Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 168 000 PLN

Świadczenie przez okres 12 miesięcy usług polegających na zapewnieniu dostępu do zajęć sportowo-rekreacyjnych pracownikom Teatru Wielkiego –Opery Narodowej, ich dzieciom oraz osobom towarzyszącym

Rozstrzygnięty Usługi 2025/BZP 00585786

Numer referencyjny: ZP.260.30.2025

Zamawiający

Teatr Wielki - Opera Narodowa

Plac Teatralny 1

00-950 Warszawa, Mazowieckie

NIP: 5252059432

REGON: 013055028

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez okres 12 miesięcy usługi polegającej na zapewnieniu dostępu do zajęć sportowo-rekreacyjnych na terenie całego kraju (Rzeczypospolitej Polskiej) Pracownikom Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, ich Dzieciom oraz Osobom Towarzyszącym. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiony jest w załączniku nr 1 do SWZ pn. „Opis przedmiotu zamówienia”. Zakres i sposób realizacji zamówienia określają projektowane postanowienia umowy stanowiące załącznik nr 6 do SWZ.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Łączna liczba obiektów sportowo-rekreacyjnych dostępnych na terenie województwa mazowieckiego wraz z Warszawą 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Medicover Sport Sp. z o. o. Warszawa 140428695

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Medicover Sport Sp. z o. o. (Warszawa) Umowa podpisana 314 160 PLN 168 000 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Mazowieckie — na podstawie 4 rozstrzygniętych przetargów (CPV 92610000-0 - Usługi świadczone przez ośrodki sportowe)

Najniższa cena

290 349 PLN

Średnia cena

302 255 PLN

Najwyższa cena

314 160 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Płock Sp. z o.o. Płock 2 290 349 PLN -
Medicover Sport Sp. z o. o. Warszawa 1 314 160 PLN 168 000 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 25 przetargów

Min: 350 PLN Średnia: 98 744 PLN Max: 414 092 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Świadczenie przez okres 12 miesięcy usług polegających na zapewnieniu dostępu do zajęć sportowo-rekreacyjnych pracownikom Teatru Wielkiego –Opery Narodowej, ich dzieciom oraz osobom towarzyszącym

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Teatr Wielki - Opera Narodowa

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013055028

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Teatralny 1

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-950

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@teatrwielki.pl; office@teatrwielki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://teatrwielki.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie przez okres 12 miesięcy usług polegających na zapewnieniu dostępu do zajęć sportowo-rekreacyjnych pracownikom Teatru Wielkiego –Opery Narodowej, ich dzieciom oraz osobom towarzyszącym

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-12609cc9-09b7-426d-bf28-382a52de3f5b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00585786

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00125251/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.10 Dostęp do usług sportowo – rekreacyjnych dla pracowników

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.13.) O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 361 ustawy – usługi społeczne: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://teatrwielki.eb2b.com.pl/

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://teatrwielki.eb2b.com.pl/organizer-preview-auction.html/498086/swiadczenie-przez-okres-12-miesiecy-uslug-polegajacych-na-zapewnieniu-dostepu-do-zajec-sportowo-rekreacyjnych-pracownikom-teatru-wielkiego-opery-narodowej-ich-dzieciom-oraz-osobom-towarzyszacym-2

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem elektronicznej platformy zakupowej, zwanej dalej „Platformą”, pod adresem:
https://teatrwielki.eb2b.com.pl/organizer-preview-auction.html/498086/swiadczenie-przez-okres-12-miesiecy-uslug-polegajacych-na-zapewnieniu-dostepu-do-zajec-sportowo-rekreacyjnych-pracownikom-teatru-wielkiego-opery-narodowej-ich-dzieciom-oraz-osobom-towarzyszacym-2.
2. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, musi posiadać konto na Platformie.
Zarejestrowanie i utrzymywanie konta na Platformie oraz korzystanie z niej jest bezpłatne.
3. Wymagania techniczne i organizacyjne korzystania z Platformy określa jej Regulamin dostępny pod adresem internetowym
https://teatrwielki.eb2b.com.pl/user/terms. Wykonawca przystępując do postępowania o udzielenie zamówienia publicznego tj.
bezpłatnie rejestrując się lub logując (w przypadku posiadania konta w Platformie), akceptuje warunki korzystania z Platformy,
określone w Regulaminie oraz uznaje go za wiążący.
4. Niezbędne wymagania sprzętowo – aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie:
1) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 4 mb/s;
2) komputer klasy PC lub lub Mac, o następującej konfiguracji: pamięć RAM min. 4 GB, procesor dwurdzeniowy o taktowaniu min.
2,4GHz, jeden z systemów operacyjnych: MS Windows 7, Mac OS x 10.4, Linux, z aktualnym wsparciem technicznym producenta
(sugerujemy nie starsze niż 3 lata od daty wszczęcia postępowania);
3) zainstalowana dowolna najnowsza wersja przeglądarki internetowej - sugerujemy najnowsze wersje: Chrome, Safari, Edge,
Firefox, Opera.
4) włączona obsługa JavaScript;
5) zainstalowany program obsługujący stosowane przez wykonawcę formaty plików (np. Acrobat Reader dla plików w formacie .pdf).
5. Wszelkie dokumenty, oświadczenia, informacje, o których mowa w SWZ, należy wczytać jako załączniki na Platformie, według
Instrukcji korzystania z Platformy, dostępnej dla zalogowanych użytkowników w zakładce „Pomoc” – „Instrukcje”.
6. Zamawiający zaleca wczytywanie na Platformę plików w maksymalnym rozmiarze do 250 MB a w przypadku dokumentów
podpisanych podpisem zaufanym do 10MB.
7. Dokumenty elektroniczne, oświadczenia lub elektroniczne kopie dokumentów lub oświadczeń składające się na ofertę, składane
są przez Wykonawcę przy użyciu zakładki „Złóż ofertę” w trakcie etapu składania ofert.
8. Dokumenty elektroniczne, oświadczenia, uzupełnienia, elektroniczne kopie dokumentów lub oświadczeń składane przez
Wykonawcę po złożeniu ofert (np. na wezwanie Zamawiającego), składane są przy użyciu zakładki „Pytania/informacje”.
9. Ewentualne wnioski o wyjaśnienie treści SWZ lub inne wnioski/pytania także składane są przy użyciu zakładki
„Pytania/informacje”.
10. Za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich wczytania do Platformy.
11. Szczegółowe informacje przedstawione są w rozdz. XV SWZ.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)
2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie
swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE
L 119 z 04.05.2016, s. 1 oraz Dz. Urz. UE L 127 z 23.05.2018, s. 2) — dalej RODO, Zamawiający informuje, że:
1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Teatr Wielki – Opera Narodowa, Pl. Teatralny 1, 00 - 950 Warszawa; tel.: +48
(22) 69 20 200; fax: +48 (22) 826 04 23.
Dalsze szczegółowe informacje zawarte zostały w rozdz. XXIX ust. 1 i 2 SWZ.

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Ograniczenia stosowania RODO zawarte zostały w rozdz. XXIX ust. 3 SWZ.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.260.30.2025

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez okres 12 miesięcy usługi polegającej na zapewnieniu dostępu do zajęć sportowo-rekreacyjnych na terenie całego kraju (Rzeczypospolitej Polskiej) Pracownikom Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, ich Dzieciom oraz Osobom Towarzyszącym.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiony jest w załączniku nr 1 do SWZ pn. „Opis przedmiotu zamówienia”. Zakres i sposób realizacji zamówienia określają projektowane postanowienia umowy stanowiące załącznik nr 6 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 92610000-0 - Usługi świadczone przez ośrodki sportowe

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

92330000-3 - Usługi świadczone przez ośrodki rekreacyjne

92620000-3 - Usługi w zakresie sportu

92600000-7 - Usługi sportowe

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60,00

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Łączna liczba obiektów sportowo-rekreacyjnych dostępnych na terenie województwa mazowieckiego wraz z Warszawą

4.3.6.) Waga: 40,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

Zdolność techniczna lub zawodowa:
Wykonawca powinien wykazać, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie) zrealizował co najmniej 2 (dwa) zamówienia polegające na zapewnieniu dostępu do zajęć sportowo-rekreacyjnych, które były realizowane przez okres co najmniej 6 miesięcy dla co najmniej 90 osób i których wartość za ten okres (każdego z nich) nie była niższa niż 20.000,00 zł.
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunek może być spełniony łącznie przez wszystkich Wykonawców lub przez co najmniej jednego z Wykonawców (w zakresie dotyczącym ilości zrealizowanych usług, a nie ich wartości. Zamawiający nie dopuszcza sumowania wartości usług w celu wykazania spełnienia tego warunku).

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4) ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Wykaz usług (wg wzoru stanowiącego zał. nr 4 do SWZ) wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane,
a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest wstanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy.

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

Zamawiający wymaga by Wykonawca złożył wraz z ofertą następujący przedmiotowy środek dowodowy:
Wykaz Obiektów zawierający liczbę obiektów sportowo - rekreacyjnych Wykonawcy (bądź będących w jego dyspozycji) na terenie całego kraju (Rzeczypospolitej Polskiej) dostępnych w ramach co najmniej wszystkich rodzajów Pakietów dla Pracownika i Osoby Towarzyszącej - według wzoru stanowiącego załącznik nr 5 do SWZ lub wzoru Wykonawcy z zastrzeżeniem, iż ten będzie zawierał co najmniej te informacje, które są wymagane w wzorze stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ.
Zamawiający akceptuje równoważne przedmiotowe środki dowodowe, jeśli potwierdzają, że oferowane usługi spełniają określone przez Zamawiającego wymagania.
Na podstawie art. 107 ust. 3 ustawy Pzp Zamawiający nie dopuszcza uzupełniania przedmiotowych środków dowodowych.
W przypadku kiedy Wykonawca nie dołączy do oferty w/w Wykazu lub gdy Wykaz (również w wyniku weryfikacji Zamawiającego) nie będzie zawierał minimalnej liczby obiektów, o której mowa w pkt 15 Opisu przedmiotu zamówienia oferta Wykonawcy zostanie odrzucona z postępowania.

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

Wraz z Formularzem oferty należy złożyć:
1) Formularz cenowy (wypełniony zał. nr 1a do SWZ),
2) Przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w Rozdziale IV ust. 13 SWZ,
3) Pełnomocnictwo (jeśli dotyczy),
4) Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (jeśli dotyczy),
5) Zastrzeżenie tajemnicy przedsiębiorstwa (jeśli dotyczy).
Informacje na temat innych dokumentów, które należy złożyć wraz z Formularzem oferty sprecyzowane zostały w rozdz. XIV
ust. 1 pkt 5 SWZ.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku:
1) Wykonawcy występujący wspólnie są zobowiązani do ustanowienia Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia publicznego.
2) Wszelka korespondencja będzie prowadzona przez Zamawiającego wyłącznie z Pełnomocnikiem. Informacje dotyczące braku podstaw do wykluczenia wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia sprecyzowane zostały w rozdz. XI ust. 2 i rodz. XII ust. 2 SWZ.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunków ich wprowadzenia zostały szczegółowo określone w paragrafie 12 projektowanych postanowień umowy stanowiących załącznik nr 6 do SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2025-12-18 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Oferty należy złożyć za pośrednictwem Platformy pod adresem: https://teatrwielki.eb2b.com.pl/organizer-preview-auction.html/498086/swiadczenie-przez-okres-12-miesiecy-uslug-polegajacych-na-zapewnieniu-dostepu-do-zajec-sportowo-rekreacyjnych-pracownikom-teatru-wielkiego-opery-narodowej-ich-dzieciom-oraz-osobom-towarzyszacym-2, przy użyciu zakładki „Złóż ofertę”.

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2025-12-18 10:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-01-16

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

Dokładny adres strony postępowania: https://teatrwielki.eb2b.com.pl/organizer-preview-auction.html/498086/swiadczenie-przez-okres-12-miesiecy-uslug-polegajacych-na-zapewnieniu-dostepu-do-zajec-sportowo-rekreacyjnych-pracownikom-teatru-wielkiego-opery-narodowej-ich-dzieciom-oraz-osobom-towarzyszacym-2.
2025-12-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
09.12.2025
Termin składania ofert
22.12.2025 09:00
Wartość umowy
168 000 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.15
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 92610000-0 - Usługi świadczone przez ośrodki sportowe
92610000-0 (Usługi świadczone przez ośrodki sportowe) 92330000-3 (Usługi świadczone przez ośrodki rekreacyjne) 92620000-3 (Usługi w zakresie sportu) 92600000-7 (Usługi sportowe) 92330000-3 - Usługi świadczone przez ośrodki rekreacyjne 92620000-3 - Usługi w zakresie sportu 92600000-7 - Usługi sportowe

Okres realizacji

12 miesiące