Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 03.09.2026 05:00 (Jutro)

"Świadczenie usług teleopieki"

Aktywny Usługi 2026/BZP 00402835

Numer referencyjny: G.271.07.2026

Zamawiający

GMINA OPORÓW

Oporów 25

99-322 Oporów, Łódzkie

NIP: 7752407021

REGON: 611015804

Opis przedmiotu zamówienia

5.1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi ciągłego (24h/7/365) wsparcia o charakterze towarzyszącym w formie teleopieki dla 40 Osób Potrzebujących Wsparcia (OPW) w codziennym funkcjonowaniu, w tym w szczególności: 1) Dzierżawa/wypożyczenie 40 sztuk fabrycznie nowych urządzeń pomiarowych typu wearable (opaski medyczne/teleopiekuńcze). 2) Świadczenie usługi całodobowego Centrum Operacyjno-Alarmowego (Telecentrum). 3) Zapewnienie dedykowanej aplikacji mobilnej/systemowej dla OPW oraz ich opiekunów. 4) Przeprowadzenie szkoleń wdrożeniowych z obsługi systemu i aplikacji. 5.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa Opis Przedmiotu Zamówienia – stanowiący Załącznik Nr 1 do SWZ oraz warunki określone w wzorze (projekcie) umowy – Załącznik Nr 5 do SWZ.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Kwalifikacje kadry obsługującej zgłoszenia 20%
Posiadanie statusu podmiotu ekonomii społecznej 20%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Łódzkie — na podstawie 19 rozstrzygniętych przetargów (CPV 85000000-9 - Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej)

Najniższa cena

98 PLN

Średnia cena

118 421 PLN

Najwyższa cena

707 175 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Emil Podolak psychologia-psychoterapia-szkolenia Łódź 3 13 124 PLN 13 124 PLN
Terapia Uzależnień Wysocka Marzena Gostynin 2 6 240 PLN 6 240 PLN
Emil Podolak psychologia -psychoterapia-szkolenia Łódź 1 26 099 PLN 26 099 PLN
Veritum Centrum Szkoleniowe Białystok 1 104 250 PLN 104 250 PLN
Fundacja Skrzydła Opieki Ostrowiec Świętokrzyski 1 707 175 PLN 707 175 PLN
Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Świetlica „Motylkowe Wzgórze”, Aleja Najświętszej Marii Panny 7, 27-200 Starachowice, NIP: 6642139091, REGON: 368767966, woj. świętokrzyskie Starachowice 1 98 PLN 784 000 PLN
Kancelaria Adwokacka adwokat Michał Hanke Pabianice 1 - -
Fundacja "Stop Wykluczeniu" Piła 1 - -
MARZENA NOWAKOWSKA ZACHORZÓW KOLONIA 1 - 100 000 PLN
Izabela Antosik Mniszków 1 108 000 PLN -

Ostatnie rozstrzygnięcia

,,Razem łatwiej – wsparcie seniorów w Gminie Mniszków” – opiekunowie w ramach opieki domowej i w ramach Klubu Seniora

Magdalena Wołek 50 400 PLN

2026-08-28 11:45:14Z

,,Razem łatwiej – wsparcie seniorów w Gminie Mniszków” – opiekunowie w ramach opieki domowej i w ramach Klubu Seniora

Renata Dworak 50 400 PLN

2026-08-28 11:45:14Z

,,Razem łatwiej – wsparcie seniorów w Gminie Mniszków” – opiekunowie w ramach opieki domowej i w ramach Klubu Seniora

Izabela Antosik 108 000 PLN

2026-08-28 11:45:14Z

Świadczenie usług Opiekuna/Opiekunki w Klubie Seniora w ramach realizacji Projektu p.n. ,,Senior w akcji! Klub Seniora w Gminie Sławno’’

MARZENA NOWAKOWSKA 100 000 PLN

2026-08-12 10:04:15Z

Świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla uczestników projektu „Pomoc bliżej ludzi” Psycholog.

Veritum Centrum Szkoleniowe 104 250 PLN

2026-07-23 11:57:30Z

Świadczenie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania oraz specjalistycznych usług opiekuńczych w zakresie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania dla mieszkańców Miasta i Gminy Kiernozia” w "...."

Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Świetlica „Motylkowe Wzgórze”, Aleja Najświętszej Marii Panny 7, 27-200 Starachowice, NIP: 6642139091, REGON: 368767966, woj. świętokrzyskie 98 PLN

2026-05-31 09:53:00Z

"Świadczenie usług specjalistycznych"

Emil Podolak psychologia-psychoterapia-szkolenia 13 124 PLN

2026-05-26 06:36:59Z

"Świadczenie usług specjalistycznych"

Emil Podolak psychologia -psychoterapia-szkolenia 26 099 PLN

2026-05-26 06:36:59Z

"Świadczenie usług specjalistycznych"

Kancelaria Adwokacka adwokat Michał Hanke -

2026-05-26 06:36:59Z

"Świadczenie usług specjalistycznych"

"Centrum Mediacji Mariola Mazurkiewicz - Rosłaniec" -

2026-05-26 06:36:59Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 49 PLN Średnia: 108 462 PLN Max: 1 021 956 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
"Świadczenie usług teleopieki"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA OPORÓW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 611015804

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Oporów 25

1.5.2.) Miejscowość: Oporów

1.5.3.) Kod pocztowy: 99-322

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL715 - Skierniewicki

1.5.7.) Numer telefonu: +48 24 383 11 50

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@oporow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.oporow.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

"Świadczenie usług teleopieki"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2fb09593-409b-4495-909e-203ebfc0286c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00402835

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00144443/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 "Świadczenie usług teleopieki"

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.15.) Nazwa projektu lub programu

Zamówienie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027, Działanie FELD.07.09 – Usługi społeczne i zdrowotne.

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2fb09593-409b-4495-909e-203ebfc0286c

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1) W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl.
2) Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
3) Zamawiający wyznacza następujące osoby do kontaktu z Wykonawcami: Martyna Aniszewska; E-mail: oswiata@oporow.pl; tel.: +48 24 383 15 52.
4) Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin korzystania z Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.
5) Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania.
6) Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia.
7) W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu +48 22 458 77 99 lub drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Zgłoś problem”.
8) W szczególnie uzasadnionych sytuacjach (przypadkach) uniemożliwiających komunikację wykonawcy i Zamawiającego za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres E-mail: oswiata@oporow.pl; z zastrzeżeniem, iż powyższa sytuacja nie dotyczy składania ofert/wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z pkt 23 SWZ - KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Zgodnie z pkt 23 SWZ - KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH (pkt 23.11.)

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: G.271.07.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

5.1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi ciągłego (24h/7/365) wsparcia o charakterze towarzyszącym w formie teleopieki dla 40 Osób Potrzebujących Wsparcia (OPW) w codziennym funkcjonowaniu, w tym w szczególności:
1) Dzierżawa/wypożyczenie 40 sztuk fabrycznie nowych urządzeń pomiarowych typu wearable (opaski medyczne/teleopiekuńcze).
2) Świadczenie usługi całodobowego Centrum Operacyjno-Alarmowego (Telecentrum).
3) Zapewnienie dedykowanej aplikacji mobilnej/systemowej dla OPW oraz ich opiekunów.
4) Przeprowadzenie szkoleń wdrożeniowych z obsługi systemu i aplikacji.
5.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa Opis Przedmiotu Zamówienia – stanowiący Załącznik Nr 1 do SWZ oraz warunki określone w wzorze (projekcie) umowy – Załącznik Nr 5 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 85000000-9 - Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

85311100-3 - Usługi opieki społecznej dla osób starszych

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2029-06-30

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Zamawiający wyznaczył następujące kryteria oceny ofert:
1 Cena 60 punktów
2 Kwalifikacje kadry obsługującej zgłoszenia 20 punktów
3 Posiadanie statusu podmiotu ekonomii społecznej 20 punktów

Najkorzystniejsza oferta w odniesieniu do tych kryteriów może uzyskać maksimum 100 punktów.
Cena
Liczba punktów= Cn/Cb x 60, gdzie:
- Cn- najniższa cena spośród wszystkich ofert nieodrzuconych
- Cb- cena oferty badanej
- 60- wskaźnik stały
Kwalifikacje kadry obsługującej zgłoszenia
Punkty w tym kryterium będą przyznawane na podstawie zadeklarowanej w ofercie przez Wykonawcę kwalifikacji kadry obsługującej zgłoszenia, zgodnie z poniższą zasadą:
osoby, które będą obsługiwać zgłoszenia alarmowe w ramach obsługi telecentrum nie posiadają wykształcenia w zawodzie: ratownik medyczny, pielęgniarka lub udokumentowanego doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku w okresie co najmniej 2 lat – 0 pkt
osoby, które będą obsługiwać zgłoszenia alarmowe w ramach obsługi telecentrum posiadają wykształcenie w zawodzie: ratownik medyczny, pielęgniarka lub udokumentowane doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku w okresie co najmniej 2 lat - 20 pkt
Posiadanie statusu podmiotu ekonomii społecznej
Punkty w kryterium „Posiadanie statusu podmiotu ekonomii społecznej” będą przyznawane w skali punktowej na podstawie informacji podanych przez wykonawcę w ofercie. Wykonawca nieposiadający statusu podmiotu ekonomii społecznej otrzyma 0 pkt, natomiast Wykonawca posiadający taki status otrzyma 20 pkt.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Kwalifikacje kadry obsługującej zgłoszenia

4.3.6.) Waga: 20

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Posiadanie statusu podmiotu ekonomii społecznej

4.3.6.) Waga: 20,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: a) oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2024 roku, poz. 1616), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej (sporządzonego zgodnie z Załącznikiem Nr 4A do SWZ),
b) odpis lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4) ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji,

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

11.1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty. (Zamawiający udostępnia przykładowy wzór pełnomocnictwa w Załączniku Nr 6 do SWZ). W przypadku wspólników spółki cywilnej nie jest wymagane składanie ww. pełnomocnictwa, gdy z załączonych do oferty dokumentów wynika umocowanie wspólnika podpisującego ofertę do reprezentowania spółki cywilnej.
11.2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia, o których mowa w pkt 10.1.1. SWZ, składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
11.3. Zgodnie z art. 117 ust. 4 ustawy Pzp Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy.
11.4. Podmiotowe środki dowodowe potwierdzające brak podstaw wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

2. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej Umowy, w przypadku:
a) zmian wynagrodzenia opisanych w § 11 ust. 1,
b) zmiany osoby/osób, o których mowa w § 1 ust. 7.
3. Zmiany może inicjować każda ze Stron Umowy, wyłącznie w formie pisemnej, określając warunki jej dokonania, biorąc pod uwagę w szczególności:
a) Opis zmiany,
b) uzasadnienie zmiany,
c) koszt zmiany i sposób jego wyliczenia
d) wpływ zmiany na wysokość wynagrodzenia,
e) czas wykonania zmiany,
f) wpływ zmiany na termin zakończenia wykonania zamówienia.
4. Wszystkie powyższe postanowienia stanowią katalog zmian, na które Zamawiający może wyrazić zgodę, nie stanowią jednocześnie zobowiązania do wyrażenia takiej zgody.
5. Wszelkie zmiany i uzupełnienia treści Umowy w wyłączeniem zmian osób/osoby, o której mowa w § 1 ust. 7 winny zostać dokonane wyłącznie w formie aneksu podpisanego przez obie Strony, pod rygorem nieważności.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-08-31 07:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-08-31 07:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-09-29

2026-08-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
21.08.2026
Termin składania ofert
03.09.2026 05:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 85000000-9 - Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej
85000000-9 (Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej) 85311100-3 (Usługi opieki społecznej dla osób starszych) 85311100-3 - Usługi opieki społecznej dla osób starszych

Okres realizacji

do 2029-06-30