Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 03.09.2026 09:00 (Dziś)

Usługa wykonania remontu głównego jednego silnika Continental IO-240B 32 B

Aktywny Usługi 2026/BZP 00405516

Numer referencyjny: Zp/tp/21/2026

Zamawiający

Lotnicza Akademia Wojskowa

Dywizjonu 303 nr 35

08-521 Dęblin, Lubelskie

NIP: 5060034353

REGON: 060059216

Opis przedmiotu zamówienia

Usługa wykonania remontu głównego jednego silnika Continental IO-240B 32 B Przedmiotem zamówienia jest usługa wykonania remontu głównego jednego silnika Continental IO-240B 32 B do samolotu Diamond DA20-C1. Zamawiający informuje, że w ramach opcji może zostać uruchomiona usługa wykonania remontu głównego dodatkowych dwóch silników Continental IO-240B 32 B do samolotu Diamond DA20-C1, w okresie trwania umowy w zależności od potrzeb Zamawiającego. Opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 3 do SWZ. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie zgodnie z zapisami zawartymi we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.

Kryteria oceny ofert

Cena 50%
Czas realizacji remontu głównego (w tygodniach) 35%
Cena roboczogodziny obsługi nieplanowej (brutto) 5%
Cena weryfikacji silnika (brutto) 5%
Upust/marża dla części zamiennych wyrażony w procentach 5%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Lubelskie — na podstawie 2 rozstrzygniętych przetargów (CPV 50211000-7 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji statków powietrznych)

Najniższa cena

108 240 PLN

Średnia cena

108 240 PLN

Najwyższa cena

108 240 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowo - Usługowe ROYAL - STAR Krzysztof Pawełek Dębica 1 108 240 PLN 108 240 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 4 przetargów

Min: 108 240 PLN Średnia: 108 240 PLN Max: 108 240 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Usługa wykonania remontu głównego jednego silnika Continental IO-240B 32 B

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Lotnicza Akademia Wojskowa

1.3.) Oddział zamawiającego: Lotnicza Akademia Wojskowa

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 060059216

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Dywizjonu 303 nr 35

1.5.2.) Miejscowość: Dęblin

1.5.3.) Kod pocztowy: 08-521

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL815 - Puławski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 261 519 685

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: a.murawska@law.mil.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.wojsko-polskie.pl/law/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługa wykonania remontu głównego jednego silnika Continental IO-240B 32 B

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-dffe90a5-6727-45df-88a0-4801ead999ad

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00405516

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00079527/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.9 Naprawy/ obsługi techniczne samolotów

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zamowienia.law.mil.pl/pn/law/demand/315290/notice/public/details

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://zamowienia.law.mil.pl/pn/law/demand/315290/notice/public/details

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Zgodnie z SWZ

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): zgodnie z SWZ

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Zgodnie z SWZ

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: Zp/tp/21/2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Usługa wykonania remontu głównego jednego silnika Continental IO-240B 32 B
Przedmiotem zamówienia jest usługa wykonania remontu głównego jednego silnika Continental IO-240B 32 B do samolotu Diamond DA20-C1.
Zamawiający informuje, że w ramach opcji może zostać uruchomiona usługa wykonania remontu głównego dodatkowych dwóch silników Continental IO-240B 32 B do samolotu Diamond DA20-C1, w okresie trwania umowy w zależności od potrzeb Zamawiającego.
Opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 3 do SWZ.
Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie zgodnie z zapisami zawartymi we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 50211000-7 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji statków powietrznych

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

50211212-6 - Usługi w zakresie napraw silników statków powietrznych

50211310-3 - Usługi w zakresie przywracania silników statków powietrznych do stanu użytkowego

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Tak

4.2.9) Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji:

Zamawiający informuje, że w ramach opcji może zostać uruchomiona usługa wykonania remontu głównego dodatkowych dwóch silników Continental IO-240B 32 B do samolotu Diamond DA20-C1, w okresie trwania umowy w zależności od potrzeb Zamawiającego.
Maksymalna wartość dot. prawa opcji wynosi:
1) dla drugiego silnika:
a) maksymalna kwota na remont główny silnika zostanie wyceniona przez potencjalnego Wykonawcę w formularzu ofertowym;
b) maksymalna kwota (wynikająca z szacowania) na usuwanie niesprawności wynikłych w trakcie remontu głównego wynosi: 61 561,57 zł brutto;
2) dla trzeciego silnika:
a) maksymalna kwota na remont główny silnika zostanie wyceniona przez potencjalnego Wykonawcę w formularzu ofertowym;
b) maksymalna kwota (wynikająca z szacowania) na usuwanie niesprawności wynikłych w trakcie remontu głównego wynosi: 61 561,57 zł brutto.
Termin wykonania remontów głównych dla kolejnych dwóch silników, w razie uruchomienia prawa opcji, wynosi:
1) dla drugiego silnika: zgodnie z treścią złożonej oferty (czas realizacji remontu głównego jest jednym z kryteriów oceny oferty), ale nie dłużej niż do 16 tygodni od daty przekazania silnika (uruchomienie do 30.11.2026 r.);
2) dla trzeciego silnika: zgodnie z treścią złożonej oferty (czas realizacji remontu głównego jest jednym z kryteriów oceny oferty), ale nie dłużej niż do 16 tygodni od daty przekazania silnika (uruchomienie do 31.03.2027 r.).

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 112 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 50

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Czas realizacji remontu głównego
(w tygodniach)

4.3.6.) Waga: 35

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena roboczogodziny obsługi nieplanowej (brutto)

4.3.6.) Waga: 5

Kryterium 4

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena weryfikacji silnika
(brutto)

4.3.6.) Waga: 5

Kryterium 5

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Upust/marża dla części zamiennych wyrażony w procentach

4.3.6.) Waga: 5

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Zgodnie z SWZ

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Zgodnie z SWZ

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Zgodnie z SWZ

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zgodnie z par. 15 wzoru umowy

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-03 11:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://zamowienia.law.mil.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-03 11:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-02

2026-08-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
25.08.2026
Termin składania ofert
03.09.2026 09:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.13
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 50211000-7 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji statków powietrznych
50211000-7 (Usługi w zakresie napraw i konserwacji statków powietrznych) 50211212-6 (Usługi w zakresie napraw silników statków powietrznych) 50211310-3 (Usługi w zakresie przywracania silników statków powietrznych do stanu użytkowego) 50211212-6 - Usługi w zakresie napraw silników statków powietrznych 50211310-3 - Usługi w zakresie przywracania silników statków powietrznych do stanu użytkowego

Okres realizacji

112 dni