Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 99 186 PLN

Warzywa ( lato / 2026 )

Rozstrzygnięty Dostawy 2026/BZP 00307798

Zamawiający

ZAKŁAD KARNY W IŁAWIE

ul. 1 Maja 14

14-200 Iława, Warmińsko-mazurskie

NIP: 7441006716

REGON: 000320147

Opis przedmiotu zamówienia

1 Buraki ćwikłowe kg 8 500 2 Cebula biała kg 7 000 3 Kapusta biała kg 12 000 4 Marchew kg 20 000 5 Ogórki spod osłon kg 1 000 6 Pomidory kg 1 000 7 Kapusta pekińska kg 500

Kryteria oceny ofert

Część 1

Cena %

Część 2

Cena %

Część 3

Cena %

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Gospodarstwo Rolne Aniela Aleksandrowicz Dragacz 5591383939
FHU "Bartex" Dzieliński Andrzej Orneta 5820007096
Gospodarstwo Rolne Aniela Aleksandrowicz Dragacz 5591383939

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Gospodarstwo Rolne Aniela Aleksandrowicz (Dragacz) Umowa podpisana 50 253 PLN 50 253 PLN
2 FHU "Bartex" Dzieliński Andrzej (Orneta) Umowa podpisana 39 480 PLN 39 480 PLN
3 Gospodarstwo Rolne Aniela Aleksandrowicz (Dragacz) Umowa podpisana 9 453 PLN 9 453 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Warmińsko-mazurskie — na podstawie 9 rozstrzygniętych przetargów (CPV 03221000-6 - Warzywa)

Najniższa cena

2 135 PLN

Średnia cena

31 301 PLN

Najwyższa cena

80 850 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Hurtownia Owoców i Warzyw "FRUGO" Grzegorz Hryniewicki Ełk 3 4 206 PLN 12 618 PLN
GOSPODARSTWO SADOWNICZOWARZYWNICZE GRZEGORZ DĘBSKI JÓZEFOWICE 2 43 800 PLN 76 600 PLN
Gospodarstwo Rolne Aniela Aleksandrowicz Dragacz 2 29 853 PLN 59 706 PLN
F.H.U. "BARTEX" ANDRZEJ DZIELIŃSKI ORNETA 2 53 025 PLN 106 050 PLN
FHU "Bartex" Dzieliński Andrzej Orneta 1 39 480 PLN 39 480 PLN
Handel Okrężny Hurt-Detal Artykułami Spożywczo - Rolnymi "lucjano" Magda Dymitriew Olsztyn 1 67 017 PLN 67 017 PLN
Handel Okrężny Hurt-Detal Artykułami Spożywczo- Rolnymi "Lucjano" Magda Koralewska Olsztyn 1 - -
Firma Handlowo-Usługowa "CYTRUS 2 " Jarosław Dzwonkowski Pisz 1 29 174 PLN 29 174 PLN
Firma Handlowo-Usługowa "CYTRUS 2" Jarosław Dzwonkowski Pisz 1 5 271 PLN 5 271 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

SUKCESYWNE DOSTAWY DO MAGAZYNU ŻYWNOŚCIOWEGO WARZYW I OWOCÓW PRZETWORZONYCH ORAZ NIEPRZETWORZONYCH

F.H.U. "BARTEX" ANDRZEJ DZIELIŃSKI 80 850 PLN

2026-07-24 07:41:38Z

SUKCESYWNE DOSTAWY DO MAGAZYNU ŻYWNOŚCIOWEGO WARZYW I OWOCÓW PRZETWORZONYCH ORAZ NIEPRZETWORZONYCH

F.H.U. "BARTEX" ANDRZEJ DZIELIŃSKI 25 200 PLN

2026-07-24 07:41:38Z

SUKCESYWNE DOSTAWY DO MAGAZYNU ŻYWNOŚCIOWEGO WARZYW I OWOCÓW PRZETWORZONYCH ORAZ NIEPRZETWORZONYCH

GOSPODARSTWO SADOWNICZOWARZYWNICZE GRZEGORZ DĘBSKI 8 600 PLN

2026-07-24 07:41:38Z

SUKCESYWNE DOSTAWY DO MAGAZYNU ŻYWNOŚCIOWEGO WARZYW I OWOCÓW PRZETWORZONYCH ORAZ NIEPRZETWORZONYCH

GOSPODARSTWO SADOWNICZOWARZYWNICZE GRZEGORZ DĘBSKI 79 000 PLN

2026-07-24 07:41:38Z

Sukcesywne dostawy warzyw i owoców świeżych do jednostek organizacyjnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej na terenie miasta Olsztyna w okresie I – VI 2026r

Handel Okrężny Hurt-Detal Artykułami Spożywczo- Rolnymi "Lucjano" Magda Koralewska -

2026-07-24 06:45:20Z

Warzywa ( lato / 2026 )

Gospodarstwo Rolne Aniela Aleksandrowicz 50 253 PLN

2026-07-20 09:22:07Z

Warzywa ( lato / 2026 )

FHU "Bartex" Dzieliński Andrzej 39 480 PLN

2026-07-20 09:22:07Z

Warzywa ( lato / 2026 )

Gospodarstwo Rolne Aniela Aleksandrowicz 9 453 PLN

2026-07-20 09:22:07Z

Sukcesywne dostawy warzyw i owoców świeżych do jednostek organizacyjnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej na terenie miasta Olsztyna w okresie VII – XII 2026 roku

Handel Okrężny Hurt-Detal Artykułami Spożywczo - Rolnymi "lucjano" Magda Dymitriew 67 017 PLN

2026-07-01 11:45:06Z

Dostawa ziemniaków, warzyw i owoców na potrzeby 118 Szpitala Wojskowego z Przychodnią SP ZOZ w Ełku – Część I.

Firma Handlowo-Usługowa "CYTRUS 2 " Jarosław Dzwonkowski 29 174 PLN

2026-05-20 08:35:50Z

Cała Polska — 94 przetargów

Min: 1 470 PLN Średnia: 60 773 PLN Max: 379 976 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Warzywa ( lato / 2026 )

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZAKŁAD KARNY W IŁAWIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000320147

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. 1 Maja 14

1.5.2.) Miejscowość: Iława

1.5.3.) Kod pocztowy: 14-200

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zk_ilawa@sw.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.sw.gov.pl/jednostka/zaklad-karny-w-ilawie

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Warzywa ( lato / 2026 )

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-826875d2-db2d-48a2-81d6-9700e7bd522f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00307798

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00141680/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.3 Warzywa ( lato / 2026 )

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/oisw_olsztyn

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/oisw_olsztyn

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Komunikacja między zamawiającym a wykonawcą, w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia i informacje przekazywane będą w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy formularza „Wyślij wiadomość”. Za datę przekazania (wpływu) oświadczenia, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich przesłania za pośrednictwem Platformy poprzez kliknięcie przycisku „Wyślij wiadomość”, po którym pojawi się komunikat, że wiadomość została wysłana do zamawiającego.

Zamawiający będzie przekazywał wykonawcom informacje w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy. Informacje dotyczące odpowiedzi na zapytania, wyjaśnienia, zmiany SWZ, zmiany terminu składania ofert zamawiający będzie zamieszczał na Platformie w zakładce „Komunikaty”.

Korespondencja, której adresatem zgodnie z obowiązującymi przepisami jest konkrety wykonawca, będzie przekazywana w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy do konkretnego wykonawcy.

Zamawiający, zgodnie z § 11 ust. 2 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz.U. z 2020r. Poz. 2452) określa niezbędne wymagania sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające pracę na platformazakupowa.pl tj.:

1) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s,
2) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje,
3) zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10 0.,
4) włączona obsługa JavaScript,
5) zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf,
6) Platformazakupowa.pl działa według standardu przyjętego w komunikacji sieciowej - kodowanie UTF8,
7) oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.

Wykonawca, przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego:
1) akceptuje warunki korzystania z platformazakupowa.pl określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej pod linkiem w zakładce „Regulamin" oraz uznaje go za wiążący,
2) zapoznał i stosuje się do Instrukcji składania ofert/wniosków dostępnej pod linkiem .

Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za złożenie oferty w sposób niezgodny z Instrukcją korzystania platformazakupowa.pl , w szczególności za sytuację, gdy zamawiający zapozna się z treścią oferty przed upływem terminu składania ofert (np. złożenie oferty w zakładce „Wyślij wiadomość do zamawiającego”). Taka oferta zostanie uznana przez zamawiającego za ofertę handlową i nie będzie brana pod uwagę w przedmiotowym postępowaniu ponieważ nie został spełniony obowiązek narzucony w art. 221 ustawy Pzp.

Zamawiający informuje, że instrukcje korzystania z platformazakupowa.pl dotyczące w szczególności logowania, składania wniosków o wyjaśnienie SWZ, składania ofert oraz innych czynności podejmowanych w niniejszym postępowaniu przy użyciu platformazakupowa.pl znajdują się w zakładce „Instrukcje dla Wykonawców” na stronie internetowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje

Formaty plików wykorzystywanych przez wykonawców powinny być zgodne z Obwieszczeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2017 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych.

Lista pozostałych zaleceń/rekomendacji ( rozdz. 13 SWZ )

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 3

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1 Buraki ćwikłowe kg 8 500
2 Cebula biała kg 7 000
3 Kapusta biała kg 12 000
4 Marchew kg 20 000
5 Ogórki spod osłon kg 1 000
6 Pomidory kg 1 000
7 Kapusta pekińska kg 500

4.2.6.) Główny kod CPV: 03221000-6 - Warzywa

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 70 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1 Ziemniaki kg 40 000

4.2.6.) Główny kod CPV: 03212100-1 - Ziemniaki

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 70 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 3

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1 Kapusta kwaszona kg 2 500
2 Ogórki kwaszone kg 1 500

4.2.6.) Główny kod CPV: 15331000-7 - Warzywa przetworzone

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 70 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1. Ze względu na sezonowość dostarczanego towaru strony zgodnie oświadczają, że cena poszczególnego rodzaju warzyw będzie regulowana w dół lub w górę w oparciu o średnie ( przeciętne ) ceny Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego S.A. ogłaszane na stronie internetowej www.bronisze.com.pl w przeddzień dostawy ( w przypadku dostawy w poniedziałek będą obowiązywały ceny giełdowe z piątku ). Ceny będą regulowane w oparciu o ceny ( warzywa kraj ):

część 1 – burak ćwikłowy, cebula biała, kapusta biała, marchew, ogórki spod osłon, pomidory spod osłon, kapusta pekińska
część 2 – ziemniaki młode ( a kiedy nie są publikowane „ziemniaki młode” w oparciu o „ziemniaki” wyliczane przez ten sam wskaźnik )
część 3 – kapusta kwaszona, ogórki kwaszone

Wskaźnik wzrostu lub obniżki cen będzie wyliczony wg wzoru Co ÷ Cś = Ww
Przy czym:
Co – cena ofertowa brutto
Cś – średnia ( przeciętna ) cena asortymentu ogłaszana na stronie internetowej Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego S.A. www.bronisze.com.pl w przeddzień składania ofert ( będą obowiązywały ceny giełdowe z 02.07.2026 r. )
Ww – wskaźnik ceny asortymentu w stosunku do średniej ceny rynku hurtowego wyliczony na dzień składania ofert ( w oparciu o wskaźnik Ww będą zmieniane ceny w dniu każdej dostawy )

Ewentualna podwyżka lub obniżka cen będzie wyliczana w następujący sposób: Ww x Ca = Cn
Przy czym:
Ww - wskaźnik ceny asortymentu w stosunku do średniej ( przeciętnej ) ceny rynku hurtowego wyliczony na dzień składania ofert
Ca – aktualna cena ogłaszana na powyższej stronie internetowej w przeddzień dostawy
Cn – nowa cena obowiązująca w dniu dostawy towaru ( cena brutto )

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-03 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/oisw_olsztyn

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-03 09:15

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-08-01

2026-06-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
25.06.2026
Termin składania ofert
03.07.2026 07:00
Wartość umowy
99 186 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.5
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 03221000-6 - Warzywa
03221000-6 (Warzywa) 03212100-1 (Ziemniaki) 15331000-7 (Warzywa przetworzone)

Okres realizacji

70 dni