Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 08.09.2026 09:00 (4 dni)

Usługa ubezpieczenia Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpitala Psychiatrycznego w Toszku (4 części)

Aktywny Usługi 2026/BZP 00404078

Numer referencyjny: 02/ZP/2026

Zamawiający

SP ZOZ Szpital Psychiatryczny

Gliwicka 5

44-180 Toszek, Śląskie

NIP: 9690946632

REGON: 000293114

Opis przedmiotu zamówienia

ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej

Kryteria oceny ofert

Część 1

Cena 95%
preferowany zakres ubezpieczenia 5%

Część 2

Cena 90%
preferowany zakres ubezpieczenia 10%

Część 3

Cena 90%
preferowany zakres ubezpieczenia 10%

Część 4

Cena 90%
preferowany zakres ubezpieczenia 10%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Śląskie — na podstawie 133 rozstrzygniętych przetargów (CPV 66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe)

Najniższa cena

98 PLN

Średnia cena

163 278 PLN

Najwyższa cena

798 151 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group Warszawa 6 75 881 PLN 303 523 PLN
UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Warszawa 5 73 259 PLN 326 294 PLN
"INTERRISK TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ SPÓŁKA AKCYJNA VIENNA INSURANCE GROUP" Warszawa 3 155 901 PLN 311 802 PLN
TUZ Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Warszawa 2 - -
Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group Warszawa 2 240 620 PLN 481 241 PLN
Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji "WARTA" S.A. Warszawa 2 341 724 PLN 683 447 PLN
UNIQA TU SA Warszawa 2 15 845 PLN 31 690 PLN
TUZ Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Warszawa 2 304 831 PLN 569 661 PLN
Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group , Warszawa 2 48 747 PLN 97 493 PLN
Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia SA Sopot 2 179 813 PLN 179 813 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Kompleksowe ubezpieczenie mienia Zespołu Szpitali Powiatu Gliwickiego Sp. z o.o.

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji "WARTA" S.A. 191 043 PLN

2026-09-02 12:51:18Z

USŁUGA UBEZPIECZENIA GMINY LUBOMIA WRAZ Z JEDNOSTKAMI ORGANIZACYJNYMI

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia SA 798 151 PLN

2026-08-27 12:08:52Z

USŁUGA UBEZPIECZENIA GMINY LUBOMIA WRAZ Z JEDNOSTKAMI ORGANIZACYJNYMI

Generali T.U. S.A. 77 793 PLN

2026-08-27 12:08:52Z

USŁUGA UBEZPIECZENIA GMINY LUBOMIA WRAZ Z JEDNOSTKAMI ORGANIZACYJNYMI

UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna 10 251 PLN

2026-08-27 12:08:52Z

USŁUGA UBEZPIECZENIA GMINY ZAWIERCIE ORAZ WYBRANYCH JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH

UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. 195 391 PLN

2026-08-20 13:21:59Z

USŁUGA UBEZPIECZENIA GMINY ZAWIERCIE ORAZ WYBRANYCH JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH

InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna Vienna Insurance Group -

2026-08-20 13:21:59Z

Usługa kompleksowego ubezpieczenia MZ Di M w Jaworznie w zakresie posiadanego mienia i wykonywanej działalności od dnia 01.01.2025 r. do dnia 31.12.2026 r. w podziale na 2 części

Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna Vienna Insurance Group -

2026-08-13 06:50:13Z

„Usługa kompleksowego ubezpieczenia MZDiM w Jaworznie (...)w podziale na dwie części” Część nr 2: Ubezpieczenie pojazdów mechanicznych zam. uzup. nr 7- koparko-ładowarka JCB 3CX

COMPENSA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group 6 945 PLN

2026-08-12 11:05:24Z

USŁUGA UBEZPIECZENIA ŚLĄSKIEGO CENTRUM REUMATOLOGII IM. GEN. JERZEGO ZIĘTKA W USTRONIU SP. Z O.O. (2 CZĘŚCI)

POWSZECHNY ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPÓŁKA AKCYJNA -

2026-08-10 09:07:20Z

USŁUGA UBEZPIECZENIA ŚLĄSKIEGO CENTRUM REUMATOLOGII IM. GEN. JERZEGO ZIĘTKA W USTRONIU SP. Z O.O. (2 CZĘŚCI)

INTERRISK TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ S.A. VIENNA INSURANCE GROUP -

2026-08-10 09:07:20Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 146 PLN Średnia: 175 468 PLN Max: 897 379 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Usługa ubezpieczenia Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej
Szpitala Psychiatrycznego w Toszku (4 części)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: SP ZOZ Szpital Psychiatryczny

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000293114

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Gliwicka 5

1.5.2.) Miejscowość: Toszek

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-180

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki

1.5.7.) Numer telefonu: 32 727 58 00

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: info@szpitaltoszek.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpitaltoszek.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

1.11.) Dane podmiotu, któremu zamawiający powierzył przeprowadzenie postępowania.

Podmiot 1

1.11.1.) Nazwa podmiotu prowadzącego postępowanie: TAMAL Sp. z o.o. - broker ubezpieczeniowy

1.11.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 015781514

Adres podmiotu prowadzącego postępowanie:

1.11.3.) Ulica: STEFANA JARACZA 6/4

1.11.4.) Miejscowość: Warszawa

1.11.5.) Kod pocztowy: 00-378

1.11.6.) Województwo: mazowieckie

1.11.7.) Kraj: Polska

1.11.8.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.11.11.) Adres poczty elektronicznej: biuro@tamal.com.pl

1.11.12.) Adres strony internetowej: WWW.TAMAL.COM.PL

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługa ubezpieczenia Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej
Szpitala Psychiatrycznego w Toszku (4 części)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a1747613-25f5-4fc4-8333-b15a596e7688

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00404078

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/tamal

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Tak

3.3.) Informacje na temat sposobu udostępnienia zastrzeżonych dokumentów zamówienia

Zamawiający określa poufny charakter informacji zawartej w części:
Załącznik nr 1 – Charakterystyka Zamawiającego
Załącznik nr 1a – Opis lokalizacji
Załącznik nr 1b – Wykaz środków trwałych stan na 04.2026
Załącznik nr 1c – Szkodowość w zakresie mienia i OC
Załącznik nr 1d – Szkodowość w zakresie mienia
Załącznik nr 1e – Szkodowość w zakresie OC
Załącznik nr 1f – Szkodowość w zakresie ryzyk komunikacyjnych 1
Załącznik nr 1g – Szkodowość w zakresie ryzyk komunikacyjnych 2
Załącznik nr 2 – Opis Przedmiotu Zamówienia
Załącznik nr 2a – Wykaz pojazdów
Załącznik nr 4a – Formularz ofertowy dla Części 1
Załącznik nr 4b – Formularz ofertowy dla Części 2
Załącznik nr 4c – Formularz ofertowy dla Części 3
Załącznik nr 4d – Formularz ofertowy dla Części 4
Sposób dostępu do informacji poufnych zgodnie z art. 280 ust. 3 w zw. z art. 18 ust. 4 ustawy PZP określa Zamawiający. Wykonawca posiadający zezwolenie na wykonywanie działalności ubezpieczeniowej, informacje o charakterze poufnym może uzyskać poprzez zawnioskowanie o ich przesłanie w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy zakupowej https://platformazakupowa.pl/pn/tamal w zakładce niniejszego postępowania. We wniosku o przesłanie Części poufnej SWZ należy podać dane dotyczące Wnioskodawcy i Wykonawcy, którego reprezentuje powołując się na numer przedmiotowego postępowania.

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/tamal

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz
wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie
zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020 r. poz. 2452), określa niezbędne wymagania sprzętowo – aplikacyjne
umożliwiające pracę na platformazakupowa.pl, tj.:
1.1 stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s,
1.2 komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza
wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje,
1.3 zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10 0.,
1.4 włączona obsługa JavaScript,
1.5 zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf,
1.6 Szyfrowanie na platformazakupowa.pl odbywa się za pomocą protokołu TLS 1.3.
1.7 Oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg.
czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.
2. Wykonawca, przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego:
2.1 akceptuje warunki korzystania z platformazakupowa.pl określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej
https://platformazakupowa.pl/strona/1-regulamin w zakładce „Regulamin” oraz uznaje go za wiążący,
2.2 zapoznał i stosuje się do Instrukcji składania ofert/wniosków dostępnej pod linkiem: https://platformazakupowa.pl/strona/45
instrukcje.
3. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za złożenie oferty w sposób niezgodny z Instrukcją korzystania z
platformazakupowa.pl, w szczególności za sytuację, gdy Zamawiający zapozna się z treścią oferty przed upływem terminu składania
ofert (np. złożenie oferty w zakładce „Wyślij wiadomość do zamawiającego”). Taka oferta zostanie uznana przez Zamawiającego za
ofertę handlową i nie będzie brana pod uwagę w przedmiotowym postępowaniu ponieważ nie został spełniony obowiązek narzucony w art. 221 ustawy PZP.
4. Zamawiający informuje, że instrukcje korzystania z platformazakupowa.pl dotyczące w szczególności logowania, składania
wniosków o wyjaśnienie treści SWZ, składania ofert oraz innych czynności podejmowanych w niniejszym postępowaniu przy użyciu
platformazakupowa.pl znajdują się w zakładce „Instrukcje dla Wykonawców" na stronie internetowej pod adresem:
https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): 1. Zamawiający jako administrator danych osobowych, obowiązany jest do spełnienia obowiązku informacyjnego z art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1) dalej: “RODO” względem osób fizycznych, od których dane osobowe bezpośrednio pozyskał. Dotyczy to w szczególności:
1) wykonawcy będącego osobą fizyczną,
2) wykonawcy będącego osobą fizyczną, prowadzącą jednoosobową działalność gospodarczą,
3) pełnomocnika wykonawcy będącego osobą fizyczną (np. dane osobowe zamieszczone
w pełnomocnictwie),
4) członka organu zarządzającego wykonawcy, będącego osobą fizyczną (np. dane osobowe zamieszczone w informacji z KRK),
5) osoby fizycznej skierowanej do przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
2. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, Zamawiający informuje, że:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Psychiatryczny w Toszku, ul. Gliwicka 5, 44-180Toszek, NIP 9690946632, REGON 000293114;
2) inspektorem ochrony danych osobowych w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Szpitalu Psychiatrycznym w Toszku jest Pan Paweł Wojciechowski adres email: p.wojciechowski@szpitaltoszek.pl
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu udzielenia przedmiotowego zamówienia w niniejszym postępowaniu.
4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania;
5) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania Umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania Umowy;
6) obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;
7) w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;
3. Zamawiający informuje, że posiada Pani/Pan:
1) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
2) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych. Skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień Umowy w zakresie niezgodnym z Ustawą oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników;
3) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO. Prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego;
4) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
4. Pozostałe informacje w SWZ Rozdział XXVII

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: 02/ZP/2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 4

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej

4.2.6.) Główny kod CPV: 66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 36 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Tak

4.2.14.) Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane Zgodnie z art. 281 ust. 2 pkt. 11 ustawy PZP Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień w trybie zamówienia z wolnej ręki w okolicznościach określonych w art. 214 ust.1 pkt 7 ustawy PZP.
2. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień o których mowa w pkt 1. w wysokości:
̶ dla Części 1 – do 20% szacunkowej wartości zamówienia podstawowego.

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 95

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: preferowany zakres ubezpieczenia

4.3.6.) Waga: 5

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

ubezpieczenia mienia od wszystkich ryzyk
ubezpieczenia sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk

4.2.6.) Główny kod CPV: 66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 36 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Tak

4.2.14.) Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane 1. Zgodnie z art. 281 ust. 2 pkt. 11 ustawy PZP Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień w trybie zamówienia z wolnej ręki w okolicznościach określonych w art. 214 ust.1 pkt 7 ustawy PZP.
2. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień o których mowa w pkt 1. w wysokości: ̶ dla Części 2 – do 30% szacunkowej wartości zamówienia podstawowego

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 90

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: preferowany zakres ubezpieczenia

4.3.6.) Waga: 10

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 3

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

ubezpieczenia komunikacyjne

4.2.6.) Główny kod CPV: 66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 36 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Tak

4.2.14.) Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane 1. Zgodnie z art. 281 ust. 2 pkt. 11 ustawy PZP Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień w trybie zamówienia z wolnej ręki w okolicznościach określonych w art. 214 ust.1 pkt 7 ustawy PZP.
2. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień o których mowa w pkt 1. w wysokości: dla Części 3 – do 20% szacunkowej wartości zamówienia podstawowego

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 90

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: preferowany zakres ubezpieczenia

4.3.6.) Waga: 10

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 4

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

ubezpieczenie Szpitala

4.2.6.) Główny kod CPV: 66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Tak

4.2.14.) Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane 1. Zgodnie z art. 281 ust. 2 pkt. 11 ustawy PZP Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień w trybie zamówienia z wolnej ręki w okolicznościach określonych w art. 214 ust.1 pkt 7 ustawy PZP.
2. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień o których mowa w pkt 1. w wysokości: dla Części 4 – do 10% szacunkowej wartości zamówienia podstawowego.

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 90

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: preferowany zakres ubezpieczenia

4.3.6.) Waga: 10

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w
Rozdziale VII SWZ, oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu.
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:- uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Wykonawca winien posiadać uprawnienia do wykonywania działalności ubezpieczeniowej w oparciu o ustawę o działalności
ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (t.j. Dz. U. z 2024r. poz. 838) w zakresie co najmniej tożsamym z przedmiotem
zamówienia, na który składa ofertę tj.: dla CZĘŚCI 1 – co najmniej w grupie 13 działu II Załącznika do ustawy o działalności
ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej.
Na potwierdzenie powyższego Zamawiający żąda oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz o
braku podstaw do wykluczenia z postępowania – zgodnie z Załącznikiem nr 5 do SWZ, potwierdzające posiadanie
uprawnień.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany postanowień Umowy, zawartej w wyniku udzielenia niniejszego zamówienia, w trybie art. 455 ustawy PZP.
1.1. Zmiana może być wprowadzona w zakresie:- przedmiotu zamówienia (przedmiotu i zakresu ubezpieczenia),- terminu wykonania zamówienia,- wynagrodzenia Wykonawcy.
1.2. Do okoliczności, po wystąpieniu których Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia zmiany należą:- zmiana obowiązujących przepisów prawa powodująca konieczność dostosowania do nich warunków umowy,- zmiana (rozszerzenie lub zawężenie) zakresu prowadzonej przez Zamawiającego działalności,- zmiany dotyczące osób objętych ubezpieczeniem, polegające na powstawaniu nowych jednostek, przekształceniach,
połączeniach, likwidacji jednostek istniejących, zmianach własnościowych lub ich formy prawnej,- potrzeba rozszerzenia zakresu ubezpieczenia, w tym obowiązek ubezpieczenia wynikający z zawartych umów najmu,
dzierżawy leasingu lub innych o podobnym charakterze,- potrzeba wydłużenia terminu realizacji umowy na wniosek Zamawiającego maksymalnie o 3 miesiące z przyczyn
technicznych lub w sytuacji braku możliwości udzielenia zamówienia na usługę ubezpieczenia, zgodnie z przepisami ustawy
Pzp, przed upływem terminu realizacji zamówienia publicznego, zapewniającego Zamawiającemu ciągłość ochrony
ubezpieczeniowej.
Pozostałe informacje w odpowiednim do części zamówienia Załączniku nr 3 do SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-04 11:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/tamal

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-04 11:30

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

2026-08-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
24.08.2026
Termin składania ofert
08.09.2026 09:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.12
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe
66510000-8 (Usługi ubezpieczeniowe)

Okres realizacji

36 miesiące