Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 10.09.2026 07:00 (5 dni)

Utworzenie nowych terenów zieleni w Redzie z terminem realizacji na jesień 2026 roku wraz z trzyletnią pielęgnacją gwarancyjną.

Aktywny Usługi 2026/BZP 00418412

Numer referencyjny: ZP.271.14.2026

Zamawiający

GMINA MIASTO REDA

ul. Gdańska 33

84-240 Reda, Pomorskie

NIP: 5882351074

REGON: 191675161

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie terenów w czterech lokalizacjach pod nowe nasadzenia roślin wraz z zakupem, dostarczeniem i posadzeniem roślin, oraz trzyletnią pielęgnacją w wymienionych lokalizacjach: a) na rondzie u zbiegu ul. Morskiej i ul. Bosmańskiej - dz.nr 851/13, 852/2, 881/2, 874/5, 874/3 obr. 01 Reda, powierzchnia ok. 130 m2, b) przy ul. Fenikowskiego na placu przed kościołem pw. Sw. Antoniego Padewskiego - dz.nr 694/15 obr. 01 Reda, powierzchnia ok. 52 m2, c) przy ul. Gdańskiej w okolicy sklepu Polo - dz.nr 67/76, 62/93, 62/75, 69/3, 62/73 obr. 01 Reda, powierzchnia ok. 426 m2, d) przy rondzie ks. Jana Kaczkowskiego u zbiegu ul. Młyńskiej i ul. Fenikowskiego - dz.nr 1267/8 obr.01 Reda, powierzchnia ok. 98 m2. 2. Opis przedmiotu zamówienia, warunki jego realizacji oraz obowiązki Wykonawcy zawierają: 1) OPZ, stanowiący Załącznik nr 7 do SWZ 2) Załączniki do OPZ, stanowiący Załącznik nr 7a do SWZ, 3) PPU, stanowiące Załącznik nr 6 do SWZ.

Kryteria oceny ofert

Cena 100%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Pomorskie — na podstawie 10 rozstrzygniętych przetargów (CPV 77300000-3 - Usługi ogrodnicze)

Najniższa cena

51 287 PLN

Średnia cena

248 770 PLN

Najwyższa cena

602 732 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
OGRODY Sp. z o.o. Bierkowo 2 180 973 PLN 361 946 PLN
KIEŁUKJĄCE KŁOPOTY RAFAŁ STOLARZ GDAŃSK 1 188 300 PLN 188 300 PLN
PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUG KOMUNALNYCH Sp. z o.o. RUMIA 1 602 732 PLN 602 732 PLN
PLATAN Ewa Ostrzyniewska Patyna Gdynia 1 209 781 PLN 209 781 PLN
Firma Wielobranżowa "VIP" Justyna Czarnecka Milwino 1 - -
Firma Wielobanżowa "VIP" Justyna Czarnecka Milwino 1 296 784 PLN 296 784 PLN
ZAKŁAD USŁUGOWY PETRI Bożena Nowakowska Liniewo 1 - -
Zakład Usług Leśnych Paweł Godlewski Dębnica Kaszubska 1 51 287 PLN 51 287 PLN
Krajobrazownia Sp. z o.o. Gdynia 1 134 000 PLN 134 000 PLN
Krzysztof Podmokły GREEN NORD Gdynia 1 394 100 PLN 394 100 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Pielęgnacja zieleni w pasach drogowych dróg powiatowych miejskich na terenie miasta Wejherowa

Firma Wielobanżowa "VIP" Justyna Czarnecka 296 784 PLN

2026-08-18 08:05:41Z

„Pielęgnacja zieleni w pasach drogowych dróg powiatowych miejskich na terenie miasta Wejherowa - powtórzony”

Firma Wielobranżowa "VIP" Justyna Czarnecka -

2026-08-10 05:55:49Z

„Pielęgnacja zieleni miejskiej na terenie Gminy Miejskiej Rumia w 2026 roku z podziałem na części”

PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUG KOMUNALNYCH Sp. z o.o. 602 732 PLN

2026-06-10 06:24:11Z

„Pielęgnacja zieleni miejskiej na terenie Gminy Miejskiej Rumia w 2026 roku z podziałem na części”

KIEŁUKJĄCE KŁOPOTY RAFAŁ STOLARZ 188 300 PLN

2026-06-10 06:24:11Z

Utrzymanie zieleńców na terenie cmentarzy komunalnych przy ul. Wisławy Szymborskiej oraz przy ul. Rabina dr. Maxa Josepha w Słupsku wraz z mogiłami wojennymi.

OGRODY Sp. z o.o. 125 859 PLN

2026-04-28 12:23:58Z

Utrzymanie zieleńców na terenie cmentarzy komunalnych przy ul. Wisławy Szymborskiej oraz przy ul. Rabina dr. Maxa Josepha w Słupsku wraz z mogiłami wojennymi.

Zakład Usług Leśnych Paweł Godlewski 51 287 PLN

2026-04-28 12:23:58Z

Utrzymanie zieleńców na terenie cmentarzy komunalnych przy ul. Wisławy Szymborskiej oraz przy ul. Rabina dr. Maxa Josepha w Słupsku wraz z mogiłami wojennymi.

OGRODY Sp. z o.o. 236 087 PLN

2026-04-28 12:23:58Z

Wykonanie nasadzeń zieleni w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Zielony Multipark Morena w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024”

Krajobrazownia Sp. z o.o. 134 000 PLN

2026-04-24 11:08:04Z

Utrzymanie zieleni miejskiej urządzonej w mieście Reda w 2026 roku z podziałem na części

PLATAN Ewa Ostrzyniewska Patyna 209 781 PLN

2026-04-20 12:15:35Z

Utrzymanie zadrzewień na terenie miasta Reda, w tym m.in. pielęgnacja, cięcia techniczne i korekcyjne w 2026 roku

Krzysztof Podmokły GREEN NORD 394 100 PLN

2026-04-16 11:01:58Z

Cała Polska — 151 przetargów

Min: 45 PLN Średnia: 197 873 PLN Max: 1 301 477 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Utworzenie nowych terenów zieleni w Redzie z terminem realizacji na jesień 2026 roku wraz z trzyletnią pielęgnacją gwarancyjną.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIASTO REDA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191675161

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Gdańska 33

1.5.2.) Miejscowość: Reda

1.5.3.) Kod pocztowy: 84-240

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi3@reda.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.reda.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Utworzenie nowych terenów zieleni w Redzie z terminem realizacji na jesień 2026 roku wraz z trzyletnią pielęgnacją gwarancyjną.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-24099a0d-ccc4-4eb0-896e-3e273e3ad4ac

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00418412

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00040323/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.10 Realizacja nowych terenów zieleni w Redzie na jesień 2026 r. wraz z pielęgnacją gwarancyjną do końca 2029 r.

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1358348

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Komunikacja w postępowaniu, w szczególności składanie ofert, wszelkich oświadczeń,
wniosków, zawiadomień, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów między Zamawiającym a Wykonawcą, z
uwzględnieniem wyjątków określonych w ustawie Pzp, odbywa się przy użyciu platformy zakupowej Zamawiającego pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1358348

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Zamawiający, zgodnie z § 11 ust. 3 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie
zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020 r. poz. 2452), określa niezbędne wymagania sprzętowo aplikacyjne
umożliwiające pracę na Platformie, tj.:
a) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s,
b) komputer klasy PC lub MAC, o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja,
jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje,
c) zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10,
d) włączona obsługa JavaScript,
e) zainstalowany program Adobe Acrobat Reader, lub inny obsługujący format plików .pdf,
f) Platforma działa według standardu przyjętego w komunikacji sieciowej - kodowanie UTF8,
g) oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu
lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.271.14.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie terenów w czterech lokalizacjach pod nowe nasadzenia roślin wraz z zakupem, dostarczeniem i posadzeniem roślin, oraz trzyletnią pielęgnacją w wymienionych lokalizacjach:
a) na rondzie u zbiegu ul. Morskiej i ul. Bosmańskiej - dz.nr 851/13, 852/2, 881/2, 874/5, 874/3 obr. 01 Reda, powierzchnia ok. 130 m2,
b) przy ul. Fenikowskiego na placu przed kościołem pw. Sw. Antoniego Padewskiego - dz.nr 694/15 obr. 01 Reda, powierzchnia ok. 52 m2,
c) przy ul. Gdańskiej w okolicy sklepu Polo - dz.nr 67/76, 62/93, 62/75, 69/3, 62/73 obr. 01 Reda, powierzchnia ok. 426 m2,
d) przy rondzie ks. Jana Kaczkowskiego u zbiegu ul. Młyńskiej i ul. Fenikowskiego - dz.nr 1267/8 obr.01 Reda, powierzchnia ok. 98 m2.

2. Opis przedmiotu zamówienia, warunki jego realizacji oraz obowiązki Wykonawcy zawierają:
1) OPZ, stanowiący Załącznik nr 7 do SWZ
2) Załączniki do OPZ, stanowiący Załącznik nr 7a do SWZ,
3) PPU, stanowiące Załącznik nr 6 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 77300000-3 - Usługi ogrodnicze

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

77211500-7 - Usługi pielęgnacji drzew

77211600-8 - Sadzenie drzew

45112500-0 - Usuwanie gleby

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 39 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące zdolności do należytego wykonania zamówienia w zakresie doświadczenia Wykonawcy:

Zamawiający uzna, że Wykonawca posiada niezbędne doświadczenie do realizacji zamówienia, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał co najmniej 1 usługę obejmującą swym zakresem (łącznie) nasadzenia rabat drzewami, krzewami i bylinami wraz z ich pielęgnacją o łącznej powierzchni w ramach jednej usługi, co najmniej 500 m2.
UWAGA 1!
Za jedną usługę Zamawiający uzna świadczenie zrealizowane na podstawie jednej umowy, obejmującej obsadzenia i pielęgnację.
UWAGA 2!
W przypadku usługi wykonywanej (niezakończonej), część usługi faktycznie już wykonana musi spełniać ww. określone wymogi Zamawiającego.
UWAGA 3!
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, spełnienie ww. warunku Wykonawcy mogą wykazać łącznie.
W przypadku polegania przez Wykonawcę na zdolnościach podmiotu udostępniającego zasoby, w myśl art. 118 ustawy Pzp, spełnienie ww. warunku spełni Wykonawca wraz z podmiotem udostępniającym zasoby albo podmiot udostępniający zasoby.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 3. Zamawiający wzywa Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, niżej wymienionych podmiotowych środków dowodowych aktualnych na dzień ich złożenia w celu potwierdzenia spełniania warunku udziału w postępowaniu, o którym mowa w Rozdziale VIII ust. 1 pkt 2 SWZ:
wykazu usług wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy (wzór wykazu stanowi Załącznik nr 5 do SWZ).
UWAGA: Jeżeli Wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji usług wykonywanych wspólnie z innymi Wykonawcami, wykaz, o którym mowa powyżej, dotyczy usług, w których wykonywaniu Wykonawca bezpośrednio uczestniczył lub uczestniczy.

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

Wykonawca nie może podlegać wykluczeniu na podstawie art. 7 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego - zał. nr 2 do SWZ.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.
2. W przypadku, o którym mowa w ust. 1, Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być dołączone do oferty.
3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienia przez Wykonawców, oświadczenie, o którym mowa w Rozdziale X ust. 1 SWZ, składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
4. W odniesieniu do warunków dotyczących kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z Wykonawców, którzy wykonają usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane.
5. W przypadku, o którym mowa w ust. 4, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy (wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 4 do SWZ).
6. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia przez Wykonawców, każdy z nich zobowiązany jest złożyć, na wezwanie Zamawiającego, podmiotowe środki dowodowe potwierdzające spełnianie warunków udziału w postępowaniu Wykonawcy zgodnie z Rozdziałem VIII ust. 1 pkt 2 oraz pkt 3 SWZ.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Ze względu na ograniczenia występujące w niniejszym ogłoszeniu dotyczące ilości znaków możliwych do wpisania, Zamawiający informuje, że rodzaj i zakres zmian umowy dla poszczególnych części zamówienia został szczegółowo
opisany w Załączniku nr 6 do SWZ (Projektowane postanowienia umowy).

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-10 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1358348

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-10 09:15

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-09

2026-09-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
02.09.2026
Termin składania ofert
10.09.2026 07:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 77300000-3 - Usługi ogrodnicze
77300000-3 (Usługi ogrodnicze) 45112710-5 (Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych) 77310000-6 (Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych) 77211500-7 (Usługi pielęgnacji drzew) 77211600-8 (Sadzenie drzew) 45112500-0 (Usuwanie gleby) 45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych 77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych 77211500-7 - Usługi pielęgnacji drzew 77211600-8 - Sadzenie drzew 45112500-0 - Usuwanie gleby

Okres realizacji

39 miesiące