoszcz 3 11 920 PLN 35 759 PLN
GENTOR - Mirosław Tchorzewski w spadku Toruń 2 10 703 PLN 156 803 PLN
PERFEKT Serwis Sp. z o.o. Bydgoszcz 2 811 808 PLN 811 808 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Usuwanie odpadów komunalnych znajdujących się w miejscach do tego nieprzeznaczonych, na terenach stanowiących własność Gminy Bydgoszcz

Wyburzenia M. Kwiatkowska Sp. z o.o. -

2026-09-03 07:45:02Z

Usługa wynajęcia koparki gąsienicowej typu LONG wraz z operatorem.

Polbud Polak Sp. z o.o. -

2026-09-03 07:22:21Z

Usługa odbioru odpadów komunalnych segregowanych: papier, szkło oraz tworzywa sztuczne i metale z posesji trudnodostępnych na terenie Gminy Obrowo.

Usługi ziemne i transportowe KOPTRANS Krzysztof Wierzbowski 370 656 PLN

2026-08-28 05:54:42Z

Zebranie, przetransportowanie oraz przetworzenie (odzysk lub unieszkodliwienie) odpadów pozostałych po zakończeniu działalności w zakresie zbierania i przetwarzania odpadów w Inowrocławiu

GRUPA VOLF SP. Z O.O. 249 000 PLN

2026-08-17 08:44:34Z

WZPiFP-52-26 Usługa odbioru odpadów komunalnych z jednostek Policji województwa kujawsko-pomorskiego

REMONDIS BYDGOSZCZ S.A. 15 160 PLN

2026-08-04 07:16:12Z

WZPiFP-52-26 Usługa odbioru odpadów komunalnych z jednostek Policji województwa kujawsko-pomorskiego

REMONDIS BYDGOSZCZ S.A. 10 630 PLN

2026-08-04 07:16:12Z

WZPiFP-52-26 Usługa odbioru odpadów komunalnych z jednostek Policji województwa kujawsko-pomorskiego

REMONDIS BYDGOSZCZ S.A. 9 968 PLN

2026-08-04 07:16:12Z

WZPiFP-52-26 Usługa odbioru odpadów komunalnych z jednostek Policji województwa kujawsko-pomorskiego

ALBA Przedsiębiorstwo Usług Miejskich Sp. z o.o. 67 375 PLN

2026-08-04 07:16:12Z

WZPiFP-52-26 Usługa odbioru odpadów komunalnych z jednostek Policji województwa kujawsko-pomorskiego

ALBA Przedsiębiorstwo Usług Miejskich Sp. z o.o. 4 348 PLN

2026-08-04 07:16:12Z

WZPiFP-52-26 Usługa odbioru odpadów komunalnych z jednostek Policji województwa kujawsko-pomorskiego

ALBA Przedsiębiorstwo Usług Miejskich Sp. z o.o. 3 898 PLN

2026-08-04 07:16:12Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 362 PLN Średnia: 149 252 PLN Max: 1 101 622 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Usługa odbioru odpadów komunalnych segregowanych: papier, szkło oraz tworzywa sztuczne i metale z posesji trudnodostępnych na terenie Gminy Obrowo.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 870525973

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Grudziądzka 159

1.5.2.) Miejscowość: Toruń

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-100

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@mpo.torun.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.mpo.torun.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługa odbioru odpadów komunalnych segregowanych: papier, szkło oraz tworzywa sztuczne i metale z posesji trudnodostępnych na terenie Gminy Obrowo.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b7d4c993-ceb7-4ba2-9fc4-f577d16784b9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00372073

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://mpotorun.ezamawiajacy.pl/pn/mpotorun/demand/308861/notice/public/details

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://mpotorun.ezamawiajacy.pl/pn/mpotorun/demand/308861/notice/public/details

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: https://mpotorun.ezamawiajacy.pl

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: POB/ZP-19/2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru odpadów komunalnych segregowanych: papier, szkło z terenu Gminy Obrowo oraz tworzyw sztucznych i metali z posesji trudnodostępnych na obszarze Gminy Obrowo.

4.2.6.) Główny kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

90510000-5 - Usuwanie i obróbka odpadów

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

90511200-4 - Usługi gromadzenia odpadów pochodzących z gospodarstw domowych

90511300-5 - Usługi zbierania śmieci

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych

90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2027-06-30

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu i spełniają następujące warunki dotyczące:
1) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Warunek posiadania uprawnień do prowadzenia określonej działalności Zamawiający uzna za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada:
a) aktualny wpis do gminnego rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, właściwego ze względu na miejsce odbierania odpadów komunalnych, zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jedn. Dz. U. z 2025 r. poz. 733 ze zm.);
b) aktualny wpis do rejestru (BDO), o którym mowa w art. 49 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (tekst jedn. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.);
2) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Warunek dotyczący sytuacji ekonomicznej lub finansowej Zamawiający uzna za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada aktualne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną ubezpieczenia nie mniejszą niż 400.000,00 zł (czterysta tysięcy złotych 00/100).
3) zdolności technicznej lub zawodowej:
Warunek dotyczący posiadania zdolności technicznej Zamawiający uzna za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w celu wykonania zamówienia dysponuje:
• minimum 1 ciągnikiem rolniczym,
• minimum 2 samochodami dostawczymi lub skrzyniowymi,
• prawem do dysponowania nieruchomością na terenie Gminy Obrowo, o swobodnym dojeździe dla samochodu kontenerowego, do ustawienia kontenerów dostarczonych przez Zamawiającego.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zamawiający przewiduje możliwość dokonania istotnych zmian postanowień zawartej umowy w zakresie zmiany wysokości
wynagrodzenia wskazanej w § 6, w przypadku zmiany:
1) stawki podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowego,
2) wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę albo wysokości minimalnej stawki godzinowej ustalonych na podstawie
ustawy z dnia 10 października 2002r., o minimalnym wynagrodzeniu za pracę,
3) zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na
ubezpieczenia społeczne lub ubezpieczenie zdrowotne,
4) zasad gromadzenia i wysokości wpłat do pracowniczych planów kapitałowych, o których mowa w ustawie z dnia 4
października 2018 r. o pracowniczych planach kapitałowych,
- jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę.
Wynagrodzenie Wykonawcy, w części niewypłaconej, na zasadach określonych w umowie oraz w treści art. 439 ustawy
Pzp, podlegać będzie waloryzacji prowadzącej do dokonywania zmian wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy, w
przypadku zmiany ceny dających się wyodrębnić i ustalić materiałów lub kosztów związanych z realizacją zamówienia.
Zamawiający dopuszcza również następujące zmiany umowy dotyczące:
1) wskazania innego Podwykonawcy lub dalszego Podwykonawcy;
2) rezygnacji z Podwykonawców lub dalszych Podwykonawców;
3) wykonania zamówienia przy pomocy Podwykonawców, pomimo nie wskazania w postępowaniu żadnej części
zamówienia przeznaczonej do wykonania w ramach podwykonawstwa;
4) zmiany terminów odbioru odpadów określonych w harmonogramach, nie mające wpływu na częstotliwość odbioru
odpadów;
5) wydłużenia terminu obowiązywania umowy, w przypadku nie wyczerpania kwoty wynagrodzenia przeznaczonego na
realizację umowy, o którym mowa w § 6 ust 1.
Zmiana niniejszej umowy jest możliwa jeżeli łączna wartość zmian jest mniejsza niż progi unijne oraz jest niższa niż 10%
wartości pierwotnej umowy.
Zmiana postanowień zawartej umowy może nastąpić za zgodą obu stron wyrażoną na piśmie pod rygorem nieważności
takiej zmiany.
Zamawiający przewiduje nadto możliwość dokonania zmiany umowy w stosunku do treści oferty Wykonawcy w
następujących kwestiach:
1) zmiany sposobu realizacji przedmiotu umowy ze względu na zmiany obowiązującego prawa lub z innych przyczyn o
charakterze obiektywnym;
2) zmian doprecyzowujących treść umowy, jeżeli potrzeba ich wprowadzenia wynika
z rozbieżności lub niejasności w umowie, których nie można usunąć w inny sposób, a zmiana będzie umożliwiać usunięcie
rozbieżności i doprecyzowanie umowy w celu jednoznacznej interpretacji i jej zapisów;
3) zmian w zakresie wymogów stawianych przez Zamawiającego dotyczących odbioru odpadów, w szczególności w
sytuacji, gdy ze względu na zmiany przepisów prawa lub z innych przyczyn o charakterze obiektywnym nie będzie możliwe
spełnienie przez Wykonawcę tych wymogów lub konieczne będzie spełnienie wymogów dodatkowych.
Zmiana oznaczenia stron Umowy, danych niezbędnych do wystawienia faktury oraz adresu korespondencyjnego wynikająca
ze zmian organizacyjnych, zmian numerów telefonów nie stanowi zmiany treści Umowy i wymaga tylko pisemnego
powiadomienia.
Szczegółowe zapisy dotyczące zmian umowy określa Projekt umowy.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-08-10 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://mpotorun.ezamawiajacy.pl/pn/mpotorun/demand/308861/notice/public/details

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-08-10 09:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-09-08

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak

2026-07-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
31.07.2026
Termin składania ofert
10.08.2026 07:00
Wartość umowy
370 656 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.4
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 90500000-2 - Usługi związane z odpadami
90500000-2 (Usługi związane z odpadami) 90510000-5 (Usuwanie i obróbka odpadów) 90511000-2 (Usługi wywozu odpadów) 90511200-4 (Usługi gromadzenia odpadów pochodzących z gospodarstw domowych) 90511300-5 (Usługi zbierania śmieci) 90512000-9 (Usługi transportu odpadów) 90513100-7 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych) 90533000-2 (Usługi gospodarki odpadami) 90510000-5 - Usuwanie i obróbka odpadów 90511000-2 - Usługi wywozu odpadów 90511200-4 - Usługi gromadzenia odpadów pochodzących z gospodarstw domowych 90511300-5 - Usługi zbierania śmieci 90512000-9 - Usługi transportu odpadów 90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych 90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami

Okres realizacji

do 2027-06-30