Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 11.09.2026 07:00 (5 dni)

Warsztaty z diagnozą FRIS dla pracowników Urzędu Miasta Poznania

Aktywny Usługi 2026/BZP 00418662

Numer referencyjny: ZPb-II.271.123.2026.KS

Zamawiający

Miasto Poznań - Urząd Miasta Poznania

Plac Kolegiacki 17

61-841 Poznań, Wielkopolskie

NIP: 2090001440

REGON: 631257822

Opis przedmiotu zamówienia

1.Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie 370 warsztatów (zwanych pakietami) z diagnozą FRIS dla pracowników Urzędu Miasta Poznania. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do umowy – Opis przedmiotu zamówienia. 3. Szczegółowy opis warunków realizacji przedmiotu zamówienia określony został we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 9 do SWZ.

Kryteria oceny ofert

Cena 100%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Wielkopolskie — na podstawie 50 rozstrzygniętych przetargów (CPV 80500000-9 - Usługi szkoleniowe)

Najniższa cena

1 355 PLN

Średnia cena

74 819 PLN

Najwyższa cena

324 720 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Zakład Doskonalenia Zawodowego Poznań 5 - 96 800 PLN
Zakład Doskonalenia Zawodowego Poznań 5 - -
Pracownia Psychologiczna Magdalena Szutarska Murowana Goślina 4 34 650 PLN -
Strima Sp. z o.o. Swadzim 3 - 3 567 PLN
Relacja i Dialog Katarzyna Komoszewska Raszyn 2 58 400 PLN 116 800 PLN
Magdalena Szewciów Warsztaty Zmiany Poznań 2 19 600 PLN 39 200 PLN
Stowarzyszenie Moc Wspacia Sosnowiec 2 - -
AKADEMIA EDUKACJI Klaudia Beker Tychy 2 1 403 PLN 2 805 PLN
ZESPÓŁ EKSPERTÓW MANAGER Pelczar sp.j. Kraków 2 58 650 PLN 117 300 PLN
Keratinka Kateryna Parkhatska Poznań 2 - 4 500 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Kompleksowa organizacja i przeprowadzenie kursów zawodowych w związku z realizacją projektu „Kariera od Nowa”, nr FEWP.06.10-IP.01-0076/24 współfinansowanego przez UE w ramach FEW 2021-2027,

EUR Consulting Sp. z o.o. 16 800 PLN

2026-08-27 09:19:27Z

Kompleksowa organizacja i przeprowadzenie kursów zawodowych w związku z realizacją projektu „Kariera od Nowa”, nr FEWP.06.10-IP.01-0076/24 współfinansowanego przez UE w ramach FEW 2021-2027,

Zakład Doskonalenia Zawodowego -

2026-08-27 09:19:27Z

Kompleksowa organizacja i przeprowadzenie kursów zawodowych w związku z realizacją projektu „Kariera od Nowa”, nr FEWP.06.10-IP.01-0076/24 współfinansowanego przez UE w ramach FEW 2021-2027,

Zakład Doskonalenia Zawodowego -

2026-08-27 09:19:27Z

Kompleksowa organizacja i przeprowadzenie kursów zawodowych w związku z realizacją projektu „Kariera od Nowa”, nr FEWP.06.10-IP.01-0076/24 współfinansowanego przez UE w ramach FEW 2021-2027,

Zakład Doskonalenia Zawodowego -

2026-08-27 09:19:27Z

Kompleksowa organizacja i przeprowadzenie kursów zawodowych w związku z realizacją projektu „Kariera od Nowa”, nr FEWP.06.10-IP.01-0076/24 współfinansowanego przez UE w ramach FEW 2021-2027,

Zakład Doskonalenia Zawodowego -

2026-08-27 09:19:27Z

Kompleksowa organizacja i przeprowadzenie kursów zawodowych w związku z realizacją projektu „Kariera od Nowa”, nr FEWP.06.10-IP.01-0076/24 współfinansowanego przez UE w ramach FEW 2021-2027,

Zakład Doskonalenia Zawodowego -

2026-08-27 09:19:27Z

Usługa szkoleniowa dotycząca przeprowadzenia szkolenia specjalizacyjnego dla kandydatów na superwizorów pracy socjalnej pn. "Superwizja pracy socjalnej"

Uczelnia Korczaka - Akademia Nauk Stosowanych 226 560 PLN

2026-08-11 05:49:44Z

Organizacja i realizacja szkoleń z zakresu work-life balance, w ramach realizowanego projektu pn.: „ Równość szans dla kadr sektora edukacji i nauki”

Aneta Belczyk-Mazek T-Advise 140 000 PLN

2026-08-05 10:40:09Z

Warsztaty oraz Dzień Zdrowia dla pracowników w ramach projektu „Eliminowanie czynników zagrażających zdrowiu w miejscu pracy i poprawa ergonomii pracy w Starostwie Powiatowym w Pile”

Indicator Mariusz Mażewski 20 520 PLN

2026-08-03 09:36:45Z

Warsztaty oraz Dzień Zdrowia dla pracowników w ramach projektu „Eliminowanie czynników zagrażających zdrowiu w miejscu pracy i poprawa ergonomii pracy w Starostwie Powiatowym w Pile”

BPR Consulting Paulina Rydz 15 380 PLN

2026-08-03 09:36:45Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 0 PLN Średnia: 85 349 PLN Max: 591 600 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Warsztaty z diagnozą FRIS dla pracowników Urzędu Miasta Poznania

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Poznań - Urząd Miasta Poznania

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631257822

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Kolegiacki 17

1.5.2.) Miejscowość: Poznań

1.5.3.) Kod pocztowy: 61-841

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zpb@um.poznan.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.poznan.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Warsztaty z diagnozą FRIS dla pracowników Urzędu Miasta Poznania

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-da6174b9-4e5b-4614-ab41-f0c3d87c1c3c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00418662

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00030424/15/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.78 Warsztaty z diagnozą FRIS dla pracowników Urzędu Miasta Poznania

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.13.) O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 361 ustawy – usługi społeczne: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.15.) Nazwa projektu lub programu

projekt pt. „ZDROWO – ZAWODOWO. Program na rzecz niwelowania czynników negatywnie wpływających na zdrowie pracowników Urzędu Miasta Poznania oraz MOPR w Poznaniu”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027, Działanie 6.4 Wsparcie pracowników i pracodawców.

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/poznan

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/poznan

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Zawarto w pkt VIII. SWZ

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZPb-II.271.123.2026.KS

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Tak

4.1.14.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia:

Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie 370 warsztatów (zwanych pakietami) z diagnozą FRIS dla pracowników Urzędu Miasta Poznania.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do umowy – Opis przedmiotu zamówienia.
3. Szczegółowy opis warunków realizacji przedmiotu zamówienia określony został we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 9 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 80500000-9 - Usługi szkoleniowe

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

80570000-0 - Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego

80532000-2 - Usługi szkolenia w dziedzinie zarządzania

55520000-1 - Usługi dostarczania posiłków

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2027-05-16

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy
spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej. Warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że:
a) Wykonawca samodzielnie lub jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub podmiot, na zasobach którego Wykonawca polega (doświadczenie nie podlega sumowaniu), w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie co najmniej jedną usługę polegającą na wykonaniu minimum 10 warsztatów z diagnozą FRIS, zakończonych przyznaniem certyfikatów użytkownikom.
b) dysponuje lub będzie dysponował minimum 2 osobami prowadzącymi badanie FRIS, warsztat i indywidualne omówienie diagnozy, posiadającymi świadectwo Certyfikowany Trener FRIS.
c) dysponuje lub będzie dysponował minimum jedną salą na terenie miasta Poznania służącą świadczeniu usług objętych przedmiotem zamówienia (zgodnie z pkt. 6.1 załącznika nr 1 – opis przedmiotu zamówienia), w której będzie realizowany warsztat stacjonarny.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1) Wykaz usług wykonanych w okresie ostatnich trzech lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane należycie – załącznik nr 6 do SWZ,
Dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy.
2) Wykaz osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego wraz z informacją na temat ich kwalifikacji zawodowych niezbędnych do wykonywania przedmiotowego zamówienia oraz informacją o podstawie dysponowania tymi osobami – załącznik nr 7 do SWZ.
3) Wykaz narzędzi, rozumiany jako wykaz sal szkoleniowych na terenie miasta Poznania, dostępnych Wykonawcy w celu wykonania zamówienia wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami – załącznik nr 8 do SWZ.

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

Zamawiający nie wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

Dokumenty/oświadczenia składające się na ofertę:
1) Formularz ofertowy – załącznik nr 1 do SWZ,
2) Dokumenty, o których mowa w pkt III. 1. 3) lit. b) SWZ, jeśli dotyczy,
Inne dokumenty składane wraz z ofertą:
3) Oświadczenie Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu – załącznik nr 2a do SWZ,
4) Oświadczenie Podmiotu udostępniającego zasoby o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu – załącznik nr 2b do SWZ, jeśli dotyczy,
5) Oświadczenia Podmiotu udostępniającego zasoby – załącznik nr 3 do SWZ, jeśli dotyczy,
6) Oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – załącznik nr 4 do SWZ, jeśli dotyczy,
7) Zastrzeżenie informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa – załącznik nr 5 do SWZ, jeśli dotyczy,
8) Pełnomocnictwo, jeśli dotyczy.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców (np. w ramach konsorcjum, spółki cywilnej),
oświadczenie, o którym mowa w pkt VI. 1. SWZ, stanowiące załącznik nr 2a do SWZ, składa każdy z Wykonawców wspólnie
ubiegających się o zamówienie. Oświadczenie to musi potwierdzać brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków
udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
2. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia (np. konsorcjum, spółka cywilna):
1) ustalają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w
postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, składając stosowne pełnomocnictwo,
2) składają oświadczenie, z którego wynika, które części zamówienia wykonają poszczególni Wykonawcy – załącznik nr 4
do SWZ.
3. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, przedmiotowe zamówienie realizować będą ci Wykonawcy, którzy posiadają doświadczenie niezbędne do jego realizacji – wskazać odpowiednio w załączniku nr 4 do SWZ.
4. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, przedmiotowe zamówienie realizować będą ci Wykonawcy, których personel posiada wymagane kwalifikacje zawodowe – wskazać odpowiednio w załączniku nr 4 do SWZ.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zgodnie z art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy, Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy na warunkach określonych w § 6 Wzoru umowy.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-11 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/poznan

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-11 09:10

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-10

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:
1) nie podlegają wykluczeniu na podstawie:
a) art. 108 ust. 1. ustawy,
b) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspierania agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.
2. Termin wykonania zamówienia:
Wykonawca zrealizuje zamówienie w terminie od dnia zawarcia umowy do 16 maja 2027 r., z tym że, warsztaty z diagnozą FRIS będą realizowane w okresie od dnia zawarcia umowy do 31 marca 2027 r.
2026-09-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
02.09.2026
Termin składania ofert
11.09.2026 07:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 80500000-9 - Usługi szkoleniowe
80500000-9 (Usługi szkoleniowe) 80570000-0 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego) 80532000-2 (Usługi szkolenia w dziedzinie zarządzania) 55520000-1 (Usługi dostarczania posiłków) 80570000-0 - Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego 80532000-2 - Usługi szkolenia w dziedzinie zarządzania 55520000-1 - Usługi dostarczania posiłków

Okres realizacji

do 2027-05-16