Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 947 592 PLN

Usługi prania

Rozstrzygnięty Usługi 2026/BZP 00217859

Numer referencyjny: ZP/13/2026

Zamawiający

Szpital Specjalistyczny w Jaśle

ul. Lwowska 22

38-200 Jasło, Podkarpackie

NIP: 6851950733

REGON: 370444486

Opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem zamówienia są usługi prania. Wykonanie kompleksowego świadczenia usług pralniczych w zakładzie posiadającym pełną barierę higieniczną, dla potrzeb Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami, maksymalna ilość prania w okresie 12 miesięcy wynosi: 180 000,00 kg. Kompleksowa usługa pralnicza obejmuje w szczególności: 1) Pranie wodne i dezynfekcję - koce wg zalecenia producenta lub temperatura nie wyższa niż 40oC, 2) Płukanie przy użyciu płynu antystatycznego w przypadku kocy, firan i zasłon, 3) Suszenie, prasowanie w tym spodni personelu medycznego na kantkę, i składanie na prawą stronę, 4) Maglowanie fartuchów operacyjnych, 5) Dezynfekcja chemiczno – termiczna w procesie prania lub sama dezynfekcja poduszek, kocy i kołder. 6) Wykonawca powinien oddzielić rzeczy uszkodzone i naprawić je tzn. przeszyć na maszynie szwem ciągłym w kolorze odpowiadającym kolorowi tkaniny, naprawić szwy boczne, zszyć rozdarte części bielizny, wszyć suwak, napy, przyszyć guziki, itp. ponosząc koszty potrzebnych (użytych materiałów), 7) Wykonać segregację pościeli na poszczególne asortymenty i oddziały, 8) Wykonać pakowanie czystej bielizny w podwójne opakowanie: wewnętrzne – zgrzewka foliowa, zewnętrzne – worek foliowy lub worek płócienny, (wyłączenie: materace i poduszki w worku foliowym), 9) Odbiór brudnej i dostawa czystej pościeli i innego asortymentu przeznaczonego do prania co 24 godziny od poniedziałku do soboty w godzinach: pościel czysta dostawa w godzinach 7.00-8.00 pościel brudna odbiór w godzinach 9.00-10.00 (możliwość zmiany godzin po wcześniejszym uzgodnieniu) środkami transportu Wykonawcy, na jego koszt z zachowaniem zasad higieny, (z wyłączeniem kocy, poduszek, materacy z terminem zwrotu do 48 godz.) ze Szpitala Specjalistycznego w Jaśle ul. Lwowska 22, Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i WZW oraz Prosektorium. 10) Przewóz bielizny czystej i brudnej musi być ściśle wyizolowany i trwale oznakowany: a) dwoma różnymi samochodami przeznaczonych do transportu bielizny czystej i brudnej, b) lub w samochodzie z wydzielonymi oznakowanymi komorami, szczelnie odizolowanymi od siebie. Przestrzeń bagażowa samochodu musi być szczelna, wykonana z gładkich nie nasiąkliwych materiałów łatwych do dezynfekcji. Zamawiający zastrzega sobie prawo wglądu do protokołów dezynfekcji samochodów. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienie zawiera Załącznik nr 2 do SWZ.

Kryteria oceny ofert

Cena %

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
CitoNet-Kraków Sp. z o.o. Kraków 679-21-08-034

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 CitoNet-Kraków Sp. z o.o. (Kraków) Umowa podpisana 947 592 PLN 947 592 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Podkarpackie — na podstawie 11 rozstrzygniętych przetargów (CPV 98310000-9 - Usługi prania i czyszczenia na sucho)

Najniższa cena

462 240 PLN

Średnia cena

704 916 PLN

Najwyższa cena

947 592 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
PERFEKT JMP Sp. z o.o. Rzeszów 2 462 240 PLN 462 240 PLN
ZAKŁAD PRODUKCYJNO HANDLOWY "WODEX" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Stalowa Wola 2 - 1 016 595 PLN
SimplyQ Anna Twaróg Limanowa 1 - -
CitoNet-Kraków Sp. z o.o. Kraków 1 947 592 PLN 947 592 PLN
EKO-STYL RENTAL sp. z o.o. sp.k., 37-300 Leżajsk, ul. Spółdzielcza 13b Leżajsk 1 - 673 794 PLN
Eko-Styl Rental Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Spółka komandytowa Leżajsk 1 - -
Zakład Produkcyjno Handlowy "Wodex" Sp. z o.o. Stalowa 1 - -
Zakład Produkcyjno Handlowy "Wodex" Sp. z o.o. Stalowa Wola 1 - -
Zakład Produkcyjno Handlowy Wodex Sp. z o.o. Stalowa Wola 1 - 815 047 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Usługa prania

SimplyQ Anna Twaróg -

2026-06-26 08:46:56Z

Usługi prania

CitoNet-Kraków Sp. z o.o. 947 592 PLN

2026-06-23 12:36:26Z

3.2026 Świadczenie usług pralniczych dla potrzeb Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu

ZAKŁAD PRODUKCYJNO HANDLOWY "WODEX" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 1 016 595 PLN

2026-05-13 11:34:44Z

Świadczenie usług pralniczych dla Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu

EKO-STYL RENTAL sp. z o.o. sp.k., 37-300 Leżajsk, ul. Spółdzielcza 13b 673 794 PLN

2026-05-08 09:09:47Z

Świadczenie usług pralniczych dla Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu

Eko-Styl Rental Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Spółka komandytowa -

2026-04-30 06:21:07Z

Świadczenie kompleksowej usługi prania bielizny pościelowej i operacyjnej, odzieży ochronnej i przedmiotów różnych dla Szpitala Powiatowego im. PCK w Nisku

Zakład Produkcyjno Handlowy "Wodex" Sp. z o.o. -

2026-04-20 09:27:44Z

Świadczenie usług pralniczych dla potrzeb Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu

ZAKŁAD PRODUKCYJNO HANDLOWY "WODEX" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ -

2026-03-16 08:23:03Z

Usługi pralnicze dla potrzeb Zespołu Opieki Zdrowotnej Nr 2 w Rzeszowie

PERFEKT JMP Sp. z o.o. -

2026-03-13 11:28:01Z

Świadczenie kompleksowej usługi prania bielizny pościelowej i operacyjnej, odzieży ochronnej i przedmiotów różnych dla Szpitala Powiatowego im. PCK w Nisku

Zakład Produkcyjno Handlowy Wodex Sp. z o.o. 815 047 PLN

2026-03-11 12:08:43Z

Usługi pralnicze dla potrzeb Zespołu Opieki Zdrowotnej Nr 2 w Rzeszowie – II PRZETARG

PERFEKT JMP Sp. z o.o. 462 240 PLN

2026-03-10 13:54:50Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 6 PLN Średnia: 356 167 PLN Max: 1 184 832 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Usługi prania

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Szpital Specjalistyczny w Jaśle

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 370444486

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Lwowska 22

1.5.2.) Miejscowość: Jasło

1.5.3.) Kod pocztowy: 38-200

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL821 - Krośnieński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@szpital.jaslo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.szpital.jaslo.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługi prania

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-78d65a51-7935-4bdb-b481-6803698b838c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00217859

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00069138/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Usługi prania

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://szpitaljaslo.eb2b.com.pl/open-auctions.html

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://szpitaljaslo.eb2b.com.pl/open-auctions.html

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Określono w pkt. 16 SWZ.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Określono w pkt. 37 SWZ.

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Określono w pkt. 37 SWZ.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP/13/2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem zamówienia są usługi prania.
Wykonanie kompleksowego świadczenia usług pralniczych w zakładzie posiadającym pełną barierę higieniczną, dla potrzeb Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami, maksymalna ilość prania w okresie 12 miesięcy wynosi: 180 000,00 kg.
Kompleksowa usługa pralnicza obejmuje w szczególności:
1) Pranie wodne i dezynfekcję - koce wg zalecenia producenta lub temperatura nie wyższa niż 40oC,
2) Płukanie przy użyciu płynu antystatycznego w przypadku kocy, firan i zasłon,
3) Suszenie, prasowanie w tym spodni personelu medycznego na kantkę, i składanie na prawą stronę,
4) Maglowanie fartuchów operacyjnych,
5) Dezynfekcja chemiczno – termiczna w procesie prania lub sama dezynfekcja poduszek, kocy i kołder.
6) Wykonawca powinien oddzielić rzeczy uszkodzone i naprawić je tzn. przeszyć na maszynie szwem ciągłym w kolorze odpowiadającym kolorowi tkaniny, naprawić szwy boczne, zszyć rozdarte części bielizny, wszyć suwak, napy, przyszyć guziki, itp. ponosząc koszty potrzebnych (użytych materiałów),
7) Wykonać segregację pościeli na poszczególne asortymenty i oddziały,
8) Wykonać pakowanie czystej bielizny w podwójne opakowanie: wewnętrzne – zgrzewka foliowa, zewnętrzne – worek foliowy lub worek płócienny, (wyłączenie: materace i poduszki w worku foliowym),
9) Odbiór brudnej i dostawa czystej pościeli i innego asortymentu przeznaczonego do prania co 24 godziny od poniedziałku do soboty w godzinach: pościel czysta dostawa w godzinach 7.00-8.00 pościel brudna odbiór w godzinach 9.00-10.00 (możliwość zmiany godzin po wcześniejszym uzgodnieniu) środkami transportu Wykonawcy, na jego koszt z zachowaniem zasad higieny, (z wyłączeniem kocy, poduszek, materacy z terminem zwrotu do 48 godz.) ze Szpitala Specjalistycznego w Jaśle ul. Lwowska 22, Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i WZW oraz Prosektorium.
10) Przewóz bielizny czystej i brudnej musi być ściśle wyizolowany i trwale oznakowany:
a) dwoma różnymi samochodami przeznaczonych do transportu bielizny czystej i brudnej,
b) lub w samochodzie z wydzielonymi oznakowanymi komorami, szczelnie odizolowanymi od siebie.
Przestrzeń bagażowa samochodu musi być szczelna, wykonana z gładkich nie nasiąkliwych materiałów łatwych do dezynfekcji. Zamawiający zastrzega sobie prawo wglądu do protokołów dezynfekcji samochodów.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienie zawiera Załącznik nr 2 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 98310000-9 - Usługi prania i czyszczenia na sucho

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

98315000-4 - Usługi prasowania

98311000-6 - Usługi odbierania prania

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia określonego w niniejszej SWZ mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki udziału w postępowaniu określone przez zamawiającego, dotyczące:
uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
a) posiadanie pozytywnej opinii Państwowej Inspekcji Sanitarnej dopuszczającej pralnię do świadczenia usług pralniczych dla jednostek podmiotów świadczących usługi lecznicze,
b) posiadanie pozytywnej opinii Państwowej Inspekcji Sanitarnej, że środki transportu samochodowego, spełniają wymagania sanitarne do świadczenia usług pralniczych w zakresie transportu bielizny szpitalnej.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1. pozytywna opinia Państwowej Inspekcji Sanitarnej dopuszczająca pralnię do świadczenia usług pralniczych dla jednostek podmiotów świadczących usługi lecznicze,
2. pozytywna opinia Państwowej Inspekcji Sanitarnej, że środki transportu samochodowego, spełniają wymagania sanitarne do świadczenia usług pralniczych w zakresie transportu bielizny szpitalnej.

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

1 Procedura (technologię) prania bielizny szpitalnej i kocy z wykazem środków piorących i dezynfekcyjnych jakie będą stosowane do wykonywania przedmiotu zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami,
2 Aktualny certyfikat systemu zarządzania jakością - ISO 9001: 2015 lub równoważny,
3 Aktualne certyfikat zgodny z normą PN–EN–14065 (System kontroli skażenia biologicznego) lub równoważny,
4 Oświadczenie Wykonawcy zgodne w załącznikiem nr 5 do SWZ.

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak

5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:

1 Procedura (technologię) prania bielizny szpitalnej i kocy z wykazem środków piorących i dezynfekcyjnych jakie będą stosowane do wykonywania przedmiotu zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami,
2 Aktualny certyfikat systemu zarządzania jakością - ISO 9001: 2015 lub równoważny,
3 Aktualne certyfikat zgodny z normą PN–EN–14065 (System kontroli skażenia biologicznego) lub równoważny,
4 Oświadczenie Wykonawcy zgodne w załącznikiem nr 5 do SWZ.

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

1 Formularz oferty (wzór załącznik nr 1 do SWZ),
2 Oświadczenie z art. 125 ust. 1 Pzp (wzór załącznik nr 4 do SWZ),
3 Pełnomocnictwo, o którym mowa w pkt. 12.1 i pkt, 13.3 SWZ (jeśli dotyczy),
4 Zobowiązanie, o którym mowa w pkt. 10.2. SWZ (jeśli dotyczy),
5 Opis przedmiotu zamówienia (wzór załącznika nr 2 do SWZ),

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Zgodnie z pkt 12 SWZ.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zgodnie z zapisami zał. nr 3 do SWZ Projekt umowy.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-05-06 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://szpitaljaslo.eb2b.com.pl/open-auctions.html

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-05-06 10:15

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-06-04

2026-04-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
27.04.2026
Termin składania ofert
06.05.2026 08:00
Wartość umowy
947 592 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.12
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 98310000-9 - Usługi prania i czyszczenia na sucho
98310000-9 (Usługi prania i czyszczenia na sucho) 98315000-4 (Usługi prasowania) 98311000-6 (Usługi odbierania prania) 98315000-4 - Usługi prasowania 98311000-6 - Usługi odbierania prania

Okres realizacji

12 miesiące